Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2009 6:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Jak je to se šťávou z řepy zavařené? Vím, že píšete(nikoliv tepelně upravené)Přichází se ale o všechny dobré vlastnosti a proto zavařeniny vyhodit a sehnat čerstvou červenou řepu?
Nebo je zdravá i zavařená červená řepa?

Chuťově jsem to nikdy nezkoušel a z hlediska výživových hodnot podle mého názoru nula. Jako pochutinu by to snad šlo použít, ale to musíte vyzkoušet, v tomto případě nemám potřebné zkušenosti. Sám jakékoliv zavařené, či jinak konzervované produkty nejím minimálně 25 let a patrně by se mi po nich udělalo špatně, jako Vám po syrové bramboře. Je to vždy o zvyku na určité chutě, které vnímá člověk jako přirozené. Mohu uvést příklad ze svého mládí, kdy jsem jako student byl pracovně v Německu a z neznalosti jazyka jsem si koupil dětskou přesnídávku podle pěkného obalu, aniž bych tušil, co do ní místním dětem dávají. Mohu zodpovědně prohlásit, že jsem dal do úst pouze jednu lžíci a tu chuť si pamatuji dodnes, jen si na ni vzpomenu, tak se mi zvedá žaludek. To patrně německé děti nevnímali a nebo je němečtí rodiče krmili jako úplná prasátka. Ve srovnání s českou dětskou výživou to bylo opravdu neuvěřitelně hnusné a přesto na tom patrně vyrostly tisíce německých dětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2009 8:20 pm 
Offline

Registrován: ned črc 19, 2009 5:49 pm
Příspěvky: 28
Xion píše:
Ja Matovi tak trochu rozumiem, byt vychudnuty je pre psychiku tiez problem, hlavne tie reci a pohlady okolia. Hlavne zeny sa citia pri chudych muzoch nesvoje, pretoze maju pocit, ze su tucne, aj ked niesu. Toto mi trvalo roky pochopit, kym mi to jedna povedala. \":-)\"


Tak to snad ne.... protoze Ti to nektera rekla, neznamena, ze z toho hned usoudis, ze se vsechny zeny pri stihlych muzich citi nesve.... \":lol:\" . Ja se tedy citim sva podle toho, jak jim a cvicim \":P\" , a pokud mam tu cest byt se stihlym slachovitym, zkratka, pekne urostlym chlapem, ktery se dokaze hybat, cvicit, i fyzicky pracovat, tak pak je to o to prijemnejsi. Pro me je stihle telo znakem zdravi, ja bych funiciho, zanesenyho a pachnouciho tloustika teda nechtela.. \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 3:46 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dnes mi zostalo z tej kyslej kapusty. Vždy sa mi podarí ju zjest celú.
Neviem čo s tým. Možem to nechat do zajtrajšieho obeda v tom sáčku otvorené alebo to mám niečím prikryt?
Alebo nechat iba tak v tanieri?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 4:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes mi zostalo z tej kyslej kapusty. Vždy sa mi podarí ju zjest celú.
Neviem čo s tým. Možem to nechat do zajtrajšieho obeda v tom sáčku otvorené alebo to mám niečím prikryt?
Alebo nechat iba tak v tanieri?
Ďakujem

Kyselé sudové zelí, se zase tak rychle nezkazí a v lednici v nějaké přikryté misce, vydrží i několik dní zcela bez problémů. Nicméně mě zaráží to snědené množství, pokud je to balení 500 g, tak naprosto nechápu jak to dokážete do sebe dostat, mě ten sáček vydrží na několik jídel a pochybuji, že je zdravé toho do sebe tolik ládovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 6:20 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ja to vždy rozdelím. Nezjem to naraz.
ˇAno je to presne to 500g balenie. Zakryt postačí napr tanierom.
Tak som to robil počas dna. Je to ok?
Dávam si menej šalátu a viac kyslej kapusty.
Celkový objem porcií dodržujem.
Nikdy to neprekročím.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ja to vždy rozdelím. Nezjem to naraz.
ˇAno je to presne to 500g balenie. Zakryt postačí napr tanierom.
Tak som to robil počas dna. Je to ok?
Dávam si menej šalátu a viac kyslej kapusty.
Celkový objem porcií dodržujem.
Nikdy to neprekročím.
Ďakujem

Já používám tak maximálně 1/3 balení na jedno jídlo, ale většinou pouze 1/4 balení. Zelí lehce pokrájím, aby se lépe promíchávalo se zeleninovým salátem a domnívám se, že nějaké větší množství potřeba opravdu není. Samozřejmě to asi nijak výrazně škodlivé není a znám dokonce člověka, který zhubnul o 50 kg tím, že po celou dobu hubnutí nejedl nic jiného než kyselé zelí a pil čistou vodu, vše naprosto bez omezení objemu, zcela dle momentální chuti, hladu a žízně. I když je to zdánlivě naprosto šílené, tak to fungovalo a celý proces hubnutí ustál naprosto bez nejmenších zdravotních potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 6:33 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To je zujímavé. Asi toho dávam fakt dost.
Tak teda uberiem.
Robím to preto, že sa bojím aby ked to nespotrebujem, tam nevznikaly nejaké negatívne kvasné procesy.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 6:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
To je zujímavé. Asi toho dávam fakt dost.
Tak teda uberiem.
Robím to preto, že sa bojím aby ked to nespotrebujem, tam nevznikaly nejaké negatívne kvasné procesy.
Ďakujem

Kyselé zelí v lednici vydrží určitě několik dnů zcela bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2009 9:58 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tak dnes si dám ku tej kyslej kapuste namiesto ryže pohanku. A uberiem.
Ked som jedol ryžu s kyslou kapustou, tak do kapusty som olej nedával. Iba ryžu som pomastil.
Ked teraz nemám ryžu, tak možem dat ten olej do šalátu s kyslou kapustou? Nebude to mat nejaký negatívny účinok na tie laktobacily?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2009 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tak dnes si dám ku tej kyslej kapuste namiesto ryže pohanku. A uberiem.
Ked som jedol ryžu s kyslou kapustou, tak do kapusty som olej nedával. Iba ryžu som pomastil.
Ked teraz nemám ryžu, tak možem dat ten olej do šalátu s kyslou kapustou? Nebude to mat nejaký negatívny účinok na tie laktobacily?
Ďakujem

Ne, pokud to neděláte nějak do zásoby, ale jíte ihned po zamíchání, tak to nijak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2009 9:06 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Je jasne, ze konzumovat ovocne a zeleninove stavy na lacno, je asi najucinejsie. Ale ako je to s konzumovanim po jedle, kym este jedlo nieje stravene? Napriklad, ovocie sa nedoporucuje konzumovat po jedle, pretoze kvasi a celkovo sa nemoze stravit tak rychlo ako sa ma... predlzuje sa doba travenia, a do criev sa dostane casto nakvasena potrava. Tak to opisuje knizka Fit pre Zivot. Plati to aj pre ovocne stavy? A co zeleninove? Zelenina sa z tuhou potravou lepsie znasa. Vypitie zeleninovej, napriklad mrkvovej stavy napriklad 1,5-2 hodiny po tuhom jedle, bude pre travenie zataz, a strati sa mnoho zivin z tej stavy? Samozrejme za tuhu potravu nemam na mysli uplne nerozumne skombinovanu potravu ako maso z ryzou, ale nieco rozumnejsie, jeden druh skroboviny alebo orechy. Ide mi o to, ze niekedy mam chut na stavu medzi jedlami, alebo 2 hodinky po veceri, a nie vzdy je ta vecera vitarianska.

Dalej, mrkva+jablko je vhodna kombinacia aj napriek tomu, ze jablko je ovocie. Idu tieto dve kombinovat rovnako dobre aj s inymi druhmi, napriklad mrkva+ananas, alebo jablko+repa?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2009 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Je jasne, ze konzumovat ovocne a zeleninove stavy na lacno, je asi najucinejsie. Ale ako je to s konzumovanim po jedle, kym este jedlo nieje stravene? Napriklad, ovocie sa nedoporucuje konzumovat po jedle, pretoze kvasi a celkovo sa nemoze stravit tak rychlo ako sa ma... predlzuje sa doba travenia, a do criev sa dostane casto nakvasena potrava. Tak to opisuje knizka Fit pre Zivot. Plati to aj pre ovocne stavy? A co zeleninove? Zelenina sa z tuhou potravou lepsie znasa. Vypitie zeleninovej, napriklad mrkvovej stavy napriklad 1,5-2 hodiny po tuhom jedle, bude pre travenie zataz, a strati sa mnoho zivin z tej stavy? Samozrejme za tuhu potravu nemam na mysli uplne nerozumne skombinovanu potravu ako maso z ryzou, ale nieco rozumnejsie, jeden druh skroboviny alebo orechy. Ide mi o to, ze niekedy mam chut na stavu medzi jedlami, alebo 2 hodinky po veceri, a nie vzdy je ta vecera vitarianska.

Dalej, mrkva+jablko je vhodna kombinacia aj napriek tomu, ze jablko je ovocie. Idu tieto dve kombinovat rovnako dobre aj s inymi druhmi, napriklad mrkva+ananas, alebo jablko+repa?

Pokud to bude ovocná šťáva na ovoce a zeleninová na zeleninu, tak v tom není nejmenší problém, také zeleninová na vařené jídlo není nijak problematická a lze je pít i bez jakéhokoliv časového odstupu.
Ta první kombinace, je vhodná kombinace ovoce se zeleninou, jinak mrkev lze kombinovat naprosto se vším, ale to ostatní již může dělat nějaké problémy a já to takto rozhodně nedělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv srp 06, 2009 12:28 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Ne, pokud to neděláte nějak do zásoby, ale jíte ihned po zamíchání, tak to nijak nevadí.

Ano hned to aj jem.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 7:32 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Aké je optimálne množstvo mrkvovvej štavy za den? Ja pijem cca O,5l. Je to málo, vela, dost...?
Mrkvová štava je dost sladká, tak sa hned spýtam, či nemože dráždid candidu.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 7:55 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Mat píše:
Aké je optimálne množstvo mrkvovvej štavy za den? Ja pijem cca O,5l. Je to málo, vela, dost...?
Optimální je množství, které piješ za nějakým (ale jakým?) účelem. Pak může být optimum půl nebo také čtyři litry, to je individuální. Vřele Ti doporučuju samostudium. Prosím, stáhni si pět knížek Normana Walkera, je to skvělá, takřka nezbytná literatura. Vše zdarma k dostání zde: http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2003122501


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz