Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 7:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Filtrace studniční vody
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2015 11:35 am 
Offline

Registrován: sob led 10, 2015 11:18 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, prosím Vás o radu, pročetla jsem téměř všechny příspěvky a jestli to dobře chápu, tak všichi filtrují klasickou městskou vodu. Ráda bych použila nějaký filtr vody na studniční vodu do rodiného domu. Nechala jsem si udělat rozbor a vyšlo: Konduktivita (1375 μS/cm - norma 1250, dusičnany 70 mg/l - norma 50, tvrdost 36 - dop. norma 6-18, PH 8, železo O,45 mg/l - norma 0,2 mg/l a koliformní bakterie 10 KTJ - norma 0, kult. mikroogranismy 120 KTJ - norma 100 KTJ). To jsem vypsala jenom to, co přesahuje, ostatní je v normě. Ráda bych nainstalovala jeden filtr na vodu do kuchyně, podobně jako to máte Vy. Vzhledem k tomu, že čekáme potomka, tak bych se chtěla zeptat, zda existuje filtr, který by z tého vody udělal vodu vhodnou i pro kojence a v tuto chvíli i pro mě jakožto ženu v očekávání. Měla jsem tady obchodníky, kteří mi nabízeli filtr za 15000 Kč s reverzní osmozou a výměna filtrů každý rok za 1500 Kč. Líbí se mi, že nepropagujete něco, co je předražené a proto se na Vás obracím. Velmi děkuji za Váš názor a radu. Hezký den Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrace studniční vody
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2015 2:53 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Evca"3365b8ps]Dobrý den, prosím Vás o radu, pročetla jsem téměř všechny příspěvky a jestli to dobře chápu, tak všichi filtrují klasickou městskou vodu. Ráda bych použila nějaký filtr vody na studniční vodu do rodiného domu. Nechala jsem si udělat rozbor a vyšlo Konduktivita (1375 μS/cm - norma 1250, dusičnany 70 mg/l - norma 50, tvrdost 36 - dop. norma 6-18, PH 8, železo O,45 mg/l - norma 0,2 mg/l a koliformní bakterie 10 KTJ - norma 0, kult. mikroogranismy 120 KTJ - norma 100 KTJ). To jsem vypsala jenom to, co přesahuje, ostatní je v normě. Ráda bych nainstalovala jeden filtr na vodu do kuchyně, podobně jako to máte Vy. Vzhledem k tomu, že čekáme potomka, tak bych se chtěla zeptat, zda existuje filtr, který by z tého vody udělal vodu vhodnou i pro kojence a v tuto chvíli i pro mě jakožto ženu v očekávání. Měla jsem tady obchodníky, kteří mi nabízeli filtr za 15000 Kč s reverzní osmozou a výměna filtrů každý rok za 1500 Kč. Líbí se mi, že nepropagujete něco, co je předražené a proto se na Vás obracím. Velmi děkuji za Váš názor a radu. Hezký den Eva[/quote3365b8ps]
Doporucuju ti prolezt si vlakno o reverzni osmoze

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:56 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrace studniční vody
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2015 9:49 pm 
Offline

Registrován: sob led 10, 2015 11:18 am
Příspěvky: 2
Omlouvám se, za vložení nového vlákna. Vše je opravdu již ve vláknu o reverzí osmoze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrace studniční vody
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2015 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Evca píše:
Dobrý den, prosím Vás o radu, pročetla jsem téměř všechny příspěvky a jestli to dobře chápu, tak všichi filtrují klasickou městskou vodu. Ráda bych použila nějaký filtr vody na studniční vodu do rodiného domu. Nechala jsem si udělat rozbor a vyšlo: Konduktivita (1375 μS/cm - norma 1250, dusičnany 70 mg/l - norma 50, tvrdost 36 - dop. norma 6-18, PH 8, železo O,45 mg/l - norma 0,2 mg/l a koliformní bakterie 10 KTJ - norma 0, kult. mikroogranismy 120 KTJ - norma 100 KTJ). To jsem vypsala jenom to, co přesahuje, ostatní je v normě. Ráda bych nainstalovala jeden filtr na vodu do kuchyně, podobně jako to máte Vy. Vzhledem k tomu, že čekáme potomka, tak bych se chtěla zeptat, zda existuje filtr, který by z tého vody udělal vodu vhodnou i pro kojence a v tuto chvíli i pro mě jakožto ženu v očekávání. Měla jsem tady obchodníky, kteří mi nabízeli filtr za 15000 Kč s reverzní osmozou a výměna filtrů každý rok za 1500 Kč. Líbí se mi, že nepropagujete něco, co je předražené a proto se na Vás obracím. Velmi děkuji za Váš názor a radu. Hezký den Eva

Tak jak vám správně píše člen pv33 vše na co se ptáte je zde již popsáno, tak si vlákno projděte. Jinak, ta cena kterou vám nabízejí je dost nesmyslná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz