Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 11:59 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon lis 06, 2017 9:27 am 
Offline

Registrován: úte zář 26, 2017 7:22 am
Příspěvky: 17
my už pijeme jen vodu ze studánky (studánek). je to jasná kvalita za super cenu:)

máme vlastní studnu - není špatná, ale studánková je lepší...

a voda z běžného vodovodu nemusí být vždy špatná (pokud je dobrý zdroj), ale přichází stlačená ...brrrr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob lis 11, 2017 2:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
outdoor píše:
my už pijeme jen vodu ze studánky (studánek). je to jasná kvalita za super cenu:)

máme vlastní studnu - není špatná, ale studánková je lepší...

a voda z běžného vodovodu nemusí být vždy špatná (pokud je dobrý zdroj), ale přichází stlačená ...brrrr.

Tak studánka pochopitelně nemá chybu i když vše má své mouchy. Již jsem to zde někdy dříve psal a jde o dobrou zkušenost, tedy jen zopakuji můj příběh z mládí. Jako mladý jsem vandroval po rumunských horách. Někde jsem se cestou napil z nějakého léčivého pramene, který asi produkoval živou vodu, ale na můj vkus byla živá až moc a dostal jsem laxírku tak intenzivní, že ze mě šla tři dny jen zelená voda. Velice dehydrovaný jsem došel k nějaké usedlosti v horském údolí a místního křováka jsem se snažil přesvědčit, že mojí laxírku vyléčí pouze nemocnice a prášky. Na to mi domorodec sdělil, že to je nesmysl a přinesl kameninový hrnec tak zadělaný, že se mi obracel žaludek už při tom pohledu a navíc to, co v něm bylo, páchlo opravdu otřesně. Šlo patrně o nějaký zkvašený druh mléka asi ovčí, nebo kozí, něco jako jogurt. Doporučil mi to vypít, což jsem v zoufalství učinil a přemýšlel nad tím jak se pokadím do výšky dospělého chlapa. Nic takového se ovšem nekonalo a za 20-30 minut nebylo po průjmu ani stopy. Od té doby na oponentní bakterie nedám dopustit a vždy na toho umolousaného domorodce s úctou vzpomínám a skláním se před jeho přírodní moudrostí. Navíc tělo má neuvěřitelnou schopnost eliminovat trvale dodávané patogeny. Dokonce mnoho rodin pije bakteriálně kontaminovanou vodu z vlastní studny a nemají žádné potíže. Ovšem návštěva to nemusí snášet stejně, protože jejich tělo nemá vypracované obranné mechanizmy. Stejné to může být i ve vašem případě, tedy můžete pít vodu chuťově dobrou, ale kontaminovanou bakteriálně, což nemusí nutně dělat problém vám, ale jinému to problém klidně dělat může.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon led 22, 2018 8:22 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Zdravím, mam dotaz, vie sa niekto skuseny vyjadrit k tejto RO ? Chcem nainstalovat na rodinny dom, dík... https://www.mojavoda.sk/reverzna-osmoza ... -basic-ro6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pát úno 16, 2018 7:14 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Milandr píše:
Zdravím, mam dotaz, vie sa niekto skuseny vyjadrit k tejto RO ? Chcem nainstalovat na rodinny dom, dík... https://www.mojavoda.sk/reverzna-osmoza ... -basic-ro6

Nechápu, proč je za osmotickým filtrem umístěn ještě filtr s aktivním uhlím. Vždyť osmotický filtr zachytí mnohem menší nečistoty, než ten uhelný. To nedává smysl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pát úno 16, 2018 8:33 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Modrovous píše:
Nechápu, proč je za osmotickým filtrem umístěn ještě filtr s aktivním uhlím. Vždyť osmotický filtr zachytí mnohem menší nečistoty, než ten uhelný. To nedává smysl.
Na mangala.cz k tomu uhlikovymu postfiltru pisi:
Citace:
Tento uhlíkový postfiltr odstraňuje nežádoucí příchutě a pachy pro vybroušení chuti a dosažení maximální kvality výsledné vody.
Uhlikovy filtr to chyta na jinym principu nez membrana, navazuje nejak na sebe ty latky. Uhlikovy filtrik se casto dava i do destilacniho pristroje na zlepseni chuti destilovane vody.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob úno 17, 2018 5:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Modrovous píše:
Nechápu, proč je za osmotickým filtrem umístěn ještě filtr s aktivním uhlím. Vždyť osmotický filtr zachytí mnohem menší nečistoty, než ten uhelný. To nedává smysl.

Aktivním uhlím lze vychytávat pachutě, což se používá v mnoha postupech třeba při výrobě vín, nebo destilátů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2019 10:30 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Dobrý den,
zjistili jsme, že bohužel nám do domu vede voda v olověné trubce.

Aktuálně nejsme v situaci, kdy bychom mohli vodu překopat a dovést v nové trubce, a tak se snažím vypátrat, jestli existuje nějaký filtr, který by se specializoval na olovo.
Znáte nějaký takový?

Btw. sousedka, která má stejné trubky, už tu žije 70 let, její 92 let a je stále čiperka a předchozí majitelé tu vychovali dceru od miminka a taky je to chytrá holka, ale to píšu jen tak pro zajímavost, my to riskovat nechceme.

Děkuji

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob zář 14, 2019 8:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Dobrý den,
zjistili jsme, že bohužel nám do domu vede voda v olověné trubce.

Aktuálně nejsme v situaci, kdy bychom mohli vodu překopat a dovést v nové trubce, a tak se snažím vypátrat, jestli existuje nějaký filtr, který by se specializoval na olovo.
Znáte nějaký takový?

Btw. sousedka, která má stejné trubky, už tu žije 70 let, její 92 let a je stále čiperka a předchozí majitelé tu vychovali dceru od miminka a taky je to chytrá holka, ale to píšu jen tak pro zajímavost, my to riskovat nechceme.

Děkuji

Olovo se chová kumulativně, tedy jak v organizmu tak ve vodě stoupá postupně. Vůbec nejhorší situace je pokud si člověk hned ráno natočí vodu z olověné trubky kde stála nehnutě celou noc a tuto vodu vypije to je opravdu sebevražedné, ale již třeba v momentě kdy nejdříve jdete na záchod a spláchnete tak tato silně kontaminovaná voda z trubky odteče do rezervoáru záchoda, což je cca 6-10 l a další voda již kontaminovaná prakticky není. Podle délky a průřezu trubky si lze vypočítat zda po spláchnutí již máte k dispozici čistou vodu a při samotném průtoku trubkou je kontaminace prakticky nulová, tak rychle se voda olovem kontaminovat nedá. Nezáleží tedy ani tak moc materiálu té trubky jako na způsobu jak se ta voda vzhledem k používání v té trubce pohybuje. Reverzní osmóza by olovo měla odfiltrovat a možná by dost podstatnou část pochytal i uhlíkový filtr, ale s jistotou to tvrdit nedovedu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob zář 14, 2019 10:29 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Díky Jardo. My jsme to teď tak začali dělat, že napřed si s přítelem odskočíme, 2 spláchnutí je hádám tak 16 litrů (starý záchody splachují více než ty moderní) a pak teprv natočím vodu na pití. Pro sichr si můžu ještě schovávat nějaké nádobí na ráno na umytí \":lol:\"
Sdílíme 1 přípojku z řádu se 2 dalšími domy a netuším, jaký mají ty trubky průměr.

Otázkou je, že plánujeme těhotenství a jestli takto odtočená voda bude v pořádku i v tomto případě.

Ještě jsem si uvědomila, že můžu splachovat jak chci, ale pokud by i vodovod na ulici byl olověný, tak mi to bude houby platné. Tak jsem napsala vodárnám a uvidím, v jak moc hluboké řiti jsme.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob zář 14, 2019 5:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Díky Jardo. My jsme to teď tak začali dělat, že napřed si s přítelem odskočíme, 2 spláchnutí je hádám tak 16 litrů (starý záchody splachují více než ty moderní) a pak teprv natočím vodu na pití. Pro sichr si můžu ještě schovávat nějaké nádobí na ráno na umytí \":lol:\"
Sdílíme 1 přípojku z řádu se 2 dalšími domy a netuším, jaký mají ty trubky průměr.

Otázkou je, že plánujeme těhotenství a jestli takto odtočená voda bude v pořádku i v tomto případě.

Ještě jsem si uvědomila, že můžu splachovat jak chci, ale pokud by i vodovod na ulici byl olověný, tak mi to bude houby platné. Tak jsem napsala vodárnám a uvidím, v jak moc hluboké řiti jsme.

Hlavní řád v olovu patrně nebude, to se snad vůbec nedělalo, tam se dávala litina, sklo, dokonce i azbest, což je zvlášť zdravé, ale olovo se používalo hlavně pro dopojení kvůli ohebnosti protože se s ním snadno manipulovalo. Většinou to byla coulka i když na tři domy je dost slabá, ale to by bylo vidět u vodoměru v šachtě kde je patové připojení domu a délku s přesností na metr odhadnete podle toho kde je v silnici umístěn silniční uzávěr, tedy dost přesně. Z pohledu těhotenství bych to asi řešil tak že bych ideálně brzo ráno kdy je voda plně kontaminovaná odebral vzorek a nechal udělat rozbor a jste plně v obraze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob zář 14, 2019 6:50 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 585
Umíte-li anglicky, tak zde je souhrn toho co snižuje vstřebávání a co pomáhá dostávat olovo z těla:
https://lead.org.au/fs/Fact_sheet-Nutri ... e_2010.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř zář 18, 2019 1:52 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Díky. Anglicky umím, jen jsem to prolítla, ale zdá se mi že by se člověk musel celoživotně ládovat tabletama.

Včera mi odepsaly vodárny, jejich potrubí je železné, položené v roce 1961. Což je fajn, žiju v zahraničí a někdy mam pocit, že tady je možné najít olovo a azbest uplně ve všem.
Jsou ale ochotni přijet a otestovat zdarma 3 vzorky - náhodný, po 3 minutách odtočení a po 30 minutách co to bude stát v trubkách, aby se změřilo, jak moc to tu vodu kontaminuje.
Tak pak uvidíme.
Jak tlustá je ta olověná trubka to nevíme, neb do šachty není vidět (vodomě nám proto budou instalovat do kuchyně). Což je další radost, protože na to mají nějaké geniální vodoměry, které odečítají tím způsobem, že auto jen jede po ulici a nějaký snímač zaznamenává hodnoty v domech, přenáší se to nějakým radiovým sigálem a nikdo moc neví, jestli to není zdraví škodlivé.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř zář 18, 2019 4:59 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 585
Kometa píše:
Což je další radost, protože na to mají nějaké geniální vodoměry, které odečítají tím způsobem, že auto jen jede po ulici a nějaký snímač zaznamenává hodnoty v domech, přenáší se to nějakým radiovým sigálem a nikdo moc neví, jestli to není zdraví škodlivé.

Pokud jste smířená s používáním mobilu, televizoru, mikrovlnky, počítače a další elektroniky, tak dálkové odečty vodoměrů jsou z hlediska vyzařované energie naprostá drobnost v porovnání s tím, co všechno kolem nás funguje a ani o tom nevíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř zář 18, 2019 6:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Díky. Anglicky umím, jen jsem to prolítla, ale zdá se mi že by se člověk musel celoživotně ládovat tabletama.

Včera mi odepsaly vodárny, jejich potrubí je železné, položené v roce 1961. Což je fajn, žiju v zahraničí a někdy mam pocit, že tady je možné najít olovo a azbest uplně ve všem.
Jsou ale ochotni přijet a otestovat zdarma 3 vzorky - náhodný, po 3 minutách odtočení a po 30 minutách co to bude stát v trubkách, aby se změřilo, jak moc to tu vodu kontaminuje.
Tak pak uvidíme.
Jak tlustá je ta olověná trubka to nevíme, neb do šachty není vidět (vodomě nám proto budou instalovat do kuchyně). Což je další radost, protože na to mají nějaké geniální vodoměry, které odečítají tím způsobem, že auto jen jede po ulici a nějaký snímač zaznamenává hodnoty v domech, přenáší se to nějakým radiovým sigálem a nikdo moc neví, jestli to není zdraví škodlivé.

Tak to je dá se říci docela vstřícný přístup a alespoň se dozvíte co se zhruba dá od takové vody očekávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2020 3:34 pm 
Offline

Registrován: ned bře 10, 2013 10:51 am
Příspěvky: 9
mozna blby dotaz ale je normalni ze voda z kohoutku ma ph vody 7,2 a kdyz ji necham prevarit a schladnout tak zhruba po 6 hodinach ma ph 8,2 ? to uz je vpodstate takovy odkyselovac, sice mi zadne mineraly nedoda ale u odkyselovani pomuze ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz