Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petroneta píše:
Dobrý den,

je možné získat stejně kvalitní zelený nápoj mixovaváním nebo odšťavňováním zelené natě z celeru normálního i řapíkatého a mrkve a nebo použít špenát, ruzne druhy zelených salátů - hlávkový, lolo, rucola, polníček atd?

díky za odpověď

Petra

Kromě té mrkvové natě můžete použít všechno, co jste napsala, ale ta mrkev je dost toxická, to by nebyl dobrý nápad.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 8:53 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dobrý deň v lete by som chcel piť šťávu z púpavy pre vysoký obsah organického horčíka. Mohol by som to byť dlhodobo alebo sú nejaké obmedzenia? Taktiež sa chcem opýtať aj na repné listy, ktoré obsahujú kyselinu šťavelovú či sa to môže piť dlhodobo?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dobrý deň v lete by som chcel piť šťávu z púpavy pre vysoký obsah organického horčíka. Mohol by som to byť dlhodobo alebo sú nejaké obmedzenia? Taktiež sa chcem opýtať aj na repné listy, ktoré obsahujú kyselinu šťavelovú či sa to môže piť dlhodobo?

Ani jedno samostatně a dlouhodobě ve velkých dávkách vhodné není, jako základ má sloužit něco neutrálního, třeba vojtěška, nebo jetel a k tomu si dávat tu pampelišku, pak klidně dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 12:14 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
CHtěl bych se zeptat našel jsem doma neotevřenou hermet.uzavřenou pixlu Barnys Greens.Je to zelený nápoj v prášku který se rozpustí ve vodě,potíž je v tom že už vypršel datum spotřeby a nevim jestli se na tom mohlo něco zkazit.Co byste poradil pít či nepít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mila001 píše:
CHtěl bych se zeptat našel jsem doma neotevřenou hermet.uzavřenou pixlu Barnys Greens.Je to zelený nápoj v prášku který se rozpustí ve vodě,potíž je v tom že už vypršel datum spotřeby a nevim jestli se na tom mohlo něco zkazit.Co byste poradil pít či nepít.

Já se domnívám, že na tomto produktu se nic zkazit nemůže a pokud vám to nezvlhlo, tak bych se nebál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 3:39 pm 
Offline

Registrován: pon bře 14, 2011 3:33 pm
Příspěvky: 1
Zdravím,
hledal jsem na netu info, jak pěstovat vojtěšku, kdy zasít apod...nenašel jsem nic. Nešlo by prosím poslat odkaz? Či aspon info kdy ted v předjaří zasít? Na ZN se těším, objevil jsem tyto stránky v zimě, takže zatím mohu jen čekat, až něco vyroste...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Donifan píše:
Zdravím,
hledal jsem na netu info, jak pěstovat vojtěšku, kdy zasít apod...nenašel jsem nic. Nešlo by prosím poslat odkaz? Či aspon info kdy ted v předjaří zasít? Na ZN se těším, objevil jsem tyto stránky v zimě, takže zatím mohu jen čekat, až něco vyroste...

Odkaz jsem našel skoro hned http://biologie.amoskadan.cz/files/pr/Vojteska_seta.pps , ale jinak vám to poví každý zemědělec a pokud vím, tak jich zase tak málo není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 12:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Udělala jsem si zelený nápoj z naklíčené vojtěšky. Byl výborný. Bude mít stejné vlastnosti, když nerostla na slunci?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 12:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Udělala jsem si zelený nápoj z naklíčené vojtěšky. Byl výborný. Bude mít stejné vlastnosti, když nerostla na slunci?

Tak stejné asi sotva, ale zcela jistě v něm bude spousta cenných látek, čili tento postup lze určitě doporučit. Rozhodně bude mnohem lepší jak nějaké pilulky, které lidé běžně jedí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 3:56 pm 
Offline

Registrován: ned dub 03, 2011 3:33 pm
Příspěvky: 2
Velice jste mě potěšil článkem o zeleném nápoji. Před nedávnem mi jedna známá nabídla zelený nápoj z ječmene a chlorely, známý komerční výrobek a dala k prostudování příslušnou brožurku. Cena mi do té doby nebyla známá. Když jsem si knížečku pročetla a nadchla se pro účinky ječmene a chlorely, našla jsem si na netu, kolik to stojí. Pak jsem na věc změnila názor. Ať je produkt sebečištější a technologie sebevymakanější, nezdála se mi cena dost adekvátní. V takové chvíli přestávám věřit zčásti i tomu, co je psáno v brožurce. Na jednom z fór jsem se zeptala, jaké s tímto mají lidé zkušenosti. Odpovědi se různily a já si produkt nekoupila. Teď když na vašich stránkách čtu o zeleném nápoji, matně se mi vybavuje zmíňka o receptu nápoje z kopřiv, o kterém jsem kdysi slyšela. Neznala jsem detailnější informace, které jsem nyní měla možnost přečíst u vás. Vylezla mladá kopřiva, kterou jsem dneska naškubala, takže za chvíli se do toho pustím. Děkuji a hodně zdravíčka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Arwenp píše:
Velice jste mě potěšil článkem o zeleném nápoji. Před nedávnem mi jedna známá nabídla zelený nápoj z ječmene a chlorely, známý komerční výrobek a dala k prostudování příslušnou brožurku. Cena mi do té doby nebyla známá. Když jsem si knížečku pročetla a nadchla se pro účinky ječmene a chlorely, našla jsem si na netu, kolik to stojí. Pak jsem na věc změnila názor. Ať je produkt sebečištější a technologie sebevymakanější, nezdála se mi cena dost adekvátní. V takové chvíli přestávám věřit zčásti i tomu, co je psáno v brožurce. Na jednom z fór jsem se zeptala, jaké s tímto mají lidé zkušenosti. Odpovědi se různily a já si produkt nekoupila. Teď když na vašich stránkách čtu o zeleném nápoji, matně se mi vybavuje zmíňka o receptu nápoje z kopřiv, o kterém jsem kdysi slyšela. Neznala jsem detailnější informace, které jsem nyní měla možnost přečíst u vás. Vylezla mladá kopřiva, kterou jsem dneska naškubala, takže za chvíli se do toho pustím. Děkuji a hodně zdravíčka.

Tak tím určitě nic nezkazíte, ale s kopřivou opatrně to není bylina na dlouhodobé užívání, krev sice čistí, ale také dost zahušťuje a jde ji tedy užívat pouze krátkodobě v řádů několika týdnů. Jinak ostatní zelené lupení si můžete dělat po celou sezónu prakticky bez omezení, přičemž nejvhodnější je vojtěška a jetel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2011 11:48 am 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Možno to bude znieť hlúpo ale môže sa urobiť zelený nápoj aj z úplne obyčajnej lúčnej trávy? Nemá to nejaký negatívny vplyv?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Možno to bude znieť hlúpo ale môže sa urobiť zelený nápoj aj z úplne obyčajnej lúčnej trávy? Nemá to nejaký negatívny vplyv?

Určitě ano, negativní vliv to nemá, akorát chuť je dost divná a pro někoho těžko překousnutelná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 12:26 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Přítel má na zahrádce krásné pampelišky, už na ně s odšťavňovačem máme chuť, ale přítelovi se to moc nelíbí, má obavy z nakažených klíšťat, a já sama musím přiznat, že kdybych si nechtě odšťavnila nakažené klíště tak netuším, co by se stalo. Jak se k tomu stavíte? Moje imunita nejspíš neni v takové kondici, aby to zvládla levou zadní.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Přítel má na zahrádce krásné pampelišky, už na ně s odšťavňovačem máme chuť, ale přítelovi se to moc nelíbí, má obavy z nakažených klíšťat, a já sama musím přiznat, že kdybych si nechtě odšťavnila nakažené klíště tak netuším, co by se stalo. Jak se k tomu stavíte? Moje imunita nejspíš neni v takové kondici, aby to zvládla levou zadní.

Ta určitě je něco naprosto jiného pokud vás klíště kousne a nebo ho vyždímáte do šťávy. Ta pravděpodobnost je navíc velice malá a pokud budete listy před odšťavněním mýt, tak skoro žádná, ale jistotu nebudete mít opravdu nikdy. Já mám klíšťat na zahradě opravdu docela dost a předpokládám, že se mě to zatím nepovedlo i když to ždímu prakticky denně. Dle mého názoru je také velice diskutabilní, zda je přes tuto cestu nákaza vůbec možná a pokud je v žaludku dost kyseliny chlorovodíkové, tak se domnívám, že to ani nepůjde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz