Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 10:45 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: čtv pro 26, 2013 2:28 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Jarda píše:
Saurah píše:
Tohle vlákno už asi přečíst nestačím, tak se zeptám, omlouvám se, jestli hloupě: Reverzní osmózu plánuji, ale mám "pomalý rozjezd"... Už 8 let převařujeme vodu z vlastní studně. Dělat rozbor nemá význam, protože spodní voda se tu mění, kolem nás louky, pole, les. Uvažuji správně, když jsem se rozhodla vodu přestat převařovat? Pokud jsou v ní nějaké minerály atd. varem se jich nezbavím, jen "zničím" vodu. A viry a bakterie v ní snad... no, asi 600 m od nás je kravín, ale zhruba 30m pod námi a nad náma už čistá příroda. Prostě jsem vodu přestala převařovat... je mnohem chutnější...

Převařením zlikvidujete většinu bakterií, což nepovažuji za moc rozumné, protože jejich přísun trénuje imunitu, nicméně pak musíte počítat s tím, že takovou vodu nelze nabízet návštěvám. Pokud na to není člověk trénovaný, může mít docela silné potíže, nebo dokonce skončit ve špitále.

Já bych jen poznamenal, že bakterií jsou miliardy druhů. Jsou užitečné i nebezpečné, běžné i vzácné, s některými se tělo vypořádá lehce, některé zabíjejí... Půdní vrstvy mívají nejen velmi dobrou filtrační schopnost ale i antibakteriální. Celkem spolehlivě je ničí stříbro, takže převařovat není potřeba. Dobrou ochranou je i HCl v žaludku. Zaznamenal jsem zajímavou informaci, že krokodýl jí má tolik, že ho spolehlivě ochrání i v případě, že zkonzumuje zvíře uhynulé na antrax (sněď slezinnou). Rozbor vody na bakterie je levný a pokud se vám do studny nedostanou vrchní vodou, tak to trvá dost dlouho (na rozdíl od kontaminace chemikáliemi). Na vesnici bývaly studny vedle hnojiště a kontaminace tam nebyla (nebo se o ní nikdo nevěděl). Že by kravín vzdálený 600m mohl vodu kontaminovat, tomu se mi moc věřit nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čo piť?
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2014 7:05 am 
Offline

Registrován: čtv srp 30, 2012 6:49 am
Příspěvky: 7
Prosím o radu. Dlhodobo odšťavujem, snažím sa žiť "zdravo", .... ale nedokázal som doriešiť čo piť. Nedá sa piť len šťava ak sa jedná o celú rodinu a deti.
Prosím o radu a snáď odpoveď poteší aj ďalších zmotaných -))
1, živá / mŕtva voda som lajk neviem vyrobiť
2, balené detské vody sú balené v ochrannej atmosfére a ešte v pet flašiach
3, vodovodná voda chlór, kontaminovaná liekmi,....
4, používal som Britta filtre ale tiež som nečítal moc pozitívneho
5, do práce sme uvažovali nad http://www.aquarion.sk/start počul som veľmi rozdielne názory: pri tvrdej vode abnormálne rýchle zanášanie, PH vody sa upravuje pridávaním vápnika (neviem či organického/anorganického,...)
6, destilovaná voda tiež neviem kde by som ju získaval denne v takomto množstve
7, Reverzná osmóza - uvažujem nad kúpou a riediť stým šťavy, variť z tejto vody, robiť čaje aby gro prijatej vody bolo takejto
8, V práci máme barelovú vodu http://www.dolphin.sk/ desím sa informácie o zložení,... lebo niektorých preháňa,... a ešte je nejak elektronicky aj upravovaná nejakým "Self-Sanitizing Technology"
Budem veľmi rád ak sa niekto vyjadrí k týmto bodom veď voda je základ všetkého...
Príjemný deň Jozef


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo piť?
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2014 11:29 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
jozef11 píše:
Prosím o radu. Dlhodobo odšťavujem, snažím sa žiť "zdravo", .... ale nedokázal som doriešiť čo piť. Nedá sa piť len šťava ak sa jedná o celú rodinu a deti.
Prosím o radu a snáď odpoveď poteší aj ďalších zmotaných -))
1, živá / mŕtva voda som lajk neviem vyrobiť
2, balené detské vody sú balené v ochrannej atmosfére a ešte v pet flašiach
3, vodovodná voda chlór, kontaminovaná liekmi,....
4, používal som Britta filtre ale tiež som nečítal moc pozitívneho
5, do práce sme uvažovali nad http://www.aquarion.sk/start počul som veľmi rozdielne názory: pri tvrdej vode abnormálne rýchle zanášanie, PH vody sa upravuje pridávaním vápnika (neviem či organického/anorganického,...)
6, destilovaná voda tiež neviem kde by som ju získaval denne v takomto množstve
7, Reverzná osmóza - uvažujem nad kúpou a riediť stým šťavy, variť z tejto vody, robiť čaje aby gro prijatej vody bolo takejto
8, V práci máme barelovú vodu http://www.dolphin.sk/ desím sa informácie o zložení,... lebo niektorých preháňa,... a ešte je nejak elektronicky aj upravovaná nejakým "Self-Sanitizing Technology"
Budem veľmi rád ak sa niekto vyjadrí k týmto bodom veď voda je základ všetkého...
Príjemný deň Jozef

Pořiďte reverzní osmózu. Asi nejjednodušší a nejekonomičtější řešení. Sám používám, ale jsem toho názoru, že základem by měli být čerstvé šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo piť?
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2014 1:06 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jozef11 píše:
Prosím o radu. Dlhodobo odšťavujem, snažím sa žiť "zdravo", .... ale nedokázal som doriešiť čo piť. Nedá sa piť len šťava ak sa jedná o celú rodinu a deti.
Prosím o radu a snáď odpoveď poteší aj ďalších zmotaných -))
1, živá / mŕtva voda som lajk neviem vyrobiť
2, balené detské vody sú balené v ochrannej atmosfére a ešte v pet flašiach
3, vodovodná voda chlór, kontaminovaná liekmi,....
4, používal som Britta filtre ale tiež som nečítal moc pozitívneho
5, do práce sme uvažovali nad http://www.aquarion.sk/start počul som veľmi rozdielne názory: pri tvrdej vode abnormálne rýchle zanášanie, PH vody sa upravuje pridávaním vápnika (neviem či organického/anorganického,...)
6, destilovaná voda tiež neviem kde by som ju získaval denne v takomto množstve
7, Reverzná osmóza - uvažujem nad kúpou a riediť stým šťavy, variť z tejto vody, robiť čaje aby gro prijatej vody bolo takejto
8, V práci máme barelovú vodu http://www.dolphin.sk/ desím sa informácie o zložení,... lebo niektorých preháňa,... a ešte je nejak elektronicky aj upravovaná nejakým "Self-Sanitizing Technology"
Budem veľmi rád ak sa niekto vyjadrí k týmto bodom veď voda je základ všetkého...
Príjemný deň Jozef

Ted se timto problemem taky trochu zabyvam. Takze par mych poznamek / uvah ke 3 tvym bodum. Pripadne at mne nekdo opravi.
1. Ziva / mrtva voda. Ta je asi dobra na leceni, ale na piti a vareni chci co nejcistsi vodu bez mineralu. A navic asi ta vyroba neco stoji, protoze to potrebuje elektrinu. Tedy mozna to je zanedbatelne, nevim.
6. Destilka mi prijde jako idealni voda, zkratka H2O. V soucasnosti ji piju. Kdysi jsem si koupil nejakou starsi verzi tohoto http://www.nutriteam.com/white-water-di ... glass.html z tohoto zdroje, tedy od nutriteam. Voda vyborna, ale je trochu otrava s vyrobou. Musi se do toho nalit 4 litry vody, pak to 4 hodiny dela ramus (vetrak) a teplo a pak jsou 4 litry ciste vody. Kdyz vodu spotrebuju, tak opakovat. Navic to zere proud a ne uplne malo, kdyz to vynasobim poctem dni v roce. Jinak pokud by nekdo podobnou vec na destilku kupoval, tak asi ne vzdy to klapne jak u mne, nektere pristroje maji dost plastu a snad diky tomu ma voda silnou prichut.
7. Reverzni osmoza. Uchazejici kvalita vody, i kdyz ne tak cista jako s destilkou, ale bezpracny a levny provoz. Vzhledem k tomu, ze s destilkou je trochu otrava ze vrci, topi a zere elektrinu, se chystam presunout destilak do sklepa a koupit osmozu. Chci nejakou s nadrzkou, zvazuju http://www.mangala.cz/ro105-filtracni-j ... -p-12.html. Pokud nekdo vite o nejake lepsi nebo levnejsi, tak dejte vedet.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 12:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Jaké rozbory bych si měla dát udělat ze studniční vody,když bych ji chtěla pít? V okolí asi 200 metrů pole nejsou,jen louky,ty se nehnojí,ale studna je v dolíku a na kopci těch 200 metrů pole je. Studna je hluboká 6 metrů,voda tedy povrchová,docela měkká-dobře se s ní sprchuje,pračka se skoro nezanáší.Než u nás byl vodovod,tak jsme ji používali na všechno,ale pak do ní pronikla močůvka,dezinfikovali jsme savem,ted po pár letech bych pila radši studniční,než z vodovodu.Nebezpečí močůvky už nehrozí.Na vodu z vodovodu používám filtrční konvici Hyunday-píšou tam,že filtr obsahuje karbon-myslela jsem,že jsou jen uhlíkové-mám v tom zmatek-ja konvice vůbec k něčemu platná? Děkuji

Správně vám odpovídá člen pv33 a pravděpodobnost, že vám tím vznikne nějaký problém je opravdu minimální. Konvice odstraní chemické a mechanické znečištění, což může být výhoda, bakteriální nezvládá, ale na to vám stačí přidat třeba do vody citrón, což likviduje i choleru a tak silné potvory se zde běžně ani nevyskytují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 12:19 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jarda píše:
Správně vám odpovídá člen pv33 a pravděpodobnost, že vám tím vznikne nějaký problém je opravdu minimální. Konvice odstraní chemické a mechanické znečištění, což může být výhoda, bakteriální nezvládá, ale na to vám stačí přidat třeba do vody citrón, což likviduje i choleru a tak silné potvory se zde běžně ani nevyskytují.

Takže tomu rozumím tak,že doporučujete raději tu studniční s citronem-a mám ji prohánět přes filtrační konvici?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo piť?
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 12:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jozef11 píše:
Prosím o radu. Dlhodobo odšťavujem, snažím sa žiť "zdravo", .... ale nedokázal som doriešiť čo piť. Nedá sa piť len šťava ak sa jedná o celú rodinu a deti.
Prosím o radu a snáď odpoveď poteší aj ďalších zmotaných -))
1, živá / mŕtva voda som lajk neviem vyrobiť
2, balené detské vody sú balené v ochrannej atmosfére a ešte v pet flašiach
3, vodovodná voda chlór, kontaminovaná liekmi,....
4, používal som Britta filtre ale tiež som nečítal moc pozitívneho
5, do práce sme uvažovali nad http://www.aquarion.sk/start počul som veľmi rozdielne názory: pri tvrdej vode abnormálne rýchle zanášanie, PH vody sa upravuje pridávaním vápnika (neviem či organického/anorganického,...)
6, destilovaná voda tiež neviem kde by som ju získaval denne v takomto množstve
7, Reverzná osmóza - uvažujem nad kúpou a riediť stým šťavy, variť z tejto vody, robiť čaje aby gro prijatej vody bolo takejto
8, V práci máme barelovú vodu http://www.dolphin.sk/ desím sa informácie o zložení,... lebo niektorých preháňa,... a ešte je nejak elektronicky aj upravovaná nejakým "Self-Sanitizing Technology"
Budem veľmi rád ak sa niekto vyjadrí k týmto bodom veď voda je základ všetkého...
Príjemný deň Jozef

Velice dobře vám odpovídá člen pv33 a pokud jde o zvážení nákladů, jak pořizovacích, tak provozních, vztažmo ke kvalitě získané vody, tak jednoznačně vítězí reverzní osmóza.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Takže tomu rozumím tak,že doporučujete raději tu studniční s citronem-a mám ji prohánět přes filtrační konvici?

Ano, to je nejlevnější řešení a s minimálním rizikem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo piť?
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 7:03 am 
Offline

Registrován: čtv srp 30, 2012 6:49 am
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Velice dobře vám odpovídá člen pv33 a pokud jde o zvážení nákladů, jak pořizovacích, tak provozních, vztažmo ke kvalitě získané vody, tak jednoznačně vítězí reverzní osmóza.

OK, takže viete mi odporučiť osmôzu? Jarda tu kedysi písal o jednoduchej bez ožarovania,... alebo kúpiť http://www.aquarion.sk/ s možnosťou zmeny PH vody? Na tom aquarion sa mi nepozdáva že PH sa mení pridávaním vápnika - neusadzuje sa v tele?
jozef


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo piť?
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jozef11 píše:
OK, takže viete mi odporučiť osmôzu? Jarda tu kedysi písal o jednoduchej bez ožarovania,... alebo kúpiť http://www.aquarion.sk/ s možnosťou zmeny PH vody? Na tom aquarion sa mi nepozdáva že PH sa mení pridávaním vápnika - neusadzuje sa v tele?
jozef

Pro běžnou denní potřebu je to asi nejvhodnější volba i když ionizátory vody také jsou velice dobrá zařízení, nicméně jejich pořizovací cena je někde jinde a průběžný servis také stojí docela dost peněz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo piť?
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 12:19 am 
Offline

Registrován: čtv srp 30, 2012 6:49 am
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Pro běžnou denní potřebu je to asi nejvhodnější volba i když ionizátory vody také jsou velice dobrá zařízení, nicméně jejich pořizovací cena je někde jinde a průběžný servis také stojí docela dost peněz.

Citácia z Aquarion: "Obsahuje voda z aquarionu minerály a stopové prvky? :Ano samozřejmě, toto je zabezpečeno patentovaným bio kamenným filtrem." mám tomu rozumieť že je tvrdá? je to dobré valiť do seba anorganické minerály?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo piť?
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 2:45 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jozef11 píše:
Citácia z Aquarion: "Obsahuje voda z aquarionu minerály a stopové prvky? :Ano samozřejmě, toto je zabezpečeno patentovaným bio kamenným filtrem." mám tomu rozumieť že je tvrdá? je to dobré valiť do seba anorganické minerály?

Jozefe, jestli porad badas nad tou alkalickou vodu, tak jen kratce. Cetl jsem o rade uspesnych lecebnych metod, vetsinou i na rakovinu, ale nejen, a nikde nedoporucovali alkalickou vodu. Vetsinou chteli destilku, kdyz uz se vodou zabyvali. Jedina vyjimka byl Markus Rothkranz, ktery ve starsi verzi sve knihy doporucoval predrazeny pristroj Kangen, japonsky zazrak, kde si nastavis pH vody. Ted i Markus dosel k nazoru, ze to je pitomost a po zasluze se za sve drivejsi doporuceni asi stydi, a rika, ze je pristroj uzitecny, ale na vyrobu kysele vody, tady tomu asi rikame mrtve vody, a tu doporucuje pouzivat na myti a na prani. O svem omylu s alkalickou vodou rika:
http://www.markusrothkranz.com/alkalinemyth/alkaline.html píše:
...One of the things that really irritates me is the brainwashing people have over the "alkaline this" and "alkaline that". I got caught up in it eight years ago with the Kangen water machine MLM hype. I even mentioned it in my book and it's the only thing I regret telling people. We live and learn. There are many people so caught up in this hype, they will no doubt have resistance to this information, but it's my duty to help clear the confusion. Many don't want to believe they've been duped and made to look like a fool to their friends. They think they got better from drinking alkaline water, when in fact it was the change in their diet and lifestyle that really made the difference....

cesky neco jako:
...Jedna z veci co mne irituje je vymyvani mozku o alkalizovani. Ja jsem se nechal pred 8 lety nachytat na pristroj na vodu Kangen a dokonce jsem jej zminil v sve knize a to je jedina vec, ktere lituju, ze jsem kdy sdelil lidem. Zijeme a ucime se. Je hodne lidi. kteri se na to chytli. Je mou povinosti vyjasnit tento zmatek. Rada lidi nechce verit, ze byli podvedeni a privedeni k tomu, ze ted vypadaji jako blazni pred svymi prateli. Mysleli si, ze je jim lip diky tomu, ze pili alkalickou vodu, zatimco ten rozdil udelala zmena v jejich jidle a zivotnim stylu.....

Samozrejme prodejci to budou doporucovat dal, ale jak uz jsem psal, v zadnem uspesnem lecebnem protokolu co znam se to nedoporucuje.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čo piť?
PříspěvekNapsal: ned bře 09, 2014 9:35 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 06, 2014 10:13 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Pro běžnou denní potřebu je to asi nejvhodnější volba i když ionizátory vody také jsou velice dobrá zařízení, nicméně jejich pořizovací cena je někde jinde a průběžný servis také stojí docela dost peněz.

Tak teď bych prosil o vysvětlení . Pro běžnou denní potřebu je to nejvhodnější řešení? Pane Jardo,pár stránek zpět jste popisoval
vodu z RO jako vodu hladovou a né tedy až tak vhodnou kvůli minerálům atd.
Pod pojmem denní potřeba si představím běžný pitný režim kolem cca 3 litrů.Takže RO je pro mě nepoužitelná,protože mám náročnou práci v teplejším prostředí,do toho dost boxuju a běhám.
Pokud bych tedy chtěl pít zdravější vodu z mého kohoutku v řádu cca 5-6 litrů denně co si mám pořídit? Samozřejmě za rozumnou cenu (to je třeba 3.000 kč \":-)\" )
Momentálně mi nejvíce chutná půl citronu tak na 2 litry vody z kohoutku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon bře 10, 2014 1:53 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Dobrý den,tady je můj rozbor studniční vody.Zatím ji máme jako užitkovou,ale podle rozboru bych ji mohla používat jako pitnou-ne?? Jen by asi chtělo do studny dát savo na dezinfekci na koliforní bakterie? I když v dodatku k rozboru je psáno,že je překročena Mezní hodnota-ne Nejvyšší mezní hodnota. Prosím poraďte díky

Ukazatel Jednotka 162 Nejistota Metoda Hygienické limity**
konduktivita mS/m 122,2 8% B1ADA č.2 max. 125 (MH)
pH Neurčená 7,1 0,2 B1ADA č.1 6,5 - 9,5 (MH)
amonné ionty mg/l <0,05 B1ADA č.4 (A) max. 0,5 (MH)
dusitany mg/l <0,010 B1ADA č.5 max. 0,5 (NMH)
dusičnany mg/l 15,0 10% B1ADA č.6 max. 50 (NMH)
železo mg/l 0,05 10% B1ADA č.9 max. 0,2 (MH)
CHSK Mn mg/l 1,65 15% B1ADA č.10 max. 3 (MH)
suma Ca a Mg mmol/l 4,7 8% B1ADA č.12 2,0 - 3,5 (DH)
počty kolonií při 22°C KTJ/ml 95 B1ADA č.29 max. 200 (MH)
počty kolonií při 36°C KTJ/ml 35 B1ADA č.29 max. 20 (MH)
escherichia coli KTJ/100 0 B1ADA č.26(B) max. 0 (NMH)
koliformní bakterie KTJ/100 10 B1ADA č.26(B) max. 0 (MH)
A má nějaký význam ji prohánět přes filtrační konvici? Paní na vodárně mi říkala,že jednou takovou vodu rozborovala a byla horší než bez filtrace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skutečně zdravá voda - zdroj
PříspěvekNapsal: pon bře 10, 2014 6:13 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Největší problém je, že voda je zamořena hormony z hormonální antikoncepce, která se z moči žen dostává koloběhem zpět do pitné vody. Bohužel, díky agresivní lživé reklamě dnes 95 procent žen bere HA, takže voda má tak silnou koncentraci hormonů, že ryby dokonce mění své pohlaví:
http://zviratka.doktorka.cz/ryby-meni-p ... koncepce-/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz