Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 5:51 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 1:25 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Tomass píše:
Medvědí česnek také nenacházím, přestože courám dost. On totiž neroste všude.
Výskyt v ČR dle Wikipedie :
V Česku to je místy běžný druh, jeho výskyt je však značně nerovnoměrný. Všeobecně je hojnější na Moravě a v severovýchodní části Čech než v jihozápadní části Čech. Nejčastěji roste ve vlhkých živinami bohatších lesích, hlavně luzích.[2] Častější je v nížinách ale občas se vyskytuje až do hor. V některých nížinných luzích a vlhkých dubohabřinách na Moravě se vyskytuje masově.

Podél lesních cest a potoků teď hojně roste Devětsil. Takový krásný hlavičky.
Bohužel není pravděpodobně vhodný do zelených nápojů nebo smoothies. Hledal jsem o něm informace a našel jsem pouze, že se používá hlavně jako obklady na odřeniny a výrony kloubů. Nebo vnitřně formou macerátu pouze po lžičkách. A prý trochu páchne.

Bezne medvedi cesnek pestuji na zahradce a dari se mu vyborne. Semena se daji koupit treba v Bauhausu.

Na chut je spickovy a je to jedna z prvnich zelenych potravin na jare.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 2:44 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Deväťsil obsahuje kolísavé množstvo pyrolizidinových alkaloidov(ani chuťovo nie je vhodný), tak ako aj napríklad podbeľ a kostihoj, tak s ním opatrnejšie, určite nie na dlhodobejšie vnútorné užívanie alebo vo väčšom množstve . Ja mám šťastie že tu na okolí medvedí cesnak rastie, je perfektný, stonky má teraz sladunké, nie je štipľavý. Dávam ho pravidelne aj našim kozám tie mi ho idú vždy vyrvať z rúk:)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Bezne medvedi cesnek pestuji na zahradce a dari se mu vyborne. Semena se daji koupit treba v Bauhausu.

Na chut je spickovy a je to jedna z prvnich zelenych potravin na jare.

Inzenyr

No vidíte, to mě nenapadlo, že se dají koupit i semínka, já stále vymýšlím jak si toho z lesa přesadím domů na zahradu dostatek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2015 10:34 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Medvědí česnek mám rád, a pokud ho člověk zrovna nenasadí na plné slunce,což mu nesvědčí, tak je to je hrozný plevel \":D\" . Donedávna jsem ani netušil, že existuje Vlčí česnek, který je proti medvědímu trochu větší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2015 11:04 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
No vidíte, to mě nenapadlo, že se dají koupit i semínka, já stále vymýšlím jak si toho z lesa přesadím domů na zahradu dostatek.

Tak jsem zjistil, ze to co prodavaji v Bauhausu neni Cesnek medvedi, ale Cesnek podivny puvodem z Kavkazu. Pribuzny Cesneku medvedimu.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 18, 2015 7:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Tak jsem zjistil, ze to co prodavaji v Bauhausu neni Cesnek medvedi, ale Cesnek podivny puvodem z Kavkazu. Pribuzny Cesneku medvedimu.

Inzenyr

To je škoda, tak to asi budu zase dumat nad tím přesazováním.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 12:46 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Jarda píše:
Arwenp píše:
Velice jste mě potěšil článkem o zeleném nápoji. Před nedávnem mi jedna známá nabídla zelený nápoj z ječmene a chlorely, známý komerční výrobek a dala k prostudování příslušnou brožurku. Cena mi do té doby nebyla známá. Když jsem si knížečku pročetla a nadchla se pro účinky ječmene a chlorely, našla jsem si na netu, kolik to stojí. Pak jsem na věc změnila názor. Ať je produkt sebečištější a technologie sebevymakanější, nezdála se mi cena dost adekvátní. V takové chvíli přestávám věřit zčásti i tomu, co je psáno v brožurce. Na jednom z fór jsem se zeptala, jaké s tímto mají lidé zkušenosti. Odpovědi se různily a já si produkt nekoupila. Teď když na vašich stránkách čtu o zeleném nápoji, matně se mi vybavuje zmíňka o receptu nápoje z kopřiv, o kterém jsem kdysi slyšela. Neznala jsem detailnější informace, které jsem nyní měla možnost přečíst u vás. Vylezla mladá kopřiva, kterou jsem dneska naškubala, takže za chvíli se do toho pustím. Děkuji a hodně zdravíčka.

Tak tím určitě nic nezkazíte, ale s kopřivou opatrně to není bylina na dlouhodobé užívání, krev sice čistí, ale také dost zahušťuje a jde ji tedy užívat pouze krátkodobě v řádů několika týdnů. Jinak ostatní zelené lupení si můžete dělat po celou sezónu prakticky bez omezení, přičemž nejvhodnější je vojtěška a jetel.

Chtěl bych se podělit o svou zkušenost s alergií na kopřivy. Podle doporučení ze zdejších stránek jsem začal odšťavňovat byliny. Mám šnekový odšťavňovač Omega. Nejdříve jsem dělal štávu z listů pampelišek + mrkev a ta byla výtečná. Předevčírem jsem místo pampelišky použil 3 celé menší kopřivy plus samozřejmě kombinace s mrkvovou štávou. Z těch kopřiv bylo tak 1 dcl štávy a z mrkví jsem měl půl litru, po smíchání jsem to vypil. Cca za půl hodiny mě začalo hořet celé tělo, úplně jsem zrudnul a po celém těle mi vyskákali puchýře a rudé skvrny. Strašně to svrbělo, nešlo se nedrbat. Když jsem měl za 2 hodiny i potíže s dýcháním, jel jsme na pohotovost, kde jsem dostal hned 2 injekce proti alergii - nějaké prý kortikoidy. Do rána jsem byl ok.

Zajímalo by mě skutečné vysvětlení toho co se stalo? Všude tady čtu jak je šťáva z kopřiv zdravá, dokonce i prý proti kopřivce \":)\")) No a množství 1 dcl mi taky přijde že není moc. Kopřivu jsem natrhal v přírodě, v místě kde nemohla být ničím stříkaná ...

Pokud se tu k mému zážitku někdo vyjádří, budu moc rád \":)\"

díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 2:55 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
jimikluk píše:

Zajímalo by mě skutečné vysvětlení toho co se stalo? Všude tady čtu jak je šťáva z kopřiv zdravá, dokonce i prý proti kopřivce \":)\")) No a množství 1 dcl mi taky přijde že není moc. Kopřivu jsem natrhal v přírodě, v místě kde nemohla být ničím stříkaná ...

No neviem , mne teda deci šťavy z kopřivy príde veľa \":D\" Klasický zelený nápoj je asi predsa len bezpečnejší

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 07, 2015 3:25 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 8:29 pm
Příspěvky: 30
Decka šťávy čistě z kopřiv mi připadá taky dost. Kopřivy se maj užívat v menším množství, to píšou všude. Taky se mi nezdá, že by ze třech meších rostlin kopřiv byla decka. Ale nevím, já je neodšťavuju. Házím je do mixeru s ovocem. Ale jenom ty špičky, né celé rostliny. Jen malou hrstičku. A v pohodě. Do zeleného smoothie dávám nejvíc svízel. Je ho všude plno a chutná mi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 14, 2015 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Chtěl bych se podělit o svou zkušenost s alergií na kopřivy. Podle doporučení ze zdejších stránek jsem začal odšťavňovat byliny. Mám šnekový odšťavňovač Omega. Nejdříve jsem dělal štávu z listů pampelišek + mrkev a ta byla výtečná. Předevčírem jsem místo pampelišky použil 3 celé menší kopřivy plus samozřejmě kombinace s mrkvovou štávou. Z těch kopřiv bylo tak 1 dcl štávy a z mrkví jsem měl půl litru, po smíchání jsem to vypil. Cca za půl hodiny mě začalo hořet celé tělo, úplně jsem zrudnul a po celém těle mi vyskákali puchýře a rudé skvrny. Strašně to svrbělo, nešlo se nedrbat. Když jsem měl za 2 hodiny i potíže s dýcháním, jel jsme na pohotovost, kde jsem dostal hned 2 injekce proti alergii - nějaké prý kortikoidy. Do rána jsem byl ok.

Zajímalo by mě skutečné vysvětlení toho co se stalo? Všude tady čtu jak je šťáva z kopřiv zdravá, dokonce i prý proti kopřivce \":)\")) No a množství 1 dcl mi taky přijde že není moc. Kopřivu jsem natrhal v přírodě, v místě kde nemohla být ničím stříkaná ...

Pokud se tu k mému zážitku někdo vyjádří, budu moc rád \":)\"

díky

Tak kopřiva není kytka, kterou jde do sebe valit po panákách, obvyklé množství se počítá na polévkové lžíce a to ještě ne dlouhodobě, tedy je spíše s podivem jak málo komplikací jste si tím množstvím způsobil. Pokud by jste začal pomalu, asi by takový problém nebyl, ale v uvedeném objemu bych ji určitě nedoporučoval konzumovat pravidelně. Trochu si to vždy nastudujte a určitě podobně bez přemýšlení nezkoušejte petržel, ta je ještě mnohem nebezpečnější.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 20, 2015 9:19 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Jado- chtěl bych se zeptat na názor s užíváním kotvičníku? Wiki tvrdí, že obsahuje nebezpečné alkaloidy, jeden vědátor zase že obsahuje i rakovinotvorné látky, uživatelé chválí. Už nějaký svůj názor mám, přesto by mě zajímal názor Váš.(případně i dalších,co o tom něco ví)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 12, 2015 3:06 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Tak sem si ve zdravé výživě koupil semínka vojtěšky k nakličování a následné konzumaci. A pak sem si řekl, a co kdybych to nasadil ať mám zdroj na nápoj. Tak tohle je zatím výsledek. K celému tomu mě jste mě inspiroval vy pane Jardo. Takže díky. Jen otázečka. Můžu už to sem tam zastřihnout a začít odšťavňovat? Nebo je příliž brzy. Výhonky jsu zatím 30-50 cm vysoké. A jaké je nejpozdější stádium růstu kdy se to dá ještě používat na nápoj? Je to před květem nebo to můžu odštavňovat i po odkvetení? Díky


Přílohy:
IMG_2604.JPG
IMG_2604.JPG [ 461.63 KiB | Zobrazeno 17922 krát ]
IMG_2603.JPG
IMG_2603.JPG [ 438.62 KiB | Zobrazeno 17922 krát ]
IMG_2602.JPG
IMG_2602.JPG [ 451.77 KiB | Zobrazeno 17922 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 12, 2015 11:30 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
kov píše:
Jado- chtěl bych se zeptat na názor s užíváním kotvičníku? Wiki tvrdí, že obsahuje nebezpečné alkaloidy, jeden vědátor zase že obsahuje i rakovinotvorné látky, uživatelé chválí. Už nějaký svůj názor mám, přesto by mě zajímal názor Váš.(případně i dalších,co o tom něco ví)

Ja som si objednal kotvičník v kilovom balení, bral som ho poctivo v dávkach ktoré doporučovali ako zvýšené a v mojom prípade to bolo bez akéhokoľvek výsledku.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 13, 2015 2:16 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
,,Objevil" jsem skvělou rostlinu pro užívání,vaření, pojídání k čemukoliv. Šrucha zelná. Nenáročný plevel. Díky dužnatým listům není suchá při přímé konzumaci. Ráno vyběhnu na zahradu s miskou. Posbírám šruchu, lebedu, kopřivy, jitrocel, pampelišky,atd. na salát, pak ještě mátu a meduňku do ranního čaje. Rostliny opláchnu vlažnou vodou, nasekám, případně trochu pokapu jablečným octem s trochou cukru+krajíc chleba bez másla s plátkem kvalitní šunky a snídaně je hotová.
PS: Kdybych nechlastal to pivo, tak už musím být zdravý jak řípa \":-)\")


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2015 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Jado- chtěl bych se zeptat na názor s užíváním kotvičníku? Wiki tvrdí, že obsahuje nebezpečné alkaloidy, jeden vědátor zase že obsahuje i rakovinotvorné látky, uživatelé chválí. Už nějaký svůj názor mám, přesto by mě zajímal názor Váš.(případně i dalších,co o tom něco ví)

Podle mě je v pořádku, já jsem se nikdy nesetkal s nespokojeným uživatelem kotvičníku. Jinak rakovinotvorné látky to je divný pojem, třeba záření to určitě ano, ale u přírodních látek to je podle všeho trochu jinak. Záleží na mnoha dalších faktorech, aby šlo tvrdit že něco rakovinotvorné je, nebo není. V naprosté většině případů jde o celkem rozsáhlou řadu různých kombinací látek a teprve následně možná vznikne problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz