Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 11:42 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
MartinaR píše:
Dobrý den,pane Jardo,
třetí den ráno na lačný žaludek piji šťávu ze dvou brambor a hned po vypití mě začne bolet hlava, pocit na zvracení. Trvá to celý den,dá se to vydržet, ale váhám, jestli v tom pokračovat, nebo ne. Probíhá detox?, nebo to nemá souvislost?
Děkuji za odpověď.

Sú tie zemiaky zrelé? Nie sú nazelenalé? lebo podobne sa prejavuje otrava solanínom

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 11:52 am 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Brambory očistím škrabkou a ještě je překrojím na čtvtky a pak je odšťavním.Žádné zelené ani jiné fleky nemají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 11:58 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
MartinaR píše:
Brambory očistím škrabkou a ještě je překrojím na čtvtky a pak je odšťavním.Žádné zelené ani jiné fleky nemají.

solanín býva najmä tesne pod šupkou a v šupe, skúste ošúpať viac nahrubo a zistite či aj potom máte také príznaky, hlavne aby tie zemiaky boli dostatočne zrelé. Mne zemiaková šťava nikdy nerobila dobre. Každý sme iný ale hento mi nepripadá ako znaky detoxikácie

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 12:03 pm 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Moonika píše:
solanín býva najmä tesne pod šupkou a v šupe, skúste ošúpať viac nahrubo a zistite či aj potom máte také príznaky, hlavne aby tie zemiaky boli dostatočne zrelé. Mne zemiaková šťava nikdy nerobila dobre. Každý sme iný ale hento mi nepripadá ako znaky detoxikácie

Ok, vyzkouším, zkusím je ošistit nožem, ne škrabkou, a dám vědět.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 2:29 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
MartinaR píše:
Ok, vyzkouším, zkusím je ošistit nožem, ne škrabkou, a dám vědět.
Děkuji

Nie je začo , som zvedavá či sa niečo zmení. Zaujímavé info o solaníne píše Slávek Krepelka U pramene http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=3038
napr že.
: "Rozdíl mezi dobře a špatně skladovanýmí bramborami může činit až 500%."(v obsahu solanínu)
"Co však dost dramaticky zvyšuje možnost otravy solaninem je přítomnost tuků v potravě přijmutých společně se špatnýma, nebo špatně skladovanýma a připravenýma bramborama právě díky rozpustnosti solaninu v tucích."

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2015 10:08 am 
Offline

Registrován: stř říj 28, 2015 9:44 am
Příspěvky: 2
Ahojte, budu mit asi trochu hloupy dotaz. Zustanou nutricni hodnoty(krome vlakniny) pri odstavnovani ovoce ci zeleniny stejne? Napriklad chci si udelat pullitr ovocne stavy a pouziji dejme tomu 4 jablka, coz muze byt treba 600g. Znamena to,ze do sebe dam cca 60-70g sacharidu?
Dekuji, Roman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 8:04 am 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Moonika píše:
Nie je začo , som zvedavá či sa niečo zmení. Zaujímavé info o solaníne píše Slávek Krepelka U pramene http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=3038
napr že.
: "Rozdíl mezi dobře a špatně skladovanýmí bramborami může činit až 500%."(v obsahu solanínu)
"Co však dost dramaticky zvyšuje možnost otravy solaninem je přítomnost tuků v potravě přijmutých společně se špatnýma, nebo špatně skladovanýma a připravenýma bramborama právě díky rozpustnosti solaninu v tucích."

Ahoj,
včera, dnes jsem očistila 2 brambory nožem, jedna měla zelený flek tak jsem ho pořádně vykrojila a cítím se dobře, hlava nebolí.
Měla jste pravdu, už si dám s tím čištěním brambor více práce...
Ještě bych měla jeden dotaz: dá se užívat tato šťáva dlouhodobě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 12:01 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
MartinaR píše:
Ahoj,
včera, dnes jsem očistila 2 brambory nožem, jedna měla zelený flek tak jsem ho pořádně vykrojila a cítím se dobře, hlava nebolí.
Měla jste pravdu, už si dám s tím čištěním brambor více práce...
Ještě bych měla jeden dotaz: dá se užívat tato šťáva dlouhodobě?

To som rada:) S dlhodobým užívaním šťavy neviem, v tom linku z fóra UPr. o tom píšu, pokukajte, ale myslím že S. Krepelka tam písal že pil väčšie množstvá myslím dlhšiu dobu(ja by som vždy po nejakých intervaloch dala pauzu)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2015 1:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MartinaR píše:
Dobrý den,pane Jardo,
třetí den ráno na lačný žaludek piji šťávu ze dvou brambor a hned po vypití mě začne bolet hlava, pocit na zvracení. Trvá to celý den,dá se to vydržet, ale váhám, jestli v tom pokračovat, nebo ne. Probíhá detox?, nebo to nemá souvislost?
Děkuji za odpověď.

Tak je otázka z jakých brambor. Mohou obsahovat solanin a to moc ideální není. Vyzkoušejte koupit jiný druh od jiného dodavatele, kvalitní brambora by to dělat neměla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2015 1:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
romcawi píše:
Ahojte, budu mit asi trochu hloupy dotaz. Zustanou nutricni hodnoty(krome vlakniny) pri odstavnovani ovoce ci zeleniny stejne? Napriklad chci si udelat pullitr ovocne stavy a pouziji dejme tomu 4 jablka, coz muze byt treba 600g. Znamena to,ze do sebe dam cca 60-70g sacharidu?
Dekuji, Roman

Tak konkrétně u sacharidů to stejné určitě nebude, protože vláknina je sacharid a je v tom výčtu nutrientů započítána. Jde ovšem o sacharid, který stejně tělo nedovede rozštěpit a využít, tedy zpracuje pouze ostatní sacharidy, v ovoci většinou monosacharidy, tedy fruktózu a glukózu a jejich hodnoty budou ve šťávě prakticky stejné, těch zásadně neubude. Ostatní nutrienty odšťavnění také zásadně neovlivní z hlediska objemu, ty zůstanou skoro stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2015 1:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MartinaR píše:
Ahoj,
včera, dnes jsem očistila 2 brambory nožem, jedna měla zelený flek tak jsem ho pořádně vykrojila a cítím se dobře, hlava nebolí.
Měla jste pravdu, už si dám s tím čištěním brambor více práce...
Ještě bych měla jeden dotaz: dá se užívat tato šťáva dlouhodobě?

Tak pokud se vám časem nezhnusí, můžete ji pít i dlouhodobě, ale je v ní hodně draslíku, tedy asi bude rozumné ji solit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2015 8:14 pm 
Offline

Registrován: pon črc 07, 2014 5:50 pm
Příspěvky: 11
Pěkný den, již nějakou dobu mě trápí určité zažívací potíže, nedělá mi dobře mléko, alkohol, mastnější jídla, citrusy, ananas, sycené minerálky, po kterých mívám řidší stolici po ránu, někdy také průjem chvíli po jídle. Když si dám trochu rozemletého lněného semínka tak se to projeví také řídkou stolicí, jednou jsem si dal Lepicol a potom jsem v sobě nic neudržel, takže jsem vysadil, vypadá to jako by mi větší množství vlákniny dráždilo trávení, střevo. Potíže začaly po alkoholovém večírku. Krevní testy, sono břicha, gastroskopie neodhalily žádné problémy (jen malé žlučové jezírko v žaludku). Tak jestli jsem si nepodráždil žlučník nebo slinivku tím alkoholem, sono ani krev ale žádný problém neodhalil, je to možné ?

Chtěl jsem se prosím zeptat k čerstvě lisovaným šťávám, pokud si nějakou dám, trávení taky nic moc (bublání v břiše, řídká stolice, plynatost), můžou být tyto problémy způsobeny tím, že je nějaký orgán oslaben nebo dochází jen k detoxikační reakci ? Rád bych si občas nějakou šťávu dal, ale to zhoršené trávení mě celkem odrazuje, jestli si třeba nemůžu škodit a dráždit např střevo. Pokud ale vím, tak lisováním se odstraní vláknina ? Takže tyto problémy pravděpodobně nebudou způsobeny vyšším množství vlákniny, někde jsem se dočetl, že vyšší množství vlákniny může škodit v případě střevních zánětů apod. ? Snad mému dotazu rozumíte, děkuji za případné postřehy či názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2015 8:10 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Nedobrý stav slinivky (a jater) se přímo projeví v krevním obraze, ale test na to musí být zaměřen. Větší míra alkoholu samozřejmě dává slinivce zabrat (pokud je "oslabena"). On má každý tu "výdrž" jinou a co snese jeden, nemůže si dovolit druhý.
Na druhou stranu, do 14 dnů byste měl regenerovat, pokud je to jen toto.
Mléko, sýry, alkohol, mastná jídla, citrusy, ananas a sycené minerálky jsou naprosto zbytečné složky potravy a není důvod, aby vám bylo líto, že vám nedělají dobře a že je tedy nebudete nějaký čas jíst.
Jezte jen to, co vám dělá dobře.
Pak se uvidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2015 12:49 am 
Offline

Registrován: pon črc 07, 2014 5:50 pm
Příspěvky: 11
Děkuji za odpověď. Ty zmiňované položky které mi nedělají dobře samozřejmě nekonzumuji a vůbec mi nechybí, alkohol jsem neměl už snad rok. Pokud tedy tvrdíte že slinivka či podobné orgány potřebují relativně krátkou dobu na regeneraci, tak bude pravděpodobně problém jinde, nejspíš ve střevě, kromě kolonoskopie jsem byl ale na všech vyšetřeních a nic vážného. A co takhle nějaké chronické narušení slinivky či žlučníku tím alkoholem ? Těch zdravotních problémů je ale víc a všechny tak nějak směřují ke špatné funkci tlustého střeva pravděpodobně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob pro 19, 2015 12:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
martin55 píše:
Pěkný den, již nějakou dobu mě trápí určité zažívací potíže, nedělá mi dobře mléko, alkohol, mastnější jídla, citrusy, ananas, sycené minerálky, po kterých mívám řidší stolici po ránu, někdy také průjem chvíli po jídle. Když si dám trochu rozemletého lněného semínka tak se to projeví také řídkou stolicí, jednou jsem si dal Lepicol a potom jsem v sobě nic neudržel, takže jsem vysadil, vypadá to jako by mi větší množství vlákniny dráždilo trávení, střevo. Potíže začaly po alkoholovém večírku. Krevní testy, sono břicha, gastroskopie neodhalily žádné problémy (jen malé žlučové jezírko v žaludku). Tak jestli jsem si nepodráždil žlučník nebo slinivku tím alkoholem, sono ani krev ale žádný problém neodhalil, je to možné ?

Chtěl jsem se prosím zeptat k čerstvě lisovaným šťávám, pokud si nějakou dám, trávení taky nic moc (bublání v břiše, řídká stolice, plynatost), můžou být tyto problémy způsobeny tím, že je nějaký orgán oslaben nebo dochází jen k detoxikační reakci ? Rád bych si občas nějakou šťávu dal, ale to zhoršené trávení mě celkem odrazuje, jestli si třeba nemůžu škodit a dráždit např střevo. Pokud ale vím, tak lisováním se odstraní vláknina ? Takže tyto problémy pravděpodobně nebudou způsobeny vyšším množství vlákniny, někde jsem se dočetl, že vyšší množství vlákniny může škodit v případě střevních zánětů apod. ? Snad mému dotazu rozumíte, děkuji za případné postřehy či názory.

Tam bych spíše hledal problém ve špatném složení střevních bakterií, vyzkoušejte se nějakou dobu stravovat podle diety SCD a uvidíte. Jinak by možná pomohlo dodat ve velkém probiotika a celkově redukovat příjem vlákniny, což ovšem bez počítání stravy na nutriční kalkulačce těžko odhadnete. Je potřeba vyhledat stav kdy to maká dobře a kdy už je stolice tuhá, nebo řídká. Další důležitý bod je dodávání hořčíku, ten se podílí na tvorbě enzymů a bez nich nemaká v těle skoro nic správně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz