Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2009 12:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Vymrazení minerálů

Vymrazování minerálů, představuje velice jednoduchou metodu demineralizace vody v domácích podmínkách. Jedná se o metodu, která není příliš dokonalá, minerály neodstraňuje zcela a bohužel neodstraní ani další reziduální látky. I tak je pro lidi, kteří nechtějí investovat do drahého destilačního přístroje, nebo reverzní osmózy, jednoduchou a dobře použitelnou metodou na zlepšení kvality vody a dosažení nízké mineralizace vody, která je pak vhodná pro běžné pití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 8:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Vymrazení minerálů

Vymrazování minerálů, představuje velice jednoduchou metodu demineralizace vody v domácích podmínkách. Jedná se o metodu, která není příliš dokonalá, minerály neodstraňuje zcela a bohužel neodstraní ani další reziduální látky. I tak je pro lidi, kteří nechtějí investovat do drahého destilačního přístroje, nebo reverzní osmózy, jednoduchou a dobře použitelnou metodou na zlepšení kvality vody a dosažení nízké mineralizace vody, která je pak vhodná pro běžné pití.


Zrejme nielen ja, by som chcela vedieť niečo bližšie, ako sa tá metóda uplatňuje v praxi. Asi by to chcelo trochu pogúgliť, ale tuto to bude pre nás lenivcov jednoduchšie \":)\" Dík za podrobnejší návod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Zrejme nielen ja, by som chcela vedieť niečo bližšie, ako sa tá metóda uplatňuje v praxi. Asi by to chcelo trochu pogúgliť, ale tuto to bude pre nás lenivcov jednoduchšie \":)\" Dík za podrobnejší návod.

Zmíněná metoda je pro ty, co na poměrně drahý destilační přístroj, nebo reverzní osmózu nemají, nebo si je prozatím kupovat nechtějí. Také je vhodná na cestách, kde nemáte přístup k demineralizované vodě a máte k dispozici mrazák. Postup není ani zdaleka tak dokonalý jako destilace, či reverzní osmóza, ale umožňuje si vyrobit téměř všude nízko mineralizovanou vodu bez destilačního přístroje, nebo reverzní osmózy, ale ne tak čistou. Připravíte si jí tak, že pitnou vodou z kohoutku naplníte plastovou láhev, neplníte zcela, ale necháte nějaký prázdný prostor. Šikmo hrdlem nahoru, tak aby voda nebyla v hrdle ji dáte zamrazit do mrazáku. V průběhu mrznutí vodu občas zkontrolujete a před úplným zmrznutím, tak zhruba po 2 hodinách, podle velikosti láhve, vstupní a mrazící teploty, láhev vyndáte, led uvnitř paličkou, nebo válečkem na nudle rozbijete a vylijete asi 1/4 ještě nezmrzlé vody. V této části nezmrzlé vody jsou vytlačeny právě ty solné příměsi a balast, který je ve vodě nežádoucí. Led poté necháme roztát a nepatrná část solí, která zbude v ledu po roztátí se usadí na dně ve formě kalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 11:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Funguje to i naopak, že to svinstvo, které zmrzne jako poslední, taky jako první roztaje?
Jelikož mám jen malý mrazák u lednice, tak mi voda mrzne déle než 2 hodiny. Ale když jí tam nechám celý den, tak když přijdu z práce, je už zmrzlá celá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Funguje to i naopak, že to svinstvo, které zmrzne jako poslední, taky jako první roztaje?
Jelikož mám jen malý mrazák u lednice, tak mi voda mrzne déle než 2 hodiny. Ale když jí tam nechám celý den, tak když přijdu z práce, je už zmrzlá celá.

Tak to bohužel už ne, protože hrouda ledu rozmrzá od vnějších stěn, nikoliv zevnitř, kde je zmrzlá většina solí. Teoreticky můžete vyzkoušet nechat rozmrznout jen čistý obal a ten střed s nečistotami pak vyhodit, ale jak kvalitní produkt získáte nedokážu odhadnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: ned říj 24, 2010 9:44 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 3:00 pm
Příspěvky: 13
Bydliště: Lužany u Přeštic
Jarda píše:
Vymrazení minerálů

Vymrazování minerálů, představuje velice jednoduchou metodu demineralizace vody v domácích podmínkách. Jedná se o metodu, která není příliš dokonalá, minerály neodstraňuje zcela a bohužel neodstraní ani další reziduální látky. I tak je pro lidi, kteří nechtějí investovat do drahého destilačního přístroje, nebo reverzní osmózy, jednoduchou a dobře použitelnou metodou na zlepšení kvality vody a dosažení nízké mineralizace vody, která je pak vhodná pro běžné pití.

Dobrý večer, pane Jardo, asi mám blbý dotazy, ale nevim, tímto způsobem vymrznou zřejmě jen minerály(tvrdost vody), dusičnany a dusitany asi ve vodě zůstávájí, že? Díky a vážím si vašich vědomostí a hlavně rad \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: pon říj 25, 2010 8:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Nykša píše:
Dobrý večer, pane Jardo, asi mám blbý dotazy, ale nevim, tímto způsobem vymrznou zřejmě jen minerály(tvrdost vody), dusičnany a dusitany asi ve vodě zůstávájí, že? Díky a vážím si vašich vědomostí a hlavně rad \":)\"

To píšete správně, opravdu se odstraní pouze minerály a ještě ne veškeré, na další znečištění vody to moc velký vliv bohužel nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 10:54 pm 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:20 pm
Příspěvky: 6
Ziskam neco zmrazenim a rozmrazenim vody - krome toho, ze mam moznost odlit rezidualni latky ? Zajimaji me klastry molekul a krystalicka mrizka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Misa píše:
Ziskam neco zmrazenim a rozmrazenim vody - krome toho, ze mam moznost odlit rezidualni latky ? Zajimaji me klastry molekul a krystalicka mrizka.

Ano, ty tam právě vyrobíte a pak má voda ty špičkové vlastnosti, které má mít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: sob lis 27, 2010 10:57 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jak takto vyrobená voda vydrží v tém pet lahvi? A raději skladovat v lednici? Je tato voda vhodná k použití do půstového dnu? Nebo raději opravdu destilovanou vodu z lékárny? Jaký je rozdíl, mezi touto vyrobenou vodou a vodou takovou, když naplněnou láhev vodou z kohoutku dám zamrazit. Po úplném zmrazení vyjmu, nechám roztát a přes filtrovací papír jednou nebo dvakrát nechám přelít? Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 10:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Jak takto vyrobená voda vydrží v tém pet lahvi? A raději skladovat v lednici? Je tato voda vhodná k použití do půstového dnu? Nebo raději opravdu destilovanou vodu z lékárny? Jaký je rozdíl, mezi touto vyrobenou vodou a vodou takovou, když naplněnou láhev vodou z kohoutku dám zamrazit. Po úplném zmrazení vyjmu, nechám roztát a přes filtrovací papír jednou nebo dvakrát nechám přelít? Děkuji za odpověď

I několik dní a skladovat v lednici. Na půsty moc vhodná není, protože není demineralizovaná, ale určitě se dá používat. Destilovaná voda je prostě H2O, ale toto je roztok různých solí a to je docela velký rozdíl. Čili jde o vodu sice relativně dobrou, ale určitě nedosahuje čistoty destilované vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 12:01 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, mám otázku. Ak vodu z vodovodu nechám odstáť 24 hodín, potom prevarím, zamrazím, rozmrazím (pričom odlejem tak, aby tie rôzne "usadeniny" ostali ako odpad, ktorý nepoužijem), tak... zbavím tu vodu minerálov (nežiadúcich, pokiaľ viem), nie len "špiny" ? Resp... čo sú tie usadeniny, ktoré sa od vody oddelial týmto postupom, zač ? Pretože chlór by sa mal teoreticky odpariť vďaka 24 hodinovému odstatiu + 15 minútovému vretiu na sporáku (stredný plyn, slabé vretie, aby sa nevyparilo zbytočne príliš veľa vody). Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, mám otázku. Ak vodu z vodovodu nechám odstáť 24 hodín, potom prevarím, zamrazím, rozmrazím (pričom odlejem tak, aby tie rôzne "usadeniny" ostali ako odpad, ktorý nepoužijem), tak... zbavím tu vodu minerálov (nežiadúcich, pokiaľ viem), nie len "špiny" ? Resp... čo sú tie usadeniny, ktoré sa od vody oddelial týmto postupom, zač ? Pretože chlór by sa mal teoreticky odpariť vďaka 24 hodinovému odstatiu + 15 minútovému vretiu na sporáku (stredný plyn, slabé vretie, aby sa nevyparilo zbytočne príliš veľa vody). Ďakujem za odpoveď.

Ten postup je špatně, musíte ten balast vylít ještě před celkovým zmrznutím vody, protože mrzne pouze voda a teprve poté obsažené minerální látky a nečistoty. Pokud to děláte tak, jak jste popsal, tak moc efektu z toho postupu nemáte, akorát dobrý pocit. Takto správně provedený postup odstraní podstatnou část nežádoucích minerálů a škodlivin, přičemž obnoví strukturální krystalickou mřížku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 12:00 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 9:06 pm
Příspěvky: 4
Pokusil jsem se taky vymrazit minerály v obyčejné skleněné 0,7l láhvi.Jakmile se začal vytvářet led,vodu jsem vylil.Láhev samozřejmě praskla,ale to vůbec nevadilo,protože jsem ji přendal do skleněné nádoby,kde na parapetu a sluníčku pomalu roztála.
Vodu jsem přecedil a můžu říct,že byla opravdu výborné jemné chuti.

Teď zvažuji tyto láhve.Cena je vysoká,ale investice se vrátí.
http://www.quillcz.cz/on-line-shop/odol ... blue-1-l-2
Prve jsem řešil prázdné láhve od sektu,ale nevím jestli by taky nepraskli.Ještě mě napadlo \":idea:\" láhve od starých sifonů.Chtělo by to vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymrazení minerálů
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 1:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Chufa píše:
Pokusil jsem se taky vymrazit minerály v obyčejné skleněné 0,7l láhvi.Jakmile se začal vytvářet led,vodu jsem vylil.Láhev samozřejmě praskla,ale to vůbec nevadilo,protože jsem ji přendal do skleněné nádoby,kde na parapetu a sluníčku pomalu roztála.
Vodu jsem přecedil a můžu říct,že byla opravdu výborné jemné chuti.

Teď zvažuji tyto láhve.Cena je vysoká,ale investice se vrátí.
http://www.quillcz.cz/on-line-shop/odol ... blue-1-l-2
Prve jsem řešil prázdné láhve od sektu,ale nevím jestli by taky nepraskli.Ještě mě napadlo \":idea:\" láhve od starých sifonů.Chtělo by to vyzkoušet.

Nedělejte si to složitější a dražší, než je nezbytně nutné, na vymrazování minerálů bohatě postačí obyčejná PET lahev a není důvod mít nějaké obavy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz