Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 4:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda -
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 12:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
bobina píše:
Dobrý den,dá se prosím reversní osmozou udělat pitná voda z vody povrchové?Děkuji.

Ano, třeba americká armáda si takto upravuje vodu na konzumaci v banánových zemích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zásadité minerálky
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 9:01 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Zdravím pane Jardo, mám dotaz, doufám, že se to už tady neprobíralo.Jak to je s našimi minerálními vodami, co se týká pH?Bílinská je silně zásaditá, podle pokusů i Magnezia neperlivá, ostatní co jsem měřil, spíš kyselé.Byl jsem na dovolené v Itálii a tam výrobce označuje pH přímo na obale a našel jsem celkem dost vod, které měly pH 7,5 a více, i když někdy to bylo pH z teploty zdroje, které se pak při pokojové teplotě lišilo.Doporučujete pravidelné pití těchto zásaditých minerálek?

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zásadité minerálky
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
stejski píše:
Zdravím pane Jardo, mám dotaz, doufám, že se to už tady neprobíralo.Jak to je s našimi minerálními vodami, co se týká pH?Bílinská je silně zásaditá, podle pokusů i Magnezia neperlivá, ostatní co jsem měřil, spíš kyselé.Byl jsem na dovolené v Itálii a tam výrobce označuje pH přímo na obale a našel jsem celkem dost vod, které měly pH 7,5 a více, i když někdy to bylo pH z teploty zdroje, které se pak při pokojové teplotě lišilo.Doporučujete pravidelné pití těchto zásaditých minerálek?

To se zde již určitě probíralo a jako pravidelné pití jsou minerálky ať zásadité, nebo kyselé naprosto nevhodné. Silná mineralizace v těle sedimentuje, zanáší organizmus a způsobuje vážné zdravotní problémy, čili krátkodobě a z léčebných důvodů ano, ale jinak ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 6:44 pm 
Offline

Registrován: pon lis 12, 2012 3:01 pm
Příspěvky: 7
Rád bych se autora zeptal, jak přišel k údaji, že "Již ve věku 40 let je v našem těle usazeno až 10kg solí a tento objem stále stoupá, což je alarmující." Je to nesmysl tak zjevný, že mu nemůže snad věřit ani on sám:o) Mně je skoro 60, podle něj už bych měl být učiněný "solný sloup" ala Lotova žena:o) Já jsem našel (po rychlém googlingu) obsah soli v těle mezi 0,4 až 1 % tělesné hmotnosti, což pro osobu vážící 50 kilo odpovídá velmi zhruba 0,15 až 0,4 kg solí (všech inorganických, chlorid sodný - jako ionty sodíku a chloru - bude jistě silně převažovat).

Taky ty úvahy o "životně důležité krystalické mřížce" v kapalné vodě mi přijdou značně nepodložené a maně mi připomínají diamantovou vodu, pí-vodu a jiné podfuky:o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: úte lis 27, 2012 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Ivan Kminek píše:
Rád bych se autora zeptal, jak přišel k údaji, že "Již ve věku 40 let je v našem těle usazeno až 10kg solí a tento objem stále stoupá, což je alarmující." Je to nesmysl tak zjevný, že mu nemůže snad věřit ani on sám:o) Mně je skoro 60, podle něj už bych měl být učiněný "solný sloup" ala Lotova žena:o) Já jsem našel (po rychlém googlingu) obsah soli v těle mezi 0,4 až 1 % tělesné hmotnosti, což pro osobu vážící 50 kilo odpovídá velmi zhruba 0,15 až 0,4 kg solí (všech inorganických, chlorid sodný - jako ionty sodíku a chloru - bude jistě silně převažovat).

Taky ty úvahy o "životně důležité krystalické mřížce" v kapalné vodě mi přijdou značně nepodložené a maně mi připomínají diamantovou vodu, pí-vodu a jiné podfuky:o)

Tak pokračujte v zasolování, patrně máte ve svých tkáních vlastně solí málo a je třeba ještě nějaké doplnit. Jednoduchá úvaha, člověk se s věkem vysušuje, to je neodiskutovatelné, tedy procento vody v jeho těle klesá a přitom jeho váha zpravidla stoupá. Pokud vezmeme v potaz objem tuku, který odečteme, tak to ostatní asi bude obsahovat sole a to ne zrovna málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 9:30 am 
Offline

Registrován: pon lis 12, 2012 3:01 pm
Příspěvky: 7
Jardovi: no právě, např. tuk je třeba víceméně odečíst, takže těch vašich až deset kilo soli by odpovídalo (u člověka vážícího 50 kg) jen nějakým cca 30 litrům vody v krvi a tělesných tkáních. Jsou to sice spíš odhadnutá hausnumera, ale sám přece musíte uznat, že v těle i velmi "zasoleného člověka" těžko může být 30% roztok solí ve vodě, to je u u převažujícího chloridu sodného nasycený roztok, takový nebožák by skutečně zaživa vykrystalizoval v solný sloup. I když právě před tím přece varujete:o)

Tady jsou nějaké citace z Answers.com:

"The human body contains many salts, of which sodium chloride (AKA common table salt) is the major one, making up around 0.4 per cent of the body's weight at a concentration pretty well equivalent to that in seawater. So a 50kg person would contain around 200g of sodium chloride - around 40 teaspoons. Since we lose salt whenever we sweat, it has to be continually replaced."

Answer 2
All salts present in human or any other animal are in ionic form as salts dissociate in water . Our body contain 1% salts in ionic form . This includes only inorganic salts."

Nebudu se tím ale dál zabývat, jen jsem chtěl upozornit na vaše nerealistické údaje v tomto bodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: úte pro 18, 2012 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Ivan Kminek píše:
Jardovi: no právě, např. tuk je třeba víceméně odečíst, takže těch vašich až deset kilo soli by odpovídalo (u člověka vážícího 50 kg) jen nějakým cca 30 litrům vody v krvi a tělesných tkáních. Jsou to sice spíš odhadnutá hausnumera, ale sám přece musíte uznat, že v těle i velmi "zasoleného člověka" těžko může být 30% roztok solí ve vodě, to je u u převažujícího chloridu sodného nasycený roztok, takový nebožák by skutečně zaživa vykrystalizoval v solný sloup. I když právě před tím přece varujete:o)

Tady jsou nějaké citace z Answers.com:

"The human body contains many salts, of which sodium chloride (AKA common table salt) is the major one, making up around 0.4 per cent of the body's weight at a concentration pretty well equivalent to that in seawater. So a 50kg person would contain around 200g of sodium chloride - around 40 teaspoons. Since we lose salt whenever we sweat, it has to be continually replaced."

Answer 2
All salts present in human or any other animal are in ionic form as salts dissociate in water . Our body contain 1% salts in ionic form . This includes only inorganic salts."

Nebudu se tím ale dál zabývat, jen jsem chtěl upozornit na vaše nerealistické údaje v tomto bodě.

Ono je to i zbytečné dále řešit, jde o čiré teoretizování, vy podíl vezmete z 50 kg a já třeba z metráku a již nám takový nesmysl vycházet nebude a je tam uvedeno důležité slůvko , což neznamená obsahuje, ale že se může těsně před smrtí dostat až na tuto hodnotu. Nakonec je naprosto nepodstatné na jakou finální koncentraci solí člověk zemře, důležité je, že na zasolení organizmu zemře, nikdo si ten stav solí v těle stejně zkoumat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 12:05 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vemte klidně rovnou dvoumetrákového chlapa, pořád to bude stejný nesmysl \":-)\"
V těle vůbec není kam tolik soli uložit. Do krve se nesmí dostat ani o trochu víc, než tam být má, znamenalo by to okamžitou smrt.
Člověk s 10 kg solí v těle by musel celkově vážit víc než tunu, bez ohledu na jeho zdravotní stav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 12:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Vemte klidně rovnou dvoumetrákového chlapa, pořád to bude stejný nesmysl \":-)\"
V těle vůbec není kam tolik soli uložit. Do krve se nesmí dostat ani o trochu víc, než tam být má, znamenalo by to okamžitou smrt.
Člověk s 10 kg solí v těle by musel celkově vážit víc než tunu, bez ohledu na jeho zdravotní stav.

Ale zde přeci vůbec nejde o nějakou váhu proti váze, ale o holý fakt zasolování, vysychání a následného zničení organizmu. To snad v pořádku předpokládám je a myslím, že tím je možno tuto planou diskuzi ukončit, protože ta se dá jinak rozvinout do neuvěřitelných souvislostí, jako je třeba těžká voda a další, které s tou prvotní informací, že se člověk s postupujícím věkem zasoluje a vysychá, nemají žádnou souvislost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 8:33 pm 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
Jeden tip na chuťově výbornou a PITNOU vodu...šungitová pyramidka..
nemůžu si jí vynachválit, od té doby, co vodu piju, nemusím se do pití nutit, ba co víc, tlak v oblasti ledvin je pryč...máte někdo také zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 7:08 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Nagualka píše:
Jeden tip na chuťově výbornou a PITNOU vodu...šungitová pyramidka..
nemůžu si jí vynachválit, od té doby, co vodu piju, nemusím se do pití nutit, ba co víc, tlak v oblasti ledvin je pryč...máte někdo také zkušenosti?

Můžu se Vás zeptat jak to děláte?mám doma šungit,ale nevím jak ho používt,děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 7:39 pm 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
ahoj,
je to popsáno třeba tady:

http://prirodnipomoc.cz/sungit/94-sungi ... 65-cm.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 9:20 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Podrobnější popis zde http://prirodnipomoc.cz/sungit/102-sungitova-drt-aktivator-vody-150g.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2013 11:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:

Šungit je opravdu dobrý prostředek použitelný na mnoho zdravotních neduhů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned úno 24, 2013 9:15 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Díky Vám jsem se dozvěděla o šungitu a pár dní potom se mně dostala do rukou i skvěle zpracovaná kniha. Tak teď už jen používat. Prosím ještě o radu: chci si pořídit pyramidu o straně základny 7cm. Pro pitnou vodu bude stačit, nebo mám ještě přibrat kamínky? Tu pyramidu bych ráda v každém případě... Děkuji, Dag.
Aha... tak na vodu raději drť a pyramida 5 cm bude muset stačit \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz