Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 11:10 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 7:06 pm 
Offline

Registrován: úte srp 24, 2010 1:55 pm
Příspěvky: 40
Bydliště: Štarnov 53,Bohuňovice 783 14,okr.Olomouc
Jarda píše:
To můžete aplikovat stejně jako mladý ječmen, prostě prášek nasypat do vody zamíchat a vypít. Pokud by to bylo příliš hrubé, tak asi raději jako čaj, netuším jak kvalitně je ten váš produkt zpracovaný, ale vhodnější je to vypít celé, to si z toho tělo vezme mnohem více.

Díky. On to vlastně není prášek ale řezaná nať, kousky asi o velikosti 5mm, některé větší. Na čaj asi dám do litru vody 2 polévkové lžíce, nechám jen přejít var a potom 15-20 min. louhovat. Snad tím nic nezkazím. M.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 11:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Milan píše:
Díky. On to vlastně není prášek ale řezaná nať, kousky asi o velikosti 5mm, některé větší. Na čaj asi dám do litru vody 2 polévkové lžíce, nechám jen přejít var a potom 15-20 min. louhovat. Snad tím nic nezkazím. M.

Ne, to vyhovuje, ale klidně se to dá i rozmixovat na prášek a užívat tak, jak jsem psal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 4:06 pm 
Offline

Registrován: stř led 18, 2012 3:47 pm
Příspěvky: 4
Ahoj vsichni,

zelene napoje neboli(green Smoothies) popijime cela rodina aktivne jiz treti rok...koupili jsme si kvuli tomu take vysokorychlostni mixer, ktery rozmixuje vse dohladka ...nase smesi se skladaji vetsinou z volne rostoucich zelenych jedlich rostlin, nejake te bylinky v lete a zraleho ovoce, popripade ovoce i vylisovane ovocne stavy...ty ovocne stavy tomu dodaji velmi sladkou chut, kterou vyzaduji zejmena deti...nase deti 2,5 a 6 let piji denne kazda 3 dl takove smesi....mladsi holcicku jsem ve dvou letech odstavila od materskeho mlicka a presli jsme rovnou na zelene napoje...je v nich mimo te nejdulezitejsi slunecni energie, take obrovske mnozstvi kalcia...Sofinka se nikdy nedotkla mlecnych vyrobku, zadne maslo, zadne zvireci mliko, syr, jogurt a presto je neuveritelne urostla, nikdy ji neni zima ma uplne zdrave a silne zuby a je strasne vesela... \":lol:\"

Detem nejvice chutna spenat, polnicek, jetel, kopriva, ted v zime je vsude svizel, hluchavka, najdou se i sedmikrasky, jitrocel....(na slunnych stanovistich)

Takze vybizim vsechny vyzkousejte, je to velmi chutne, zdrave, je to elixir...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
TaraSofia píše:
Ahoj vsichni,

zelene napoje neboli(green Smoothies) popijime cela rodina aktivne jiz treti rok...koupili jsme si kvuli tomu take vysokorychlostni mixer, ktery rozmixuje vse dohladka ...nase smesi se skladaji vetsinou z volne rostoucich zelenych jedlich rostlin, nejake te bylinky v lete a zraleho ovoce, popripade ovoce i vylisovane ovocne stavy...ty ovocne stavy tomu dodaji velmi sladkou chut, kterou vyzaduji zejmena deti...nase deti 2,5 a 6 let piji denne kazda 3 dl takove smesi....mladsi holcicku jsem ve dvou letech odstavila od materskeho mlicka a presli jsme rovnou na zelene napoje...je v nich mimo te nejdulezitejsi slunecni energie, take obrovske mnozstvi kalcia...Sofinka se nikdy nedotkla mlecnych vyrobku, zadne maslo, zadne zvireci mliko, syr, jogurt a presto je neuveritelne urostla, nikdy ji neni zima ma uplne zdrave a silne zuby a je strasne vesela... \":lol:\"

Detem nejvice chutna spenat, polnicek, jetel, kopriva, ted v zime je vsude svizel, hluchavka, najdou se i sedmikrasky, jitrocel....(na slunnych stanovistich)

Takze vybizim vsechny vyzkousejte, je to velmi chutne, zdrave, je to elixir...

To máte pravdu zelené kytky to je zázrak sám a mají sílu přesilnou, jenom ji musí člověk využít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 8:59 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dobrý večer, chcem sa opýtať aký máte názor na manuálne odšťavovače určené na byliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 8:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dobrý večer, chcem sa opýtať aký máte názor na manuálne odšťavovače určené na byliny.

Na pár dní dobrý, na delší dobu nesmysl, neznám člověka, který by chtěl každý den točit klikou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 4:20 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Dobrý deň prajem.

Pán Jardo,mám od Vás zelený jačmeň,popíjam ho. Bola som na EAV meraní.Meranie neodporúča konzumáciu žiadnych obilovín a medzi nimi ani zelený jačmeň-skúšalo sa meranie so vzorkou.Som trochu sklamaná,neviem,či ho mám darovať alebo ostať pri užívaní,napriek tomu,že sa jedná o zelenú časť obiloviny.
Ďakujem za názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 12:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Dobrý deň prajem.

Pán Jardo,mám od Vás zelený jačmeň,popíjam ho. Bola som na EAV meraní.Meranie neodporúča konzumáciu žiadnych obilovín a medzi nimi ani zelený jačmeň-skúšalo sa meranie so vzorkou.Som trochu sklamaná,neviem,či ho mám darovať alebo ostať pri užívaní,napriek tomu,že sa jedná o zelenú časť obiloviny.
Ďakujem za názor.

Naprosto netuším, jak by vám zelené kytky mohly škodit, řekl vám ten měřič i toto, dost by mě to zajímalo. Dle mého názoru nemůže zelený ječmen negativně ovlivnit tělo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 12:48 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Jarda píše:
Naprosto netuším, jak by vám zelené kytky mohly škodit, řekl vám ten měřič i toto, dost by mě to zajímalo. Dle mého názoru nemůže zelený ječmen negativně ovlivnit tělo.

No to máte pravdu,že nepovedal.Zaradil jačmeň medzi obiloviny a odčítal na stupnici prístroja,vyhodnotil podľa namerania.
Ja dám na svoju intuíciu a budem ho naďalej piť.Pán Jardo díky za názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 5:18 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 4:29 pm
Příspěvky: 2
Dostala jsem před časem darem rostlinu zvanou Gynostemma ( lidově čínský žen-šen).
Pěkně se mi rozrostla a tak jsem z ní zkusila udělat zelený nápoj. Pokud se to nepřežene
s koncentrací ( moc silné je nepitelné), tak je z ní světle zelený nápoj, který mi lahodnou
chutí nejvíc připomněl šťávu z okurek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 9:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Zlata píše:
Dostala jsem před časem darem rostlinu zvanou Gynostemma ( lidově čínský žen-šen).
Pěkně se mi rozrostla a tak jsem z ní zkusila udělat zelený nápoj. Pokud se to nepřežene
s koncentrací ( moc silné je nepitelné), tak je z ní světle zelený nápoj, který mi lahodnou
chutí nejvíc připomněl šťávu z okurek.

To je dobrá bylina a pěstuje ji dost lidí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 1:11 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
existuju aj nejake obmedzenia pripadne zle kombinacie zeleneho napoja a "nieco" ...na co by som si mal dat pozor???
v poslednich dnoch to pijem prakticky miesto vody... dnesak som trebars skusil do toho namiesat banany a bola to mnamka ....robim si aj pohankovi koktajl kde som to tiez dal mies vody... mozem to takto kombinovat ... ??? .....


a este jedna otazka ...uz ste na nu niekde odpovedali ale neviem to najst.... ako dlho sa ma ten napoj luhovat v chladnicke a ake je rozdiel medzi "rozmixovanim a hned vypitim napojom " vyluhovanim v chladnicke " dakujem pekne \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 5:28 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
borisek píše:
existuju aj nejake obmedzenia pripadne zle kombinacie zeleneho napoja a "nieco" ...na co by som si mal dat pozor???
v poslednich dnoch to pijem prakticky miesto vody... dnesak som trebars skusil do toho namiesat banany a bola to mnamka ....robim si aj pohankovi koktajl kde som to tiez dal mies vody... mozem to takto kombinovat ... ??? .....


a este jedna otazka ...uz ste na nu niekde odpovedali ale neviem to najst.... ako dlho sa ma ten napoj luhovat v chladnicke a ake je rozdiel medzi "rozmixovanim a hned vypitim napojom " vyluhovanim v chladnicke " dakujem pekne \":)\"

Ahoj.
Skús si prečítať: http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organizmu_03.php


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
existuju aj nejake obmedzenia pripadne zle kombinacie zeleneho napoja a "nieco" ...na co by som si mal dat pozor???
v poslednich dnoch to pijem prakticky miesto vody... dnesak som trebars skusil do toho namiesat banany a bola to mnamka ....robim si aj pohankovi koktajl kde som to tiez dal mies vody... mozem to takto kombinovat ... ??? .....


a este jedna otazka ...uz ste na nu niekde odpovedali ale neviem to najst.... ako dlho sa ma ten napoj luhovat v chladnicke a ake je rozdiel medzi "rozmixovanim a hned vypitim napojom " vyluhovanim v chladnicke " dakujem pekne \":)\"

Tak dá se dělat ledasco, nicméně také pejsek s kočičkou při výrobě dortu evidentně jednoduchost ignorovali a z toho by se měl každý poučit, čili čím méně toho smíchám, tím spíše nenastane problém. V ledničce má být cca hodinu, ale stačí chvilku a klidně se dá vypít i hned, pokud nechcete čekat, zase tak zásadní rozdíl se nekoná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 12:27 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
chcem sa spytat pan jarda ze ci mam zeleni napoj brat ako jedlo a cize po 20 :00 nepit tento napoj alebo ho mozem bezpecne pit ?:) ....
a napriklad taka vojteska ma pomerne dost bielkovin ...ako mozem lepsie vyuzit ich potencial ??? extrakt alebo zeleny napoj ? \":)\"
Teraz je obdobie hojnosti a pijem to namisto vody a prdavam to do vsetkeho kde sa to da dat .... pomerne casto chodim na malu potrebu a na velku tiez cca 3 x denne ... asi to bude vyplavovanim toxinov a telo sa ich chce co najskvor zbavit ...?! ci sa mylim ??? \":)\"
denne toho vypijem aj 4-5 litrou pomerne silnej koncentracie a zatial ziadne negativa ..cistim sa dobre \":)\" ...
inak bojujem z akne a dufam ze zelene napoje mi v tom velmi pomozu ...mal by som sa aj orientovat na nejake specalne byliny alebo vsetko rad radom ( vojteska , pupava atd ??? \":)\" ) dakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz