Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 8:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Aké je optimálne množstvo mrkvovvej štavy za den? Ja pijem cca O,5l. Je to málo, vela, dost...?
Mrkvová štava je dost sladká, tak sa hned spýtam, či nemože dráždid candidu.
Ďakujem

Já jsem ji pil až 3 litry denně, po dobu minimálně 1 roku a kromě okrového zabarvení kůže, nevidím žádný problém. I toto zabarvení časem zmizí a žádná otrava vitamínem A se nekoná, přestože ve 3 litrech denně je naprosto nadlimitní dávka tohoto vitamínu. Tělo si přeformuje z betakaroténu pouze to, co potřebuje a zbytek vyloučí. Pokud by jste stejnou dávku snědl v pilulkách, tak určitě nastanou velice vážné zdravotní problémy. Candidu to podle mého názoru nekrmí a pít ji můžete opravdu podle vlastního uvážení, jak píše Jindra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2009 3:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,
jak jste říkal, že vypijete ráno 2 l mrkvové šťávy, to pijete neředěnou, nebo ředěnou vodou? Má cenu pít šťávu udělanou předešlý večer, skladovanou v lednici? Ráno totiž strávím strašně moc času odšťavňováním a úklidem bordelu po něm \":-)\")))
Předem děkuji za odpověď,
s pozdravem
Jana Langrová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2009 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
jak jste říkal, že vypijete ráno 2 l mrkvové šťávy, to pijete neředěnou, nebo ředěnou vodou? Má cenu pít šťávu udělanou předešlý večer, skladovanou v lednici? Ráno totiž strávím strašně moc času odšťavňováním a úklidem bordelu po něm \":-)\")))
Předem děkuji za odpověď,
s pozdravem
Jana Langrová

Ráno piji šťávu neředěnou, pouze výjimečně doliji poslední hrnek vodou, pokud mám šťávy málo. Má se pít vždy čerstvá, tak do 15 minut po vylisování a skladovat ji přes noc, byť v lednici, moc vhodné není. Mnohem lepší je odšťavnit si ráno, pak naházet díly odšťavňovače do dřezu, napustit vodu a odejít. Po příchodu z práce je to celkem dobře odmočené a snadno se to opláchne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2009 2:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Děkuji za radu, to by měl přítel radost, kdybych mu tam celý den nechala v dřezu kusy odšťavňovače \":-D\"DDDD

No nic, jen jsem se ptala,
hezký den
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 11:45 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Dnes jsem začal pít okurkovou+cibulovou šťávu a mám malý problém. Okurka se na rozdíl od jiných zelenin na odšťavňovači Omega špatně "vyždíme".
Zlepšilo by se to odčas vložením kouska mrkve, nebo zelí, nebo něčeho jiného.
Jenže neztratí pak šťáva svoji účinnost?

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 8:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Dnes jsem začal pít okurkovou+cibulovou šťávu a mám malý problém. Okurka se na rozdíl od jiných zelenin na odšťavňovači Omega špatně "vyždíme".
Zlepšilo by se to odčas vložením kouska mrkve, nebo zelí, nebo něčeho jiného.
Jenže neztratí pak šťáva svoji účinnost?

Co se týká odšťavňovače Omega, tak jsem zde již psal, že moje rady mohou být pouze teoretické, protože jej nevlastním, ani jsem ho nikdy jinak než na obrázku neviděl, takže s tím vám asi moc nepomůžu.
Kombinace s jinou plodinou samozřejmě vlastnosti výsledného produktu do určité míry změní, ale zase tak velký problém bych v tom nehledal, vždy budou převažovat vlastnosti většinové potraviny. Navíc v tomto konkrétním případě jde o cibuli a ta se tedy tak snadno něčím přebít nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2009 3:50 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
proč mi po vypití šťávy, např. pomerančové tuhnou svaly mezi žebry mezi prsy u hrudní kosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2009 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
proč mi po vypití šťávy, např. pomerančové tuhnou svaly mezi žebry mezi prsy u hrudní kosti?

Tak to opravdu netuším s tím jsem se dosud nikdy nesetkal a domnívám se, že to těžko může mít nějakou přímou souvislost. Dle mého názoru jde spíše o nějakou psychosomatickou příčinu, kde si v podstatě to sevření nahodíte tím, že na to myslíte. Šťáva za to asi nemůže, tady opravdu nevím, co by to mohlo ovlivňovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2009 10:37 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Víte, ono to rozhodně bude souviset s psychikou.. psychika je velice zajímavá záležitost... jak tak nad tím přemýšlím a čtu různé články a vlastně se celý měním a tím i to co mám doposud v hlavě, musím konstatovat, že po všech těch kecech, který do nás byly pod tlakem nahuštěny touto společností není jednoduché to vše změnit a tak teď přicházím stejně jako spousty jiných lidí co čtou či nečtou tuto diskuzi k novým poznatkům. Třeba teď piju vodu, kterou mám teď nově přefiltrovanou reverzní osmózou a jsem z toho malinko v rozpacích. Vše je najednou jiné, vše je v podstate diametrálně rozdílné s tím co doposud platilo, co do nás tento systém nacpal! A tak prostě není jednoduché vše v tý hlavě teď hned změnit a tak vybíhají staré prográmky, stará přesvědčení a nechtějí zmizet. A tím vzniká rozpor a psychosomatické projevy. Každopádně mám pevnou vůli a já to časem zvládnu! Člověk je skutečně úžasná bytost a velmi silná! Děkuji za Vaši podporu Jardo!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned lis 08, 2009 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Víte, ono to rozhodně bude souviset s psychikou.. psychika je velice zajímavá záležitost... jak tak nad tím přemýšlím a čtu různé články a vlastně se celý měním a tím i to co mám doposud v hlavě, musím konstatovat, že po všech těch kecech, který do nás byly pod tlakem nahuštěny touto společností není jednoduché to vše změnit a tak teď přicházím stejně jako spousty jiných lidí co čtou či nečtou tuto diskuzi k novým poznatkům. Třeba teď piju vodu, kterou mám teď nově přefiltrovanou reverzní osmózou a jsem z toho malinko v rozpacích. Vše je najednou jiné, vše je v podstate diametrálně rozdílné s tím co doposud platilo, co do nás tento systém nacpal! A tak prostě není jednoduché vše v tý hlavě teď hned změnit a tak vybíhají staré prográmky, stará přesvědčení a nechtějí zmizet. A tím vzniká rozpor a psychosomatické projevy. Každopádně mám pevnou vůli a já to časem zvládnu! Člověk je skutečně úžasná bytost a velmi silná! Děkuji za Vaši podporu Jardo!

Ano, destrukce našeho logického myšlení, pomocí dlouhodobě vstřebávaných špatných informací získaných od rodičů, ze školní výuky, médií a dalších zdrojů, je opravdu značná. Většina lidí se absolutně odnaučila samostatně přemýšlet, prakticky pokud slyší jakoukoliv dezinformaci, tak jsou ochotni tomu věřit, tuto dezinformaci přijmout a v podstatě vykonávat program, který nám někdo cíleně vnucuje. Tento někdo jiný, za to dostane samozřejmě velmi dobře zaplaceno a proto to dělá. Z tohoto důvodu je potřeba vždy za libovolnou informací hledat logiku finančního prospěchu někoho druhého, kdo prostě vytváří cíleně programy pro jednotlivé dobré zdroje peněz. Téměř vždy jde o konzum něčeho, co pro nás může být značně škodlivé, přitom je to vydáváno za naprosto zdravé a životně důležité, čemuž můžeme po důkladné duševní masáži uvěřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned lis 08, 2009 4:56 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
milda píše:
Dnes jsem začal pít okurkovou+cibulovou šťávu a mám malý problém. Okurka se na rozdíl od jiných zelenin na odšťavňovači Omega špatně "vyždíme".
Zlepšilo by se to odčas vložením kouska mrkve, nebo zelí, nebo něčeho jiného.
Jenže neztratí pak šťáva svoji účinnost?


Sám vlastním Omega 8004. Okurka obsahuje mnoho vody. To že drť není úplně suchá ještě nesignalizuje mizernou účinnost. Je samozřejmě slabší něž u dvou hřídelových odšťavňovačů, ale zamyslete se. Kolik stojí 1kg okurek a 1kg pomerančů? Okurka patří mezi nejlevnější suroviny. Pomeranče naopak mezi dražší. A přitom účinnost u pomerančů je vysoká. U zeleně je naopak nižší. Ale ta zeleň je zadarmo... Pro mě tedy je rozhodující toto a další věci-rychlost očištění přístroje, univerzálnost použití bez toho abych se bál ucpaného a následně poškozeného síta... Ale to si každý musí spočítat a zvážit sám.

Ještě jeden tip: Pokud by jste chtěl přesto zvýšit účinnost, stačí prohnat drť opakovaně odšťavňovačem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned lis 08, 2009 8:43 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
fdh píše:
Víte, ono to rozhodně bude souviset s psychikou.. psychika je velice zajímavá záležitost... jak tak nad tím přemýšlím a čtu různé články a vlastně se celý měním a tím i to co mám doposud v hlavě, musím konstatovat, že po všech těch kecech, který do nás byly pod tlakem nahuštěny touto společností není jednoduché to vše změnit a tak teď přicházím stejně jako spousty jiných lidí co čtou či nečtou tuto diskuzi k novým poznatkům. Třeba teď piju vodu, kterou mám teď nově přefiltrovanou reverzní osmózou a jsem z toho malinko v rozpacích. Vše je najednou jiné, vše je v podstate diametrálně rozdílné s tím co doposud platilo, co do nás tento systém nacpal! A tak prostě není jednoduché vše v tý hlavě teď hned změnit a tak vybíhají staré prográmky, stará přesvědčení a nechtějí zmizet. A tím vzniká rozpor a psychosomatické projevy. Každopádně mám pevnou vůli a já to časem zvládnu! Člověk je skutečně úžasná bytost a velmi silná! Děkuji za Vaši podporu Jardo!

Velmi pekne napisane, nech sa ti dari poznanie realizovat.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát lis 13, 2009 4:09 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Tak jsem si přečetl, jak se každý z vás láduje samými zdravými dobrotkami. No nevím.
Dovolte mi prostému člověku otázku. Kde se dnes v ovoci, zelenině aj plodinách při jejich velkovýrobě (a obávám se že se to týká i té předražené BIO), vezme tolik užitečných vitamínů a minerálů? Nechci moc šťourat, ale vše dnes obsahuje chemické jedy ať se to někomu líbí nebo ne. Mám obavy, že pokud si někdo myslí, že jen tímto způsobem dodá tělu vše potřebné a v dostatečném množství, tak se asi mýlí, protože tyto produkty většinou nemají potřebný obsah živin z čeho čerpat. Bohužel vše je ,,vyhoněné" chemií a jsme již na ní závislí. Zelenina, ovoce i veškeré krmné směsi jsou zalévány mimo jiné kyselými dešti, obsahující veškeré dobroty, které se nejen lidskou činností dostanou do ovzduši (vč.nezničitelného spadu z Černobylu a nyní tzv.chemtrails). No a zkuste si jednou zajít ,,na pole" a budete asi překvapeni na jaké celině všechno roste, nejen vlivem eroze (díky bolševikovi a jeho rozoraným mezím, zlikvidovaným remízkům, melioracím aj.), ale právě následné velkovýrobě. A každý ví, co se za svinstva na pole používala (vč.také nezničitelného DDT) a ve většině také používá. A čím myslíte, že se provádí ochrana rostlin před různými škůdci? Dost! Jarda promine.
Ony ani ty biopotraviny asi nebudou až tak košér.......................
Člověku je z toho smutno. A tak mě napadá, proč si upírat občas nějakou tu laskominu? Držet se starého byť upraveného přísloví - jez -podle své chuti - do polosyta, pij do polopita....Už zbývá jen, abych se tím sám začal řídit \":D\"

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát lis 13, 2009 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Tak jsem si přečetl, jak se každý z vás láduje samými zdravými dobrotkami. No nevím.
Dovolte mi prostému člověku otázku. Kde se dnes v ovoci, zelenině aj plodinách při jejich velkovýrobě (a obávám se že se to týká i té předražené BIO), vezme tolik užitečných vitamínů a minerálů? Nechci moc šťourat, ale vše dnes obsahuje chemické jedy ať se to někomu líbí nebo ne. Mám obavy, že pokud si někdo myslí, že jen tímto způsobem dodá tělu vše potřebné a v dostatečném množství, tak se asi mýlí, protože tyto produkty většinou nemají potřebný obsah živin z čeho čerpat. Bohužel vše je ,,vyhoněné" chemií a jsme již na ní závislí. Zelenina, ovoce i veškeré krmné směsi jsou zalévány mimo jiné kyselými dešti, obsahující veškeré dobroty, které se nejen lidskou činností dostanou do ovzduši (vč.nezničitelného spadu z Černobylu a nyní tzv.chemtrails). No a zkuste si jednou zajít ,,na pole" a budete asi překvapeni na jaké celině všechno roste, nejen vlivem eroze (díky bolševikovi a jeho rozoraným mezím, zlikvidovaným remízkům, melioracím aj.), ale právě následné velkovýrobě. A každý ví, co se za svinstva na pole používala (vč.také nezničitelného DDT) a ve většině také používá. A čím myslíte, že se provádí ochrana rostlin před různými škůdci? Dost! Jarda promine.
Ony ani ty biopotraviny asi nebudou až tak košér.......................
Člověku je z toho smutno. A tak mě napadá, proč si upírat občas nějakou tu laskominu? Držet se starého byť upraveného přísloví - jez -podle své chuti - do polosyta, pij do polopita....Už zbývá jen, abych se tím sám začal řídit \":D\"

No já se domnívám, že nic jiného tu snad ani lidem nesděluji. Vše okolo nás je opravdu již zamořené celkem důkladně a také tomu odpovídá každoroční nárůst veškerých civilizačních onemocnění. Také se zde již po několikáté zopakuji, protože podobná argumentace zde již několikrát zazněla. Vždy jsem odpověděl stejně, že i v té nejhorší zelenině je více minerálů vitamínů a enzymů, než například v uzeném vepřovém kolenu, kde se obsah těchto, pro život důležitých, látek dá celkem snadno odhadnout, je totiž prakticky nulový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 7:39 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Jardo, máš úplnou pravdu, jen jsem si tak posteskl. Ze všeho špatného, co člověk do sebe musí dostat, pokud chce zůstat na živu, je opravdu ovoce a zelenina to nejlepší, co se nám nabízí. Já sám jsem na to přišel sice pozdě, ale přece. I když nebudu tělo trápit dietami (dokud to jen půjde), v každém případě se již stravuji zcela jinak než dosud a je to znát \":)\"
Možná však, je dobré zařadit občas také koloidní minerály a nějaký ten multivitamín, ale o tom jsi již jistě někde psal.

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz