Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 1:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Jardo, máš úplnou pravdu, jen jsem si tak posteskl. Ze všeho špatného, co člověk do sebe musí dostat, pokud chce zůstat na živu, je opravdu ovoce a zelenina to nejlepší, co se nám nabízí. Já sám jsem na to přišel sice pozdě, ale přece. I když nebudu tělo trápit dietami (dokud to jen půjde), v každém případě se již stravuji zcela jinak než dosud a je to znát \":)\"
Možná však, je dobré zařadit občas také koloidní minerály a nějaký ten multivitamín, ale o tom jsi již jistě někde psal.

Náhodné pojídání minerálů zrovna vhodné není a multivitamíny, to je doslova vyhazování peněz. Zaráží mě to zrovna u tebe, který jsi čuchnul k MMS a měl by jsi tudíž vědět, že doporučená denní dávka například vitamínu C je tak směšně nízká, že je nutné ji překročit i 100x, pro docílení srovnání hladiny tohoto vitamínu v organizmu. Podobné to je i u jiných vitamínů a dalších látek, já tedy doporučuji vysledovat čeho mám málo a pak to ve vhodné kombinaci doplnit, což se multivitamínem zajistit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2009 6:18 pm 
Offline

Registrován: ned lis 15, 2009 6:05 pm
Příspěvky: 8
Neviem,kde a ako sa mi podari na prvykrat vlozit:
Cca mesiac mam popraskane pery a kutiky ust, asi tyzden pocitujem svrbenie krku, dnes sa mi tam objavili oranzove skvrny. Ked som dala hladat na nete „popraskane pery” vysiel mi z toho nadbytok vitaminu A.
Odkedy som objavila Vase stranky (asi 3 mesiace), kupila som odstavovac Omega, pijem pravidelne vecer mrkvovu stavu, kombinovanu najma so zelerom, spenatom. Sice mam ruky i tvar s nadychom do oranz, ale problemy som si z toho nerobila. Robim stavu z neceleho kg mrkvy, co si myslim, ze nie je tak vela. Pijem ju denne, vecer. Rano pijem stavu z jedneho cerveneho grepu a pomaranca.
Kvoli diagnostikovanej osteoporoze si robim aj Vami odporucanu vapnikovu bombu asi 2x do tyzdna. Vyhovovalo by mi to popijat cely den, ale ked sa ma vypit cim skor, je mi tazko na zaludok. Teraz som nasla alternativu - pomlety mak namocit do vody a vypit.
Uvadzane prejavy prebytku vitaminu A su signalom nejakeho vaznejsieho problemu? Nepredpokladala som, aby cca pol liter mrkvovej stavy robil mi nejake problemy.
(Uz 3xkrat som robila aj Sanku – musim sa pochvalit, ze uspesne.)
Tuto stranku odporucam kazdemu, komu mozem. Mna samotnu mrzi, ze som na nu narazila nahodou, a dost neskoro (mam 55 rokov). Ale napriek tomu za staru sa nepokladam a vadi mi,ked niekto o 50/tnikoch rozprava ako o starych ludoch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2009 10:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
mariar píše:
Neviem,kde a ako sa mi podari na prvykrat vlozit:
Cca mesiac mam popraskane pery a kutiky ust, asi tyzden pocitujem svrbenie krku, dnes sa mi tam objavili oranzove skvrny. Ked som dala hladat na nete „popraskane pery” vysiel mi z toho nadbytok vitaminu A.
Odkedy som objavila Vase stranky (asi 3 mesiace), kupila som odstavovac Omega, pijem pravidelne vecer mrkvovu stavu, kombinovanu najma so zelerom, spenatom. Sice mam ruky i tvar s nadychom do oranz, ale problemy som si z toho nerobila. Robim stavu z neceleho kg mrkvy, co si myslim, ze nie je tak vela. Pijem ju denne, vecer. Rano pijem stavu z jedneho cerveneho grepu a pomaranca.
Kvoli diagnostikovanej osteoporoze si robim aj Vami odporucanu vapnikovu bombu asi 2x do tyzdna. Vyhovovalo by mi to popijat cely den, ale ked sa ma vypit cim skor, je mi tazko na zaludok. Teraz som nasla alternativu - pomlety mak namocit do vody a vypit.
Uvadzane prejavy prebytku vitaminu A su signalom nejakeho vaznejsieho problemu? Nepredpokladala som, aby cca pol liter mrkvovej stavy robil mi nejake problemy.
(Uz 3xkrat som robila aj Sanku – musim sa pochvalit, ze uspesne.)
Tuto stranku odporucam kazdemu, komu mozem. Mna samotnu mrzi, ze som na nu narazila nahodou, a dost neskoro (mam 55 rokov). Ale napriek tomu za staru sa nepokladam a vadi mi,ked niekto o 50/tnikoch rozprava ako o starych ludoch.

Nerad bych se mýlil, ale myslím si, že vytvoření nadbytku vitamínu A touto cestou je prakticky nemožné. Vitamin A se dá předávkovat pouze v chemické formě, přes dodávku provitamínu betakaroténu to je prakticky nemožné, protože tělo si ho aktivuje vždy jen potřebné množství. Já sám jsem pil mrkvovou šťávu v objemu až 3 litry denně, po dobu minimálně jednoho roku a přesto, že se jedná o opravdu neuvěřitelné množství v přepočtu na vitamin A, tak jsem se k žádné otravě nedopracoval. Je pravda, že jsem také získal podstatně oranžovější barvu, ale ta se po určité době vytratila, je to jenom otázka doby, kterou potřebují játra k regeneraci. Můj názor je, že problém musíte hledat jinde, osobně bych se zaměřil spíše na Omega 3 mastné kyseliny, které budou vhodné i pro vaši osteoporózou a aplikoval bych je formou sirné patlanice, což si zde ve fóru můžete načíst. Vápník je vhodné dodávat prakticky denně, ne pouze 2x do týdne a rozhodně je dobré přidávat i nějakou formu hořčíku, například formou nepražených kakaových bobů, případně sezamového mléka, nebo pasty tachini.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon lis 16, 2009 3:31 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
[quote="Jarda":37aqzh52]Náhodné pojídání minerálů zrovna vhodné není a multivitamíny, to je doslova vyhazování peněz. Zaráží mě to zrovna u tebe, který jsi čuchnul k MMS a měl by jsi tudíž vědět, že doporučená denní dávka například vitamínu C je tak směšně nízká, že je nutné ji překročit i 100x, pro docílení srovnání hladiny tohoto vitamínu v organizmu. Podobné to je i u jiných vitamínů a dalších látek, já tedy doporučuji vysledovat čeho mám málo a pak to ve vhodné kombinaci doplnit, což se multivitamínem zajistit nedá.[/quote:37aqzh52]
Vitamín C1000mg s šípky (který jsi tu sám někomu doporučoval) 120tbl. s postupným uvolňováním od JML Fitness Line, v lékárně za 164Kč \":!:\" tj. 1G! Cčka = 1,40Kč, (případně vit.C v prášku

_________________
Ahoj Denny


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
Itemid=1\">http://eshop.vinarskepotreby.cz/index.p ... 1&Itemid=1 tj. 1g asi 64 haléřů). MultiMax energy od téže společnosti, obsahující 41složek vitamínů a minerálů s antioxidanty , koenzymQ-10, echinacea, ženšen - 100tbl za 216Kč, tj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon lis 16, 2009 5:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
[quote="Denny":1nztm057]Vitamín C1000mg s šípky (který jsi tu sám někomu doporučoval) 120tbl. s postupným uvolňováním od JML Fitness Line, v lékárně za 164Kč \":!:\" tj. 1G! Cčka = 1,40Kč, (případně vit.C v prášku

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
Itemid=1\">http://eshop.vinarskepotreby.cz/index.p ... 1&Itemid=1 tj. 1g asi 64 haléřů). MultiMax energy od téže společnosti, obsahující 41složek vitamínů a minerálů s antioxidanty , koenzymQ-10, echinacea, ženšen - 100tbl za 216Kč, tj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2009 12:30 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
[quote="Jarda":lrt2bp92][quote="Denny":lrt2bp92]Vitamín C1000mg s šípky (který jsi tu sám někomu doporučoval) 120tbl. s postupným uvolňováním od JML Fitness Line, v lékárně za 164Kč \":!:\" tj. 1G! Cčka = 1,40Kč, (případně vit.C v prášku

_________________
Ahoj Denny


Naposledy upravil Denny dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
Itemid=1\">http://eshop.vinarskepotreby.cz/index.p ... 1&Itemid=1 tj. 1g asi 64 haléřů). MultiMax energy od téže společnosti, obsahující 41složek vitamínů a minerálů s antioxidanty , koenzymQ-10, echinacea, ženšen - 100tbl za 216Kč, tj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2009 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
To si nerozumíme, já nikomu neradím, aby nic z toho nejedl, ale tak, jak je to v těch pilulkách postaveno se s tím nedá pracovat a z tohoto pohledu je to na nic. Vitamín C, který jsem doporučoval byl příklad, koupit si může každý co chce, ale většina lidí jako zrovna teď ty pak srovnává nesrovnatelné. Ten, co jsem doporučil já, a o něm v první větě píšu \":!:\" obsahuje C komplex, což mu umožní pomalejší vyloučení z organizmu, cca 12 hodin a ten o kterém se zmiňuješ ty pro porovnání s následnou možností, kterou zmiňuješ \":D\" je čistá kyselina L-askorbová, která se v organizmu zdrží cca 2 hodiny, tedy odejde 6x rychleji. Sám tento jednoduchý vitamín také používám, ale je nezbytné ho navázat na nějakou potravinu obsahující bioflavonoidy, například ho rozmixovat do borůvek, rajčat, nebo šípků, čímž získáme stejný produkt jako v prvním případě a doba působení se natáhne na zmíněných 12 hodin. Máš to sice dobře spočítané, ale vše se v penězích vyjádřit nedá. Všimni si, že nikde nemáš zmíněné enzymy a to jsou právě ty látky nutné pro naši dokonalou imunitu. Ty do pilulek nikdo dostat neumí a pokud vypiješ 1 litr čerstvé šťávy z ovoce, či zeleniny denně, tak věř, že je to za všechny pilule.

No tak neporovnávej jenom ceny a vždy porovnej i možnosti využití daného produktu, každý nemá tolik načteno, aby mu to hned docvaklo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 11:07 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
když smíchám čerstvou šťávu s vodou z reverzní osmózy cca 1:1 udělám z hladový vody to, že se nasytí látkami ze šťávy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 8:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
když smíchám čerstvou šťávu s vodou z reverzní osmózy cca 1:1 udělám z hladový vody to, že se nasytí látkami ze šťávy?

Ano, voda si vezme to, co potřebuje a šťáva není tak koncentrovaná, sám to mnohdy takto dělám v naprosto náhodném poměru, záleží kolik zrovna vylisuji šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 8:47 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
takže je to taková lepší voda.... ani šťáva ani hladová voda... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 10:26 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dnes som spravil pokus a do citrónovej vody(štava z 1-2citrónov+0,5l vody) som dal med(lyžicu).
Celkom mi to chutilo. Dá sa to takto aplikovat alebo si to vzájomne odporuje?
Musím sa priznat, že včera som aj ja riedil štavu v tomoto pomere destilka/štava 1:1 a vypil som to cca 3O min po jedle(ovocnom). Nikdy to nerobievam, štavy ničím neriedim, no nemal som už mrkvu a po ovocí mi nepripadalo vhodné pit iba vodu.
Nemohlo to nejako narušit tráviaci proces, kedže to nebola čistá štava? Inak subjektívne to bolo ok(žiadna plynatost apod.)
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 12:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
takže je to taková lepší voda.... ani šťáva ani hladová voda... \":)\"

No, je o dost lepší, protože obsahuje veliké množství živin, minerálů, vitaminů a enzymů, což samotná voda rozhodně tělu zajistit nedovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 12:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes som spravil pokus a do citrónovej vody(štava z 1-2citrónov+0,5l vody) som dal med(lyžicu).
Celkom mi to chutilo. Dá sa to takto aplikovat alebo si to vzájomne odporuje?
Musím sa priznat, že včera som aj ja riedil štavu v tomoto pomere destilka/štava 1:1 a vypil som to cca 3O min po jedle(ovocnom). Nikdy to nerobievam, štavy ničím neriedim, no nemal som už mrkvu a po ovocí mi nepripadalo vhodné pit iba vodu.
Nemohlo to nejako narušit tráviaci proces, kedže to nebola čistá štava? Inak subjektívne to bolo ok(žiadna plynatost apod.)
Ďakujem

Ta citrónová šťáva s vodou a medem je ok, to nevytváří žádný problém a ani ředění šťávy vodou nevytváří žádné potíže, klidně to takto můžete používat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 1:21 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok. To som rád. Je to celkom chutná kombinácia s tým medom.
To som rád, že som tým riedením nedeklasoval účinok toho jedla.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 7:03 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mat píše:
Dnes som spravil pokus a do citrónovej vody(štava z 1-2citrónov+0,5l vody) som dal med(lyžicu).
Celkom mi to chutilo. Dá sa to takto aplikovat alebo si to vzájomne odporuje?
Musím sa priznat, že včera som aj ja riedil štavu v tomoto pomere destilka/štava 1:1 a vypil som to cca 3O min po jedle(ovocnom). Nikdy to nerobievam, štavy ničím neriedim, no nemal som už mrkvu a po ovocí mi nepripadalo vhodné pit iba vodu.
Nemohlo to nejako narušit tráviaci proces, kedže to nebola čistá štava? Inak subjektívne to bolo ok(žiadna plynatost apod.)
Ďakujem

Celkom dobra kombinacia co sa tyka zdravia, je med so skoricou.
http://www.bratislavcanka.sk/Pdf/2008_1 ... korici.pdf
Skus tam este prisypat trochu skorice, neviem ako to bude chutit, ale podla mna by to mohlo byt celkom dobre.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz