Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: čtv lis 02, 2017 6:46 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Já bych to setrvalé požívání alkoholu zase tak nebagatelizoval. Mám konkrétní zkušenosti s několika lidmi, kteří shodou okolností popíjeli valnou část svého života především víno, (byť zejména bílé odrůdy), zhruba ve výše uvedeném množství a jejich podzim života tedy veselý moc nebyl. Alkoholismus je velmi vážná forma závislosti a těžko se překonává. Pokud jde o katolické faráře, řekl bych, že jejich eventuální dlouhověkost je dána spíše jejich pracovním vytížením nežli nějakou konzumací červeného vína.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: čtv lis 02, 2017 10:11 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
George43 : Pracovne vytazenie podporuje dlhovekost ??? Poviem manazerom... Tebe riadne kuruje... Takze cim viac farar recni (jeho pracovna napln) tym viac odolava ucinkom alkoholu a dlhsie zije.... Zaujimave \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: pát lis 03, 2017 7:19 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Nicku, kapku jste to nepochopil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: pát lis 03, 2017 7:40 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
kov píše:
Nicku, kapku jste to nepochopil...

To preto, lebo ja sam ironiu nikdy nepouzivam..... Ale uz som pochopil.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: pát lis 03, 2017 10:58 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Práce faráře je velmi rozmanitá a skýtá velký prostor pro provozování této "služby" úměrně temperamentu faráře. Mnozí jsou tak aktivní, že se klidně udřou, sejdou poměrně brzo díky aktivitě, stresu atd. Jiní to mají jinak. Skoro bych řekl, že to je stejné jako v jakékoliv jiné práci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2017 1:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
ctihodnymuz píše:
Ve vinařských oblastech jako je jižní Morava nebo třeba Toskánsko (tam mám spoustu známých), je zcela běžné pít celoživotně (téměř všichni muži a značná část žen) jednu až dvě sedmičky vína denně. Řádově jedna přes den, jako běžné pití, často bílé ředěné vodou, cca napůl, večer lepší víno ku jídlu a na chuť. Až do úplné smrti uchlastáním se, což bývá třeba i v devadesáti+ letech (ach, jak dlouho tady ten člověk mohl být, že?). Mimoto se ještě v některých krajích lije víno do polévek a omáček (tam se alkohol neuplatní, vypaří se).

Tak uchalstat se v 95 letech není zase tak špatné když člověk vezme v potaz že s vínem je ten život tak nějak snesitelnější než bez něj. Prostě oni žijí více naplno a bez stresů, což je drží na světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2017 1:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Souhlasim s priznivcema alkoholu. \":-)\" A spalit denne bakterie, ktere mame usazene na jazyku a v krku, panakem slivovice taky muze mit vetsi prinos nez jakou zpusobi v organismu skodu.

Tak známé moravské rčení "Vypálit červa" má své hluboké opodstatnění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alkohol
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2017 1:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
George43 píše:
Já bych to setrvalé požívání alkoholu zase tak nebagatelizoval. Mám konkrétní zkušenosti s několika lidmi, kteří shodou okolností popíjeli valnou část svého života především víno, (byť zejména bílé odrůdy), zhruba ve výše uvedeném množství a jejich podzim života tedy veselý moc nebyl. Alkoholismus je velmi vážná forma závislosti a těžko se překonává. Pokud jde o katolické faráře, řekl bych, že jejich eventuální dlouhověkost je dána spíše jejich pracovním vytížením nežli nějakou konzumací červeného vína.

Tak trvalé a nestřídmé holdování alkoholu, je vždy problém a ne výhoda, to je pravda, ale také si dovolím podotknout že množství alkoholu které ještě ovládáte vy než ono začne ovládat vás je hodně individuální a není tedy možné je paušalizovat. Někdo může denně vypít i více jak půl litru tvrdého alkoholu a závislý nebude a jinému stačí na závislost dvě deci bílého. Moje osobní zkušenost z mládí mě dala možnost si to sám na sobě ověřit a mohu s jistotou tvrdit že mě závislost nebylo schopno vyvolat ani takové množství alkoholu které by jiné v pohodě dostalo do hrobu možná i na jediný pokus a to jsem to v těchto dávkách zkoušel déle než tři roky prakticky denně. Jakýkoliv odborník na alkoholizmus by mě v té době pochopitelně vyhodnotil jako závislého a mě při tom na tom všem bavilo pouze to setkávání v kruhu přátel a ne to chlastání, to byla spíše nadstavba, něco jako společenský rituál. Také jsem se nikdy v životě neopil tak že bych si něco nepamatoval, nebo mě někdo musel domů vozit, vždy jsem měl stav svého těla a mysli plně pod kontrolou i když to po těch dávkách nikdo nebyl schopen pochopit. Jak jsem ten okruh přátel opustil pití samotné mě nic neříkalo, abstinent jsem ale nikdy nebyl a když mám s kým posedět tak se zrovna nešetřím a nikdy jsem s tím problém neměl. Je ovšem holým faktem že nyní mám takové posezení dvakrát až třikrát za rok a v mládí to bylo prakticky denně. Sám bez společnosti jsem nepil nikdy nic, maximálně malé pivo po jídle někde v restauraci, ale doma si nedám ani to pivo po jídle, prostě nemám tu potřebu. Velký rozdíl je právě v tom zda mě to k chlastu táhne přirozeně, nebo to mám jako nadstavbu třeba u plodné diskuze na téma jak se má správně řídit zeměkoule.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz