Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 5:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte srp 12, 2014 7:36 am 
Offline

Registrován: čtv říj 04, 2012 4:50 am
Příspěvky: 17
Sc3r0 píše:
Dobrý den, chtěl bych se optat na zelený nápoj, z chlorelly a mladého ječmene. Máte tady někdo s užívaním zkušenosti? Jsou u nás vůbec na trhu výrobky v adekvatní kvalitě, které by pro mě měli smysl? Dají se tyto dvě rostliny a produkty z nich užívat pravidelně a preventivně nebo jen jednorázově pro pročištění a při problémech. Díky za odpověď

Pořídila jsem si tenhle nápoj ze šťávy z mladého ječmene. http://medunka.cz/eshop/produkt/2542-ml ... a-250g-bio
Beru lžičku asi měsíc dopoledne ve 3dl vody a jsem spokojena. Jsem vegetariánka, na detoxikaci už pracuji delší dobu. Po ječmenu cítím víc energie a celkově mi jeho pravidelné braní vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 12, 2014 3:00 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ale pri tom si musíš aj spievať, inak to neúčinkuje:

Po potoce chodila, drobné rybky lovila.
Po potoce chodila, drobné rybky lovila.
Kač, kač, kač, kačena, nasypu ti zeleného jačmeňa.
Kač, kač, kač, kačena, nasypu ti zeleného jačmeňa.

Já jačmeňa nejídám,
ošidiť sa ti nedám
Já jačmeňa nejídám,
ošidiť sa ti nedám
Falešné oči máš, za jinýma, za jinýma pozeráš
Falešné oči máš, za jinýma, za jinýma pozeráš

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 04, 2014 11:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sc3r0 píše:
Dobrý den, chtěl bych se optat na zelený nápoj, z chlorelly a mladého ječmene. Máte tady někdo s užívaním zkušenosti? Jsou u nás vůbec na trhu výrobky v adekvatní kvalitě, které by pro mě měli smysl? Dají se tyto dvě rostliny a produkty z nich užívat pravidelně a preventivně nebo jen jednorázově pro pročištění a při problémech. Díky za odpověď

Na tom problém nehledejte většinou jsou zelené kytky zdraví prospěšné a není potřeba se jich bát, tedy pochopitelně pokud možno vynechte rulík zlomocný, bolehlav, durman, vraní oko a další ne zrovna ideální zeleniny


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 13, 2014 7:10 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 46
Dobry den. Chtela bych vedet, v pripade, ze odstavnuji polnicek, kapustu nebo spenat, kolik je doporucena davka? Je to take 50 - 100 ml jako v případě vojtěšky?
A dále, pokud koupim mrazene listy spenatu ( v případé, že nesežnu čerstvý), necham rozmrazit a poté odšťavním, zachová si špenát stejné výživové hodnoty, jako když odštavnuji čerstvý? Jde mi hlavně o chlorofyl. Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 14, 2014 10:41 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Aky mate nazor na špenat pri vyrobe smoothies, na nete je vela info o spenate a medziinym aj to, ze pri vacsom mnozste ak sa uziva tak kyselina štavelova odburava vapnik z organizmu , tym si vlastne mozeme uskodit....dik za kazdy nazor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 8:32 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Milandr píše:
Aky mate nazor na špenat pri vyrobe smoothies, na nete je vela info o spenate a medziinym aj to, ze pri vacsom mnozste ak sa uziva tak kyselina štavelova odburava vapnik z organizmu , tym si vlastne mozeme uskodit....dik za kazdy nazor.

Na jednu stranu ma spenat hodne cennych zivin, ale na druhou stranu muze vazne uskodit ...osteoporoza, ledvinove kaminky. Ja spenat miluju, ale jim ho velmi zridka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 8:13 am 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Co se týče zimního období, tak doporučuji domácí pěstování zeleného ječmene:

http://www.nejodstavnovac.cz/mlady-jecm ... ady-jecmen


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 16, 2014 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobry den. Chtela bych vedet, v pripade, ze odstavnuji polnicek, kapustu nebo spenat, kolik je doporucena davka? Je to take 50 - 100 ml jako v případě vojtěšky?
A dále, pokud koupim mrazene listy spenatu ( v případé, že nesežnu čerstvý), necham rozmrazit a poté odšťavním, zachová si špenát stejné výživové hodnoty, jako když odštavnuji čerstvý? Jde mi hlavně o chlorofyl. Díky za odpovědi.

Tak dávkování je zhruba stejné i když z hlediska účinnosti to nejde s divoce rostoucí plodinou srovnávat a mražená zelenina je již dosti poničená, to poznáte i na chuti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 16, 2014 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Milandr píše:
Aky mate nazor na špenat pri vyrobe smoothies, na nete je vela info o spenate a medziinym aj to, ze pri vacsom mnozste ak sa uziva tak kyselina štavelova odburava vapnik z organizmu , tym si vlastne mozeme uskodit....dik za kazdy nazor.

Tak on o všechno na světě je za nějakých podmíének prospěšné a za jiných škodlivé. Prostě vždy platí úsloví "Všeho s mírou", ale i tak vám rozumná pravidelná konzumace patrně nijak neuškodí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 16, 2014 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Nečasová píše:
Co se týče zimního období, tak doporučuji domácí pěstování zeleného ječmene:

http://www.nejodstavnovac.cz/mlady-jecm ... ady-jecmen

Zajímavý nápad.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 10, 2014 2:17 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Zelený nápoj vyzkouším. Jen musím vymyslet jak zajistit, aby mi ty rostliny neočůrával náš pes \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 10, 2014 4:58 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
kov píše:
Zelený nápoj vyzkouším. Jen musím vymyslet jak zajistit, aby mi ty rostliny neočůrával náš pes \":-)\"

> aby mi ty rostliny neočůrával náš pes
To je na tom to nejzdravejsi, \":lol:\" urinoterapii snad znas \":D\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 10, 2014 7:02 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
No a nebo existuje voda, pod kterou ty počůraný rostliny jednoduše opláchneš, ale já osobně se tím nezabývám, neřeším ani hlínu, piju denně " zelený " kozí mlíko s banánem, vlastně tet už šedý, přidávám do něj i aktivní uhlí ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 03, 2015 11:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Zelený nápoj vyzkouším. Jen musím vymyslet jak zajistit, aby mi ty rostliny neočůrával náš pes \":-)\"

Tak pokud je pořádně opláchnete teplou vodou, nevidím v tom zase takový problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 23, 2015 12:38 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Když vidím třeba tento vývojový cyklus parazita napadá mě,jestli by nebylo vhodné ty natrhané rostliny nějak opláchnout-vydesinfikovat. Na to by mohlo fungovat třeba to diskutované MMS.
http://en.wikipedia.org/wiki/Blastocystis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz