Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 5:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 2:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 10, 2012 11:09 am
Příspěvky: 8
Nemáte někdo informace k poškození zubní skloviny? Jde o erozi zubní skloviny. Dělá se mi buď z kyselého ovoce nebo z vody RO, kterou nyní často piji. Píše se, že voda z RO je demineralizována a rozpouští minerály v těle. Sklovina je přeci minireál nbo se pletu? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 6:21 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Ako vtip je to dobré, ale skôr do kategórie "vtipy", čo je na inej stránke.... \":lol:\"

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 9:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 10, 2012 11:09 am
Příspěvky: 8
Kosican87 píše:
Ako vtip je to dobré, ale skôr do kategórie "vtipy", čo je na inej stránke.... \":lol:\"

Ze by normalne minena otazka byla takovym megavtipem mi neprijde. Na cem jedes ti kosickej troubo, ze je ti to tak k popukani?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 9:50 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
MartinM : No, kto z nás dvoch je aspoň v tomto ohľade trúba, to si zisti anketou.... Kľudne ju vytvor a budeš nemilo prekvapený \":)\"
A ešte predtým si daj facku rukavicou a spýtaj sa sám seba, ako môže voda upravená reverznou osmózou (vo výsledku má pH 7 a vyššie) uberať zubom vápnik, a dokonca \":!:\" \":!:\" \":!:\" ich naleptávať pri kontakte s nimi..... \"8)\"
Keď tebe RO voda naleptáva zubnú sklovinu, tak mne tatranský letný vzduch po daždi naleptáva pľúca.
Takže si naštuduj aspoň tie najzákladnejšie veci, maj sa.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 9:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 10, 2012 11:09 am
Příspěvky: 8
Ja jsem sem neprisel soutezit. Pokud chces vedomostni soutez, neodpovidej a hledej utociste jinde. Polozil jsem laickou otazku. Take ti zde nevypravim o oborech, ve kterych jsem profik a co umim. Proste to sem nepatri. Chemii nerozumim a od dob piti RO se se mi horsi zuby. Muze to byt souhra dvouleteho piti ovoch ovoce. Proste se ptam. Nebo je diskuze jen pro odborniky? To mi nepripadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 10:06 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Ani ja tu nesúťažím. Zhoršené to bude z kyselín z ovocia. Ovocia potrebuješ úplné minimum (dokonca nemusíš jesť žiadne). Ja jem podľa niektorých "odborníkov" kyselinotvorné mäso, kyselinotvorné vajíčka a živočíšne tuky dennodene v oboch denných jedlách už 5 rokov, a nepribudol mi zubný kaz, tak isto nemám citlivejšie zuby než som mal, PRÁVE NAOPAK. Prečo ? No preto, lebo na rozdiel od ovocia, mäso a vajíčka nereagujú erozívne ani pri styku so zubnou sklovinou, a ani neuberajú telu vápnik (keby áno, zhoršili by sa mi zuby, aspoň by boli citlivejšie než sú). Rovnako si pochutnávam na kostiach z farmy (varených, aj niekoľko krát varených), brúsim ich zubami, vykusávam... Kopu ľudí by už malo z toho aspoň nalomený zub. Ja nie, zuby mám pevné. Zo stravy, ktorú väčšina "odborníkov" považuje za zlodeja vápnika......
Takže keď tu hľadáš odborníkov napr. na kyseliny, resp. na to, čo môže byť kyselinotvorné (a tým odoberať vápnik aj zo zubov) a čo je zásadotvorné, tak si radšej daj veľký POZOR, lebo tu v tomto ohľade panuje veľa mýtov.
Ja som ti za seba odpovedal. Čauko.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 10:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 10, 2012 11:09 am
Příspěvky: 8
Dekuji, ale to jsme kazdy na jine lodi. Maso jsem jedl v dobach, kdy jsem byval slaby a nemocny. Ovoce me vratilo o dvacet let zpet a je mi skvele. Radeji problem se zuby nez riskovat raka z masa. Take potrebuji cistou mysl a hodne sily. Maso mi bere oboji. Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 6:34 pm 
Offline

Registrován: úte bře 24, 2015 3:51 pm
Příspěvky: 26
[quote="MartinM":ix96v6pu]Nemáte někdo informace k poškození zubní skloviny? Jde o erozi zubní skloviny. Dělá se mi buď z kyselého ovoce nebo z vody RO, kterou nyní často piji. Píše se, že voda z RO je demineralizována a rozpouští minerály v těle. Sklovina je přeci minireál nbo se pletu? Děkuji[/quote:ix96v6pu]
Dobrý den, nejsem odborník abych dokázal udělat rozbor rozpadu zubní skloviny. Ale je dost možné že tu bude faktor několika činitelů. Jeden z nejpravděpodobnějších je konzumace ovoce, a to v době dvou hodin před nočním spánkem. Druhým faktorem tu může být i voda z té reverzní osmózy. A dalším i agresivní bělící zubní pasty. Já osobně děkuju firmě Amway že tu prodává výrobky které jsou velmi kvalitní. A pokud si člověk neví rady v konkrétním případě tak tu máme firemního výživového poradce, který umí účinně poradit a doporučit konkrétní výrobky z nabídky Amway jako např. Nutrilite, eSpring, glister. apod. A nejlepší na tom je, že na tom že někomu pomáháte můžete postavit i další příjem. A krom toho vlastně podporujete ve zdraví i sám sebe. Velmi zajímavá myšlenka.

Z uvedených značek mám na mysli potravinové doplňky fi. Nutrilite, kde se dá za rozumnou cenu doplnit základní stavební vitamíny a minerály přímo z přírody např. přípravkem Deily. Kombinace vědy a přírody je mocná čarodějka.

Pak mám na mysli kombinovaný vodní filtr Espring (Uhlíková vložka s porézností 0,2micronu a UV lampa) blíže o něm zde:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 7:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:26 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Český Brod
Jsem taky v Amway, ale nikoho tu s tim neotravuji, tak s tim tady taky prestante.
Proc by zdejsi uzivatele meli kupovat neco, co si mohou sehnat, udelat za zlomek ceny a dle vlastni potreby?
Je videt, ze vubec nevite o co tady na tomto foru jde.

_________________
Trpělivost přináší růže, netrpělivost věnce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 7:42 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Vlastimil Hodina píše:
....A naposled skvělá řada výrobků ústní hygieny a z ní např. zubní pasta Glister....

Kdysi jsem si myslel, ze jsou Amway produkty sice drahy ale zdravy. A pak jsem zjistil, ze stejne jako temer vsechny ostatni firmy i Amway ma v zubni paste fluor a ten fakt nemusim https://www.amway.cz/product/6833,glist ... RwsO-GGr3c. Ale tim nechci nijak ovlivnovat lidi, kteri povazuji fluoridy za uzitecne. \":)\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2015 1:50 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
MartinM píše:
Nemáte někdo informace k poškození zubní skloviny? Jde o erozi zubní skloviny. Dělá se mi buď z kyselého ovoce nebo z vody RO, kterou nyní často piji. Píše se, že voda z RO je demineralizována a rozpouští minerály v těle. Sklovina je přeci minireál nbo se pletu? Děkuji

Tohle jsem vyřešil malou PETkou v kuchyni, ve které mám neustále slabý roztok jedlé sody - asi čajovou lžičku na půllitr- a po každém jídle, pití jednoduše propláchnu ústa sodou a vyplivnu. Přes den nosím u sebe plaskuru a v ní místo slivovice sodu aby byla po ruce.. reklama blahé paměti na žvejku Orbit nehlásala také nic jiného.. po propláchnutí alkálií nemají jakékoli kyseliny zubům jak škodit..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2015 4:32 pm 
Offline

Registrován: úte bře 24, 2015 3:51 pm
Příspěvky: 26
pv33 píše:
Kdysi jsem si myslel, ze jsou Amway produkty sice drahy ale zdravy. A pak jsem zjistil, ze stejne jako temer vsechny ostatni firmy i Amway ma v zubni paste fluor a ten fakt nemusim https://www.amway.cz/product/6833,glist ... RwsO-GGr3c. Ale tim nechci nijak ovlivnovat lidi, kteri povazuji fluoridy za uzitecne. \":)\"

No a vidíte, kdyby to bylo něco závadnýho tak by to asi nikdo nepoužíval včetně mně. A stačí kliknout vedle aby se člověk dozvěděl toto:
• Pomáhá účinně odstraňovat skvrny od kávy, čaje a tabáku.
• Bezpečně leští sklovinu.
• Složení umožňuje přesnou kontrolu nad velikostí částeček, které čistí a bělí zuby bez použití bělicích přísad.
• Bezpečné čištění.
• Pomáhá předcházet vzniku zubních kazů.
• Svěží dech a pocit svěžesti v ústech.
Což je holá pravda, a jsou i jiné výrobky této řady. Inu věda a příroda dělají divy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2015 4:39 pm 
Offline

Registrován: úte bře 24, 2015 3:51 pm
Příspěvky: 26
kobra23 píše:
Jsem taky v Amway, ale nikoho tu s tim neotravuji, tak s tim tady taky prestante.
Proc by zdejsi uzivatele meli kupovat neco, co si mohou sehnat, udelat za zlomek ceny a dle vlastni potreby?
Je videt, ze vubec nevite o co tady na tomto foru jde.

A proč neupozornit lidi, že tu existuje firma. Která totéž umí na profesionální úrovni? Jako samozřejmě taky ne za půl darma, ale taky nejsem tak bohatej. Abych si moh dovolit kupovat levné věci, a zdraví máme jen jedno. Věda a příroda dělají divy, díky za trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
MartinM píše:
Nemáte někdo informace k poškození zubní skloviny? Jde o erozi zubní skloviny. Dělá se mi buď z kyselého ovoce nebo z vody RO, kterou nyní často piji. Píše se, že voda z RO je demineralizována a rozpouští minerály v těle. Sklovina je přeci minireál nbo se pletu? Děkuji

Ovoce je vysoce problematická záležitost a třeba páter Ferda doporučoval jíst pouze místní ovoce a jenom v době kdy jde utrhnout ze stromu a kupodivu vyléčil mnoho lidí. Taktéž doporučoval zcela obrácený denní režim, tedy snídat pozdě a málo a nejvíce jíst večer. Maso sice do lidí ve velkém necpal, ale také ho doporučoval, tedy zde panuje mnoho mýtů, kdy se stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Nejhorší to je u obilí, to se doporučuje všude a já si myslím že by se nemělo jíst vůbec. Jinak ten problém máte s největší pravděpodobností z organických kyselin v ovoci, na to již dojelo docela dost lidí, třeba grepy dovedou zničit zuby celkem spolehlivě. Dobře vám radí člen fox, pokud ty kyseliny zneutralizujete hned po jídle, problém vyřešíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a zubní sklovina
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Vlastimil Hodina píše:
A proč neupozornit lidi, že tu existuje firma. Která totéž umí na profesionální úrovni? Jako samozřejmě taky ne za půl darma, ale taky nejsem tak bohatej. Abych si moh dovolit kupovat levné věci, a zdraví máme jen jedno. Věda a příroda dělají divy, díky za trpělivost.

Příroda divy opravdu dělá, ale věda dělá spíše peníze a problémy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz