Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 8:04 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 7:22 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Xion píše:
Celkom dobra kombinacia co sa tyka zdravia, je med so skoricou.
http://www.bratislavcanka.sk/Pdf/2008_1 ... korici.pdf
Skus tam este prisypat trochu skorice, neviem ako to bude chutit, ale podla mna by to mohlo byt celkom dobre.

To by mohlo byt celkom použitelné, kedže škoricu mám rád.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2010 8:29 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
pak by mohla uplne stejn fungovat taky osmozni voda a nakapat do ni citron.... kolik myslite, ze je potreba citronu na treba 0,5l? a da se takto hladova voda "nazrat" a pak pouzit do PETky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2010 8:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
pak by mohla uplne stejn fungovat taky osmozni voda a nakapat do ni citron.... kolik myslite, ze je potreba citronu na treba 0,5l? a da se takto hladova voda "nazrat" a pak pouzit do PETky?

To by té šťávy muselo být celkem dost, ale není problém přidat trochu himálajské soli a citrónovou šťávu, tím získáte špičkový produkt, který bude obsahovat naprosto vše tělu potřebné a PET láhev mu vadit nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 9:55 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jardo, prečo miešaš šťavy s vodou? Skúsila som gúgliť prečo, ale dočítala som sa iba to, že sa to kdekade odporúča, ale nikde prečo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 1:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Jardo, prečo miešaš šťavy s vodou? Skúsila som gúgliť prečo, ale dočítala som sa iba to, že sa to kdekade odporúča, ale nikde prečo.

No abych pravdu řekl, tak já v tom žádnou hlubší logiku nehledám a vodu tam dávám, když je šťáva moc hustá, což je u ořechového mléka skoro vždy. Také šťávu ředím v případě, že ji vylisuji málo a důvodem k naředění je, abych ji nemusel lisovat znovu. Pokud vím, tak se to často zdůvodňuje lepší vstřebatelností, ale to v mém případě důvod není, když šťávy vylisuji dost, tak ji prostě neředím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon led 18, 2010 7:54 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
tak po zkušenostech všem doporučuju jednu z nejlepší tekutiny, kterou do sebe můžete dostat \":-)\" není nic lepšího pro vaše tělo než voda. ale...

je voda a voda a voda... voda je všude a ne všechna je pro člověka vhodná. Doporučuju koupit filtraci vody, kterou seženete za cenu 1590Kč (Jarda ji má taky a je tu na diskuzi kontakt, kde ji koupit). Poté tuto osmózní vodu, která je víceméně hladová na dopovat čtvrt kávové lžičky himálájské soli a máte úžasnou vodu, kterou můžete pít celý dny, třeba 3 litry denně. Neznám nic lepšího! \":-)\" Himalájská sůl obsahuje většinu potřebných minerálů a ještě ke všemu v dobrém poměru a když to dáte do hladové vody a uděláte si svoji minerálku prvotně zbavenou všech svinstev, tak co víc by člověk ještě chtěl? \":)\"

Doporučuju vyzkoušet!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2010 10:29 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,
jak jste psal, tak chemické prostředky, kterými jsou ovoce a zelenina ošetřeny, se váží na vlákninu, která ve šťávě není.
Jak je to s tukem? Když si odšťavím avokádo, zůstane tam?
Děkuji
zdravím
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2010 5:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
jak jste psal, tak chemické prostředky, kterými jsou ovoce a zelenina ošetřeny, se váží na vlákninu, která ve šťávě není.
Jak je to s tukem? Když si odšťavím avokádo, zůstane tam?
Děkuji
zdravím
Jana

Tak to jsem zatím nikdy nezkoušel a možná to ani nepůjde. Tam je totiž vláknina tak jemná, že ji podle mého názoru ani odšťavňovač nedokáže oddělit. Vysoce kvalitní dvouhřídelový možná ano, ale zase se nebude mít do čeho opřít a budete to muset lisovat třeba s mrkví, samotné to asi nepůjde. Tuk se samozřejmě vylisuje, jako u oříšků, ale mě se zdá rozumnější ho rozmixovat, nebo prostě pouze rozmačkat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 11:57 am 
Offline

Registrován: ned lis 15, 2009 6:05 pm
Příspěvky: 8
mariar píše:
Neviem,kde a ako sa mi podari na prvykrat vlozit:
Cca mesiac mam popraskane pery a kutiky ust, asi tyzden pocitujem svrbenie krku, dnes sa mi tam objavili oranzove skvrny. Ked som dala hladat na nete „popraskane pery” vysiel mi z toho nadbytok vitaminu A.
Odkedy som objavila Vase stranky (asi 3 mesiace), kupila som odstavovac Omega, pijem pravidelne vecer mrkvovu stavu, kombinovanu najma so zelerom, spenatom. Sice mam ruky i tvar s nadychom do oranz, ale problemy som si z toho nerobila. Robim stavu z neceleho kg mrkvy, co si myslim, ze nie je tak vela. Pijem ju denne, vecer. Rano pijem stavu z jedneho cerveneho grepu a pomaranca.
Kvoli diagnostikovanej osteoporoze si robim aj Vami odporucanu vapnikovu bombu asi 2x do tyzdna. Vyhovovalo by mi to popijat cely den, ale ked sa ma vypit cim skor, je mi tazko na zaludok. Teraz som nasla alternativu - pomlety mak namocit do vody a vypit.
Uvadzane prejavy prebytku vitaminu A su signalom nejakeho vaznejsieho problemu? Nepredpokladala som, aby cca pol liter mrkvovej stavy robil mi nejake problemy.
(Uz 3xkrat som robila aj Sanku – musim sa pochvalit, ze uspesne.)
Tuto stranku odporucam kazdemu, komu mozem. Mna samotnu mrzi, ze som na nu narazila nahodou, a dost neskoro (mam 55 rokov). Ale napriek tomu za staru sa nepokladam a vadi mi,ked niekto o 50/tnikoch rozprava ako o starych ludoch.



Pery sa po „vysadeni“ rannej stavy z grepu a pomaranca dali do „normalneho stavu“. Mrzi ma to, lebo ta stava mi na zaciatok dna robila dobre a chutila mi. Skusim este pit cez slamku, uvidim co to urobi.
Mam otazku k pitiu orechoveho mlieka – pripravit si ho vecer a pit v priebehu dna v praci asi nie je vhodne vzhladom k oxidacii. Prichadza do uvahy pitie iba po navrate domov, cca o 16,00 hodine. Po jeho vypiti je mi vsak tazko od zaludka a niekedy s takym „tazkym“ zaludkom aj idem spat, co asi nie je dobre. Je to na mna asi vela. Sezam je pre mna vzhladom na diagnostikovanu osteoporozu dolezity, nasladko mi chuti, ale jest ho pravidelne nasladko nie je asi dobre. Prisypavam si ho (cca 2 polievkove lyzice) denne do ranneho ovocneho salatu, spolu so sirnou patlaninou. Staci ho takto, alebo je nutne aj to orechove mlieko? Viete navrhnut este nejaky iny sposob konzumacie?
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 8:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
mariar píše:
Pery sa po „vysadeni“ rannej stavy z grepu a pomaranca dali do „normalneho stavu“. Mrzi ma to, lebo ta stava mi na zaciatok dna robila dobre a chutila mi. Skusim este pit cez slamku, uvidim co to urobi.
Mam otazku k pitiu orechoveho mlieka – pripravit si ho vecer a pit v priebehu dna v praci asi nie je vhodne vzhladom k oxidacii. Prichadza do uvahy pitie iba po navrate domov, cca o 16,00 hodine. Po jeho vypiti je mi vsak tazko od zaludka a niekedy s takym „tazkym“ zaludkom aj idem spat, co asi nie je dobre. Je to na mna asi vela. Sezam je pre mna vzhladom na diagnostikovanu osteoporozu dolezity, nasladko mi chuti, ale jest ho pravidelne nasladko nie je asi dobre. Prisypavam si ho (cca 2 polievkove lyzice) denne do ranneho ovocneho salatu, spolu so sirnou patlaninou. Staci ho takto, alebo je nutne aj to orechove mlieko? Viete navrhnut este nejaky iny sposob konzumacie?
Dakujem

Připravovat si ořechové mléko do zásoby, je opravdu nesmysl a pití odpoledne asi taky, jde o velice výživnou potravinu, kterou bych doporučoval spíše dopoledne. Jíst seznam celý přisypaný do jídla je k ničemu, kolik ho využijete na to se podívejte do záchodové mísy, tam bude ve stejném stavu jak jste ho snědla a to ho tam můžete házet rovnou. Musíte ho co nejlépe rozmělnit a to mléko je opravdu nejlepší cesta. Další možnost je pasta tachini, což je vlastně pouze velice jemně rozemletý sezam a tuto pastu dáte do jídla. Jde koupit i hotová, ale lepší je čerstvě rozemletý seznam, například na mlýnku na mák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 9:33 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dá sa miešat urina a jablková štava?
Ked som bol "malý" tak som sa smial, že jablkový džús vyzerá ako moč a teraz ho pijem namiesto džúsu.
Napadlo ma či by nebolo možne to zmiešat.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dá sa miešat urina a jablková štava?
Ked som bol "malý" tak som sa smial, že jablkový džús vyzerá ako moč a teraz ho pijem namiesto džúsu.
Napadlo ma či by nebolo možne to zmiešat.
Ďakujem

To by nemělo nijak vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 7:19 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Nevadi, ked do Angela hodim cely citron plny kostok? Chutovo ta stava velmi neziskala, bola z tych kostok dost nahorkla, skor sa pytam, ci tie kostky obohatia stavu po zdravotnej stranke. Rovnako pre grapefruit.

Dost ma zaujali ucinky kury na pomarancovej stave, ako dlho sa na nej da byt. Jedna zena urobila 40dnovy post, kedy pila iba pomarancovu stavu a pochvalovala si na neuveritelne dobre pocity. Rozmyslal som, ze by som urobil taku 7dnovu kuru. Chcem sa opytat, kolko vidite vhodne vypit denne tejto stavy, ci sa oplati zaradit vitamin C a primiesavat do stavy, a este, ci tak 1-2 citrony denne, vylisovane spolu s tou pomarancovou stavou, znizia ucinok kury a je lepsie ju po nechat ako cisto monodietu, alebo by to naopak mohlo tu kuru obohatit. Dalej, prevysuje tato kura v ucinku ine zeleninove/ovocne stavy? Napriklad, taka bruessova stava (mrkva-cvikla-zeler-cierna redkev-zemiak) by bola na precistenie menej vhodna, alebo je to skor jedno, aka stava sa na dzusovy post pouzije? Pomaranc mi tak trochu pripada ako najlepsia volba, ked sa to robi cisto z preventivnych dovodou, na ocistu a zvysenie vitality, ostatne stavy skor pasuju na specificky druh problemu, ci mylim sa, a dzusovy post o mrkvovej stava ma rovnaku ucinnost?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Nevadi, ked do Angela hodim cely citron plny kostok? Chutovo ta stava velmi neziskala, bola z tych kostok dost nahorkla, skor sa pytam, ci tie kostky obohatia stavu po zdravotnej stranke. Rovnako pre grapefruit.

Dost ma zaujali ucinky kury na pomarancovej stave, ako dlho sa na nej da byt. Jedna zena urobila 40dnovy post, kedy pila iba pomarancovu stavu a pochvalovala si na neuveritelne dobre pocity. Rozmyslal som, ze by som urobil taku 7dnovu kuru. Chcem sa opytat, kolko vidite vhodne vypit denne tejto stavy, ci sa oplati zaradit vitamin C a primiesavat do stavy, a este, ci tak 1-2 citrony denne, vylisovane spolu s tou pomarancovou stavou, znizia ucinok kury a je lepsie ju po nechat ako cisto monodietu, alebo by to naopak mohlo tu kuru obohatit. Dalej, prevysuje tato kura v ucinku ine zeleninove/ovocne stavy? Napriklad, taka bruessova stava (mrkva-cvikla-zeler-cierna redkev-zemiak) by bola na precistenie menej vhodna, alebo je to skor jedno, aka stava sa na dzusovy post pouzije? Pomaranc mi tak trochu pripada ako najlepsia volba, ked sa to robi cisto z preventivnych dovodou, na ocistu a zvysenie vitality, ostatne stavy skor pasuju na specificky druh problemu, ci mylim sa, a dzusovy post o mrkvovej stava ma rovnaku ucinnost?

Ty semínka tam nijak nevadí, já to taky nijak neřeším a je to s nimi rozhodně lepší. Taková kůra musí extrémně zvedat pH moče a větší dávka vitamínu C by tedy byla nutná, aby jste nebyl celou kůru v alkalóze. Ty citróny tam klidně můžete dávat, to určitě nevadí. Podle mého názoru ty zeleninové šťávy budou mnohem účinnější, ale bude to i tak fungovat na jakémkoliv druhu ovoce i zeleniny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 10:13 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Kolko stavy denne minimalne a maximalne, sa moze pit pri dzusovom poste, aby to nebolo malo a ani privela?
Asi bude zalezat, ci sa piju ovocne, alebo zeleninove, tak zaujimaju ma hlavne pomarancova, a mrkvovo-nejake kombinacie.
Pri Bruessovej kure sa totiz pije velmi male mnozstvo stavy, predpokladam, ze pokial sa to nerobi kvoli vylieceniu rakoviny, ale preventivne, moze sa objem podstatne navysit.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz