Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 7:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2015 2:31 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
janka33 píše:
Dobrý večer viete mi niekto poradiť či sa dá z mrkvovej šťavy predávkovať?dávam ju deťom každe ráno asi deci (deti majú 6 a 3 rokov) a večer asi 2 deci.pijú mrkvovú alebo mrkva-cvikla šťavu.Koža má bronzový nádych a ľudia sa ma pýtajú či nemajú žltačku.Mám im šťavu obmedziť?ďakujem

Stavu bych jim urcite neomezoval. Za prve vychazim ze zkusenosti me zname, ktera dlouhodobe davala synovi 2 deci denne a vylecila mu tim zrakove problemy. A pak predevsim vychazim z knih jednoho z nejznamejsich propagatoru mrkvove stavy, ktery se sam i diky mrkvovce dozil 118 let, tedy mluvim o dr Normanu Walkerovi. Na dane tema pise, ze vic nez pul stoleti uzival denne kvanta mrkvove stavy, v davkach od pul litru do 4 litru denne.
Byla doba kdyz zacinal s mrkvovou stavou a jeho barva kuze byla zluto oranzova. Zjistil, ze to bylo diky cisteni jater, ktere mel v te dobe ve velmi spatnem stavu. Nicmene po nekolika mesicich se to zbarveni ztratilo a jeho kuze byla lepsi nez kdykoliv pred tim.
Dale pise, ze behem posledniho pul stoleti tisice a tisice, pokud ne miliony lidi piji mrkvovou stavu a pokud vi, tak NIKDY to nemelo jediny nepriznivy ucinek.
Pise, ze kdokoliv napada hodnotu cerstve mrkvove stavy jako prostredku k ziskani zdravi, energie a vitality s tim urcite nema zadnou zkusenost....
To, co jsem tu citoval je z Walkerovy knihy Voda muze podkopat tve zdravi (Water can undermine your health). Kniha je primarne o vode, ale ma tam kapitolku o mrkvove stave. Totez asi pise i ve svych dalsich knihach, ktere lze legalne stahnout v cestine treba na http://www.zdravinadlani.cz/knihy-ke-stazeni, ale ja jsem presne vedel o te kapitolce v knize o vode, takze cituji z ni.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2015 3:59 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Sorry! Uz jsem si to nastudovala na internetu a beru zpet co jsem predtim napsala, protoze vitamin A je tady prirodni a ten se predavkovat neda, jine by to bylo s vitavinovym doplnkem. Takze zadne strachy. Zabarvit pokozka se klidne muze take po sladkych bramborach, po dynich a po winter squash.
Dale jsem se docetla, ze si mrkvovou stavou lide vylecili rakovinu (4.stupen), odstavovali denne 5 pounds, to je tak 2,30 kg mrkve.
Tak to je super!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2015 12:12 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
pv33 píše:
.... pak predevsim vychazim z knih jednoho z nejznamejsich propagatoru mrkvove stavy, ktery se sam i diky mrkvovce dozil 118 let, tedy mluvim o dr Normanu Walkerovi...

Pavel, Norman ale v skutočnosti nikdy nežil... To je marketingová postavička na podporu predaja odšťavovačov, nič viac... Keby niet jeho "príbehu", tak by sa predalo do dnešných dni možno tak 1/3 celkového množstva odšťavovačov ktoré sa do týchto dní predali, ak nie ešte menej...

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2015 2:13 pm 
Offline

Registrován: stř pro 15, 2010 11:16 pm
Příspěvky: 35
Kosican87 píše:
Pavel, Norman ale v skutočnosti nikdy nežil... To je marketingová postavička na podporu predaja odšťavovačov, nič viac... Keby niet jeho "príbehu", tak by sa predalo do dnešných dni možno tak 1/3 celkového množstva odšťavovačov ktoré sa do týchto dní predali, ak nie ešte menej...

To je zajimava zprava, cim ji mas podlezenou, smim-li se zeptat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2015 6:31 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Někdy je dobré nebýt vůbec vzdělaný a sečtělý a informovaný. Pokud již takoví jste, je někdy dobré informace neanalysovat, netřídit, ndělat z nich závěry, nemít názor na základě nich. Někdy je dobré se jen spolehnout na apetit těla a jeho cit pro to, co je pro ně dobré.
Pokud tělo hlásí, že mrkvová šťáva je dobrá, proč ji nepít furt a furt?
A pokud je zajímavá osobní zkušenost, mrkev jsem miloval odmalička, kupoval si ji za kapesné sám od sebe, blaženě chroustal místo cukrátek, pokud byla možnost, tak ji na čundrech kradl ze zahrádek a políček, sám ji pěstoval, a po vážné nemoci a operaci v břiše to byla mrkev, po které tělo volalo bez omezení. Šťáva z mrkve s nějakým tím jablkem, mrkev strouhaná s řepou, křenem, kysaným zelím, mrkev jen c sitronem, mrkvové polévky všeho druhu, mrkvové koláče, mrkvová dřeň - komoušská zmrzlina, mrkev v gulášové polévce, mrkev v boloňských špagetách a lasagních, dušená s jáhlami či kuskusem a brokolicí - trojbarevný talíř, mrkev v čočce, mrkev stokrát jinak.
Jde o to, co tělo říká, pak je vše v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2015 11:55 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Pavel Slabý píše:
To je zajimava zprava, cim ji mas podlezenou, smim-li se zeptat?

Už neviem kde som o tom čítal, a bolo to možno pred rokom a pol.
Skúsim ti dať protiotázku : Čím máš podložené, že Norman Walker žil ? V knihách sa už písalo čokoľvek, papier toho znesie veľmi veľa... \":wink:\"
ALE KTO CHCE, TEN TOMU VERIŤ BUDE. Komu sa to hodí do krámu, ten na to nedopustí, a pre neho bude "Norman Walker" legendou... Netvrdím, že ty si takým človekom, len píšem ako to je. A kto chce, logicky sa k tomu dopátra - a nemusí hľadať mimo seba.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Naposledy upravil Kosican87 dne sob bře 14, 2015 12:08 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: sob bře 14, 2015 12:08 am 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
martina72 píše:
Jde o to, co tělo říká, pak je vše v pořádku.

Niekomu ale telo hovorí : Jedz knedlíky, chipsy, študentské pečete.......... A čo potom ? ..... Preto s touto citovanou vetou nesúhlasím plne, ale len čiastočne. Ide totiž o to, KOMU KONKRÉTNEMU čo telo hovorí.
A ja keď som si vyváral (keď mám tú možnosť) kosti z kvalitného prasaťa (domáceho).... tak mi telo hovorilo, JEDZ ICH, JEDZ ICH..........Vyvaril som ich po troch hodinách asi 5 krát...(spolu 15 hodín).... Ujedal som ich stále, stále boli mäkšie... MŇAMMMMMMMM aké fajné boli......chrupavky, kostná dreň...........Zostalo z nich zhruba 25%...... Jedol som ich ako šialený, uspokojovalo ma to.
Ale áno, aj mrkvová šťava mi chutí...... Len kvôli tým 3dcl (aby som ostal v nutričnej ketóze a zároveň si mohol dať aj kocky ananásovej šťavy a nejakú pevnú zeleninku) sa mne osobne neoplatí špiniť odšťavovač......... Navyše, čo už v tej mrkve zo supermarketu môže byť okrem toho farbiva ? 1/5 vitamínov a minerálov v porovnaní s mrkvou zo záhradky ? Nedivil by som sa....... A ešte by ma aj tak zaujímal obsah pesticídov v šťave... Mohol by to niekto zmerať, kde mám istotu, že 90-95% toho svinstva ostane v pevnej vláknine (teda nie v štave) ? ... Čo keď je to len teória ?
V každom prípade mrkvová šťava je pre mňa zo zeleniny tá najchutnejšia. Ale neviem si pomôcť, príde mi to ako "pitíčko pre detíčko"... "Štavičky"... už len to dať do fľaštičky a cucať z dudlíka... ... Ja by som si dal radšej nejakú čerstvú krv zo zveriny, z býka... I keď je pravda, že chuťovo by mi viac šmakovala tá mrkvová šťava. Ale zase ešte viac by mi šmakovala cola alebo tonic, či Dr. Pepper.... A tiež si nemyslite ľudkovia, že zvieratá si každú potravinu čo zjedia vychutnávajú...... Takže riadiť sa len chuťovými bunkami je proste VEĽMI ZAVÁDZAJÚCE.
Ale áno - som VĎAČNÝ za rastliny. Sem-tam si dám opražené slnečnicové semienka, každý deň trochu varenej zeleniny a trošičku ananásovej šťavy v zamrazených kockách.... JE TO FAJN, je to chutné spestrenie, a navyše možno aj zdravé, aspoň z časti \":)\" ... (na rozdiel od jedov, akými sú cukor, margarín, múka, atď....)

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát bře 20, 2015 1:48 pm 
Offline

Registrován: pon bře 09, 2015 3:06 pm
Příspěvky: 9
To by se muselo jít minimálně kilo mrkví denně, potom by vám pokožka oranžověla. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát bře 20, 2015 4:41 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
pavlinastibrova píše:
To by se muselo jít minimálně kilo mrkví denně, potom by vám pokožka oranžověla. \":)\"

Měřila jste, co je kilo mrkve? To je úplné prd, zvláště při odšťavňování. Myslela jste asi "kolečko mrkve" - denně \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: pát bře 20, 2015 6:44 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
martina72 píše:
pavlinastibrova píše:
To by se muselo jít minimálně kilo mrkví denně, potom by vám pokožka oranžověla. \":)\"
Měřila jste, co je kilo mrkve? To je úplné prd, zvláště při odšťavňování. Myslela jste asi "kolečko mrkve" - denně \":lol:\"

Presne, kilo je prd, z toho bude tak 6dcl šťavy (záleží od mrkvy), viac nie.... A to nie je žiaden extrém podľa mňa.... Sú ľudia, čo pijú denne 1,5L či 2L mrkvovej šťavy, a toto už extrém je....

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 9:19 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 1:18 pm
Příspěvky: 11
Myslím že z kg mrkvy nieje ani 6 dcl.Neviem vypiju tak 4 dcl a oranzove sú \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 9:42 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
janka33 píše:
Myslím že z kg mrkvy nieje ani 6 dcl.Neviem vypiju tak 4 dcl a oranzove sú \":)\"

Tak kašli na mrkvu, po mäse nebudú oranžové, ani zelené, ani červené, ani modré \":wink:\" A myslím, že keby vypili bravčovú krv (alebo inú krv), nebudú červené \"8)\" , teda, viem to.. Tak kde je chyba ? ... Asi tá mrkva nie je tak "super", ako sa hovorí, asi telo je predsa len viac stavané na mäso (čo mi je už dlho jasné). Mäso neprináša žiadne problémy, jedine mäso vysmážané na slnečnicovom, repkovom, alebo sójovom oleji (či inom rastlinnom nenasýtenom), a s bohatou "škrobovou" prílohou. Ale to nie je vina mäsa, ako sa už mnohí iste dovtípili.

Ale späť k mrkvovej šťave. ... Nechýba mi. Na rozdiel od ananásovej. Mňamm... \":D\" A tá ananásová je aj "funkčná"... bromelain rozkladá bielkovinnú hmotu. Lepšie sa vďaka tomu trávia bielkoviny akéhokoľvek pôvodu.
A áno, nebude tam ani 6dcl šťavy, pokiaľ nemáš nejaký super odsťavovač. Ja mám Hurom za 330€, naposledy som si šťavil mrvku asi pred
3 rokmi, kilo, a fakt, bolo tam asi 5dcl šťavy... Neviem ale čím ma prospievať, keď hlavný benefit mrkvy je vitamín E, ale ten je rozpustný v tukoch, takže.... ČUDNÉ, NIE ??? ... A to si tí, čo konzumujú minimum tukov a hojne pijú šťavičky myslia, ako si prospievajú.... Akurát tak "diétia", rozkladajú svoje svalstvo, a dostávajú sa do podvýživy - tí, u ktorých nie sú šťavy len doplnkom (pár deci denne), ale ich "hlavným chodom". Na úkor kvalitných živočíšnych tukov a bielkovín.
Ale taká mrkvová šťava môže byť zaujímavá - pridať deci do chladnúceho živočíšneho jedla....by mohlo byť zaujímavé.
No a taký zajac - konzumuje mrkvu, ale potom aj SVOJE BOBKY, aby ju mohol stráviť na druhý krát, keďže na prvý sa mu to veľmi nepodarilo... \":D\" \":D\" \":D\" ... To pre tých, ktorí uprednostnia surovú mrkvu, pred šťavou z nej.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2015 11:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
otojanicek píše:
Dobrý den Jardo,

můžete mi tedy prosím sdělit váš názor, kolik grapefruitů denně , je ještě ta "rozumná konzumace" pro 85 Kg chlapa ?
Mým cílem je odvápnit své tkáně, které do mých 40 let byly celkem dobře zásobovány anorganickým vápníkem ( hodně sýrů, tvrdá voda apod..)
Nyní aplikuji denně ráno vymačkanou štávu z 2 grapefruitů.... je to moc ? Nerad bych tímto dlouhodobým odvápnění tkání, paralelně přišel o zuby, které už tak jsou "samá záplata".
Popř. odvápňovat tkáně něčím jiným ? Stačí např. Hořčík ?

Díky za info
Oto

Na to není odpověď, každý má jiné zásoby vápníku, jinde usazené a jinou schopnost vápník přijímat, tedy určitě pokud něco takového chcete dělat, měl by jste se opírat o výsledek nějakého vyšetření, ideálně o vlasovou analýzu. Ten hořčík je mnohem bezpečnější i když jeden dva grepy denně, po dobu do tří měsíců, asi mnoho škody napáchat nedovedou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2015 11:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
No,to by mě taky zajímalo-a navíc jsem si myslela,že každodením doplnováním hořčíku si mohu jen prospět.Dávám si chlorid hořečnatý do celodenního pití-průjem z toho nemám-takže doplnovat hořčík,nebo ne?

Tak určitě je hořčík bezpečnější než kyselina salicylová, ale ta je i v jiném ovoci, tedy nějakou bere člověk skoro stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2015 11:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Bobek píše:
Jak pan Jarda zminil v uvodnim prispevku tohoto tematu, ze vsechny skodliviny jsou vazany na vlakninu, znamena to tedy, ze pro ucely lisovani stav neni nutno vybirat zeleninu a ovoce organickeho puvodu, ale lze kupovat i ty nejlevnejsi, ktere jsou jinak plne pesticidu?

Je to jedna z možností, ale vycházejte z předpokladu, že nikdy neodstraníte 100% škodlivin, tedy určitě bych si levnost nenastavil jako jedinou podmínku. Určitě minimálně v obdobích kdy samopěstitelé prodávají přebytky bych se zaměřil tam.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz