Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 7:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2009 7:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
vcelka1 píše:
Můžete mi poradit jak vyrobit nápoj z vojtěšky tak, aby byl chutný pro sedmileté dítě? Odšťavnila jsem ji, ale nechutná mu, mimochodem i mě to moc nešlo \":)\" . Nedá se třeba spolu s vojtěškou odšťavnit i něco jiného, třeba ovoce nebo semínka, aby výsledný nápoj byl opravdu chutný \":wink:\" Díky za rady

Chuť komerčně prodávaných neřádů, upravených mocnou čarodějkou potravinářskou chemií, Vám do toho dostat opravdu nedovedu. Slušnou chuť získá zelený nápoj pokud do něho rozmixujete banán, případně i trochu kokosu, nebo se dá připravit s ananasovou, či mrkvovo pomerančovou šťávou. Tím se jeho chuť stane mnohem lepší, ale lahodná éčka Vám tam budou stejně chybět, vždy je potřeba si na novou chuť nějakou dobu zvykat a pak Vám bude připadat nechutné to svinstvo z obchodní sítě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2009 1:03 pm 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2009 10:16 pm
Příspěvky: 2
Díky za reakci, ale nevím kde jste přišel na to, že mi v nápoji chybí "potravinářská chemie a éčka". Nic takového jsem nepsala, měla jsem na mysli opravdu vhodné ovoce nebo semínka, což jsem i napsala. Syn je od narození postižený, má dětskou mozkovou obrnu, takže se stravujeme zdravě a žádná éčka nebo konzervanty do něj ani do sebe necpu. Na Vaše stránky jsem narazila náhodou a našla jsem tu spoustu dobrých rad za což jsem ráda a děkuji za tyto stránky, ale Vaše reakce mi na můj zcela normální dotaz přijde nějaká "útočná", což nechápu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2009 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
vcelka1 píše:
Díky za reakci, ale nevím kde jste přišel na to, že mi v nápoji chybí "potravinářská chemie a éčka". Nic takového jsem nepsala, měla jsem na mysli opravdu vhodné ovoce nebo semínka, což jsem i napsala. Syn je od narození postižený, má dětskou mozkovou obrnu, takže se stravujeme zdravě a žádná éčka nebo konzervanty do něj ani do sebe necpu. Na Vaše stránky jsem narazila náhodou a našla jsem tu spoustu dobrých rad za což jsem ráda a děkuji za tyto stránky, ale Vaše reakce mi na můj zcela normální dotaz přijde nějaká "útočná", což nechápu.

To neberte jako útočení k tomu nemám žádný důvod, ale vycházím ze zkušeností, že naprostá většina lidí se domáhá u přírodních produktů běžných chutí na které jsou naučeni z obchodních řetězců a přírodní chutě jim nesedí. Pokud se Vás to netýká, tak buďte jenom ráda a pochopte, že takto neodpovídám jenom Vám, ale denně to tu čte minimálně 200 lidí z celého světa a těch se to bohužel většinou týká. Pokud jsem se Vás svou odpovědí nějak dotkl na citlivém místě, tak to tedy velice nerad, ale bohužel není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Snad Vás toto vysvětlení přesvědčí, že moje odpověď nebyla myšlena nijak osobně a týká se pouze mých obecných zkušeností, které nemusí platit na každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hydratace organizmu-zelený nápoj
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 10:15 am 
Offline

Registrován: pon čer 08, 2009 8:21 am
Příspěvky: 4
Dobrý den Jardo.
Můj dotaz zní: kde berete vojtěšku lecerku na výrobu zeleného nápoje. Jestli někde na poli, ale asi stříkanou proti chorobám a nebo si ji pěstujete sám na zahradě?
Díky za odpověď
Zita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydratace organizmu-zelený nápoj
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 11:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Zita píše:
Dobrý den Jardo.
Můj dotaz zní: kde berete vojtěšku lecerku na výrobu zeleného nápoje. Jestli někde na poli, ale asi stříkanou proti chorobám a nebo si ji pěstujete sám na zahradě?
Díky za odpověď
Zita

Pokud si na hlavních stránkách v kolonce aktualizace, najedete na Zelený nápoj zázrak pro zdraví, tak zjistíte, že tam moje dcera trhá vojtěšku z našeho vlastního políčka na naší zahradě. Samozřejmě není nijak stříkaná, ani žádným jiným způsobem ošetřovaná. Prakticky vydrží na jednom místě 5 let, rozměr plochy je 3x10 metrů a stačí bohatě na celý rok, pro všechny členy rodiny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 2:04 pm 
Offline

Registrován: pon čer 08, 2009 8:21 am
Příspěvky: 4
Tak to jsem nahraná, zahradu nemám. Ale na balkoně ve větším květináči nebo truhlíku by to snad taky šlo, ne? A, Jardo, kde se seženou semena vojtěšky k zasetí ? A vojtěška ze záhonu ( z truhlíku ) je k použití i přes zimu ?
Díky za odpověď
Zita


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 3:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Zita píše:
Tak to jsem nahraná, zahradu nemám. Ale na balkoně ve větším květináči nebo truhlíku by to snad taky šlo, ne? A, Jardo, kde se seženou semena vojtěšky k zasetí ? A vojtěška ze záhonu ( z truhlíku ) je k použití i přes zimu ?
Díky za odpověď
Zita

Tak to vyzkoušené nemám, to budete muset vyzkoušet sama. Patrně by to mělo jít celkem bez problémů. Vojtěška sice dobře přezimuje na poli, ale jak to zvládne na balkóně v truhlíku, to netuším. Osobně bych ji vyzkoušel pěstovat jako normální pokojovou rostlinu uvnitř v bytě, možná to pak budete mít i přes zimu. Jinak v polovině listopadu, až polovině prosince skončí a začíná v březnu, až v dubnu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2010 7:05 pm 
Offline

Registrován: úte led 05, 2010 7:00 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,
prostě a jednoduše: jak na chlorofyl a vůbec zelené v zimě? Řešíte to, nebo si dáte pauzu (máte namrazíno, doporučoval by jste to)?

_________________
http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=tn_tnmn


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 05, 2010 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jirka N píše:
Dobrý den,
prostě a jednoduše: jak na chlorofyl a vůbec zelené v zimě? Řešíte to, nebo si dáte pauzu (máte namrazíno, doporučoval by jste to)?

To záleží, jak moc jste ochoten platit ty vysoké částky za čerstvé zelené produkty z obchodních řetězců. Běžně dostupný je listový špenát, polníček, řapíkatý celer, široká škála bylin a další produkty. Já to tak určitě neřeším, protože podporovat obchodní řetězce nechci a na podzim tedy sklidím kosou políčko vojtěšky, vylisuji čistý koncentrát a po 1 dcl v malých mikrotenových sáčcích ho zmrazím. Mám tedy slušné zásoby na celou zimu v mrazáku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 8:55 am 
Offline

Registrován: stř črc 29, 2009 8:12 am
Příspěvky: 30
Jarda píše:
Tak to vyzkoušené nemám, to budete muset vyzkoušet sama. Patrně by to mělo jít celkem bez problémů. Vojtěška sice dobře přezimuje na poli, ale jak to zvládne na balkóně v truhlíku, to netuším. Osobně bych ji vyzkoušel pěstovat jako normální pokojovou rostlinu uvnitř v bytě, možná to pak budete mít i přes zimu. Jinak v polovině listopadu, až polovině prosince skončí a začíná v březnu, až v dubnu.

vojtěšku jsem nikdy nepoužíval, mně maximálně vyhovuje jetel, vyloženě mně chutná, ale každému chutná něco jiného \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 11:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
vendy píše:
vojtěšku jsem nikdy nepoužíval, mně maximálně vyhovuje jetel, vyloženě mně chutná, ale každému chutná něco jiného \":)\"

Jetel je chutnější, ale léčebné vlastnosti má horší a hůře se pěstuje, takže vše mluví pro vojtěšku, kromě té chuti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 3:53 pm 
Offline

Registrován: stř črc 29, 2009 8:12 am
Příspěvky: 30
Jarda píše:
Jetel je chutnější, ale léčebné vlastnosti má horší a hůře se pěstuje, takže vše mluví pro vojtěšku, kromě té chuti.

já myslel , že jde hlavně o ten chlorofil, jetel nepěstuji , roste mi na zadradě, jaké přednosti má tedy vojtěška,před jetelem ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 5:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
vendy píše:
já myslel , že jde hlavně o ten chlorofil, jetel nepěstuji , roste mi na zadradě, jaké přednosti má tedy vojtěška,před jetelem ?

To je opravdu dlouhé povídání a na netu je popsané, najděte si ty informace a uvidíte, že se to dost liší. Samozřejmě jde používat oboje a jetel je i chutnější, ale vojtěška má mnoho nezanedbatelných výhod. Nicméně pokud neřešíte konkrétní zdravotní problém, tak bych se tím asi nezabýval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 7:24 am 
Offline

Registrován: stř črc 29, 2009 8:12 am
Příspěvky: 30
Jarda píše:
To je opravdu dlouhé povídání a na netu je popsané, najděte si ty informace a uvidíte, že se to dost liší. Samozřejmě jde používat oboje a jetel je i chutnější, ale vojtěška má mnoho nezanedbatelných výhod. Nicméně pokud neřešíte konkrétní zdravotní problém, tak bych se tím asi nezabýval.

díky budu pátrat \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 2:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Zdravím všechny ,,zelenáče", já sama mohu namixovat a vypít v podstatě cokoliv s čímkoliv a v množství na jaké mám právě chuť. Jdu si po louce a utrhnu si nač mám právě chuť. Donesu dom, zromiuji, zaliji a vypiji. Je to prima vitamínová bomba. Doma si ze mě dělaj srandu, že tu budu jak stoletá čarodějnice v kozinci, ale nehledím. Chutná mi to a i pomáhá. Kdo ochutnal, pije také. Kór v létě je to osvěžující. Začínám s prvojarními čerstvými kopřivami a pak přidávám podle jak co roste. Co mi roste přes zimu v květináčích je také fajn, ale přeci jen tomu chybí krapet sluníčka. Nicméně je to lepčí jak nic.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz