Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 11:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2016 9:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Ľudí, ktorí zadržiavajú veľa vody, zaujíma ako sa odvodniť. Mňa však zaujíma pravý OPAK, pretože moje telo viaže málo vody.
Moje telo viaže málo vody, čo sa prejavuje napr. na tom, že bez doplnkového používania kreatínu (kreatín monohydrát v kvalite CreaPure - najčistejšia kvalita) a to denne, v množstve 3,5g, mám o kilo a pol menej, než keď kreatín používam...
Kreatín sa vyskytuje hlavne v mäse, hlavne v tmavom, červenom. V 250g mäsa (vážené v surovom stave) je okolo 1g kreatínu. Denne zjem tak 300-400g mäsa (jedno jedlo dňa, znova jem len raz denne). Lenže to mi nepomáha naviazať dostatok vody do organizmu, do jeho tkanív, preto kreatín beriem aj doplnkovo...
Cvičím celé telo, každý sval, dokonca aj svaly tváre, a to už dlhé roky. Bez kreatínu (resp. na nízkosacharidovej strave, aby som bol možno presnejší... \":lol:\" ), viažem málo vody, takže moje svaly, hoci sú vyrysované a pekne definované, tak...majú relatívne malý objem, a svaly tváre nie sú "plné" ako by boli na strave s väčším množstvom sacharidov (napr. nad 100g denne), ale úplne ploché, hoci úplne bez náznaku ovísania (vďaka cvičeniu)... Takže ku geneticky úzkej tvári (nie ale extrémne úzkej) mám "šľachovité" svaly tváre... Nič mi na tvári neovísa ani nebude ovísať, ale chýba jej "pekný objem". Ten by som dosiahol tým, že by sa vypracované svaly mojej tváre (cvičievam pravidelne tvárovú gymnastiku) trochu naliali vodou....
Viem, že vodu dobre naviažu do tkanív tela tieto chute : slaná, kyslá (ale nie citrón - obsahuje odvodňujúci draslík), sladká..... Otázne je, akú koncentráciu slanej, kyslej a sladkej (sladkú asi môžme škrtnúť...) vody potrebujem na to, aby ma to trochu zavodnilo tak, ABY SOM NEMUSEL UŽÍVAT KREATÍN MONOHYDRÁT.
Dôvod prečo nechcem používať "doplnok výživy" kreatín monohydrát je ten, že si myslím, že takto izolovaný a v takom množstve (3,5g sa nachádza takmer v kile mäsa, ale v mäse sú aj vitamíny, minerály, bielkoviny, tuky, ktoré môžu zapezpečiť vhodnú absorpciu kreatínu do organizmu) z dlhodobého hľadiska môjmu telu bude ŠKODIŤ. Hlavne obličkám.
Ďalej - musím o to viac vody piť, keď užívam kreatín monohydrát ako práškový doplnok výživy... A to mi nevyhovuje, lebo tým pádom by som musel rozširovať svoje "časové okno" na pitie, nakoľko čím viac vody, tým viac času.... A čím dlhšie "časové okno" na prijímanie tekutín, tým menej spomalím starnutie. A preťažované obličky (esencia života).....
V zime chcem vypiť maximálne 1,6L tekutín denne (nepotím sa v zime ani keď cvičím), v lete tak 2,5- maximálne 3 litre (v horúčavách)... ale s tým, že od toho očakávam zavodnenie...lebo vodu chcem piť mierne slanú (tak, aby z nej nepreháňalo), alebo kyslú (príklady : voda so soľou, voda s octom, voda s octom a soľou, voda s citrónom, ananásovou šťavou a so soľou...)....

Myslíte si, že uvažujem dobre, alebo by ste ma radi doplnili ? Ďakujem za odpovede....

PS : čím kratšie časové okná na zkonzumovanie dostatočného množstva kvalitného jedla a vypitia dostatočného množstva kvalitných nápojov (tu by som ale nešiel nad 2dcl za 20 minút), tým lepšie pre dlhovekosť & spomalené starnutie. Preto tie časové okná...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Naposledy upravil SemTamTuPrídem dne stř pro 14, 2016 10:18 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2016 10:12 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2016 7:03 pm
Příspěvky: 30
Co je tohle za nesmyslné téma? \":D\" \":D\" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2017 4:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Ľudí, ktorí zadržiavajú veľa vody, zaujíma ako sa odvodniť. Mňa však zaujíma pravý OPAK, pretože moje telo viaže málo vody.
Moje telo viaže málo vody, čo sa prejavuje napr. na tom, že bez doplnkového používania kreatínu (kreatín monohydrát v kvalite CreaPure - najčistejšia kvalita) a to denne, v množstve 3,5g, mám o kilo a pol menej, než keď kreatín používam...
Kreatín sa vyskytuje hlavne v mäse, hlavne v tmavom, červenom. V 250g mäsa (vážené v surovom stave) je okolo 1g kreatínu. Denne zjem tak 300-400g mäsa (jedno jedlo dňa, znova jem len raz denne). Lenže to mi nepomáha naviazať dostatok vody do organizmu, do jeho tkanív, preto kreatín beriem aj doplnkovo...
Cvičím celé telo, každý sval, dokonca aj svaly tváre, a to už dlhé roky. Bez kreatínu (resp. na nízkosacharidovej strave, aby som bol možno presnejší... \":lol:\" ), viažem málo vody, takže moje svaly, hoci sú vyrysované a pekne definované, tak...majú relatívne malý objem, a svaly tváre nie sú "plné" ako by boli na strave s väčším množstvom sacharidov (napr. nad 100g denne), ale úplne ploché, hoci úplne bez náznaku ovísania (vďaka cvičeniu)... Takže ku geneticky úzkej tvári (nie ale extrémne úzkej) mám "šľachovité" svaly tváre... Nič mi na tvári neovísa ani nebude ovísať, ale chýba jej "pekný objem". Ten by som dosiahol tým, že by sa vypracované svaly mojej tváre (cvičievam pravidelne tvárovú gymnastiku) trochu naliali vodou....
Viem, že vodu dobre naviažu do tkanív tela tieto chute : slaná, kyslá (ale nie citrón - obsahuje odvodňujúci draslík), sladká..... Otázne je, akú koncentráciu slanej, kyslej a sladkej (sladkú asi môžme škrtnúť...) vody potrebujem na to, aby ma to trochu zavodnilo tak, ABY SOM NEMUSEL UŽÍVAT KREATÍN MONOHYDRÁT.
Dôvod prečo nechcem používať "doplnok výživy" kreatín monohydrát je ten, že si myslím, že takto izolovaný a v takom množstve (3,5g sa nachádza takmer v kile mäsa, ale v mäse sú aj vitamíny, minerály, bielkoviny, tuky, ktoré môžu zapezpečiť vhodnú absorpciu kreatínu do organizmu) z dlhodobého hľadiska môjmu telu bude ŠKODIŤ. Hlavne obličkám.
Ďalej - musím o to viac vody piť, keď užívam kreatín monohydrát ako práškový doplnok výživy... A to mi nevyhovuje, lebo tým pádom by som musel rozširovať svoje "časové okno" na pitie, nakoľko čím viac vody, tým viac času.... A čím dlhšie "časové okno" na prijímanie tekutín, tým menej spomalím starnutie. A preťažované obličky (esencia života).....
V zime chcem vypiť maximálne 1,6L tekutín denne (nepotím sa v zime ani keď cvičím), v lete tak 2,5- maximálne 3 litre (v horúčavách)... ale s tým, že od toho očakávam zavodnenie...lebo vodu chcem piť mierne slanú (tak, aby z nej nepreháňalo), alebo kyslú (príklady : voda so soľou, voda s octom, voda s octom a soľou, voda s citrónom, ananásovou šťavou a so soľou...)....

Myslíte si, že uvažujem dobre, alebo by ste ma radi doplnili ? Ďakujem za odpovede....

PS : čím kratšie časové okná na zkonzumovanie dostatočného množstva kvalitného jedla a vypitia dostatočného množstva kvalitných nápojov (tu by som ale nešiel nad 2dcl za 20 minút), tým lepšie pre dlhovekosť & spomalené starnutie. Preto tie časové okná...

Tak vodu v těle zadržuje sodík a sacharidy. Sacharidy nejíte, tedy musíte solit. Pít by se mělo cca 30 ml na kilo váhy, tedy to zimní množství tekutin je podle mě malé.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 30, 2017 1:46 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Podla mna riesis nezmysly. \":)\" Proste zi co najzdravsie, telo si bude vsetko regulovat samo. Mam taky pocit, ze to riesis kvoli tomu, aby si mal este o 5% vyrysovanejsie napuchnute svaly. To zavana priputanostou na materialne telo, cize je to zle uz v zaklade. V zivote sa sustred na lasku, a duchovne veci. Nechapem, naco by si chcel, aby si mal v tele zadrzovanej viac vody. Mohol by si aj vysvetlit zmysel, naco to riesis. Alebo si uz za ten pol rok, zmenil nazor? Nemam cas citat vsetky temy, takze toto som objavil az teraz.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 30, 2017 2:01 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Xion píše:
Podla mna riesis nezmysly. \":)\" Proste zi co najzdravsie, telo si bude vsetko regulovat samo. Mam taky pocit, ze to riesis kvoli tomu, aby si mal este o 5% vyrysovanejsie napuchnute svaly. To zavana priputanostou na materialne telo, cize je to zle uz v zaklade. V zivote sa sustred na lasku, a duchovne veci. Nechapem, naco by si chcel, aby si mal v tele zadrzovanej viac vody. Mohol by si aj vysvetlit zmysel, naco to riesis. Alebo si uz za ten pol rok, zmenil nazor? Nemam cas citat vsetky temy, takze toto som objavil az teraz.

"Regulovať samo jak regulovať samo".... Keď som bol v ketóze (ešte pár mesiacov dozadu), PRD si telo mohlo regulovať samo, resp. vodu si mohlo regulovať len do určitej (malej) miery, lebo ketóza je stav v organizme, ktorý nedovoľuje, aby sa v organizme zadržiaval dostatok vody.
Teraz už túto otázku neriešim, v ketóze nie som, stále som ale (a celý život budem) na nízkosacharidovej strave s dostatočným množstvom tukov.
Zadržiavať viac vody som chcel preto, aby som lepšie vyzeral. A tak sa aj stalo.
Duchovné veci sú mentálna masturbácia ktorú si nemáš ako overiť. Ja uznávam psychológiu, nie "duchovné veci". Jediná "duchovná vec" ktorú uznávam, je prekonávanie strachov z vecí, ktoré neohrozujú život.
Láska ??? .. \":D\" ... Nie, ďakujem. Radšej byť nebojácny, než sa sústrediť na lásku, ktorá je v 99,9% prípadoch len ošiaľom slúžiacim na splodenie potomstva. Ale samozrejme ty si to vysvetlíš po svojom, budem ti pripadať ako človek "bez srdca" a podobne... Nenávidím ako vedomú, tak nevedomú faloš. Láska je nevedomá FALOŠ... A skutočná láska, "nebeská" láska, tú dosiahne menej než 0,1% ľudí.... Nebudem sa na ňu sústrediť, radšej sa idem stať nebojácnym. Potom príde láska, možno.
Ale to nemá nič so zavodnením, takže to tu radšej nerozoberajme.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 30, 2017 2:09 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
SemTamTuPrídem píše:
"Regulovať samo jak regulovať samo".... Keď som bol v ketóze (ešte pár mesiacov dozadu), PRD si telo mohlo regulovať samo, resp. vodu si mohlo regulovať len do určitej (malej) miery, lebo ketóza je stav v organizme, ktorý nedovoľuje, aby sa v organizme zadržiaval dostatok vody.
Teraz už túto otázku neriešim, v ketóze nie som, stále som ale (a celý život budem) na nízkosacharidovej strave s dostatočným množstvom tukov.
Zadržiavať viac vody som chcel preto, aby som lepšie vyzeral. A tak sa aj stalo.
Duchovné veci sú mentálna masturbácia ktorú si nemáš ako overiť. Ja uznávam psychológiu, nie "duchovné veci". Jediná "duchovná vec" ktorú uznávam, je prekonávanie strachov z vecí, ktoré neohrozujú život.
Láska ??? .. \":D\" ... Nie, ďakujem. Radšej byť nebojácny, než sa sústrediť na lásku, ktorá je v 99,9% prípadoch len ošiaľom slúžiacim na splodenie potomstva. Ale samozrejme ty si to vysvetlíš po svojom, budem ti pripadať ako človek "bez srdca" a podobne... Nenávidím ako vedomú, tak nevedomú faloš. Láska je nevedomá FALOŠ... A skutočná láska, "nebeská" láska, tú dosiahne menej než 0,1% ľudí.... Nebudem sa na ňu sústrediť, radšej sa idem stať nebojácnym. Potom príde láska, možno.
Ale to nemá nič so zavodnením, takže to tu radšej nerozoberajme.

Rob ako myslis. Ale presne som vedel, ze to riesis kvoli materialnemu vzhladu. Vykasli sa na to. Pride mi to, rovnako nelogicke ako tato spolocnost, co zadrzuje viac vody v mase, aby ho predala viac. Vsetko vyzera lepsie navonok, cielom je oklamat nepriatela fyzickym vzhladom... je to rovnako taktika, do masa sa nastrieka roztok vody, a soli co zadrzuje vodu... nerob rovnaku hlupost so svojim telom.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 30, 2017 4:14 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Xion píše:
Rob ako myslis. Ale presne som vedel, ze to riesis kvoli materialnemu vzhladu. Vykasli sa na to. Pride mi to, rovnako nelogicke ako tato spolocnost, co zadrzuje viac vody v mase, aby ho predala viac. Vsetko vyzera lepsie navonok, cielom je oklamat nepriatela fyzickym vzhladom... je to rovnako taktika, do masa sa nastrieka roztok vody, a soli co zadrzuje vodu... nerob rovnaku hlupost so svojim telom.

Xion, nehnevaj sa, ale o čom točíš ?... Akú rovnakú hlúposť so svojim telom ??? ... že som zdvihol sacharidy na 80-110g/deň (ako kedy), aby som nebol v ketóze ? ... V ketóze neboli ani eskimáci, ktorí sa ani nedotkli obilnín, ovocia či zeleniny (zopár rias v žalúdku nejakého zvieraťa/ryby nepočítam, hlavne s ich nízkym obsahom sacharidov).... Že ty čítaš príliš narýchlo, že si ani dobre neprečítaš na čo reaguješ ?
TVL pri výške 190cm, vypracovaný, mimo ketózy mám 78kg (v ketóze 76), čiže o 2kg viac (voda), a podľa teba chcem niekoho oklamať fyzickým vzhľadom ....
(Inak nikto neverí že mám tak málo kg kým sa pred ním neodvážim...tipujú mi o 10kg viac, čo beriem ako kompliment)

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 15, 2017 1:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
"Regulovať samo jak regulovať samo".... Keď som bol v ketóze (ešte pár mesiacov dozadu), PRD si telo mohlo regulovať samo, resp. vodu si mohlo regulovať len do určitej (malej) miery, lebo ketóza je stav v organizme, ktorý nedovoľuje, aby sa v organizme zadržiaval dostatok vody.
Teraz už túto otázku neriešim, v ketóze nie som, stále som ale (a celý život budem) na nízkosacharidovej strave s dostatočným množstvom tukov.
Zadržiavať viac vody som chcel preto, aby som lepšie vyzeral. A tak sa aj stalo.
Duchovné veci sú mentálna masturbácia ktorú si nemáš ako overiť. Ja uznávam psychológiu, nie "duchovné veci". Jediná "duchovná vec" ktorú uznávam, je prekonávanie strachov z vecí, ktoré neohrozujú život.
Láska ??? .. \":D\" ... Nie, ďakujem. Radšej byť nebojácny, než sa sústrediť na lásku, ktorá je v 99,9% prípadoch len ošiaľom slúžiacim na splodenie potomstva. Ale samozrejme ty si to vysvetlíš po svojom, budem ti pripadať ako človek "bez srdca" a podobne... Nenávidím ako vedomú, tak nevedomú faloš. Láska je nevedomá FALOŠ... A skutočná láska, "nebeská" láska, tú dosiahne menej než 0,1% ľudí.... Nebudem sa na ňu sústrediť, radšej sa idem stať nebojácnym. Potom príde láska, možno.
Ale to nemá nič so zavodnením, takže to tu radšej nerozoberajme.

Proč to složitě rozebíráte a nevyzkoušíte tu sůl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 15, 2017 6:02 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ono je sranda to, že sa hovorí že v urine je veľa SOLI................ Ale akej soli ??? \":D\" \":D\" \":D\" Urina ODVODŇUJE.... A čo robí himalájska soľ rozpustená vo vode ak je zaradená do pitného režimu v množstve niekoľko gramov denne ? ZAVODŇUJE...
Lenže Malachov hovorí, že keď sa človek venuje urinoterapii, mal by soliť MINIMÁLNE...... Potom však venovanie sa urinoterapii (pitie moču napr. 3x denne) = nutné (hoci v mnohých prípadoch nežiadané) odvodňovanie sa ??? ...
Zas tu nastáva otázka - nepísal Malachov SPROSTOSTI príliš zovšeobecnené ??? ... Veď keď má sodík slúžiť na zavodnenie organizmu, tak keď ho bude prijímať človek ktorý zadržiava málo vody v organizme (ja) vo zvýšenom (ale nie extrémne) množstve, tak predsa ten sodík "nabalí" vodu na telo, a z tela sa (sodík) nevylúči urinou, ako to píše Malachov, ktorý tvrdí, že urina bude príliš slaná pri konzumácii sodíka, preto sa pri urinoterapii treba soli vyvarovať, resp. jej prijímať len minimálne množstvo.... V skutočnosti sa sodík z tela vylúči sa AŹ KEBY HO TELO NECHCELO......... A vhodné množstvo sodíka je pre každého človeka INÉ.... Môže sa líšiť jeho potreba AJ DESAŤNÁSOBNE, na rozdiel od potreby iných minerálov, hlavne vápnika, ktorého potrebuje každý dosť podobné množstvo.... Ale Malachov tu ide plieskať, že keď sa človek (AKÝKOĽVEK, akákoľvek konštitúcia, vek, atď) chce seriózne venovať urinoterapii a piť svoju urinu (dajme tomu 5-8dcl denne), tak nemá soliť, alebo má soliť úplne minimálne.... LENŽE TO NEDÁVA LOGIKU, keďže pitie uriny telo odvodňuje (urina pôsobí močopudne), pričom tento fakt mne osobne nevyhovuje, a chcem ho "neutralizovať" príjmom vyššieho množstva sodíka....

Niekto by mi navrhol prestať s urinoterapiou, a nemusieť tak zvyšovať množstvo prijatého sodíka...
Lenže vzdať sa takého super potravinového doplnku ??? ...Ktorý je zadarmo ??? ...Vďaka ktorému človek vo svojom jedálničku môže znížiť množstvo bielkovín (a napríklad tak pohodlnejšie praktizovať protokol IF 23/1) ??? ... To mi nepripadá rozumné, hlavne keď v urine je kopa hormónov, aminkyselín a vzácnych solí...žiaľ však skôr s močopudným účinkom, čo mne ako vysokému a štíhlemu nevyhovuje...

Asi robím chybu, že síce dostanem do tela dostatok sodíka, ale to len raz týždenne, lebo raz týždenne skonzumujem na jeden záťah 250g bryndze (ktorá obsahuje dosť soli) s ryžou natural a maslom.... Mimo to denne solím len desiatimi štipkami himalájskej soli... 5 štipiek do litra vody s citrónom ráno, a 5 štipiek do jedla.... Koniec. Keby som nepil urinu ktorá odvodňuje, asi by mi to stačilo.
Otázka znie, prečo urina odvodňuje.... No asi preto, lebo je hlavne horká... a všetko horké odvodňuje, aj horké bylinkové čaje... Všetky.... "Zavodňujú" kyslé nápoje, kyslé potraviny, sladko-kyslé nápoje a potraviny, a samozrejme kombinácia chutí sladká+slaná, kyslá+slaná, sladká+kyslá+slaná....
Na kyslú chuť uriny sa pamätám jedine z obdobia, keď som mával urinové hladovky trvajúce 3 a viac dní....

Skúsim teda zvýšiť obsah sodíka v mojom jedálničku... Pomocou himalájskej soli... Pridám zatiaľ jednu kopcovitú moka lyžičku denne... ...Alebo rovno dve....

\":D\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 16, 2017 11:49 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1950
Až budeš mít otoky na nohou, tak poznáš, jak se mýlíš. Skoro to vypadá, že jsi vůbec nečetl můj příspěvek o složení rostlinných solí přírodních národů - draslík přeci převažuje i ve složení lidského těla. Zvyšovat příjem soli, resp. chloridů pro nutnou tvorbu kyseliny života HCL, má opodstatnění pouze během infekčního onemocnění. Kuchyňskou sůl považuji za zákeřný jed, kterým hospodyňky nevědomky tráví svou rodinu - doporučuji ji nahradit alespoň perskou modrou solí, solící směsí Mary nebo si nejlépe namíchat vlastní v WHO doporučovaném poměru 2:1 ve prospěch draslíku. Přílohy a vajíčka není nutno solit vůbec. Nebýt nadměrného solení, tak by člověku stačilo pít, pouze když má žízeň a nemusel by dorovnávat hladinu draslíku zvýšenou konzumací zeleniny.

"Nadbytek v příjmu soli způsobuje zvyšování krevního tlaku a poškozování cév. Není-li současně zabezpečen odpovídající příjem draslíku, dochází k porušení acidobazické rovnováhy, což se může v konečném důsledku projevit nervozitou a podrážděností."

Jinými slovy při neutralizaci konečného produktu metabolismu purinů a organických kyselin nedochází k rozpouštění, ale krystalizaci a usazeninám kyseliny močové podobně jako v případě nedostatečného příjmu hořčíku a nadměrného vápníku v krvi.

http://www.galenus.cz/clanky/vyziva/mineraly-sodik
http://www.galenus.cz/clanky/vyziva/mineraly-draslik

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 16, 2017 1:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Alopat píše:
Až budeš mít otoky na nohou, tak poznáš, jak se mýlíš. Skoro to vypadá, že jsi vůbec nečetl můj příspěvek o složení rostlinných solí přírodních národů - draslík přeci převažuje i ve složení lidského těla. Zvyšovat příjem soli, resp. chloridů pro nutnou tvorbu kyseliny života HCL, má opodstatnění pouze během infekčního onemocnění. Kuchyňskou sůl považuji za zákeřný jed, kterým hospodyňky nevědomky tráví svou rodinu - doporučuji ji nahradit alespoň perskou modrou solí, solící směsí Mary nebo si nejlépe namíchat vlastní v WHO doporučovaném poměru 2:1 ve prospěch draslíku. Přílohy a vajíčka není nutno solit vůbec. Nebýt nadměrného solení, tak by člověku stačilo pít, pouze když má žízeň a nemusel by dorovnávat hladinu draslíku zvýšenou konzumací zeleniny.

Nebudem sa nikdy ani s vačkami pod očami či spuchnutými očami... U mňa otoky nehrozia... Mal som ich jedine keĎ som užíval lychořeřišnici, či ako sa to volalo.... Vždy keď som sa ráno zobudil, mal som opuchnuté okolie očí. Ešte sa mi to stávalo (to s tými očami) sem-tam, keď som užíval kreatín v prášku (asi 3-5g denne), ktorý viaže vodu. S tým som však dávno prestal, kreatín zvykne zvyšovať DHT, a to u jedincov náchylných k možnému plešateniu spôsobuje jeho zrýchľovanie...
Pitie uriny (7-8dcl denne) ma fakt odvodňuje... Dávku znižujem po premyslení na tých 300-350ml uriny/deň. Sodík zvyšujem, treba si uvedomiť jedno : Nekonzumujem ŽIADNE potraviny s pridaným sodíkom... Žiadne klobásy, salámy, pečivo, polotovary, kúpené omáčky, atď...
Určite súhlasíš s tým, že ľudia sú rôznych konštitúcií... U niekoho napr. 5g himalájskej soli (to sú zhruba 2 gramy sodíka) predstavuje dennú dávku sodíka, u niekoho to množstvo treba o dosť vyššie...

Chceš sa riadiť WHO odporúčaniami, pričom WHO odporúča vysokú konzumáciu obilnín, a nízku konzumáciu tuku.... No "ďakujem pekne"...

Zober si dvoch ľudí, niekto kto je primerane zavodnený, a niekto, kto je zavodnený očividne menej.... Myslíš, že pre oboch je vhodné konzumovať rovnakú dávku sodíka denne ? ... Nebude ho potrebovať ten "očividne málo zavodnený" viac, než ten, čo je zavodnený "primerane" ? ... Jasné, že ÁNO.

Mimochodom, niekde som čítal (už si žiaľ pravdepodobne nespomeniem že kde), že sa sodíka netreba báť, treba ho konzumovať dostatok, akurát o to viac draslíka...
Lenže - keď mám "prirodzene" nižší tlak (190cm, konštitúcia vátta, hoci nie "ukážková")...čo pociťujem v podstate teraz v lete...tak netreba mi o to viac sodíka, aby som ho zvýšil ? Jasné, že áno... Hlavne keď pitie vody (ktorá sa v lete pije vo zvýšenej miere) tlak ešte znižuje...

Ďalej si ešte musíš uvedomiť, že je rozdiel v množstve sodíka potrebného pre človeka ktorý konzumuje priemerné množstvo sacharidov denne (to jest možno 250g(deň ?...), a ktorý ich konzumuje v zníženom množstve (ako napríklad ja, cca 100g/deň).... Čím menej sacharidov v strave, tým sa organizmus menej zavodňuje, pretože sacharidy viažu vodu...
Zavodniť sa môžem byť konzumáciou zvýšeného množstva sacharidov, alebo konzumáciou zvýšeného množstva sodíka (z himalájskej soli)...

Navyše odporúčaný vysoký príjem draslíka v potrave platí predovšetkým pre ľudí, ktorí konzumujú veľa sacharidov (250g a viac za deň), a na spracovanie sacharidov je draslík nevyhnutný. Tie odporúčania sú dané preto, lebo sa vie, že väčšina ľudí konzumuje RAFINOVANÉ SACHARIDY, ktoré draslíka obsahujú minimum... A keďže takí ľudia sú do určitej miery NALIATY prebytkom sacharidov, a zároveň majú v tele nedostatok draslíka z dôvodu že konzumujú väčšinou denaturované sacharidy, tak LOGICKY bude odporúčaná dávka sodíka PRE BEŽNÉHO/PRIEMERNÉHO ČLOVEKA NIŹŠIA, než pre mňa.... Už si to dúfam pochopil, nemyslím to v zlom.

Navyše keď je niekto od prírody "mezomorf" či "endomorf" (pitta/kapha), má tendenciu zadržiavať o čoci väčšie/ oveľa väčšie množstvo vody v organizme. Zvýšené množstvo draslíka mu pomôže prebytok vody z tela odplaviť... ALE NAČO MNE NIEČO TAKÉ, keď som VÁTA ??? ... Ak mám JA konzumovať zvýšené množstvo draslíka, O TO VIAC musím pridať sodíka (z himalájskej soli)....LOGICKY..... Navyše 6x do týždňa zjem 300g kvasených banánov (vážené bez šupky) denne. Tam je draslíka dosť. Ďalej moč má sodíka ASI MÁLO, keďže VO VÝSLEDKU je moč MOČOPUDNÝ, a sodík močopudný NIE JE.... Čiže aj pitie moču (hoci teraz už len do 350ml denne) v skutočnosti ZVYŠUJE moju spotrebu draslíka na úkor sodíka, pretože to práve DRASLÍK je močopudný, a nie SODÍK.

2 kopcovité mokka lyžičky (ktoré mám ja) spolu navážia 8g himalájskej soli... To je okolo 3,12g sodíka...
TOHO SA MÁM BÁŤ ??? \":D\"

Mimochodom, nie je odporúčané denné množstvo vitamínu C podľa WHO nejakých 75-200mg (teraz sa mi to nechce dohľadať) ??? ... Aj s tým súhlasíš ??? ... Podľa mňa by ho malo byť aspoň 500mg... A keďže vitamín C je kyselina a nie soľ (soľ sodíka, horčíka, draslíka, atď...), tam rozdiely v odporúčanej dennej dávke pre zdravých jednotlivcov (dajme tomu dospelých jednotlivcov) nebudú kolísať... SODÍK VŠAK NEMôŽE BYŤ ODPORÚČANÝ V NORMOVANOM MNOŹSTVE PRE VŠETKÝCH DOSPELÝCH ĽUDÍ...... Pretože tu veľa záleží od konštitúcie, podnebia, fyzickej náročnosti.... Soľ nie je kyselinou, a ani vo vode rozpustným vitamínom (B-čka, C-čko)...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 24, 2017 7:07 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1950
Vyčerpání draslíku v těle spíš než se sacharidy souvisí se ztrátami močí a nadměrným příjmem sodíku, jež vytlačuje pro regulaci acidobazické rovnováhy krve, nervové a kardiovaskulární zdraví nesmírně důležitý zásobní draslík ven z buněk. Jistě sis u všežravého psa všiml, že když tolik nepije a nesolí, tak nemusí jíst ani tolik zeleniny, no a ohledně pozitivního vlivu draslíku zvyšujícího sekreci inzulínu na glykemii - z tvého pohledu opačně vlivu glukózy zvyšující vstup K+ do buněk na kalémii krve máš asi pravdu, i když na kalémii má vliv hlavně alkalóza a acidóza - dravá masožravá kočka na surových bílkovinách bez přidaných cukrů nemusí zeleninu žádnou a daří se jí docela dobře, dokud jí někdo nezavře přes den do bytu bez možnosti sluníčka. Zvířata mají rozpustnost moči ulehčenou enzymem urikáza.http://fblt.cz/skripta/vii-vylucovaci-soustava-a-acidobazicka-rovnovaha/7-acidobazicka-rovnovaha/

Když už jsi sezdal, že nejsi v extrémní situaci a nebudeš tudíž pít stejné množství moči jako během hladovky, tak proč chceš stále zadržovat vodu solí jako při přechodu pouště? Navíc karavany velbloudů používaly nejspíše sylvín - draselnou sůl, která chrání před dehydratací zadržováním vody v buňkách, narozdíl od bílého jedu - kuchyňské soli, jež městná vodu v krvi (vysoký krevní tlak) a lymfě (otoky).

Na pouhou zmínku WHO mě těžko dostaneš, tady se totiž doopravdy vycházelo ze skutečné gramáže, poměru intracelulární a extracelulární kapaliny a celkového objemu draslíku k sodíku v těle člověka, ovšem z průmyslově vyspělé země. A právě proto, že se jedná o nadnárodní organizaci globalistů, což zde opakovaně zmiňuji, může být příjem K/Na v potravě i několikanásobně vyšší než je doporučovaný minimální poměr 2:1 (zdravím kypící indiáni Yanomami neznající kamennou sůl s denním příjmem 8500 mg draslíku a tlakem 95/60, který s věkem nestoupá) a Gerson to dokonce používá k léčbě rakoviny. Ovšem pozor, tyto přírodní národy doplňují chloridy rostlinnými solemi (opět s minimem sodíku).

Blood pressure and electrolyte excretion in the Yanomamo Indians, an isolated population.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2810327

Potassium Intake, Bioavailability, Hypertension, and Glucose Control
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4963920/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 06, 2017 12:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Vyčerpání draslíku v těle spíš než se sacharidy souvisí se ztrátami močí a nadměrným příjmem sodíku, jež vytlačuje pro regulaci acidobazické rovnováhy krve, nervové a kardiovaskulární zdraví nesmírně důležitý zásobní draslík ven z buněk. Jistě sis u všežravého psa všiml, že když tolik nepije a nesolí, tak nemusí jíst ani tolik zeleniny, no a ohledně pozitivního vlivu draslíku zvyšujícího sekreci inzulínu na glykemii - z tvého pohledu opačně vlivu glukózy zvyšující vstup K+ do buněk na kalémii krve máš asi pravdu, i když na kalémii má vliv hlavně alkalóza a acidóza - dravá masožravá kočka na surových bílkovinách bez přidaných cukrů nemusí zeleninu žádnou a daří se jí docela dobře, dokud jí někdo nezavře přes den do bytu bez možnosti sluníčka. Zvířata mají rozpustnost moči ulehčenou enzymem urikáza.http://fblt.cz/skripta/vii-vylucovaci-soustava-a-acidobazicka-rovnovaha/7-acidobazicka-rovnovaha/

Když už jsi sezdal, že nejsi v extrémní situaci a nebudeš tudíž pít stejné množství moči jako během hladovky, tak proč chceš stále zadržovat vodu solí jako při přechodu pouště? Navíc karavany velbloudů používaly nejspíše sylvín - draselnou sůl, která chrání před dehydratací zadržováním vody v buňkách, narozdíl od bílého jedu - kuchyňské soli, jež městná vodu v krvi (vysoký krevní tlak) a lymfě (otoky).

Na pouhou zmínku WHO mě těžko dostaneš, tady se totiž doopravdy vycházelo ze skutečné gramáže, poměru intracelulární a extracelulární kapaliny a celkového objemu draslíku k sodíku v těle člověka, ovšem z průmyslově vyspělé země. A právě proto, že se jedná o nadnárodní organizaci globalistů, což zde opakovaně zmiňuji, může být příjem K/Na v potravě i několikanásobně vyšší než je doporučovaný minimální poměr 2:1 (zdravím kypící indiáni Yanomami neznající kamennou sůl s denním příjmem 8500 mg draslíku a tlakem 95/60, který s věkem nestoupá) a Gerson to dokonce používá k léčbě rakoviny. Ovšem pozor, tyto přírodní národy doplňují chloridy rostlinnými solemi (opět s minimem sodíku).

Blood pressure and electrolyte excretion in the Yanomamo Indians, an isolated population.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2810327

Potassium Intake, Bioavailability, Hypertension, and Glucose Control
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4963920/

Mimo nesporně zajímavé uvedené informace bych doplnil že ten indián prostě žije zcela jinak. Je v jiném prostředí, nikam nepospíchá, jí hodnotnou zdravou a nekontaminovanou stravu, dýchá čistý vzduch a pije čistou vodu, ne chemický roztok který nám teče z kohoutků, nebo ho kupujeme v PETkách, prostě je těžko lze srovnávat s moderní západní populací. Ta je cíleně v rámci novodobého dobrovolného otrokářství udržována stále ve stresu a čím větší je jejich stres a strach tím lépe se řídí. Bohužel takový člověk musí dodávat mnohonásobky doporučených dávek nutrientů, aby to tělo vůbec bylo schopno nějak flastrovat a stejně se mu to nikdy nemůže dařit dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz