Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte říj 11, 2016 10:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Asi trochu oneskorene, ale predsa len zisťujem, že..........keď vypijem 6dcl vody naraz (alebo 3dcl naraz, a za 5 minút ďalšie 3dcl), potom o hodinu ďalších 6dcl vody naraz, tak.... močím ostošesť....
Tak, ako super strávim vysokokalorické jedlo (lebo objemovo nie je veľké), tak s problémom vstrebem vodu......
Teraz, keď sa potím minimálne (aj keď cvičím), denne vypijem 2,4L vody.... Ale pritom cítim, že je to MÁLO... Lenže to by rozhodne nemalo byť málo a nie je to málo......AKURÁT TÚ VODU NEVIEM DOBRE VSTREBAŤ....
Chápem, prvé 3 glgy ranného moču (ktorý nepočítam do pitného režimu) pôsobia močopudne, ale potom už pijem vodu s citrónom (6dcl) vodu s rozmiešaným kreatínom (6dcl +3g kreatínu), obyčajnú vodu (6dcl), miso polievku (6dcl), kefír (5dcl, ale kefír tiež nepočítam do pitného režimu).... Veľa však močím..... Dnes som vymočil asi 2,5-3L moču.... Naplnil som 2x 1L nádoby (odmrazujem moč na 1/4, močím do fľaše od mlieka), a k tomu ešte 0,5L až zhruba 1L mimo toho......... Akoby som vymočil toho toľko, koľko som vypil....... A to som včera naposledy pil o 14-tej hodine, a o 15-tej sa najedol (a potom už nepil)....
Nerozumiem tomu.........
Suchosťou kože netrpím, nemám ani zápchu.
Máte to podobne ? Alebo pijete dosť, no močíte menej ?
Znova mi treba močiť...a to som naposledy pil dnes o 14tej...
FAKT SKÚSIM radšej piť každých 15-20 minút po 2dcl vody (v období keď nejem, a aby sa to zmestilo do 8 hodinového "okna", pretože dodržujem "Intermittent DRY fasting", momentálne protokol "16/8" čo sa vody týka....Čo sa týka jedla, tak "18/6" - "19/5")... a nie 6dcl vody naraz...To očividne nevstrebem tak ako mám....KTO BY TO BOL POVEDAL, sakra....
Pripadá mi to, že voda mi telom len prechádza, či už pijem čistú vodu, vodu s citrónom, alebo miso polievku...... A to sa mi nepáči...
Vaše skúsenosti, názory ?

edit : Na internete som našiel tento text : "...při doplňování tekutin musíme počítat s tím, že žaludek dospělého člověka pojme za hodinu maximálně 1 litrvody. Z toho vyplývá, že organismus dokáže vstřebat 1 – 1,5 dcl tekutin za 10 – 15 min – nikdy se nesnažit doplňovat velké množství tekutin jednorázově!!..."

Podľa autora textu má hodina asi 100 minút, ale o.k. \":D\" \":D\".... Ak je liter za hodinu maximum, tak tých 8dcl (každých 15 minút 2dcl tekutiny) za hodinu bude možno optimálne. SAMOZREJME NIE KAŽDÚ HODINU DŇA. Len zas netreba piť od rána 6:00 po večer 22:00.... Hlavne ak človeku ide o syntetizovanie vlastnej vody v bunkách....s kryštalickou mriežkou.....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 10:15 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Proč, proboha, řešíš takové blbosti? Napij se vody, kolik chceš ... Voda je obecně velmi špatně vstřebatelná, tedy indikátor "správnosti množství" bude ten, že tělo již už nebude chtít - bude ti na blití, případně ji vyndáš ven. To stačí. Co chceš ještě víc za info? Tvrdě pracující lidi (a ve vedru) pijí vždy vodu jemně ochucenou, spíše okyselenou - s citronovou šťávou, s bílým vínem. Ta se vstřebá a nepotíš se tak.
Jinak, ono se zas tak pít nemusí, je to často zlozvyk a subjektivní pocit nepohodlí, my, co jsme potřebgovali (z rozmaru) ušlapat třeba osmdesát km s rancem na zádech, jsme si jen vyplachovali hubu. To můžeš dělat furt ... ale nepolykat. To je spolehlivě položí (při větším objemu). Hodně pomůže si opláchnout obličej, šíji, i svlažení horní půle těla je fajn, nic to nestojí ... a odvede to tělo od zlozvyku proplachování celého trávicího traktu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 1:05 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
martina72 píše:
Proč, proboha, řešíš takové blbosti? Napij se vody, kolik chceš ... Voda je obecně velmi špatně vstřebatelná, tedy indikátor "správnosti množství" bude ten, že tělo již už nebude chtít - bude ti na blití, případně ji vyndáš ven. To stačí. Co chceš ještě víc za info? Tvrdě pracující lidi (a ve vedru) pijí vždy vodu jemně ochucenou, spíše okyselenou - s citronovou šťávou, s bílým vínem. Ta se vstřebá a nepotíš se tak.
Jinak, ono se zas tak pít nemusí, je to často zlozvyk a subjektivní pocit nepohodlí, my, co jsme potřebgovali (z rozmaru) ušlapat třeba osmdesát km s rancem na zádech, jsme si jen vyplachovali hubu. To můžeš dělat furt ... ale nepolykat. To je spolehlivě položí (při větším objemu). Hodně pomůže si opláchnout obličej, šíji, i svlažení horní půle těla je fajn, nic to nestojí ... a odvede to tělo od zlozvyku proplachování celého trávicího traktu.

No ale všade čítam, že čistá voda je pre organizmus nenahraditeľná, že ju nenahradí žiadna voda s citrónom, žiadny čaj (hoci neochutený cukrom či medom), žiadny kvasený nápoj, atď...
Vraj len čistá voda (dedko tomu hovorí "studničné biele" \":D\" \":D\" ) sa stará o kvalitné preplachovanie organizmu, a vraj voda s prímesou (čaj, kvasený nápoj, voda s citrónovou šťavou) sa o preplachovanie organizmu nestará.
ALE ASI JE TO BLBOSŤ, ŽE ? ... ... čiže sa nič nestane, keby som už prestal piť čistú vodu, ale vždy pil buď vodu s citrónom, alebo nejaký čaj (napr. šípkový), alebo kvasenú šťavu z kapusty, cvikli, atď, zriedenú s vodou (hoci aj v pomere 1:10... len aby to nebola čistá voda)....
Tak či tak, vypiť naraz len 2dcl vody....som dnes skúšal, a neprišlo mi to obťažujúce... Stačí mať pri sebe termosku (ak chcem nápoj teplý), pohár o ktorom viem aký má objem, sem-tam pozrieť na hodinky (alebo si nastaviť budíky - no a ??? ) a je to poriešené....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 1:33 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Já taky pořád někde čtu, že čistá voda je nenahraditelná, a považuju to za nesmysl. Taky mi přijde nesmyslné nutit se za běžných okolností k pití. Sama piju čaje, kefír, solanku. Čistou vodu jen občas.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 2:13 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Gamina píše:
Já taky pořád někde čtu, že čistá voda je nenahraditelná, a považuju to za nesmysl. Taky mi přijde nesmyslné nutit se za běžných okolností k pití. Sama piju čaje, kefír, solanku. Čistou vodu jen občas.

Ďakujem za názor.
Ja tiež považujem za hlúposť piť aj keď človek nie je smädný (pokiaľ má v poriadku vnemy smädu) a na pitie ma vyhradený čas od zobudenia sa po spanie, lenže ja som na protokole "16/8", alebo "17/7", ako spomínam v prvom príspevku. Preto sa tak celkom nemôžem riadiť smädom, lebo keby som sa riadil, tak sa napijem aj o 20. či 22. hodine, a zabránim tak lepšej obnove organizmu, lepšej očiste ("denné suché lačnenie")...
Ak cítim diskomfort za tých 16-17 hodín nepitia ktoré prevádzam denne, tak je len malý, a v tomto prípade to bude otázkou zvyku - bol som zvyknutý piť aj o 20. hodine. Diskomfort som cítil aj pri prechode na 2 jedlá denne (z troch, to už bolo DÁÁÁVNO), lebo som bol zvyknutý jesť posledné jedlo dňa o tej 19. či 20. hodine, a zrazu sa to zmenilo na tú 13. 14. hodinu (menilo sa to podľa potreby)....Predsa len, mám za sebou 3 x 84hodinové suché hladovky, 2 x 60 hodinové ...plus niekoľko 36 hodinových...
Občas si znova dám 60-84 hodinové suché hladovky (možno aj dlhšie, láka ma 108 hodinová suchá hladovka), o suché 36-tky 1-4x do mesiaca ale nejak nemám záujem, radšej suché 17-tky každý deň....
No a ide o to, aby som počas tých suchých 17 hodinových lačňoviek cítil smäd čo najmenej, resp.a by som sa stihol pekne zavodniť do začiatku tej dennej suchej lačňovky... Preto riešim čo najlepšiu vstrebateľnosť tekutín - koľko a čoho vypiť \":-)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2016 6:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Asi trochu oneskorene, ale predsa len zisťujem, že..........keď vypijem 6dcl vody naraz (alebo 3dcl naraz, a za 5 minút ďalšie 3dcl), potom o hodinu ďalších 6dcl vody naraz, tak.... močím ostošesť....
Tak, ako super strávim vysokokalorické jedlo (lebo objemovo nie je veľké), tak s problémom vstrebem vodu......
Teraz, keď sa potím minimálne (aj keď cvičím), denne vypijem 2,4L vody.... Ale pritom cítim, že je to MÁLO... Lenže to by rozhodne nemalo byť málo a nie je to málo......AKURÁT TÚ VODU NEVIEM DOBRE VSTREBAŤ....
Chápem, prvé 3 glgy ranného moču (ktorý nepočítam do pitného režimu) pôsobia močopudne, ale potom už pijem vodu s citrónom (6dcl) vodu s rozmiešaným kreatínom (6dcl +3g kreatínu), obyčajnú vodu (6dcl), miso polievku (6dcl), kefír (5dcl, ale kefír tiež nepočítam do pitného režimu).... Veľa však močím..... Dnes som vymočil asi 2,5-3L moču.... Naplnil som 2x 1L nádoby (odmrazujem moč na 1/4, močím do fľaše od mlieka), a k tomu ešte 0,5L až zhruba 1L mimo toho......... Akoby som vymočil toho toľko, koľko som vypil....... A to som včera naposledy pil o 14-tej hodine, a o 15-tej sa najedol (a potom už nepil)....
Nerozumiem tomu.........
Suchosťou kože netrpím, nemám ani zápchu.
Máte to podobne ? Alebo pijete dosť, no močíte menej ?
Znova mi treba močiť...a to som naposledy pil dnes o 14tej...
FAKT SKÚSIM radšej piť každých 15-20 minút po 2dcl vody (v období keď nejem, a aby sa to zmestilo do 8 hodinového "okna", pretože dodržujem "Intermittent DRY fasting", momentálne protokol "16/8" čo sa vody týka....Čo sa týka jedla, tak "18/6" - "19/5")... a nie 6dcl vody naraz...To očividne nevstrebem tak ako mám....KTO BY TO BOL POVEDAL, sakra....
Pripadá mi to, že voda mi telom len prechádza, či už pijem čistú vodu, vodu s citrónom, alebo miso polievku...... A to sa mi nepáči...
Vaše skúsenosti, názory ?

edit : Na internete som našiel tento text : "...při doplňování tekutin musíme počítat s tím, že žaludek dospělého člověka pojme za hodinu maximálně 1 litrvody. Z toho vyplývá, že organismus dokáže vstřebat 1 – 1,5 dcl tekutin za 10 – 15 min – nikdy se nesnažit doplňovat velké množství tekutin jednorázově!!..."

Podľa autora textu má hodina asi 100 minút, ale o.k. \":D\" \":D\".... Ak je liter za hodinu maximum, tak tých 8dcl (každých 15 minút 2dcl tekutiny) za hodinu bude možno optimálne. SAMOZREJME NIE KAŽDÚ HODINU DŇA. Len zas netreba piť od rána 6:00 po večer 22:00.... Hlavne ak človeku ide o syntetizovanie vlastnej vody v bunkách....s kryštalickou mriežkou.....

Podle mě je potřeba pít tolik, aby alespoň jednou za den byla moč natolik světlá že má téměř barvu vody. Kolik to bude, to je s otazníkem, protože v letním období to může být i několikanásobek zimního objemu. Hodně také záleží na stravě, kdo jí hodně zeleniny a ovoce, kde je majoritní objem vody, nemá takovou potřebu pití a naopak lidé na koncentrovaných bílkovinných a obilných jídlech mohou mít potřebu o mnoho větší. Osobně piji vždy půl litru najednou už mnoho let a nezdá se mě že by to bylo nějak špatně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2017 3:20 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Rano nalacno mozes vypit aj vacsie mnozsvo vody, 0,75l alebo liter.
Potom pocas dna je lepsie pit max pol litra v jednej davke. Ale tak aspon hodinu po jedle.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz