Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 6:35 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dobrý večer, mám otázku ohladne kombinovania štiav. Je možné kombinovat kapustovú s repnou, repnu so zemiakovou, repnu so zemiakovou, mrkvovou? Mohli by ste mi zaslat pár kombinácií, ev. doporučit nejakú knihu, link atd. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 6:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dobrý večer, mám otázku ohladne kombinovania štiav. Je možné kombinovat kapustovú s repnou, repnu so zemiakovou, repnu so zemiakovou, mrkvovou? Mohli by ste mi zaslat pár kombinácií, ev. doporučit nejakú knihu, link atd. Ďakujem

Popisovat Vám moje názory, na vhodnost pro Vás použitelných šťáv, je celkem bezpředmětné, stejně to patláte jedno do druhého, na základě vlastních přesvědčení a bude tedy lepší nechat Vás, ať si nastudujete vše potřebné. Začněte opravdovým odborníkem na šťávy, stravování a otázky zdraví všeho druhu, kterým nepochybně byl Dr.Norman W.Walker a až dočtete veškeré jeho knihy, tak se můžete ozvat, já Vám doporučím dalšího. Podotýkám, že je to program na celý život, ale jste mladý, tak proč ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 10:18 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok, ja s tou literatúrou od dr. Walkera začnem. Som zvedavý
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte kvě 05, 2009 3:37 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den pane Zajíčku, nechala jsem si nabrat krev na štítnou žlázu, všechno je v pořádku. Knedlík v krku zatím zůstává. Týden užívám vitamin C, co jste doporučil. Je možné, že bych po něm měla alergickou reakci v podobě osypání se po celých rukou, aniž by se dostavil průjem (jak jste psal při předávkování vitamínem). Jinak ovocné šťávy jinak bezproblémů užívám. Zatím jsem ho vysadila a za týden ho zkusím znovu, co myslíte? Jinak se snažím docílit BMI, zatím mám 25, takže i tím knedlíkem jsem se přestala trápit. Co bych se ale chtěla zeptat - mražení vody. Pochopila jsem dobře, že před úplným zmrznutím, vylít pouze 1/4 nezmrzlé vody nebo všechnu zbylou nezmrzlou vodu? Konzumovat ihned po rozmrznutí? Začla jsem mrazit naší vodu ze studny, která na rozboru obsahovala i fekálie, když jsme byli u Vás, říkal jste, že to není na škodu, jestli se dobře pamatuji. Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte kvě 05, 2009 6:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den pane Zajíčku, nechala jsem si nabrat krev na štítnou žlázu, všechno je v pořádku. Knedlík v krku zatím zůstává. Týden užívám vitamin C, co jste doporučil. Je možné, že bych po něm měla alergickou reakci v podobě osypání se po celých rukou, aniž by se dostavil průjem (jak jste psal při předávkování vitamínem). Jinak ovocné šťávy jinak bezproblémů užívám. Zatím jsem ho vysadila a za týden ho zkusím znovu, co myslíte? Jinak se snažím docílit BMI, zatím mám 25, takže i tím knedlíkem jsem se přestala trápit. Co bych se ale chtěla zeptat - mražení vody. Pochopila jsem dobře, že před úplným zmrznutím, vylít pouze 1/4 nezmrzlé vody nebo všechnu zbylou nezmrzlou vodu? Konzumovat ihned po rozmrznutí? Začla jsem mrazit naší vodu ze studny, která na rozboru obsahovala i fekálie, když jsme byli u Vás, říkal jste, že to není na škodu, jestli se dobře pamatuji. Děkuji za rady.

Mnoho dietologů doporučuje, přímo proti alergiím, vitamín C, tak se mi zdá divné, že by zrovna tento vitamín, u Vás vyvolával zmíněné potíže, ale nic není definitivně nemožné, třeba prostě reagujete jinak. Po částečném zmrznutí, se led rozbije a vylije se veškerá nezmrzlá voda, v lahvi zbude jenom led. Pít se dá po rozmrznutí jakkoliv dlouho, ale dlouhodobé uchovávání takto upravené vody nedoporučuji. Tato úprava vody, neodstraní bakterie a fekální látky, jedná se pouze o částečnou demineralizaci. Naši předci takto kontaminovanou vodu běžně pili a pokud jste na ni zvyklá, tak Vám nijak vadit nebude, něco jiného by bylo, dát takovou vodu někomu, kdo na ni zvyklý není, to by mohlo vyvolat rychlý krok směrem k VC a střevní komplikace. Jinak pití kontaminované vody zrovna nedoporučuji a pokud si vzpomínám, tak jsem Vám doporučil nákup reverzní osmózy a úpravu vody na pití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte kvě 05, 2009 8:07 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Ano doporučil, zatím jsem to přechodně chtěla řešit takhle mražením. Vodu jinak nepijeme, ale měla jsem zafixováno, že jsme hovořili o tom, že je lepší tahle ze studny samozřejmě zmražená, než kupovaná kojenecká. Budu mrazit zatím kojeneckou, i když to trvá snad 8 hodin oproti normální. Ještě mě napadlo, že alergická reakce mohla být způsobená prvomájovými buřty...A ten knedlík v krku, mám ho zatím neřešit nebo si mám dojít na nějaké kompletní vyšetření? Děkuji moc a moc za Vaše rady a stálou podporu. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte kvě 05, 2009 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Ano doporučil, zatím jsem to přechodně chtěla řešit takhle mražením. Vodu jinak nepijeme, ale měla jsem zafixováno, že jsme hovořili o tom, že je lepší tahle ze studny samozřejmě zmražená, než kupovaná kojenecká. Budu mrazit zatím kojeneckou, i když to trvá snad 8 hodin oproti normální. Ještě mě napadlo, že alergická reakce mohla být způsobená prvomájovými buřty...A ten knedlík v krku, mám ho zatím neřešit nebo si mám dojít na nějaké kompletní vyšetření? Děkuji moc a moc za Vaše rady a stálou podporu. Díky

Ještě je možnost vodu převařit a teprve poté vymrazit, to Vám odstraní bakterie a minerály, zbude pouze divná chuť. Mrazit vodu kojeneckou a celkem dost ji vylévat, je docela neekonomické, vzhledem k její ceně, asi bych raději řešil tu osmózu, její cena není nijak astronomická a rozhodně se vyplatí. Prvomájové buřty na ohníčku, jsou opravdu dietní a tam se nějaké reakci organizmu, celkem nelze divit. Vyšetřením nic nezkazíte, ale nenechte do sebe nijak šťourat, což má moderní medicína ráda, alespoň budete přesně vědět, co se řeší a můžete se na to cíleně zaměřit. Osobně se domnívám, že pokud vydržíte, tak problém odezní sám, akorát všechno chce svůj čas.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 29, 2009 9:39 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 19, 2009 8:17 am
Příspěvky: 11
Dobrý den pane Jardo, občas se mi stane, že tělo odmítá ( nemám vůbec chuť ) večer zeleninové šťávy a zeleninový salát. Místo toho si dám cca 1,5 l čerstvé ovocné šťávy. Je to v pořádku?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 29, 2009 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Milča píše:
Dobrý den pane Jardo, občas se mi stane, že tělo odmítá ( nemám vůbec chuť ) večer zeleninové šťávy a zeleninový salát. Místo toho si dám cca 1,5 l čerstvé ovocné šťávy. Je to v pořádku?

Pokud Vám to stačí a nemáte hlad, tak v tom nevidím žádný problém. Jinak v této době jsou již docela levné melouny a jejich cena bude nyní dále klesat, doporučuji se na ně zaměřit a odšťavňujte je naprosto celé i se slupkou, pokud Vám to nebude chutnat i s tou vrchní tvrdou zelenou slupkou, tak meloun oškrábněte škrabkou na brambory, ale dle mého názoru je to zbytečné. Šťáva kterou takto získáte, je velice silně zásadotvorná a dá se pít jak před zeleninovým, tak před ovocným jídlem, navíc při tomto postupu téměř nic nezahodíte a výtěžnost je přímo ideální, váhově tak minimálně 95%, čili co si zaplatím, to také spotřebuji a to se Vám při odšťavňování naprosté většiny ostatních potravin nepovede.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 29, 2009 11:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 19, 2009 8:17 am
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Milča píše:
Dobrý den pane Jardo, občas se mi stane, že tělo odmítá ( nemám vůbec chuť ) večer zeleninové šťávy a zeleninový salát. Místo toho si dám cca 1,5 l čerstvé ovocné šťávy. Je to v pořádku?

Pokud Vám to stačí a nemáte hlad, tak v tom nevidím žádný problém. Jinak v této době jsou již docela levné melouny a jejich cena bude nyní dále klesat, doporučuji se na ně zaměřit a odšťavňujte je naprosto celé i se slupkou, pokud Vám to nebude chutnat i s tou vrchní tvrdou zelenou slupkou, tak meloun oškrábněte škrabkou na brambory, ale dle mého názoru je to zbytečné. Šťáva kterou takto získáte, je velice silně zásadotvorná a dá se pít jak před zeleninovým, tak před ovocným jídlem, navíc při tomto postupu téměř nic nezahodíte a výtěžnost je přímo ideální, váhově tak minimálně 95%, čili co si zaplatím, to také spotřebuji a to se Vám při odšťavňování naprosté většiny ostatních potravin nepovede.


Děkuji za typ. Zrovna dnes jsem si meloun koupila. Ještě bych Vás chtěla poprosit, jestli byste mi mohl poradit, jaké doplňky je potřeba tělu ještě dodávat. Nemám žádné zdravotní potíže, piju ovocné a zeleninové šťávy ve Vámi doporučeném množství, jím ovocné a zeleninové saláty. Ovocné sypu kokosem nebo mletým mákem, zeleninové zalévám panenským olivovým olejem, doplňuji to oříšky, mandlemi a ořechovým mlékem. Zatím navíc beru vitamín B11, jak jsem se dočetla zde na Vašich stránkách.
Díky za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 29, 2009 2:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Milča píše:
Děkuji za typ. Zrovna dnes jsem si meloun koupila. Ještě bych Vás chtěla poprosit, jestli byste mi mohl poradit, jaké doplňky je potřeba tělu ještě dodávat. Nemám žádné zdravotní potíže, piju ovocné a zeleninové šťávy ve Vámi doporučeném množství, jím ovocné a zeleninové saláty. Ovocné sypu kokosem nebo mletým mákem, zeleninové zalévám panenským olivovým olejem, doplňuji to oříšky, mandlemi a ořechovým mlékem. Zatím navíc beru vitamín B11, jak jsem se dočetla zde na Vašich stránkách.
Díky za Váš čas.

Předpokládám, že myslíte vitamín B12, zde stačí denně 1 tableta pod jazyk a nechat pomalu rozpustit, protože se vstřebává sliznicemi. Bez ohledu na jakékoliv lékařské testy, je vysoce pravděpodobný téměř u každého nedostatek jódu, bohatě stačí mořské řasy, jak je dávkovat jsem zde psal tak to prohledejte. Také bych dodal zinek, na to je dobrý dýňový olej, případně pojídat dýňová semínka, či si z nich vyrábět mléko a to pak vypít, ale snězte i to suché, co vypadne z odšťavňovače jako odpad. Pokud vlastníte Gren Star, tak ten má homogenizační funkci, pak stačí semínka pouze rozdrtit na kaši a přidat do jídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ovocné šťávy
PříspěvekNapsal: stř črc 22, 2009 9:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 19, 2009 8:17 am
Příspěvky: 11
Dobrý den pane Jardo, že mi živá strava svědčí jsem zde již psala. Nepodaří se mi ale přesvědčit manžela. Jediné, čeho jsem zatím dosáhla je, že ráno hodinu před snídaní vypije cca 3 deci čerstvé ovocné šťávy. Má to vůbec pro organismus význam, když potom už jí celý den "normálně" ? \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocné šťávy
PříspěvekNapsal: stř črc 22, 2009 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Milča píše:
Dobrý den pane Jardo, že mi živá strava svědčí jsem zde již psala. Nepodaří se mi ale přesvědčit manžela. Jediné, čeho jsem zatím dosáhla je, že ráno hodinu před snídaní vypije cca 3 deci čerstvé ovocné šťávy. Má to vůbec pro organismus význam, když potom už jí celý den "normálně" ? \":roll:\"

No, zázraky se při takto malém množství čerstvé šťávy určitě konat nebudou a hodně záleží jak moc "normální" ta jeho strava je. Nicméně i toto málo, je pořád mnohem více než nic a určitě mu to alespoň neuškodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocné šťávy
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2009 1:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 19, 2009 8:17 am
Příspěvky: 11
Jarda píše:
No, zázraky se při takto malém množství čerstvé šťávy určitě konat nebudou a hodně záleží jak moc "normální" ta jeho strava je. Nicméně i toto málo, je pořád mnohem více než nic a určitě mu to alespoň neuškodí.

Ráno snídá 2 kousky celozrnného pečiva s máslem a cca 200 g syrové zeleniny, v poledne domácí polévku a kousek pečiva, na svačinu zase kousek pečiva s máslem a zelenimu a na večeři nějaké maso s přílohou a zeleninový salát. Během dne vypije asi 3 kávy a s pitným režimem je to slabší. Max. 1 l vody. Tak 3x do týdne si dopřeje kousek sladkého pečiva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocné šťávy
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2009 3:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Milča píše:
Ráno snídá 2 kousky celozrnného pečiva s máslem a cca 200 g syrové zeleniny, v poledne domácí polévku a kousek pečiva, na svačinu zase kousek pečiva s máslem a zelenimu a na večeři nějaké maso s přílohou a zeleninový salát. Během dne vypije asi 3 kávy a s pitným režimem je to slabší. Max. 1 l vody. Tak 3x do týdne si dopřeje kousek sladkého pečiva.

Sice to, co popisujete je na české poměry vrchol dokonalého stravování, ale dle mého názoru je to stejně pomalé páchání sebevraždy. Pokud si změří pH moče, tak musí být jednoznačně překyselený a s tak nízkým přísunem tekutin, navíc s kofeinem, zcela dehydrovaný. Nechápu, jak může takto někdo žít, protože musí být stála unavený a otrávený, ale třeba mu to z nějakého důvodu vyhovuje. Pečivo bez ohledu na celozrnnost, je vždy škodlivé, hlenotvorné i kyselinotvorné


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz