Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 1:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2009 10:27 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
http://karolinaloskotova.blog.cz/0911/r ... ba-vodou-1

co vy na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: ned lis 08, 2009 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
http://karolinaloskotova.blog.cz/0911/rozhovor-s-dr-batmanghelidjem-lecba-vodou-1

co vy na to?

Informace uvedené v tomto článku jsou opravdu z podstatné části pravdivé. Dá se říct, že některé z nich mám uvedeny již dlouho na svých stránkách a vodu lze považovat za naprosto univerzální médium, které v našem těle zajišťuje spoustu funkcí, jež by jsme tam žádným jiným způsobem nebyli schopni zajistit. Osobně doporučuji příjem minimálně 3 l tekutiny denně z nichž podstatnou část by měla tvořit kvalitní voda. Já piji množství ještě větší a snažím se pít vodu naprosto čistou, která navíc obsahuje strukturální ledovou mřížkou, aby se velmi dobře vázala do tkání a byla schopná v mém těle konat to, co voda konat má. Tělo opravdu na nedostatek kvalitní tekutiny nereaguje obrovskými změnami, vytváří spoustu nemocí, které jsou nesmyslně léčeny a v podstatě nikdy nemohou být vyléčeny, pokud se neodstraní příčina sama, což je právě dlouhodobá dehydratace. Já osobně ovšem nezastávám názor, že by se měla pít pouze voda, velkou část denního přijmu tekutiny by měla hradit čerstvá šťáva z ovoce a zeleniny, která je zase nosičem jiných vlastností, také pro náš organismus životně důležitých. Dodává nám vitamíny, minerály a enzymy, které jsou nezbytné pro dokonalé fungování těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2010 12:20 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Nevadí, ked zapíjam solankou tablety horčíku a vápniku?
Zapíjam to ráno, hend po prebudení a defekácii.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2010 5:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Nevadí, ked zapíjam solankou tablety horčíku a vápniku?
Zapíjam to ráno, hend po prebudení a defekácii.
Ďakujem

Ne, to nevadí, ale proč stále jíte ten vápník, když jsem vám již psal, že to není nutné a máte ho určitě dostatek v potravě. To vám akorát zajistí nějakou sedimentaci vápníku někde v organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2010 9:01 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Vlastne ani neviem. Možno kvoli tej námahe,ale pri tom čo jem to zrejme nutné nie je.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 2:27 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Ne, to nevadí, ale proč stále jíte ten vápník, když jsem vám již psal, že to není nutné a máte ho určitě dostatek v potravě. To vám akorát zajistí nějakou sedimentaci vápníku někde v organizmu.

Mozno, aby si ten horcik nemyslel, ze nahodou nebude mat co robit. \":lol:\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 8:23 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
mám dojem, že kombinace vody s kyselinou askorbovou, kdy do 1,5l nasypu 5g kyseliny není úplně ideální. Může mě to nějak dráždit či co...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
mám dojem, že kombinace vody s kyselinou askorbovou, kdy do 1,5l nasypu 5g kyseliny není úplně ideální. Může mě to nějak dráždit či co...?

Já ji piji zásadně ve šťávě, a ve vodě to vyzkoušené nemám, také nepíšete, jak dráždit. Vyzkoušejte to ve šťávě, nebo se dá asi přidat třeba melasa, nebo javorový sirup a klidně i med s citronem. Za těchto podmínek by to již nic dělat asi nemělo, ale sám to tak nepoužívám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: pát led 29, 2010 12:03 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Já ji piji zásadně ve šťávě, a ve vodě to vyzkoušené nemám, také nepíšete, jak dráždit. Vyzkoušejte to ve šťávě, nebo se dá asi přidat třeba melasa, nebo javorový sirup a klidně i med s citronem. Za těchto podmínek by to již nic dělat asi nemělo, ale sám to tak nepoužívám.

no, zkusil jsem to teď dát do mrkvové šťávy a je to v poho \":)\" není to tak cítit a bude se to postupně uvolňovat a je to... takže ráno do šťávy a pokoj na celý den:) ale dnes jsem zase zjistil, že i přesto, že jim víceméně syrovou stravu, tak mám v 19:40 pH moči 7,5 a pH slin 8,1.... Je to v pořádku na to, že jím syrovou stravu a ta klasická by mě to měla tak akorát srazit ke kyselosti? A to mám každý den 0,5l kefíru, který by měl být kyselinotvorný, většinou teda smíchaný s jablky a buď pohankou nebo ovesnými či žitnými vločkami...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: pát led 29, 2010 11:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
no, zkusil jsem to teď dát do mrkvové šťávy a je to v poho \":)\" není to tak cítit a bude se to postupně uvolňovat a je to... takže ráno do šťávy a pokoj na celý den:) ale dnes jsem zase zjistil, že i přesto, že jim víceméně syrovou stravu, tak mám v 19:40 pH moči 7,5 a pH slin 8,1.... Je to v pořádku na to, že jím syrovou stravu a ta klasická by mě to měla tak akorát srazit ke kyselosti? A to mám každý den 0,5l kefíru, který by měl být kyselinotvorný, většinou teda smíchaný s jablky a buď pohankou nebo ovesnými či žitnými vločkami...

To pH je moc vysoké, pak se nemůžete cítit dobře. Kefír nemusí u lidí vyvolávat kyselou reakci, teoreticky může zvedat hladinu zahlenění, ale ani tady ne vždy. Měl by se pít pokud možno samotný, mezi jídly, jako přesnídávka. Mě na tom, ve vašem stavu, nesedí ten oves a žito, to bych asi vynechal. Jsou to čistá lepidla a to se těžko kadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: sob led 30, 2010 9:10 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
To pH je moc vysoké, pak se nemůžete cítit dobře. Kefír nemusí u lidí vyvolávat kyselou reakci, teoreticky může zvedat hladinu zahlenění, ale ani tady ne vždy. Měl by se pít pokud možno samotný, mezi jídly, jako přesnídávka. Mě na tom, ve vašem stavu, nesedí ten oves a žito, to bych asi vynechal. Jsou to čistá lepidla a to se těžko kadí.

jo, pH je asi dost vysoké. Dnes ráno pH moči 7 a pH slin 7. Přitom jím v podstatě syrovou stravu a občas něco, ale většinou vegetariánského. Což mi na jednu stranu přijde divný, že by to takhle příroda vymyslela? A když nechci jíst nic co prošlo potravinářským průmyslem, tak jsem v myšlenkách na rozcestí, co vlastně dál... ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: sob led 30, 2010 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
jo, pH je asi dost vysoké. Dnes ráno pH moči 7 a pH slin 7. Přitom jím v podstatě syrovou stravu a občas něco, ale většinou vegetariánského. Což mi na jednu stranu přijde divný, že by to takhle příroda vymyslela? A když nechci jíst nic co prošlo potravinářským průmyslem, tak jsem v myšlenkách na rozcestí, co vlastně dál... ?

Naši předci nebyli vegetariáni a živili se převážně ořechy, semínky a různým ovocem, ovšem také masem, většinou v syrové podobě a velice čerstvým. Všechno se vám podle nich asi nepovede zařídit a vysoké pH klidně srazíte buď kyselinotvornou stravou, nebo si dejte pořádnou dávku vitamínu C, což je vlastně čistá kyselina a pH moči vám klesne. U slin je to trochu jinak a klidně to může být pouze momentálním stresem, což vyřeší hořčík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: sob led 30, 2010 10:12 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Naši předci nebyli vegetariáni a živili se převážně ořechy, semínky a různým ovocem, ovšem také masem, většinou v syrové podobě a velice čerstvým. Všechno se vám podle nich asi nepovede zařídit a vysoké pH klidně srazíte buď kyselinotvornou stravou, nebo si dejte pořádnou dávku vitamínu C, což je vlastně čistá kyselina a pH moči vám klesne. U slin je to trochu jinak a klidně to může být pouze momentálním stresem, což vyřeší hořčík.

jasný, s těmi semínky a oříšky je to vcelku známé a pochopitelné a to neměli zeleninu? Ono ostatně v té době asi nebyla tak rozšířená jako dnes, že? A taky, kdž je člověk pročištěný a spaluje mu to jak má, tak nepotřebuje tolik jídla. A zvlášť když má živé jídlo. Stačí málo, aby z toho dostal moc, nemýlím-li se...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: sob led 30, 2010 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
jasný, s těmi semínky a oříšky je to vcelku známé a pochopitelné a to neměli zeleninu? Ono ostatně v té době asi nebyla tak rozšířená jako dnes, že? A taky, kdž je člověk pročištěný a spaluje mu to jak má, tak nepotřebuje tolik jídla. A zvlášť když má živé jídlo. Stačí málo, aby z toho dostal moc, nemýlím-li se...

No zelenina v naší podobě, jak ji známe nyní, asi ani neexistovala, pouze nějaké prapradruhy, které připomínaly nějaké kořínky, nebo listové druhy zeleniny. Větší podíl stravy představovaly ořechy, různá semena, trochu zeleniny a hodně ovoce, menší podíl poté syrové maso. Dle mého názoru jedli mnohem méně než mi a daleko lépe spalovali, což umožňovalo dobré prokysličení těla dané dostatkem pohybu a minimem stresů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voda - úžasná záležitost
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 11:47 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Zaujímalo by ma, ako riešili kombináciu ovocia a orechov/semien, kedže som čítal na stránke freshness.cz ( zdroj je asi každá kniha o vitariánstve, neviem, nemám takú ani jednu ), že po konzumácií orechov treba počkať niekedy až 12 hodín, aby sa "nebili" s ovocím. Silne pochybujem, že predkovia tak robili.
A čo sa týka surového mäsa, makrobiotici píšu niečo v tom zmysle : surové obilniny, strukoviny a mäso sú veľmi ťažko stráviteľné, preto ich varíme, aby sme mohli využiť ich potenciál. Ja nepropagujem makrobiotiku, len mi vadí, že znova iný názor... čo vec, to názor... raz je surové mäso ľahko stráviteľné ( pre človeka ), raz veľmi ťažko... Mám v tom zmätok, ale aj tak...surové mäso nemám skadiaľ jesť, takže "prežijem" tento zmätok. Tak či tak, mäso jem len v chladnom období, s prichádzajúcou jarou budem makro-vega-vitarián \":D\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz