Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 9:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2008 11:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Dobrá obecná informovanost

Pokud máte nějaké informace, nebo názory, které v oblasti hospodaření s vodou v organizmu a její kvalitou souvisejí, případně mohou ostatním zlepšit zdraví, neváhejte se o ně podělit s ostatními. Třeba někdo jiný v jiné Vám neznámé oblasti pomůže Vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 1:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Zdravím, my si jezdíme pro vodu ke studánce. Je to voda ,,kloubovka". Čistá, pramenitá voda a výborná na chuť. I uskladněná v pet lahvích a sklenených lahvích mi v komoře vydrží mnoho měsíců. Na zimu než začnou mrazy a sníh, udělám si maxizásobu a vydržím tak snadno do jara, než je opět přístupná a tekoucí. Nikdy se nekazí a neztrácí ani na své chuti. Nedám na ňu dopustit a je to opět jen o práci a času navíc oproti otočením kohoutku. Máme sice svou vlastní vodu ze studně a je pitná, ale mám pocit, že ta troška času navíc mi za naše zdraví stojí. Pokud nechám stát ve falšce vodu z naší studně, po třech měsích vidím kazivost. U té studánkové ani po půl roce nic. Možná stojí za úvahu se poohlédnout po okolí.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Naposledy upravil Veverka dne úte bře 09, 2010 11:01 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 6:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Zdravím, my si jezdíme pro vodu ke studánce v Kotouni. Je to voda ,,kloubovka". Čistá, pramenitá voda a výborná na chuť. I uskladněná v pet lahvích a sklenených lahvích mi v komoře vydrží mnoho měsíců. Na zimu než začnou mrazy a sníh, udělám si maxizásobu a vydržím tak snadno do jara, než je opět přístupná a tekoucí. Nikdy se nekazí a neztrácí ani na své chuti. Nedám na ňu dopustit a je to opět jen o práci a času navíc oproti otočením kohoutku. Máme sice svou vlastní vodu ze studně a je pitná, ale mám pocit, že ta troška času navíc mi za naše zdraví stojí. Pokud nechám stát ve falšce vodu z naší studně, po třech měsích vidím kazivost. U té studánkové ani po půl roce nic. Možná stojí za úvahu se poohlédnout po okolí.

Tak to jste objevila zázrak a moc bych o něm nemluvil, než se najde nějaký magor a z principielních důvodů vám vytvoří nějaký problém. Dostat se v naší zamořené zemi k čisté vodě je opravdu téměř nemožné a takový zdroj bych všemožně chránil. Skutečně kvalitní voda je neuvěřitelně léčivá, což věděli naši předci, ale ty PETkové sajrajty co pijeme my, to je nápoj přímo od zubaté a také to s naším zdravím podle toho vypadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 9:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jarda píše:
Tak to jste objevila zázrak a moc bych o něm nemluvil, než se najde nějaký magor a z principielních důvodů vám vytvoří nějaký problém. Dostat se v naší zamořené zemi k čisté vodě je opravdu téměř nemožné a takový zdroj bych všemožně chránil. Skutečně kvalitní voda je neuvěřitelně léčivá, což věděli naši předci, ale ty PETkové sajrajty co pijeme my, to je nápoj přímo od zubaté a také to s naším zdravím podle toho vypadá.

Nechlubím se. Jezdí tam spousta lidí a i dost z daleka. Docela pár lidí pochopilo, co je pro ně prospěšné a nelitují peněz za benzín a ,,ztracený čas". Je to jako se vším. Pokud chci, cestu si najdu. Pokud jsem pohodlný, baším pilule. Je to v každém z nás.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 9:58 am 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Dobrý den,náhodou jsem narazila na tyhle skvělé stránky,které mne hodně oslovily . . .No nebylo to ani tak náhodou,protože jsem na internetu hledala způsob,jak se zbavit svých ledvinových kamenů.Byla jsem třikrát rozbíjet a s kamenem to ani nehlo,složení neznají,neboť ze mne nic nevyšlo,takže mne už dva roky pozorují a léčí metodou pokus,omyl . . .a radou dostatečně pít.Piju denně něco přes 3 litry vody z kohoutku v létě i více,nemám s tím problém,slazené bublinkové vody mne neoslovují . . .Ale podle toho co jsem tady přečetla, tak není pití jako pití \":shock:\"
Nedaleko bydliště máme pramen,který vytéká přímo ze země,pro vodu si tam chodí mnoho lidí a na internetu jsem zjistila,že se i pravidelně dělá rozbor . . .

Kvalita vody pramen Příluky 2010
Parametr II V VIII XI Limit
dusitany (mg/l) <0,02 <0,02 <0,02 <0,02 max. 0,5
dusičnany (mg/l) <2,0 <2,0 49 <2,0 max. 50
vápník a hořčík (mmol/l) 2,85 2,95 3,55 2,88 2,0 až 3,5 DH**
železo (mg/l) 0,029 0,029 0,012 0,036 max. 0,20
koliformní bakterie (KTJ/100ml)*0 0 0 0 max. 0
bakterie E-coli (KTJ/100ml)* 0 0 0 0 max. 0
* KTJ kolonii tvořící jedinci
** DH doporučená hodnota (jedná se o látky, jejichž přítomnost je ve vodě žádoucí)

Prosím Vás,jde k této vodě něco říci z tohoto rozboru za minulý rok?
Jinak se budu i nadále prokousávat těmito stránkami a určitě budu mít dalších několik dotazů,protože chci zlepšit své zdraví a nechci být odkázána na léčení doktorů způsobem pokus,omyl dalších X let . . .
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Sisinka píše:
Dobrý den,náhodou jsem narazila na tyhle skvělé stránky,které mne hodně oslovily . . .No nebylo to ani tak náhodou,protože jsem na internetu hledala způsob,jak se zbavit svých ledvinových kamenů.Byla jsem třikrát rozbíjet a s kamenem to ani nehlo,složení neznají,neboť ze mne nic nevyšlo,takže mne už dva roky pozorují a léčí metodou pokus,omyl . . .a radou dostatečně pít.Piju denně něco přes 3 litry vody z kohoutku v létě i více,nemám s tím problém,slazené bublinkové vody mne neoslovují . . .Ale podle toho co jsem tady přečetla, tak není pití jako pití \":shock:\"
Nedaleko bydliště máme pramen,který vytéká přímo ze země,pro vodu si tam chodí mnoho lidí a na internetu jsem zjistila,že se i pravidelně dělá rozbor . . .

Kvalita vody pramen Příluky 2010
Parametr II V VIII XI Limit
dusitany (mg/l) <0,02 <0,02 <0,02 <0,02 max. 0,5
dusičnany (mg/l) <2,0 <2,0 49 <2,0 max. 50
vápník a hořčík (mmol/l) 2,85 2,95 3,55 2,88 2,0 až 3,5 DH**
železo (mg/l) 0,029 0,029 0,012 0,036 max. 0,20
koliformní bakterie (KTJ/100ml)*0 0 0 0 max. 0
bakterie E-coli (KTJ/100ml)* 0 0 0 0 max. 0
* KTJ kolonii tvořící jedinci
** DH doporučená hodnota (jedná se o látky, jejichž přítomnost je ve vodě žádoucí)

Prosím Vás,jde k této vodě něco říci z tohoto rozboru za minulý rok?
Jinak se budu i nadále prokousávat těmito stránkami a určitě budu mít dalších několik dotazů,protože chci zlepšit své zdraví a nechci být odkázána na léčení doktorů způsobem pokus,omyl dalších X let . . .
Děkuji za odpověď.

Já bych na vašem místě byl velice rád, že mě pouze pozorují a neřežou, což je v našich končinách výborným koníčkem lékařů. Také metoda, kterou uvádíte, je standardní a zažitá, dokonce mnoha lidem dává dobrý pocit starostlivého přístupu lékaře a nedovedou při svém omezeném intelektu pochopit, že soused sedlák by jim možná poradil lépe. Na zkoumání vodních rozborů sice nejsem nikterak fundovaný, ale nezdá se být špatná, až na ty minerály, které třeba u kamínků asi nejsou vhodné. Osobně bych doporučil pročíst si něco o vzniku a druzích těchto kamenů a teprve pak je řešit. Je jich více druhů a které máte se dá většinou vydedukovat z převažující stravy a stavu pH moče. Teprve pak začínají možnosti cesty k jejich odstranění, jinak jde o slepou střelbu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 8:40 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Tak nějak se obávám,že až je pozorování přestane bavit,tak budou chtít řezat . . .Mrkla jsem na výsledky cévkování při každé návštěvě na urologii a je tam Ph 6 (vždy ráno kolem 8 hod.),ale jak jsem vyčetla tady na stránkách,tak Ph se během dne mění,takže nejlepší bude zakoupit v lékárně papírky na moč a 3x denně měřit nebo víckrát? Jinak tedy pramen nechám pramenem a zůstanu u kohoutkové . . .
Děkuji za odpověď,Váš čas i rady . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Sisinka píše:
Tak nějak se obávám,že až je pozorování přestane bavit,tak budou chtít řezat . . .Mrkla jsem na výsledky cévkování při každé návštěvě na urologii a je tam Ph 6 (vždy ráno kolem 8 hod.),ale jak jsem vyčetla tady na stránkách,tak Ph se během dne mění,takže nejlepší bude zakoupit v lékárně papírky na moč a 3x denně měřit nebo víckrát? Jinak tedy pramen nechám pramenem a zůstanu u kohoutkové . . .
Děkuji za odpověď,Váš čas i rady . . .

Ideální je měřit každé močení, tak získáte slušnou představu jak vaše tělo reaguje a na co. Tím se dá celkem dobře vyladit strava i návyky, protože vše se projevuje na stavu pH moče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: úte zář 27, 2011 1:20 pm 
Offline

Registrován: úte zář 27, 2011 7:51 am
Příspěvky: 3
Někde jsem se dočetla o "ledinkové vodě".Zmrzlé a roztáté.Prý obsahuje ledinky,které jsou zdraví prospěšné.Jaký na to máte názor?Lze zmražením ovlivnit strukturu vody?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: stř zář 28, 2011 8:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
eamos píše:
Někde jsem se dočetla o "ledinkové vodě".Zmrzlé a roztáté.Prý obsahuje ledinky,které jsou zdraví prospěšné.Jaký na to máte názor?Lze zmražením ovlivnit strukturu vody?

Ano a to zásadně, voda je schopna přijímat široký soubor informací a také v našem těle se podle těchto informací chová. Jedna z důležitých vlastností vody je právě krystalická mřížka, kterou voda získá zmrazením a tento postup lze tedy jednoznačně doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2012 10:45 pm 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 9:07 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, jelikož nedoporučujete minerálky pro běžné užívání kvůli anorg. minerálům, napadlo mě, jestli existuje způsob, jak tyto minerály převést do org. stavu, např. tím, že rozmixuji grep a zaliju ho Vincentkou? Moje představa je, že se tyto minerály navážou na organické látky v grepu. Je to možné nebo mám moc bujnou fantazii? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2012 5:56 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Byrů píše:
Dobrý den, jelikož nedoporučujete minerálky pro běžné užívání kvůli anorg. minerálům, napadlo mě, jestli existuje způsob, jak tyto minerály převést do org. stavu, např. tím, že rozmixuji grep a zaliju ho Vincentkou? Moje představa je, že se tyto minerály navážou na organické látky v grepu. Je to možné nebo mám moc bujnou fantazii? \":)\"

¨Spíše bujnou fantazii \":-D\" Na organické to dokáže převést pouze živý organismus(co teda vím), takže např. rostliny ve svých plodech, nějaké kvasnice by to teoreticky taky asi zvádly, ale prakticky nevím jak to provést.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2012 11:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Byrů píše:
Dobrý den, jelikož nedoporučujete minerálky pro běžné užívání kvůli anorg. minerálům, napadlo mě, jestli existuje způsob, jak tyto minerály převést do org. stavu, např. tím, že rozmixuji grep a zaliju ho Vincentkou? Moje představa je, že se tyto minerály navážou na organické látky v grepu. Je to možné nebo mám moc bujnou fantazii? \":)\"

Jak píše člen Igi, to se vám asi nepovede, ale smícháním něčím organickým, dle vašich představ, získáte určitě podstatně vyšší využitelnost, to ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2013 3:30 am 
Offline

Registrován: sob lis 02, 2013 1:38 am
Příspěvky: 6
Přednedávnem jsem narazil na vodu jako léku a hodně mne to oslovilo.
Poté co sem se docela slušně vyčistil díky CDS, jsem začal hledat další způsoby jak se přirozeně čistit. Nejdříve šlo o vodu z kohoutku. Poté sem ale pročetl diskuse o kvalitě vody a začal vodu z kohoutku mrazit. Občas mezi to vložím jednu várku obohacenou o CDS a občas pro změnu zase přidám trochu podomácku vyrobeného koloidního stříbra. Voda je potom velice chutná. Snažím se vypít hned ráno 1,5 litru vody, ale častěji to dopadá tak, že dám těch cca 3 litry denně spíše průběžně.

Narazil sem snad jen na jeden problém. A tím bylo to, že jsem zaznamenal na dne lahve nečistoty. Extra dobře sem propláchnul lahve, ve kterých sem vodu mrazil a poté sklo, ze které sem dávkoval. Výsledkem ale bylo, že na dně poletovaly jakési vločky čehosi co nedokáži vysvětlit. Popřemýšlel sem tedy co s tím a nakonec udělal dvě opatření:
1. Pohledal sem informace o kvalitě plastů a zjistil sem, že většina běžně používaných plastů uvolňuje nebezpečné látky. Ne mnoho, ale proč se zbytečně ještě přiotravovat. Vše co skladuji má ve skle, ale mrazit vodu ve skle sem si netroufnul...je snad jasné proč \":-)\" Nakonec sem zjistil, že na určité typy plastových obalů se nepoužívají chemikálie jako jsou Bisfenol A, DEHP (karcinogen), Styren (karcinogen) a hormony používané na úpravu plastů. Vyzjistil sem nakonec, že nejbezpečnější jsou obaly s označením (v šipkovém trojúhelníku zespoda nádoby) 2, 4 a 5. Objevil sem také, že obaly typu 2 jsou velmi odolné a proto se často používají na chemikálie. Běžně je v nich Savo nebo destilovaná voda. Je zde totiž předpoklad, že v takové nádobě nebude obsažen tekutina nějak ovlivňována uvolňujícími se nežádoucími látkami. Proto již vodu mrazím jedině v lahvích od destilované vody.
2. Hledal sem dostupný filtrační systém, kterým bych vodu po rozmrazení vyčistil. Nakonec sem po dlouhém promýšlení, jestli koupit reverzní osmózu nebo destilační přístroj, narazil v obchodě na levnou záležitost jménem Aqua Optima...patrona umístitelná do hrdla plastové lahve s klasickým malým uzávěrem. Voda je nyní čistá a beze stop kalů a nečistot.
............................ Myslíte, že tato metoda čistění vody má nějaký smysl? Chuťově je výborná. Dříve sem měl po vypití většího množství kohoutkové vody tendenci zvedání žaludku a pilo se mi špatně. Nyní je voda taková jakoby lehce nasládlá, ale ne sladidlem, ale spíše jakousi přirozeností \":-)\"

Tak to je moje cesta. Časem bych rád reverzní osmózu, ale uvidíme \":-)\"
Přeji všem dobrého zdraví se zdravou vodou \":-)\"

_________________
MMS a CDS narovinu :-) http://mmsacds.blog.cz
https://www.facebook.com/MmsMasterMineralSolution
https://www.facebook.com/groups/382886911808866/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: pát lis 22, 2013 11:25 pm 
Offline

Registrován: sob lis 02, 2013 1:38 am
Příspěvky: 6
Děkuji za tipy. Už druhý týden obkládám nohu strouhanou bramborou. Jen si nejsme jistej jestli strouhat na jemno nebo na hrubo \":-)\" Zatím mi ale přijde, že to zabírá, ostruhu cítím daleko méně. Sice sem měl trochu jakousi vyrážku na pravé straně kotníku, ale s CDS2 sem to hned zkraje utnul a už je to v pohodě.

_________________
MMS a CDS narovinu :-) http://mmsacds.blog.cz
https://www.facebook.com/MmsMasterMineralSolution
https://www.facebook.com/groups/382886911808866/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz