Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 10:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 2:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Chufa píše:
Pokusil jsem se taky vymrazit minerály v obyčejné skleněné 0,7l láhvi.Jakmile se začal vytvářet led,vodu jsem vylil.Láhev samozřejmě praskla,ale to vůbec nevadilo,protože jsem ji přendal do skleněné nádoby,kde na parapetu a sluníčku pomalu roztála.
Vodu jsem přecedil a můžu říct,že byla opravdu výborné jemné chuti.

Teď zvažuji tyto láhve.Cena je vysoká,ale investice se vrátí.
http://www.quillcz.cz/on-line-shop/odol ... blue-1-l-2
Prve jsem řešil prázdné láhve od sektu,ale nevím jestli by taky nepraskli.Ještě mě napadlo \":idea:\" láhve od starých sifonů.Chtělo by to vyzkoušet.

Mrazit vodu ve skle je blbost. To ti praskne vždycky. Jak píše Jarda, tak není problém s obyčejnou PETkou. Škodliviny se z ní do vody uvolňujou při nevhodném skladování, tzn. v teple a světle. Obzvlášť přímej sluneční svit vodě v plastu nesvědčí.

Litrová flaška za 249 Kč, to je nehoráznost. Velmi odolná a lehká je i PETka, údaj o recyklovatelnosti je u produktu, kterej mne předpokládám mnohonásobně přežije, na dvě věci a existujou i PETky se širokým hrdlem. Tekutina uvnitř PETky pokud vím taky nezapáchá po použitých materiálech. Navíc PETky se na rozdíl od tohodle produktu vyráběj v různejch objemech od stovek mililitrů po desítky litrů.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 4:36 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 4:29 pm
Příspěvky: 2
Vymrazování vody používám už třetím rokem. Po těžkém zánětu slinivky jsem vodu vůbec nemohla.
Ležela mi v žaludku jako kámen. Pak mi kamarád doporučil tyto stránky. Vodu jsem hned vyzkoušela
a takto upravenou vodu snese i moje slinivka. Byla jsem šťastná jako blecha, protože dřív jsem pila
jen čistou vodu a moc mi to chybělo. Tuto vodu upřednostňuje i moje kočka a ta moc dobře ví co je
pro ni dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Zlata píše:
Vymrazování vody používám už třetím rokem. Po těžkém zánětu slinivky jsem vodu vůbec nemohla.
Ležela mi v žaludku jako kámen. Pak mi kamarád doporučil tyto stránky. Vodu jsem hned vyzkoušela
a takto upravenou vodu snese i moje slinivka. Byla jsem šťastná jako blecha, protože dřív jsem pila
jen čistou vodu a moc mi to chybělo. Tuto vodu upřednostňuje i moje kočka a ta moc dobře ví co je
pro ni dobré.

Vidíte jak jednoduchá blbost může člověku zlepšit život, to jsem ani dosud netušil, že dovede i problém se slinivkou, zajímavá informace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 9:30 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Ledinková voda


Jednoduchou úpravou vody získáme silný energetický zdroj, můžeme zamezit stálé únavě a dokonce zvýšit svou potenci. Když někomu radím užívat „ ledinkovou vodu „ , často vzpomenu na jednu babičku, která se ke mně přišourala. Je faktem, že jsem ji pomohl i jinak, ale ona za mnou přiběhla za dva měsíce a byla ohromně nadšena právě ledinkovou vodou. Podruhé jsem ji nepoznal. Nebyla to už babička, ale dáma....
Vyprávěla, jak ji ledinková voda postavila na nohy, že prý je ji 68 let a 20 let se už vůbec nezajímala o muže. Tato voda ji tak omladila, že začala muže potřebovat. Nejbližší chlap byl kostelník, kterého vyloženě znásilnila.
Příprava ledinkové vody je jednoduchá, ale vše geniální je v podstatě jednoduché:
1. Necháme v mrazáku zmrazit asi litr vody v nádobě, která se neroztrhne. Pak ji necháme rozmrazit při pokojové teplotě. Zmrzlá a roztátá voda obsahuje takové útvary ( ledinky ), které se nalepí na buňky a regenerují je, samozřejmně, když tu vodu pijeme.
2. Voda se nesmí více ohřát než na 38 stupňů, jinak ledinkové útvary zmizí. Než voda v nádobě promrzne, trvá to nějakou dobu, proto necháme současně jednu vodu mrazit a druhou tající přes den popíjíme.
Snad každý z nás si všiml,že když dáme do nějakého nápoje led,že nás to osvěží. Není to tím, že je nápoj chladný, ale právě ledinkami. Ledinky najdeme také ve zmrzlině, která nás zpočátku osvěží,ale tuk, který zmrzlina obsahuje, za nějaký čas naopak zvýší tělesnou teplotu a dochází k útlumu.
V ledinkové vodě, kterou necháme nejdřív roztát, můžeme louhovat slupky z jablek, ale i jiné ovoce. Když sníme celé jablko, to se dostane do trávení a působí jinak. Slupky z jablek louhované 10 hodin ve vodě působí povzbudivě na intelektuální sféru člověka a hlavně posílí srdce. Čím kyselejší jablko, tím lépe.Můžeme využít i pláničky, které jinak nikdo nechce. Vylouhované slupky jsou bezcenné, ty vyhodíme. Nejúčinnější je popíjet tuto vodu po troškách celý den.
Ledinky objevil a pojmenoval jakýsi ornitolog, který zjistil, že ptáci, kteří pijí roztátou vodu z ledu, jsou proti stejnému druhu z teplejších krajin ( kde tato možnost není ) čilejší, zdravější, rychleji jim rostou mláďata a dožívají se 3x delšího věku!

Z knihy Jana Spěváčka „ Rozmluva s duchovním mistrem 1. - Cesta magie


Dodatek ...RADA od Katky z FB :
Má se vypít voda a cca 5cm ke konci ji už vylít,aby to bylo 1OO%-v tom prý lidi dělají chybu,že vypijí až do dna-rada mojí mamči,když jsem se jí tímto článkem chlubila:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Ledinková voda


Jednoduchou úpravou vody získáme silný energetický zdroj, můžeme zamezit stálé únavě a dokonce zvýšit svou potenci. Když někomu radím užívat „ ledinkovou vodu „ , často vzpomenu na jednu babičku, která se ke mně přišourala. Je faktem, že jsem ji pomohl i jinak, ale ona za mnou přiběhla za dva měsíce a byla ohromně nadšena právě ledinkovou vodou. Podruhé jsem ji nepoznal. Nebyla to už babička, ale dáma....
Vyprávěla, jak ji ledinková voda postavila na nohy, že prý je ji 68 let a 20 let se už vůbec nezajímala o muže. Tato voda ji tak omladila, že začala muže potřebovat. Nejbližší chlap byl kostelník, kterého vyloženě znásilnila.
Příprava ledinkové vody je jednoduchá, ale vše geniální je v podstatě jednoduché:
1. Necháme v mrazáku zmrazit asi litr vody v nádobě, která se neroztrhne. Pak ji necháme rozmrazit při pokojové teplotě. Zmrzlá a roztátá voda obsahuje takové útvary ( ledinky ), které se nalepí na buňky a regenerují je, samozřejmně, když tu vodu pijeme.
2. Voda se nesmí více ohřát než na 38 stupňů, jinak ledinkové útvary zmizí. Než voda v nádobě promrzne, trvá to nějakou dobu, proto necháme současně jednu vodu mrazit a druhou tající přes den popíjíme.
Snad každý z nás si všiml,že když dáme do nějakého nápoje led,že nás to osvěží. Není to tím, že je nápoj chladný, ale právě ledinkami. Ledinky najdeme také ve zmrzlině, která nás zpočátku osvěží,ale tuk, který zmrzlina obsahuje, za nějaký čas naopak zvýší tělesnou teplotu a dochází k útlumu.
V ledinkové vodě, kterou necháme nejdřív roztát, můžeme louhovat slupky z jablek, ale i jiné ovoce. Když sníme celé jablko, to se dostane do trávení a působí jinak. Slupky z jablek louhované 10 hodin ve vodě působí povzbudivě na intelektuální sféru člověka a hlavně posílí srdce. Čím kyselejší jablko, tím lépe.Můžeme využít i pláničky, které jinak nikdo nechce. Vylouhované slupky jsou bezcenné, ty vyhodíme. Nejúčinnější je popíjet tuto vodu po troškách celý den.
Ledinky objevil a pojmenoval jakýsi ornitolog, který zjistil, že ptáci, kteří pijí roztátou vodu z ledu, jsou proti stejnému druhu z teplejších krajin ( kde tato možnost není ) čilejší, zdravější, rychleji jim rostou mláďata a dožívají se 3x delšího věku!

Z knihy Jana Spěváčka „ Rozmluva s duchovním mistrem 1. - Cesta magie


Dodatek ...RADA od Katky z FB :
Má se vypít voda a cca 5cm ke konci ji už vylít,aby to bylo 1OO%-v tom prý lidi dělají chybu,že vypijí až do dna-rada mojí mamči,když jsem se jí tímto článkem chlubila:)

Tak vidíte, jak dobře to funguje, a řeklo by se zmrzlá voda.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 12:15 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
jani píše:
Ledinková voda
1. Necháme v mrazáku zmrazit asi litr vody v nádobě, která se neroztrhne. Pak ji necháme rozmrazit při pokojové teplotě. Zmrzlá a roztátá voda obsahuje takové útvary ( ledinky ), které se nalepí na buňky a regenerují je, samozřejmně, když tu vodu pijeme.

No... a to isté robím aj ja, akurát tú vodu pred zamrazením nechám zovrieť na minútu, počkám kým vychladne, dám zamraziť, rozmrazím, a vidím, ako sa na dne fľaše nachádza rôzny balast (anorganické minerály, ale určite ešte aj niečo naviac...)...
Nie je môj postup LEPŠÍ ? Mne príde že áno, aj keď ho Jarda pred dvoma rokmi označoval ako neefektívny...
Totiž pri mojom postupe "ledinky" ostávajú, ale zároveň sa zbavím aj väčšiny anorganických minerálov, ktoré sa vo forme "jemnučkého piesočku" usadia na dne fľaše... A zo skúseností počas mrazenia obyčajnej vody BEZ TOHO aby prešla varom viem, že tam sa pri rozmrazení usadí na dne nádoby skutočne MINIMUM "jemnučkého piesočku", ak vôbec nejaký (už si presne nepamätám)...
TAK ? ....

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 12:57 am 
Offline

Registrován: pon úno 04, 2013 12:45 am
Příspěvky: 1
V knize Hladovění pro zdraví, MUDr. Vilma Partyková (1998)
se pise ...Příprava vody zbavené deuteria:
· K přípravě vody bez deuteria je nejlépe použít pramenitou vodu. Pokud musíme
použít vodu z vodovodu, nabereme ji večer. Nádobu neuzavíráme, aby z vody přes
noc vyprchal chlór.
· Do uzavřené plastové nádoby nalijeme litr vody a vložíme na 4-5 hodin do
mrazničky. To, co začíná mrznout nejdříve, je těžká voda - deuterium.
· Sledujeme zmrazování tak, aby 3/4 původního množství vody, tj. 700-750 ml, zůstaly
tekuté. To je voda zbavená deuteria.
· Vodu procedíme a necháme zmrazit pro pozdější použití.
· Led vyhodíme. Je to zmrzlá těžká voda.

tak a ted babo rad, je to presne naopak.. tak co je spravne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2013 3:51 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
rorobo píše:
V knize Hladovění pro zdraví, MUDr. Vilma Partyková (1998)
se pise ...Příprava vody zbavené deuteria:
· K přípravě vody bez deuteria je nejlépe použít pramenitou vodu. Pokud musíme
použít vodu z vodovodu, nabereme ji večer. Nádobu neuzavíráme, aby z vody přes
noc vyprchal chlór.
· Do uzavřené plastové nádoby nalijeme litr vody a vložíme na 4-5 hodin do
mrazničky. To, co začíná mrznout nejdříve, je těžká voda - deuterium.
· Sledujeme zmrazování tak, aby 3/4 původního množství vody, tj. 700-750 ml, zůstaly
tekuté. To je voda zbavená deuteria.
· Vodu procedíme a necháme zmrazit pro pozdější použití.
· Led vyhodíme. Je to zmrzlá těžká voda.

tak a ted babo rad, je to presne naopak.. tak co je spravne?

rorobo : chce sa ti "blbnut" s tym, aby si si musel strazit cas, a byt soma 4-5 hodinu po zacati mrazenia...atd... ?.... Radsej si zamraz celu vodu....Napr tak, ako som o tom pisal ja.... Prevarit, zamrazit, odmrazit. Ja to ale uz nerobim v PETkach, ale v skle .... Hrubsom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2013 9:39 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
NOWOCAYN_2 píše:
rorobo : chce sa ti "blbnut" s tym, aby si si musel strazit cas, a byt soma 4-5 hodinu po zacati mrazenia...atd... ?.... Radsej si zamraz celu vodu....Napr tak, ako som o tom pisal ja.... Prevarit, zamrazit, odmrazit. Ja to ale uz nerobim v PETkach, ale v skle .... Hrubsom.

Mne rozum říká, že voda z ledu je to dobre, nezmrzlé vylít. I MUDr. Vilma Partyková se muze mylit. (voda s primesi se urcite mrazi o něco déle)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 7:24 pm 
Offline

Registrován: ned úno 10, 2013 7:07 pm
Příspěvky: 1
Myslim, ze pravda v tom vymrazovani je na oboch stranach. Deuterium resp. tazka voda z neho naozaj ide do krystalickej mriezky skor, preto zacina mrznut ako prve - uz od 3 stupnov celzia. Avsak urcite ho v tej vode nie je tolko, aby zabralo stvrtinu vody - v prirode sa vyskytuje v pomere priblizne 1:6500. A zaroven je pravda, ze mineraly rozpustene vo vode a disociovane ionty idu do krystalickej mriezky pomalsie - takze tu moze byt ta 1/4 smerodajna...
Z uvedeneho mi pride, ze klasicky postup tu prezentovany sa da zdokonalit este tak, ze na zaciatku naozaj prvy tvoreny lad (ale urcite nie jednu stvrtinu, rozhodne menej) vyhodime, nechame dalej mrazit a zo zvysku tiez jednu stvrtinu vyhodime. Je to ale narocne na cas a neviem, ci sa niekomu chce stale kontrolovat mrazak, no ak ano, potom tym asi nic nepokazi. Nemam vsak vedomost o tom, ci sa to oplati - deuterium tu bolo vo svojej prirodzenom pomere stale, jedine ze by sa jeho podiel ludskym zasahom vyrazne zvysil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 6:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
rorobo píše:
V knize Hladovění pro zdraví, MUDr. Vilma Partyková (1998)
se pise ...Příprava vody zbavené deuteria:
· K přípravě vody bez deuteria je nejlépe použít pramenitou vodu. Pokud musíme
použít vodu z vodovodu, nabereme ji večer. Nádobu neuzavíráme, aby z vody přes
noc vyprchal chlór.
· Do uzavřené plastové nádoby nalijeme litr vody a vložíme na 4-5 hodin do
mrazničky. To, co začíná mrznout nejdříve, je těžká voda - deuterium.
· Sledujeme zmrazování tak, aby 3/4 původního množství vody, tj. 700-750 ml, zůstaly
tekuté. To je voda zbavená deuteria.
· Vodu procedíme a necháme zmrazit pro pozdější použití.
· Led vyhodíme. Je to zmrzlá těžká voda.

tak a ted babo rad, je to presne naopak.. tak co je spravne?

Co na tom vidíte za problém, deuterium mrzne dříve než na nule a minerály zase dost pod nulou, čili jde oddělit obě frakce, ale už to bude dost složité blbnutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 6:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
luihoran píše:
Myslim, ze pravda v tom vymrazovani je na oboch stranach. Deuterium resp. tazka voda z neho naozaj ide do krystalickej mriezky skor, preto zacina mrznut ako prve - uz od 3 stupnov celzia. Avsak urcite ho v tej vode nie je tolko, aby zabralo stvrtinu vody - v prirode sa vyskytuje v pomere priblizne 1:6500. A zaroven je pravda, ze mineraly rozpustene vo vode a disociovane ionty idu do krystalickej mriezky pomalsie - takze tu moze byt ta 1/4 smerodajna...
Z uvedeneho mi pride, ze klasicky postup tu prezentovany sa da zdokonalit este tak, ze na zaciatku naozaj prvy tvoreny lad (ale urcite nie jednu stvrtinu, rozhodne menej) vyhodime, nechame dalej mrazit a zo zvysku tiez jednu stvrtinu vyhodime. Je to ale narocne na cas a neviem, ci sa niekomu chce stale kontrolovat mrazak, no ak ano, potom tym asi nic nepokazi. Nemam vsak vedomost o tom, ci sa to oplati - deuterium tu bolo vo svojej prirodzenom pomere stale, jedine ze by sa jeho podiel ludskym zasahom vyrazne zvysil...

Píšete to správně a pokud jde o deuterium, to zůstává v buňkách a proto člověk postupně vysychá, čili je opravdu dobré pít vodu bez deuteria, což naopak deuterium usazené v buňkách odstraní a člověk vlastně mládne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 10:30 am 
Offline

Registrován: pon srp 12, 2013 10:05 am
Příspěvky: 1
Odstránenie ťažkej vody ( nie samotného deutéria - to je plyn , vodík ) z pitnej vody na základe logiky :

Ľad je vždy ľahší a pláva na vrchu , hoci voda pod ním je logicky teplejšia , ako tá na dne . Takže pravdepodobne naozaj ťažká voda , ktorá je na dne , zamrzne ako prvá a jeho kryštáliky vystúpajú na hladinu . Po zamrznutí celého obsahu fľaše teda ťažkú vodú nájdeme na povrchu . Ak potom necháme vodu prirodzeným spôsobom topiť , roztopí sa ťažká voda ako prva - a vylejeme tých pár centilitrov . Ak chceme mať istotu , počkáme , až sa odtopí ešte trošku a spláchneme aj náhodné ostatky. A máme len normálnu vodu .
Ale : ľad v jazere , kde dno je určite vždy teplejšie , sa deutérium koncentruje na dne . Na povrch sa dostane len pri silnom vetre , ktorý vodu premieša .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: pon srp 19, 2013 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
jaro+ píše:
Odstránenie ťažkej vody ( nie samotného deutéria - to je plyn , vodík ) z pitnej vody na základe logiky :

Ľad je vždy ľahší a pláva na vrchu , hoci voda pod ním je logicky teplejšia , ako tá na dne . Takže pravdepodobne naozaj ťažká voda , ktorá je na dne , zamrzne ako prvá a jeho kryštáliky vystúpajú na hladinu . Po zamrznutí celého obsahu fľaše teda ťažkú vodú nájdeme na povrchu . Ak potom necháme vodu prirodzeným spôsobom topiť , roztopí sa ťažká voda ako prva - a vylejeme tých pár centilitrov . Ak chceme mať istotu , počkáme , až sa odtopí ešte trošku a spláchneme aj náhodné ostatky. A máme len normálnu vodu .
Ale : ľad v jazere , kde dno je určite vždy teplejšie , sa deutérium koncentruje na dne . Na povrch sa dostane len pri silnom vetre , ktorý vodu premieša .

V mrazáku to skutečně funguje jinak než v přírodě a normálně tato voda tvoří při mrznutí takové dlouhé jehličky, které jsou rozptýlené v celém objemu a je nutno je odstranit přelitím přes síto v určitém momentu mrznutí vody. Ideální je použít třeba výrobník na zmrzlinu a na přesné teplotě jeho obsah vypustit automaticky přes to sítko a tím zmrzlou část oddělit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2013 4:37 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 21, 2013 12:22 am
Příspěvky: 2
Jardo, prosím Vás, můžu opravdu pít běžně vodu demineralizovanou? Kdykoliv ji piji, všichni si klepou na čelo, že piji vodu mrtvou, zbavenou minerálů. Mně tahle voda chutná, netlačí mě v žaludku, přijde lehčí.
Vodu děláme z AQUA OSMOTIC 02 http://www.aquaosmotic.cz/produkty.html I prodejce vodu na běžné pití nedoporučuje, protože je zbavená minerálů a ty je pak třeba dodávat jinak. Můžu prý v ní vařit, udělat si čaj nebo kafe, občas skleničku i vypít denně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz