Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čo piť?
PříspěvekNapsal: pát led 29, 2016 2:53 am 
Offline

Registrován: sob pro 19, 2015 10:42 am
Příspěvky: 12
Jarda píše:
Tam je mnoho souběžných faktorů, ale pokud si představíte vodu tekoucí z ledovců, tedy vlastně totéž co představuje voda z osmózy, tak ji místní lidé pijí celý život a mnohdy není zrovna krátký. Hladová je o tom není diskuze, ale zda se při adekvátním přísunu minerálů v potravě dá pít jako běžná vody pro denní pití, tak pochopitelně ano. Při běžném sledování základních parametrů těla laboratorně, což doporučuji minimálně 1x ročně, se patrně k problémům vůbec dopracovat nedokážete, protože případné deficity včas odhalíte. Bohatě vám na to stačí i to nejlevnější zařízení v řádu 1600,-Kč.

Zvažujeme reverzní osmózu, akorát ta demineralizace nás ještě trochu brzdí. Ale ve Vaší citaci jsem objevila, že voda se dá pít neupravená (bez himalájské soli) a prvky se dodají jinak/jindy. Chápu to správně? Nehrozí tedy, že nás ta voda vycucne, když si ji vezmeme třeba na výlet? (I když na výlet by se zrovna hodilo ji doplnit him. solí a chloridem hořečnatým nebo draselným.) Ale prostě - dá se pít jen tak, aniž by to mělo momentální následky - únava, snížený tlak apod. - když něco smysluplného sníme nebo vypijeme až po delší době?
A druhý dotaz souvisí rovněž s výletem. Je možné upravit tuto Zdravou láhev http://activacek.cz/produkt/zdrava-lahe ... -0-l-5232/ podobně jako PETku tím několikerým vylouhováním? Na cyklistiku nechci riskovat sklo a tuhle máme v oblibě, nechtělo by se nám ji měnit za PETku. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo piť?
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 12:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Riri píše:
Zvažujeme reverzní osmózu, akorát ta demineralizace nás ještě trochu brzdí. Ale ve Vaší citaci jsem objevila, že voda se dá pít neupravená (bez himalájské soli) a prvky se dodají jinak/jindy. Chápu to správně? Nehrozí tedy, že nás ta voda vycucne, když si ji vezmeme třeba na výlet? (I když na výlet by se zrovna hodilo ji doplnit him. solí a chloridem hořečnatým nebo draselným.) Ale prostě - dá se pít jen tak, aniž by to mělo momentální následky - únava, snížený tlak apod. - když něco smysluplného sníme nebo vypijeme až po delší době?
A druhý dotaz souvisí rovněž s výletem. Je možné upravit tuto Zdravou láhev http://activacek.cz/produkt/zdrava-lahe ... -0-l-5232/ podobně jako PETku tím několikerým vylouhováním? Na cyklistiku nechci riskovat sklo a tuhle máme v oblibě, nechtělo by se nám ji měnit za PETku. Děkuji

To vidíte čerta za každým rohem, ale oni čerti všude nejsou, jenom je tam lidé chtějí vidět. Pokud jste někdy jako dítě místo pití jedla sníh, což si z mládí pamatuji bylo běžné, pila jste destilovanou vodu a jak vidíte stalo se vám prd, žijete a nic se neděje. S tou reverzní vodou je to přeci naprosto stejné, je to vlastně voda z kteréhokoliv horského pramínku, nebo ze sněhu, tedy lidé ve vysokohorských oblastech ani jinou vodu k denní potřebě nemají a žijí naopak většinou velice dlouho. Naopak upravená voda z našich kohoutků v domácnostech často obsahuje chlór a pokud si trochu nastudujete vztah chlóru a infarktů a mrtvic, snadno se sama přesvědčíte, že je lepší zemřít teoreticky na demineralizaci, ale to se bude opravdu muset dost snažit. Bát se tedy opravdu nemusíte a pokud jde o tu lahev, tu ani upravovat nemusíte, PP se nevyluhovává, to jsem zde již několikrát psal a je tedy dokonce vhodnější než PET lahev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2017 9:20 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
https://abc-zoo.cz/1513-reverzni-osmoza ... GwodA5UKgQ

Je tato osmoza vhodná do domácnosti pro lidi? Děkuji
Jestli ne,poradte prosím jinou Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2017 10:44 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
https://abc-zoo.cz/1513-reverzni-osmoza-classic-nps-190-l-den.html?gclid=CL-avt2zpNICFVG6GwodA5UKgQ

Je tato osmoza vhodná do domácnosti pro lidi? Děkuji
Jestli ne,poradte prosím jinou Díky

Čistě od pohledu to vypadá OK. Samozřejmě pokud je tam všechno v pořádku a není nějaká čast, třeba membrána, odfláknutá.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2017 6:05 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
pv33 píše:
Čistě od pohledu to vypadá OK. Samozřejmě pokud je tam všechno v pořádku a není nějaká čast, třeba membrána, odfláknutá.

Nebo jakou doporučíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2017 12:20 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
Nebo jakou doporučíte?

Ja mam v rodine 6 filtru a vsechny od mangala.cz. Mimo chalupy, kde mam jen filtr proti bakteriim bez osmozy, mam vsude osmozu se zasobnikem, predevsim http://www.mangala.cz/ro105-filtracni-j ... -p-12.html. Tam mi vzdy mangala vychazela nejlip i cenove. Co se tyka ctyrstupnovych jednotek, tak to, co jsi nasla vychazi cenove lip, ale podle obrazku se mi zda, ze jsou filtry u tveho odkazu mensi, ze pouzdra filtru asi nejsou 10'' jako u mangaly, a mangala ma v cene nahradni filtry a manometr - mozna zbytecny, ventil a oplachovaci ventil pro prodlouzeni zivotnosti. Osobne bych doporucoval pokecat s panem Zimanem, majitelem mangaly, tel: 00420 539 005 100, GSM:00420 603 294 654, a pak se rozhodnout.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2017 3:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
https://abc-zoo.cz/1513-reverzni-osmoza-classic-nps-190-l-den.html?gclid=CL-avt2zpNICFVG6GwodA5UKgQ

Je tato osmoza vhodná do domácnosti pro lidi? Děkuji
Jestli ne,poradte prosím jinou Díky

Jak vám píše člen pv33 jde o velice podobné výrobky skoro u všech dodavatelů a liší se většinou pouze v drobnostech tedy asi opravdu vhodné zjistit si co přesně za svoje peníze získáte a jaké jsou servisní možnosti. To bych neřešil podle nabídky na netu, ale přímo rozhovorem s dodavatelem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2017 8:56 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jarda píše:
Jak vám píše člen pv33 jde o velice podobné výrobky skoro u všech dodavatelů a liší se většinou pouze v drobnostech tedy asi opravdu vhodné zjistit si co přesně za svoje peníze získáte a jaké jsou servisní možnosti. To bych neřešil podle nabídky na netu, ale přímo rozhovorem s dodavatelem.

No,jsem ženská a příliš tomu nerozumím-proto se asi tak blbě ptám.Asi bude lepší ten typ,co jste mi tu už doporučili.
Co se týká výměny filtrů-to poznám jak?Je to asi popsáno v návodu,doufám!A jak dlouho asi filtr vydrží?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2017 10:46 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
No,jsem ženská a příliš tomu nerozumím-proto se asi tak blbě ptám.Asi bude lepší ten typ,co jste mi tu už doporučili.
Co se týká výměny filtrů-to poznám jak?Je to asi popsáno v návodu,doufám!A jak dlouho asi filtr vydrží?

Jednotlive filtry by mohly vydrzet i nekolik let, aspon ty 10'', i kdyz v navodu byva, ze se maji menit kazdy pul rok. Vymenou ucpaneho filtru se musis zabyvat, kdyz prestane tect voda nebo tece hodne pomalu. Abych mel klid, ze je voda stale filtrovana a cista, tak jsem si jeste koupil merak http://www.mangala.cz/testr-ectds-mini-p-355.html.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob dub 01, 2017 3:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
No,jsem ženská a příliš tomu nerozumím-proto se asi tak blbě ptám.Asi bude lepší ten typ,co jste mi tu už doporučili.
Co se týká výměny filtrů-to poznám jak?Je to asi popsáno v návodu,doufám!A jak dlouho asi filtr vydrží?

Souhlasím s názorem člena pv33, prostě blbě teče tak vyměním filtry, jinak to neřeším. Sadu kterou aktuálně používáme máme možná již více než dva roky a stále toho nateče dost pro tři lidi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob čer 03, 2017 12:04 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Prosím Vás pane Jardo,

když si koupím kojeneckou vodu a obnovím v ní krystalickou mřížku a vyliju nezmrzlou vodu, kde jsou vytlačeny právě ty solné příměsi a balast (jak píšte). Čeho se tedy tímto způsobem zbavím, co myslíte tím příměs a balast?

Dále se zbavím kalu. Co ten kal obsahuje? Co v této vodě tedy zůstane? Bude tato voda celkem kvalitní na každodenní pití? Bohužel zatím nemám finanční prostředky na destilační přístroj a tento způsob mi přijde asi nejlepší. Nebo myslíte, že je lepší pít vodu z kohoutku, kterou přemrazím?

Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob črc 15, 2017 1:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Prosím Vás pane Jardo,

když si koupím kojeneckou vodu a obnovím v ní krystalickou mřížku a vyliju nezmrzlou vodu, kde jsou vytlačeny právě ty solné příměsi a balast (jak píšte). Čeho se tedy tímto způsobem zbavím, co myslíte tím příměs a balast?

Dále se zbavím kalu. Co ten kal obsahuje? Co v této vodě tedy zůstane? Bude tato voda celkem kvalitní na každodenní pití? Bohužel zatím nemám finanční prostředky na destilační přístroj a tento způsob mi přijde asi nejlepší. Nebo myslíte, že je lepší pít vodu z kohoutku, kterou přemrazím?

Moc děkuji.

Neexistuje jediné univerzálně doporučitelné řešení vždy záleží na kvalitě vstupní vody a jiné problémy bude dělat kojenecká voda z PETky a jiné voda z kohoutku kde to navíc bude hodně odrážet i kvalitu místního zdroje. Pokud vodu odmrazíte zbavíte se tedy různých solí a různých příměsí a kalů podle lokality a totéž platí pro vodu z PET lahve kde jich asi bude minimum, ale zase tam budou uvolněné nějaké zbytky chemie z PETky a těch se nezbavíte. Ve své podstatě bych asi spíše volil vodu z kohoutku předem odstátou nebo převařenou, abych odstranil chlór.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: sob zář 23, 2017 12:39 pm 
Offline

Registrován: sob zář 23, 2017 12:36 pm
Příspěvky: 3
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda doporučujete filtr Berkey? Jako jediný se mi zamlouvá nejvíc. Ještě jsem koukal, že jsou i Espring, Dionela....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned zář 24, 2017 12:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Vojta14 píše:
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda doporučujete filtr Berkey? Jako jediný se mi zamlouvá nejvíc. Ještě jsem koukal, že jsou i Espring, Dionela....

Tak vypadá to dobře, ale nedovedu posoudit co všechno a jak dobře ta vložka odstraní, něco jiného může být to co uvádí výrobce a něco jiného realita. Každopádně na běžnou filtraci vody jde asi o dobrý produkt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned říj 08, 2017 9:40 am 
Offline

Registrován: sob zář 23, 2017 12:36 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Tak vypadá to dobře, ale nedovedu posoudit co všechno a jak dobře ta vložka odstraní, něco jiného může být to co uvádí výrobce a něco jiného realita. Každopádně na běžnou filtraci vody jde asi o dobrý produkt.

Děkuji za názor, budu ho kupovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz