Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 5:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 3:25 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Dobrý deň,
Angel 5500 v našej domácnosti pracuje dennodenne ( ovocie a zelenina).
Som nedočkavý ako to bude zo zeleným nápojom z bylín.
Už som to tu síce čítal čo sa chcem opýtať, predsa mám ale neistotu čo sa týka možného problému-Kliešťová encefalitída a iné vážne ochorenia spôsobené prípadnou konzumáciou tohto tvora. Sú predsa prípady nakazených aj konzumáciou mlieka, syra atd od nakazených zvierat, čiže pri priamej konzumácii sa riziko násobí, či?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 5:11 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
Dobrý deň,
Angel 5500 v našej domácnosti pracuje dennodenne ( ovocie a zelenina).
Som nedočkavý ako to bude zo zeleným nápojom z bylín.
Už som to tu síce čítal čo sa chcem opýtať, predsa mám ale neistotu čo sa týka možného problému-Kliešťová encefalitída a iné vážne ochorenia spôsobené prípadnou konzumáciou tohto tvora. Sú predsa prípady nakazených aj konzumáciou mlieka, syra atd od nakazených zvierat, čiže pri priamej konzumácii sa riziko násobí, či?

Na to Vam mohu popsat navstevu u meho pritele.
V te dobe meli asi 3 letou holcicku, ted uz bude o nekolik roku starsi.
Stravuji se celkem zdrave porad jsou na slunicku, jak pritel, tak pritelkyne i jejich holcicka, vsichni opaleni jak cernosi od hlavy az k pate.
Sli jsme do lesa na maliny, dite malinke, tak vymetlo uplne vsechny kere az k vlasum.
Prili jsme domu a my jsme ze sebe sklepavali klistata. Pritel, ani pritekyne nic a dite nechali behat taky tak, jak prislo z lesa.

Tak se ho ptam, jesli dite nezbavi tech klistat, meli jsme jich kazdy na sobe nejmin pet.
Pritel mi povida, to ma kazdou chvili, to bych ji musel obirat porad.
Oni se ji ty klistata stejne nechytaji, v nejhorsim se kliste napije a odpadne samo.

Za tech asi pet let, co jsme u nich byly, ta holcicka nic nechytla, ale je naprosto zdrava.
Ted si vyberte, je to o dobre vybudovane imunite nebo nas farmaceuticky prumysl premanentne strasi klistaty, aby dukladne vydelal.
Pokud mate nabouranou imunitu, tak Vas muze zabit i chripka.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 8:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
...
Pokud mate nabouranou imunitu, tak Vas muze zabit i chripka.

Inzenyr

Veď to je to čoho sa vlastne bojím. Žiaľ ani moja a imunita celej rodiny nieje taká silná preto tie obavy.
\":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2013 11:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Na to Vam mohu popsat navstevu u meho pritele.
V te dobe meli asi 3 letou holcicku, ted uz bude o nekolik roku starsi.
Stravuji se celkem zdrave porad jsou na slunicku, jak pritel, tak pritelkyne i jejich holcicka, vsichni opaleni jak cernosi od hlavy az k pate.
Sli jsme do lesa na maliny, dite malinke, tak vymetlo uplne vsechny kere az k vlasum.
Prili jsme domu a my jsme ze sebe sklepavali klistata. Pritel, ani pritekyne nic a dite nechali behat taky tak, jak prislo z lesa.

Tak se ho ptam, jesli dite nezbavi tech klistat, meli jsme jich kazdy na sobe nejmin pet.
Pritel mi povida, to ma kazdou chvili, to bych ji musel obirat porad.
Oni se ji ty klistata stejne nechytaji, v nejhorsim se kliste napije a odpadne samo.

Za tech asi pet let, co jsme u nich byly, ta holcicka nic nechytla, ale je naprosto zdrava.
Ted si vyberte, je to o dobre vybudovane imunite nebo nas farmaceuticky prumysl premanentne strasi klistaty, aby dukladne vydelal.
Pokud mate nabouranou imunitu, tak Vas muze zabit i chripka.

Inzenyr

Ok, správná úvaha, pokud má člověk vysoko nastavené vibrace, nemůže chytit prakticky nic, mrzáky z nás dělá civilizace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 25, 2013 8:29 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Rozhodol som sa pre reverznú osmózu aby som si mohol vyrábať takto zelený nápoj, myslím že by sa mohli pridávať do lucerky (vojtěšky) aj po troche liečivé byliny. Nejaké rastú v zahrade a nejaké by som vysadil.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 25, 2013 10:19 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
Veď to je to čoho sa vlastne bojím. Žiaľ ani moja a imunita celej rodiny nieje taká silná preto tie obavy.
\":(\"

To ze se bojite, Vam bohuzel moc nepomuze, je treba zacit jednat. Dejte dohromady rodinu a udelejte plan jak tu imunitu vsech clenu rodiny zvysit. To je jedine co se da v dane chvili delat.

U mne ten zeleny napoj zabral tak, ze jsem to vubec necekal, ze je to mozne.

Po pravde, uz se nemohu dockat, kdy venku zase vyroste neco zeleneho, co pujde odstavit. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Rozhodol som sa pre reverznú osmózu aby som si mohol vyrábať takto zelený nápoj, myslím že by sa mohli pridávať do lucerky (vojtěšky) aj po troche liečivé byliny. Nejaké rastú v zahrade a nejaké by som vysadil.

Nechápu co s tím má dělat reverzní osmóza.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 03, 2013 10:33 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Jarda píše:
Nechápu co s tím má dělat reverzní osmóza.

Však si nebudem tento zelený nápoj vyrábať z vodovodnej vody. Keď už to má pomáhať tak nech je to zbavené svinstva. Doteraz som nemal zdroj čistej vody.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 10, 2013 12:46 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
To ze se bojite, Vam bohuzel moc nepomuze, je treba zacit jednat. Dejte dohromady rodinu a udelejte plan jak tu imunitu vsech clenu rodiny zvysit. To je jedine co se da v dane chvili delat.
U mne ten zeleny napoj zabral tak, ze jsem to vubec necekal, ze je to mozne.

Po pravde, uz se nemohu dockat, kdy venku zase vyroste neco zeleneho, co pujde odstavit. \":-)\"

Inzenyr

Ďakujem, samozrejme že rozbieham v domácnosti kampaň za zdravší
životný štýl. Áno postupne sa učíme. Angel frčí u nás denne.
Patlaninu, ovocie aj zeleninu dávame ako samozrejmosť.
Himaláj. soľ, minimum mlieka, mäsa, pečiva a cukru.
Vitamín C, dostatok tekutín a veľa pohybu a športu.

Inak ja som pripravený ísť do zeleného nápoja. Osobne
sa teším a verím v jeho blahodarne účinky no a čo sa týka
tých zákerných a malých kliešťov, dúfam že sa mi podarí
im vyhnúť resp. dúfam že ma neohrozia.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 2:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Však si nebudem tento zelený nápoj vyrábať z vodovodnej vody. Keď už to má pomáhať tak nech je to zbavené svinstva. Doteraz som nemal zdroj čistej vody.

Aha, tak to pak ano.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 16, 2013 3:36 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 3:27 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
souhlasím, že zelený nápoj je opravdu v mnoha směrech prospěšný. Sám již půl roku pravidelně piju a výsledky jsem zaznamenal již po pár týdnech. Já si ale nedokážu představit, že bych si tento nápoj připravoval sám a ještě si ho na zimu dával do mrazáku. Mě právě toto řešení připadá naopak velmi nákladné. Nejsem ani schopen docílit kvalitu, co se týká obsažených látek a kontaminace škodlivinami. Zvolil jsem proto přípravek, který je v prodeji. Cenově i kvalitativně to vychází lépe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 1:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Forest píše:
Dobrý den,
souhlasím, že zelený nápoj je opravdu v mnoha směrech prospěšný. Sám již půl roku pravidelně piju a výsledky jsem zaznamenal již po pár týdnech. Já si ale nedokážu představit, že bych si tento nápoj připravoval sám a ještě si ho na zimu dával do mrazáku. Mě právě toto řešení připadá naopak velmi nákladné. Nejsem ani schopen docílit kvalitu, co se týká obsažených látek a kontaminace škodlivinami. Zvolil jsem proto přípravek, který je v prodeji. Cenově i kvalitativně to vychází lépe.

Co to plácáte za hovadiny, něco vyjde cenově a kvalitativně lépe v obchodě, než na louce, to jste si dal více panáků než by se na rozumný příspěvek slušelo, nemyslíte?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 10:30 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 3:27 pm
Příspěvky: 3
Nemyslím.
Když zvážím čas, který příprava zabere, nedělal bych za chvíli nic jiného. Musím totiž ještě chodit do práce, starat se o rodinu, a dalších spoustu věcí. Můj běžný den je celkem nabitý. Rozhodně však smysluplnými činostmi. Nic proti louce, přírodě a vlastním zdrojům ( sám jsem ,,zemědělec" na vlastní zahradě), ale bylo by přece trochu přitažené za vlasy nevěřit zásadně ničemu, co se dá koupit. Já si myslím, že je třeba používat rozum a zvážit vše pro a proti. Osobně jsem žádné proti nenašel. Kvalita je v případě vlastní přípravy nejistá. Ale pokud máte za to, že plácám hovadiny a že jsem si dal pár panáků, nemělo by smysl stejně diskutovat. Myslím, že máte nějaké předsudky, na které jsem asi nechtěně ,,šlápnul". Tak pardon a nashledanou


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2013 4:38 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
S čímkoliv, čeho se příliš dotkl náš průmysl, bych byl raději opatrný. A to ne kvůli ceně, i když ta hraje také roli. Osobně si raději utrhnu vojtěšku mezi paneláky, než abych si ji kupoval sušenou ve zdravé výživě. A pokud se sebou člověk dlouhodobě přiměřeně zachází, přežije zimu bez zeleného nápoje, bez poklesu imunity, bez kašle, posmrkávání, únavy a podobně. Ale je nutné udělat změnu životních priorit a postoje k sobě samému. A pak "volného" času bude dost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Forest píše:
Nemyslím.
Když zvážím čas, který příprava zabere, nedělal bych za chvíli nic jiného. Musím totiž ještě chodit do práce, starat se o rodinu, a dalších spoustu věcí. Můj běžný den je celkem nabitý. Rozhodně však smysluplnými činostmi. Nic proti louce, přírodě a vlastním zdrojům ( sám jsem ,,zemědělec" na vlastní zahradě), ale bylo by přece trochu přitažené za vlasy nevěřit zásadně ničemu, co se dá koupit. Já si myslím, že je třeba používat rozum a zvážit vše pro a proti. Osobně jsem žádné proti nenašel. Kvalita je v případě vlastní přípravy nejistá. Ale pokud máte za to, že plácám hovadiny a že jsem si dal pár panáků, nemělo by smysl stejně diskutovat. Myslím, že máte nějaké předsudky, na které jsem asi nechtěně ,,šlápnul". Tak pardon a nashledanou

Jaké předsudky, chcete mě tvrdit, že naškubat hrst pampelišek je tak pracné, že to nejde dělat denně asi tak 5 minut a jak by se u nich dala ovlivnit negativně kvalita, když je utrhnu a ihned spotřebuji. Prostě to zřejmě dělat nechcete a nemá cenu to zdůvodňovat. Jinak tu kvalitu co dává čerstvě utržená bylina nemůžete získat za žádné peníze.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz