Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 8:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 9:42 pm 
Offline

Registrován: čtv led 19, 2012 2:14 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: Česká Kamenice
Zdravím všechny příznivce zeleného nápoje. Postupným pročítáním fóra jsem se dopracovala až k tomuto zázraku (mám z toho hlavu jak pátrací balón). Zde popsané účinky mě nadchly a ráda bych to zkusila. Nemám žádné závažné zdravotní problémy, snad začínající artozu, jinak si díky Bohu na nic zásadního nestěžuji. Láká mne to jako prevence a jako zdroj energie. V úvodu se píše, že rostlinky se mají sbírat v čistém prostředí. Žiju na malém městě na severu Čech, které (doufám) není až tak postižené exhalacemi jako třeba Ústecko nebo Mostecko. Lze sbírat rostliny i zde ve volné přírodě, dál od silnic a městské zástavby? Nemám možnost si je pěstovat, nemám zahradu, ani balkon a byt mám celkem tmavý, kde se jakýmkoli rostlinám příliš nedaří \":(\" .
V bylinkách se příliš nevyznám, ale jetel, jitrocel, kopřivu a pampelišku snad poznám \":wink:\" Předem děkuji za vaše názory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 8:41 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Zdravím. Chci se jen ujistit. Pampelišku odšťavňujete celou včetně květu? A jak je to s tou možností předávkování. Když vypiji denně cca. 2dcl pampelišek včetně těch zelených lístečků, za jak dlouho se tím mohu předávkovat? Chtěl bych těmi pampeliškami rovnat deficit hořčíku. Dá se nějak odhadnout, kolik obsahují ty 2 dcl organického hořčíku?
Jen upřesním, že pampelišky odšťavňuji na dvouhřídelovém odšťavňovači...

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 10:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
chcem sa spytat pan jarda ze ci mam zeleni napoj brat ako jedlo a cize po 20 :00 nepit tento napoj alebo ho mozem bezpecne pit ?:) ....
a napriklad taka vojteska ma pomerne dost bielkovin ...ako mozem lepsie vyuzit ich potencial ??? extrakt alebo zeleny napoj ? \":)\"
Teraz je obdobie hojnosti a pijem to namisto vody a prdavam to do vsetkeho kde sa to da dat .... pomerne casto chodim na malu potrebu a na velku tiez cca 3 x denne ... asi to bude vyplavovanim toxinov a telo sa ich chce co najskvor zbavit ...?! ci sa mylim ??? \":)\"
denne toho vypijem aj 4-5 litrou pomerne silnej koncentracie a zatial ziadne negativa ..cistim sa dobre \":)\" ...
inak bojujem z akne a dufam ze zelene napoje mi v tom velmi pomozu ...mal by som sa aj orientovat na nejake specalne byliny alebo vsetko rad radom ( vojteska , pupava atd ??? \":)\" ) dakujem \":)\"

Ono záleží asi na množství, čili já ho sice považuji za nápoj, nicméně pokud jde o velké množství a ve vyšší koncentraci, tak již asi jídlo. Je ovšem otázkou, zda je velké množství zdravotně vhodné, mnoho zdrojů uvádí třeba u vojtěšky jako horní hranici cca 0,5 dcl denně, nicméně dá se ustát i dvojnásobek, ale nevím zda dlouhodobě. Fungují veškeré zelené byliny, ale ty co čistí játra fungují lépe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Aluša píše:
Zdravím všechny příznivce zeleného nápoje. Postupným pročítáním fóra jsem se dopracovala až k tomuto zázraku (mám z toho hlavu jak pátrací balón). Zde popsané účinky mě nadchly a ráda bych to zkusila. Nemám žádné závažné zdravotní problémy, snad začínající artozu, jinak si díky Bohu na nic zásadního nestěžuji. Láká mne to jako prevence a jako zdroj energie. V úvodu se píše, že rostlinky se mají sbírat v čistém prostředí. Žiju na malém městě na severu Čech, které (doufám) není až tak postižené exhalacemi jako třeba Ústecko nebo Mostecko. Lze sbírat rostliny i zde ve volné přírodě, dál od silnic a městské zástavby? Nemám možnost si je pěstovat, nemám zahradu, ani balkon a byt mám celkem tmavý, kde se jakýmkoli rostlinám příliš nedaří \":(\" .
V bylinkách se příliš nevyznám, ale jetel, jitrocel, kopřivu a pampelišku snad poznám \":wink:\" Předem děkuji za vaše názory.

Tak to se bát nemusíte, bylinky z takového prostředí bohatě vyhovují, nikdo nebude mít o moc lepší, zamořené je zde stejně všechno. Také rozmanitost tam nutně být nemusí, bohatě stačí celoročně třeba jetel a ten pozná každý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravím. Chci se jen ujistit. Pampelišku odšťavňujete celou včetně květu? A jak je to s tou možností předávkování. Když vypiji denně cca. 2dcl pampelišek včetně těch zelených lístečků, za jak dlouho se tím mohu předávkovat? Chtěl bych těmi pampeliškami rovnat deficit hořčíku. Dá se nějak odhadnout, kolik obsahují ty 2 dcl organického hořčíku?
Jen upřesním, že pampelišky odšťavňuji na dvouhřídelovém odšťavňovači...

Tak předávkování poznáte na průjmu, jinak to je v pořádku a vše ostatní je správně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 12:30 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
I já se připojím se svou zkušeností. Zelený nápoj jsem ochutnal poprvé v životě. Byl připraven z kopřivy a pampelišky pomocí mixéru. Ani se neluhoval poté v ledničce, tak nevím, zda byl kdovíjak silný. Měl tmavě zelenou barvu, vypil jsem ho krátce po přípravě. Byl to jeden čajový hrnek, takže asi 2 dl. Několik minut po požití na mě přišla solidní únava a bolesti celého těla jako při chřipce. Drželo se mě to celý den, večer se dostavily bolesti břicha a slabý průjem. Celkem mě taková reakce překvapila. Pane Jardo, píšete, že je to čistič. Chápu reakce po agresivních látkách třeba v trojčátku nebo MMS. Ale po chlorofilu? 2dl připravené v mixéru? Co taková věc může takhle intenzivně čistit? Proti čemu působí? Snažím se této reakci organismu porozumět. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 1:36 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Zdravím, u nás pijeme zelené celá rodina. Mám mlyncek na trávu a z neho vyteká ako tomu vravíme zelená krv. Je to husty nápoj a niekedy vypijem aj 4 deci tejto tekutiny. Nerobí mi to problémy asi som si uz zvykla, zacínala som stamperlíkom, pravda je, ze tolko vypijem len ja rodina je lenivá pripravit si to. Odstavujem vsetko co mám. Skorocel materinu dúsku púpavu prhlavu lucernu spenát kopor zelerové a petrz. listy a neskor cviklové i kalerábové, oregáno i bazalku. Co nemám na záhrade kúpim na trhu. Pomáha mi to udrziavat si elán mám fajn pocit v bruchu aj ked si niekedy doprajem sladké. Pekné dni


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 3:36 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Zdravím.Tak aj ja začínam piť zelený nápoj pravidelne,konečne z bylín zo záhradky /žihĺava,púpava,špenát,petrž. vňať,polníček,rukola,kôpor,koriander/,proste čo je akurát po ruke zelené.Zatiaĺ som pila 0,5l naraz,nebola žiadna negatívna reakcia,práve naopak,prísun energie.Po prečítaní odporúčaného množstva asi radšej znížim príjem na 2dcl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 8:49 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
ludia nemylte si extrakt a zeleny napoj z mixera ...hranica 0,5 l je asi horna hranica extraktu ci ?! \":)\"
este by som sa chcel opitat ze ci extrakt mozem brat tesne pred jedlom a vylepsit si tim traveie daneho jedla ako je to u listovej zeleniny alebo je nutny pol hodinovy odstup ???:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 03, 2012 5:53 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
Joy píše:
Zdravím, u nás pijeme zelené celá rodina. Mám mlyncek na trávu a z neho vyteká ako tomu vravíme zelená krv. Je to husty nápoj a niekedy vypijem aj 4 deci tejto tekutiny. Nerobí mi to problémy asi som si uz zvykla, zacínala som stamperlíkom, pravda je, ze tolko vypijem len ja rodina je lenivá pripravit si to. Odstavujem vsetko co mám. Skorocel materinu dúsku púpavu prhlavu lucernu spenát kopor zelerové a petrz. listy a neskor cviklové i kalerábové, oregáno i bazalku. Co nemám na záhrade kúpim na trhu. Pomáha mi to udrziavat si elán mám fajn pocit v bruchu aj ked si niekedy doprajem sladké. Pekné dni

Aký to máte mlynček na trávu? Je to odšťavovač , alebo niečo špeciálne? Kde sa dá kúpiť a aká je to značka. Ten názov zelená krv - to je fantastické. Po takom zelenom zázraku túžim aj ja. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
I já se připojím se svou zkušeností. Zelený nápoj jsem ochutnal poprvé v životě. Byl připraven z kopřivy a pampelišky pomocí mixéru. Ani se neluhoval poté v ledničce, tak nevím, zda byl kdovíjak silný. Měl tmavě zelenou barvu, vypil jsem ho krátce po přípravě. Byl to jeden čajový hrnek, takže asi 2 dl. Několik minut po požití na mě přišla solidní únava a bolesti celého těla jako při chřipce. Drželo se mě to celý den, večer se dostavily bolesti břicha a slabý průjem. Celkem mě taková reakce překvapila. Pane Jardo, píšete, že je to čistič. Chápu reakce po agresivních látkách třeba v trojčátku nebo MMS. Ale po chlorofilu? 2dl připravené v mixéru? Co taková věc může takhle intenzivně čistit? Proti čemu působí? Snažím se této reakci organismu porozumět. Děkuji za odpověď.

Reakce je to docela normální a větší dávky opravdu zpočátku mohou průjmy vyvolávat, nicméně dvě deci to už je divné, nemohl jste to mít z něčeho jiného?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Zdravím, u nás pijeme zelené celá rodina. Mám mlyncek na trávu a z neho vyteká ako tomu vravíme zelená krv. Je to husty nápoj a niekedy vypijem aj 4 deci tejto tekutiny. Nerobí mi to problémy asi som si uz zvykla, zacínala som stamperlíkom, pravda je, ze tolko vypijem len ja rodina je lenivá pripravit si to. Odstavujem vsetko co mám. Skorocel materinu dúsku púpavu prhlavu lucernu spenát kopor zelerové a petrz. listy a neskor cviklové i kalerábové, oregáno i bazalku. Co nemám na záhrade kúpim na trhu. Pomáha mi to udrziavat si elán mám fajn pocit v bruchu aj ked si niekedy doprajem sladké. Pekné dni

Ono jde opravdu o životodárnou tekutinu, to máte pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Zdravím.Tak aj ja začínam piť zelený nápoj pravidelne,konečne z bylín zo záhradky /žihĺava,púpava,špenát,petrž. vňať,polníček,rukola,kôpor,koriander/,proste čo je akurát po ruke zelené.Zatiaĺ som pila 0,5l naraz,nebola žiadna negatívna reakcia,práve naopak,prísun energie.Po prečítaní odporúčaného množstva asi radšej znížim príjem na 2dcl.

Pokud vám uvedené množství nedělá problémy, nebojte se a klidně tu dávku užívejte, tím se nic pokazit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
ludia nemylte si extrakt a zeleny napoj z mixera ...hranica 0,5 l je asi horna hranica extraktu ci ?! \":)\"
este by som sa chcel opitat ze ci extrakt mozem brat tesne pred jedlom a vylepsit si tim traveie daneho jedla ako je to u listovej zeleniny alebo je nutny pol hodinovy odstup ???:)

Pokud nepůjde o nějaké velké množství, tak klidně přímo před jídlem, jde o nápoj plný enzymů a měl by tedy ulehčit trávení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 11:23 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Jarda píše:
Reakce je to docela normální a větší dávky opravdu zpočátku mohou průjmy vyvolávat, nicméně dvě deci to už je divné, nemohl jste to mít z něčeho jiného?

Jediné co mě napadá dalšího je to, že jsem byl po ponocování oslabený. O ničem dalším nevím. Každopádně se mě uvedené příznaky držely dalších 5 dní (průjem jen 2 dny) a dostal jsem i opar. Že bych byl tak zasviněný? Každopádně nebylo by to poprvé, co se mnou pro většinu lidí bezpečné dávky něčeho dost zamávaly. No budu to muset zkusit ještě jednou, jinak na to nepřijdu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz