Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 12:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 11:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
VikThor píše:
Přednedávnem jsem narazil na vodu jako léku a hodně mne to oslovilo.
Poté co sem se docela slušně vyčistil díky CDS, jsem začal hledat další způsoby jak se přirozeně čistit. Nejdříve šlo o vodu z kohoutku. Poté sem ale pročetl diskuse o kvalitě vody a začal vodu z kohoutku mrazit. Občas mezi to vložím jednu várku obohacenou o CDS a občas pro změnu zase přidám trochu podomácku vyrobeného koloidního stříbra. Voda je potom velice chutná. Snažím se vypít hned ráno 1,5 litru vody, ale častěji to dopadá tak, že dám těch cca 3 litry denně spíše průběžně.

Narazil sem snad jen na jeden problém. A tím bylo to, že jsem zaznamenal na dne lahve nečistoty. Extra dobře sem propláchnul lahve, ve kterých sem vodu mrazil a poté sklo, ze které sem dávkoval. Výsledkem ale bylo, že na dně poletovaly jakési vločky čehosi co nedokáži vysvětlit. Popřemýšlel sem tedy co s tím a nakonec udělal dvě opatření:
1. Pohledal sem informace o kvalitě plastů a zjistil sem, že většina běžně používaných plastů uvolňuje nebezpečné látky. Ne mnoho, ale proč se zbytečně ještě přiotravovat. Vše co skladuji má ve skle, ale mrazit vodu ve skle sem si netroufnul...je snad jasné proč \":-)\" Nakonec sem zjistil, že na určité typy plastových obalů se nepoužívají chemikálie jako jsou Bisfenol A, DEHP (karcinogen), Styren (karcinogen) a hormony používané na úpravu plastů. Vyzjistil sem nakonec, že nejbezpečnější jsou obaly s označením (v šipkovém trojúhelníku zespoda nádoby) 2, 4 a 5. Objevil sem také, že obaly typu 2 jsou velmi odolné a proto se často používají na chemikálie. Běžně je v nich Savo nebo destilovaná voda. Je zde totiž předpoklad, že v takové nádobě nebude obsažen tekutina nějak ovlivňována uvolňujícími se nežádoucími látkami. Proto již vodu mrazím jedině v lahvích od destilované vody.
2. Hledal sem dostupný filtrační systém, kterým bych vodu po rozmrazení vyčistil. Nakonec sem po dlouhém promýšlení, jestli koupit reverzní osmózu nebo destilační přístroj, narazil v obchodě na levnou záležitost jménem Aqua Optima...patrona umístitelná do hrdla plastové lahve s klasickým malým uzávěrem. Voda je nyní čistá a beze stop kalů a nečistot.
............................ Myslíte, že tato metoda čistění vody má nějaký smysl? Chuťově je výborná. Dříve sem měl po vypití většího množství kohoutkové vody tendenci zvedání žaludku a pilo se mi špatně. Nyní je voda taková jakoby lehce nasládlá, ale ne sladidlem, ale spíše jakousi přirozeností \":-)\"

Tak to je moje cesta. Časem bych rád reverzní osmózu, ale uvidíme \":-)\"
Přeji všem dobrého zdraví se zdravou vodou \":-)\"

Tak děláte to sice dost komplikovaně, ale asi levně a dle mého názoru i dobře, čili zde nevidím problém. Ty vločky ve vymrazené vodě představují většinou vymrazené minerálie a organické nečistoty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: pon bře 02, 2015 3:48 pm 
Offline

Registrován: pon bře 02, 2015 3:10 pm
Příspěvky: 7
Dobry den,

ja osobne mam to stesti, ze bydlim a pracuji v krasne prirode nemeckych Alp v nadmorske vysce 898 m.n.m.

Pri prochazeni se po horach se snad na kazdem rohu - myslim louky a raseniliste vyskytuji male potucky ktere vyzeraji primo ze zeme...

Je tu i primo jedn louka ktera se jmenuje pramenita - prameni tam asi 40 preminku vody...

Nikdy neodolam a piju je primo tak jak vytekaji.... Bohuzel jsou i dost vysoko a tak nechat si nacepovat vodu na domaci uziti je docela problem...

V nizine by bylo reseni, ale na loukach se pasou tisice krav, takze voda neni to prave orechove....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrá obecná informovanost
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2015 10:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Valasco píše:
Dobry den,

ja osobne mam to stesti, ze bydlim a pracuji v krasne prirode nemeckych Alp v nadmorske vysce 898 m.n.m.

Pri prochazeni se po horach se snad na kazdem rohu - myslim louky a raseniliste vyskytuji male potucky ktere vyzeraji primo ze zeme...

Je tu i primo jedn louka ktera se jmenuje pramenita - prameni tam asi 40 preminku vody...

Nikdy neodolam a piju je primo tak jak vytekaji.... Bohuzel jsou i dost vysoko a tak nechat si nacepovat vodu na domaci uziti je docela problem...

V nizine by bylo reseni, ale na loukach se pasou tisice krav, takze voda neni to prave orechove....

Tak domácí zvíře na pastvě může být trochu problém, to jsem zde již psal, ale fekálie a moč volně žijících zvířat se vyskytují naprosto všude, tedy jde spíše o náhodu že něco chytíte. Zopakuji můj příběh z mládí. Jako mladý jsem vandroval po rumunských horách. Někde jsem se napil z nějakého léčivého pramene, který asi produkoval živou vodu, ale na můj vkus byla živá až moc a dostal jsem laxírku, že ze mě šla tři dny jen zelená voda. Velice dehydrovaný jsem došel k nějaké malé osadě a místního křováka jsem se snažil přesvědčit, že mojí laxírku vyléčí pouze nemocnice a prášky. Na to mi sdělil, že to je nesmysl a přinesl kameninový hrnec tak zadělaný, že se mi obracel žaludek už při tom pohledu a navíc to, co v něm bylo, páchlo opravdu otřesně. Šlo patrně o nějaký zkvašený druh mléka asi ovčí, nebo kozí, něco jako jogurt. Doporučil mi to vypít, což jsem v zoufalství učinil a přemýšlel nad tím jak se pokadím do výšky dospělého chlapa. Nic takového se ovšem nekonalo a za 20-30 minut nebylo po průjmu ani stopy. Od té doby na oponentní bakterie nedám dopustit a vždy na toho umolousaného domorodce s úctou vzpomínám a skláním se před jeho přírodní moudrostí. Navíc tělo má neuvěřitelnou schopnost eliminovat trvale dodávané patogeny. Dokonce mnoho rodin pije bakteriálně kontaminovanou vodu z vlastní studny a nemají žádné potíže. Ovšem návštěva to nemusí snášet stejně, protože jejich tělo nemá vypracované obranné mechanizmy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz