Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 1:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 5:55 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Pekny podvecer. Pre ehanas, ked si dás do googlu rucny mlyncek na zeleny jacmen vsade ti vyskocí Healthy Juicer. V Madarsku to stojí asi 14000 ft. Je to dobrá investícia, pretoze na tom odstavís vsetky cerstvé byliny. Vychádza naozaj hustá tmavozelená tekutina, ked prihodím matu dokonca dobrej chuti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 11:05 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
zdravim,
omlouvam se pokud to tu jiz nekde bylo tazano - mam trochu barbarsky dotaz zda-li je mozne, kdyz budu sekat zahradu - jetel,pampelisky,jitrocel a trava - vzit nasekane rostliny ze zasobniku od sekacky a pripravit z nich zeleny napoj? jinak doufam ze nam na zahrade snad nic jedovateho neroste, musim si nekde postudovat co jedovateho se u nas v CR na loukach vyskytuje

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 9:59 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
6ma píše:
zdravim,
omlouvam se pokud to tu jiz nekde bylo tazano - mam trochu barbarsky dotaz zda-li je mozne, kdyz budu sekat zahradu - jetel,pampelisky,jitrocel a trava - vzit nasekane rostliny ze zasobniku od sekacky a pripravit z nich zeleny napoj? jinak doufam ze nam na zahrade snad nic jedovateho neroste, musim si nekde postudovat co jedovateho se u nas v CR na loukach vyskytuje

Teoreticky to mozne je, ale mam vaznou obavu, pokud nemate dokonaly travnik, tak tam budete mit i dost hliny. Vetsinou to ta sekacka dost nazvyka, takze se ta hlina z toho bude dost spatne oplachovat.

Osobne kazdy den vyrazim na louku a prinesu si tak pul tasky vojtezky, pampelisek, svizele, jitrocele, hluchavky, kopriv, rebricku atd. Trava je v tom obcas take, moc to neprebiram. Vsechno to nacpu do ANGELA a vznikne z toho tak 0,4 litry zelene polivky.

Na zahradu jeste vysejte vojtesku, pokud tam neroste a muzete sklizet cely rok. Je to lepsi nez neco pestovat na zahone, roste to samo a clovek nemusi nic plejt. \":-)\"

Vysledek je, ze po cca mesici a pul mi stouplo PH slin o 4 desetiny, takze rano se pohybuji na 6,6 az 6,8 a vecer na 7, ani k tomu neni treba vyrabet zivou vodu.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Jediné co mě napadá dalšího je to, že jsem byl po ponocování oslabený. O ničem dalším nevím. Každopádně se mě uvedené příznaky držely dalších 5 dní (průjem jen 2 dny) a dostal jsem i opar. Že bych byl tak zasviněný? Každopádně nebylo by to poprvé, co se mnou pro většinu lidí bezpečné dávky něčeho dost zamávaly. No budu to muset zkusit ještě jednou, jinak na to nepřijdu.

To je divné, většinou zelené kytky nijak problémy nevyvolávají, dokonce ani tak prudce tělo nečistí, tak nevím. Patrně to budete muset opravdu ještě prubnout a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
zdravim,
omlouvam se pokud to tu jiz nekde bylo tazano - mam trochu barbarsky dotaz zda-li je mozne, kdyz budu sekat zahradu - jetel,pampelisky,jitrocel a trava - vzit nasekane rostliny ze zasobniku od sekacky a pripravit z nich zeleny napoj? jinak doufam ze nam na zahrade snad nic jedovateho neroste, musim si nekde postudovat co jedovateho se u nas v CR na loukach vyskytuje

Člen inzenyr vám to píše správně patrně nic moc, to bude plné písku a odděláte odšťavňovač. Něco jiného by bylo nasekat to srpem, nebo kosou jako králíkům, tam tolik bordelu nebude, možná nějaká beruška, ale ta se ve šťávě chuťově neprojeví.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 8:27 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 16, 2012 2:55 pm
Příspěvky: 4
Dobrý večer, môžem na tento účel použiť odstredivý vysokootáčkový odšťavovač? Mám na mysli, či nedôjde k degradácii buniek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 12:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
boro píše:
Dobrý večer, môžem na tento účel použiť odstredivý vysokootáčkový odšťavovač? Mám na mysli, či nedôjde k degradácii buniek.

Sice netuším jak by jste to chtěl dělat, nicméně jinak by to ničemu vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 3:07 pm 
Offline

Registrován: úte črc 03, 2012 11:01 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,
nejprve děkuji za stránky, od pondělka študuji a dělám testy, nacházím vše přesně jak jste předpověděl v telefonu ze včera.
1) Chápu správně, že najetí na zeleninové a ovocné šťávy a syrovou stravu, společně s důkladným vyčištěním střeva člověka zbaví většiny chorob?
2) Odšťavnovala jsem špenát, bylo to nahoře skoro jako želé, musí se to asi přecedit přes nějakou látku nebo se to také pije (hodila jsem tam i stonky) ?

děkuji Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zelený nápoj - zázrak pro zdraví
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 8:56 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 07, 2012 5:25 am
Příspěvky: 3
Tak jsem poprvé vyzkoušel zelený nápoj. Základ byl, pro nedostatek surovin, kopřivy a salát v poměru 1:1. Pak ještě minimum jetele a trochu listů pampelišek. Výsledná chuť byla naprosto příšerná. Jetel asi chutná trochu lépe než ne příliš mladé kopřivy. \":-D\" Vypil jsem první dávku 4dcl., což jak jsem se pak dočetl je asi trochu moc. \":-)\" Ale nic se nestalo. Ani jsem to nijak nepocítil. Takže příště se pokusím sehnat vojtěšku. \</div

_________________
"Je pošetilost být moudrý tam, kde je nevědomost blahem."
A.C.Bhaktivedanta Svámí Prabhůpáda


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 9:41 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="Lukáš HK":386kt7u2]Tak jsem poprvé vyzkoušel zelený nápoj. Základ byl, pro nedostatek surovin, kopřivy a salát v poměru 1:1. Pak ještě minimum jetele a trochu listů pampelišek. Výsledná chuť byla naprosto příšerná. Jetel asi chutná trochu lépe než ne příliš mladé kopřivy. \":-D\" Vypil jsem první dávku 4dcl., což jak jsem se pak dočetl je asi trochu moc. \":-)\" Ale nic se nestalo. Ani jsem to nijak nepocítil. Takže příště se pokusím sehnat vojtěšku. \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 11:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jana1 píše:
Dobrý den,
nejprve děkuji za stránky, od pondělka študuji a dělám testy, nacházím vše přesně jak jste předpověděl v telefonu ze včera.
1) Chápu správně, že najetí na zeleninové a ovocné šťávy a syrovou stravu, společně s důkladným vyčištěním střeva člověka zbaví většiny chorob?
2) Odšťavnovala jsem špenát, bylo to nahoře skoro jako želé, musí se to asi přecedit přes nějakou látku nebo se to také pije (hodila jsem tam i stonky) ?

děkuji Jana

1)Ano, ale nezapomeňte na srovnanou psychiku, to je půl úspěchu.
2)Pokud to dokážete vypít, nic se neděje, jinak přecedit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 11:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Lukáš HK":2ze3ytzv]Tak jsem poprvé vyzkoušel zelený nápoj. Základ byl, pro nedostatek surovin, kopřivy a salát v poměru 1:1. Pak ještě minimum jetele a trochu listů pampelišek. Výsledná chuť byla naprosto příšerná. Jetel asi chutná trochu lépe než ne příliš mladé kopřivy. \":-D\" Vypil jsem první dávku 4dcl., což jak jsem se pak dočetl je asi trochu moc. \":-)\" Ale nic se nestalo. Ani jsem to nijak nepocítil. Takže příště se pokusím sehnat vojtěšku. \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 12:49 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
Jarda píše:
Ano, ale nezapomeňte na srovnanou psychiku, to je půl úspěchu.

Čtvrtstoletí zabývání se těmito tématy mne postupem let přesvědčilo, že je dobré věnovat psychice stejnou pozornost, jako očistě, zdravé výživě a cvičení dohromady. I přespřílišná úzkostlivost a snaha dodržovat perfektně zásady zdravé životosprávy je spíše na škodu. Je dobré se ptát, co mi chcete řít, má bolavá kolena, co ve svém životě dělám špatně. Co nemohu spolknout, když mne zlobí žaludek, co nemohu rozdýchat, když mám astma? Atd., atd.

Mnozí fandové zdravé výživy si nerozumí s okolím, považují ty masožravce a gurmány za něco méněcenného a mnohdy sebe za něco lepšího. Dalo by se říct, že pokud udělám v životě jakoukoli změnu, začnu se zabývat čímkoli, ať je to zdravý životní sil či nějaký duchovní systém, a ono to zhorší mé vztahy s okolím, je to pro mne vykřičník. Někde se stala či děje chyba. Smyslem našeho snažení je sjednocování, ne rozdělování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 1:00 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
Tak kopřiva nepatří zrovna ke gurmánským specialitám a také se jí nemá pít tak velké množství, normálně se dávkuje na polévkové lžíce, čili zde opatrně, raději jiné byliny a trochu si problematiku nastudujte. Velké dávky léčivých bylin nemusí být pouze prospěšné, třeba zrovna kopřiva dost zahušťuje krev.

Jak by se melo projevit zdravotne zahustovani krve?
Cekal bych, ze treba napriklad vyssim krevnim tlakem?
Zdroje uvadeji, ze zahustovani krve zpusobuje i dehydratace a adrenalin, oboje zvysuje krevni tlak.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 7:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jirik.TK píše:
Čtvrtstoletí zabývání se těmito tématy mne postupem let přesvědčilo, že je dobré věnovat psychice stejnou pozornost, jako očistě, zdravé výživě a cvičení dohromady. I přespřílišná úzkostlivost a snaha dodržovat perfektně zásady zdravé životosprávy je spíše na škodu. Je dobré se ptát, co mi chcete řít, má bolavá kolena, co ve svém životě dělám špatně. Co nemohu spolknout, když mne zlobí žaludek, co nemohu rozdýchat, když mám astma? Atd., atd.

Mnozí fandové zdravé výživy si nerozumí s okolím, považují ty masožravce a gurmány za něco méněcenného a mnohdy sebe za něco lepšího. Dalo by se říct, že pokud udělám v životě jakoukoli změnu, začnu se zabývat čímkoli, ať je to zdravý životní sil či nějaký duchovní systém, a ono to zhorší mé vztahy s okolím, je to pro mne vykřičník. Někde se stala či děje chyba. Smyslem našeho snažení je sjednocování, ne rozdělování.

To máte pravdu, mnoho lidí razí pouze svoji pravdu a jiné názory neakceptuje, což já vidím jako dost velký problém, ale z historického hlediska nic nového, vždyť například Babylon byl právě o této různosti názorů a jazyků.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz