Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2016 4:04 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Odpověděl jsi si sám .. i vlastními úvahami, i otázkami, i citacemi .... i to vše, co uvažuješ, by stačilo ... přesto si myslím, že jsi ve slepé uličce.
Protože příliš tlačíš jednostranně na pilku - je to pravděpodobně důsledek tvého předešlého života (zlozvyk) a také tvůj temperament (velmi žádoucí věc, kterou je ale potřebí využít produktivně).
Když to hodně přeženu a zjednoduším, zabývat se vodou nemá skoro žádný smysl - je již jednou stvořena, má nějaké vlastnosti, nezdá se, že by se za miliony let nějak měnila, proč ji nepít takovou, jaká jest?
Má být normální, obyčejná, plná minerálů a mikroorganismů, rostlinných i živočišných, živá.
Těmi fysikálními a chemickými metodami a manipulací a uvažováním ji zničíš.
Hleď, ty máš nějaký temperament - potřebuješ vodu o určité teplotě (každý je jiný) a vodu s určitou kyselostí. Pokud potřebuješ jít jedním směrem - kápni si do ní kapku citrónu. Pokud jiným, nech tam vyválet nějakou zeleninu. Nyní na podzim si můžeš dělat slabé, velmi slabé, nálevy z kdečeho - je nadúroda, dozrává vše.
Nadělej si mošty a šťávy (jen suroviny, žádné přísady), dej je na sedmý schod, a příštích půl roku si ty koncentráty kapej do vody na pití, dle chuti.
A neboj se, že by se ti voda, kterou si nabereš někde z pramene do velké nádoby za týden či 14 dní nějak zkazila. A jednou za čas snad můžeš ke studánce či ku potoku, ni? (my na vsi tu máme pramen, prý svatý, leckdo nepije nic jiného, v minulém bydlišti jsem pil vodu z potoka, neupravovanou)
Zmínil jsi "pomyšlení, které do ní vtiskneš". Ano, to pomyšlení se projeví, leckdy i značnou měrou. Ale ne v té vodě. V tobě. Pomyšlením si dokážeš tak změnit metabolismus, že ti v obtížích nepomůže ani "svatá" (či destilovaná) voda, pomyšlením si způsobíš, že budeš pít vodu z louže a bude ti fajn.
Pomyšlení si ... něčehož ...
S vodou již skonči, ta je v pohodě.
Jaká bude příští kapitola? Na co se zaměříš? Co zlepšit? Mrkve? Jablka? Krávy? Kuřata? Rýži? Motýly? Orangutany? Smrky v lese? Vzduch, který dýcháš?
Nebylo by lépe se zabývat tím podstatným?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2016 4:13 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Abstinující Bojovník píše:
Už jsem toho v životě i přečetl hodně.. Včetně názorů, že pravý duchovní mistr, může vypít litr motorového oleje a ani to s ním nehne... A že někdo posedlý zdravou životosprávou sní něco, co považuje za nezdravé a hned mu stagnuje zažívání... A že stejně strach o svou tělesnou formu a posedlost jejím zdravím nakonec sám o sobě stejně končí smrtí a dost strastiplnou, pokud člověk za celý svůj život nedospěl k Uvědomění, jež přesahuje hranice fyzického těla i hranice podmíněných závislostí své mysli... Jedině tehdy je jeho Vědomí připraveno umřít... Já se chci postit , abych dal svému tělu možnost vyladit se samo , jak nejlíp dokáže a poté mi i ukázat, co všechno se skrývá v mém podvědomí a vyrovnat se s tím,... povznést se nad to... to je můj cíl...

Jinak ohledně té vody... Tak co teda doporučuješ ty?Objednat si 50 litru vody z ledovce? Anebo si prostě vsugerovat - každá voda je tak dobrá, jaké své vlastní pomyšlení do ní vtisknu?... Promiň , ale pokud ta sugesce vážně funguje takhle, pak na to ještě nejsem připraven a třeba mě vlastní mysl zradí... Jsem teĎ ve fázi, kdy přinejlepším si přiznám , že má mysl možná nemůže 100% vědět, co je pro tělo nejlepší... Ale spíš mě snadno ovládne pochybnost , když pomyslím na nějakou možnou nečistotu ve vodě, což je přirozené , anebo již zde zmíněné spekulace, kde každý tvrdí něco a nakonec z toho vyjde množina vzájemně se vylučujících průměrů a extrémů a člověku z toho jde hlava kolem...

Nicméně Pavel Mácha , kterému dost věřím , že své pozice , kdy má za sebou x 40tek, doporučoval k ideálnímu efektu destilovanou vodu zmrazit , odmrazit a poté uchovat v ledničce... Tomu já věřím, a naopak i kdyby to bylo jedno, tak mi asi nevsugeruješ, že právě kvůli takové úpravě by ta voda měla být nějak škodlivá...

Ale přesto , rád bych si vyslechl celý tvůj názor a nejen výsledek ,ale pokud možno i duševní a vědecké úvahy, tomuto závěru předcházející... děkuji...

Moc doporučuji práci pana Emota týkající se vody: http://probud.se/index.php/energie/649- ... lstvi-vody

Obzvlášť fotky "přehrada Fujiwara - před a po vyřčení modlitby" mluví za hodně.

Já bych asi vodu před pitím přefiltrovala a pak bych si našla vhodnou modlitbu, kterou bych vodě říkala, pokud by mým cílem byla duchovní očista. Pokud se Vám chce dělat i ty ostatní věci kolem (destilace, mražení), tak super, ale myslím, že je třeba nezapomínat na to, že voda sama o sobě je nositelkou silných informací. Třeba ji při té manipulaci (mražení atd.) nabijete myšlenkou, že je pro Vás tím nejlepším. Pokud to uděláte bez pochybností, tak je, myslím, vše v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2016 4:31 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Gamina píše:
Moc doporučuji práci pana Emota týkající se vody: http://probud.se/index.php/energie/649- ... lstvi-vody

Obzvlášť fotky "přehrada Fujiwara - před a po vyřčení modlitby" mluví za hodně.

Já bych asi vodu před pitím přefiltrovala a pak bych si našla vhodnou modlitbu, kterou bych vodě říkala, pokud by mým cílem byla duchovní očista. Pokud se Vám chce dělat i ty ostatní věci kolem (destilace, mražení), tak super, ale myslím, že je třeba nezapomínat na to, že voda sama o sobě je nositelkou silných informací. Třeba ji při té manipulaci (mražení atd.) nabijete myšlenkou, že je pro Vás tím nejlepším. Pokud to uděláte bez pochybností, tak je, myslím, vše v pořádku.

Tak jak jste to popsala vy, to se mnou docela ladí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2016 9:46 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Abstinující Bojovník píše:
Takže tvrdíš, že vysvětlením kovové pachuti destilované vody z destilátoru je , že nějaká jeho část, kterou voda během procesu destilace prochází není z nerezu a voda do sebe nějaké nepatrné stopové množství odštěpí?... A pokud budu mit destilovanou vodu z čisté nové destilační soupravy z chemického skla a poté zmrazím v nerezovém hrnci a pak ji budu uchovávat v ledničce, pak bude ideální??

Destilacni souprava z chemickeho skla a nerez hrnec by asi mely davat slusnou destilku bez pachuti. Na strukturovanou vodu jsem moc neveril, protoze kdykoliv nekde byly nejake fotky z mikroskopu, tak to bylo vzdy jen od Emota. Rikal jsem si, proc vyrobu strukturovane vody nezopakoval i nekdo jiny a nedal nekam obdobne fotky. Ale ted jsem slysel, ze treba tohle http://www.aquadisk.ru/prod/4/details.html opravdu funguje. Ze se dzban s vodou postavi na doporucenou dobu na ten aquadisk a pak lze zmenu vody zjistit nejen chuti, ale napriklad i fyzikalne viskozimetrem, ze to pak i nejak jinak tece.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 7:35 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Vzhledem k tomu, že si "akvadisk" může každý v Rusku objednat (s dopravou zřejmě kolem 2.000 korun), není problém vyzkoušet. Otázkou jest, zda jsi schopen poznat údajné změny struktury vody, dále, jakou vodu budeš vlastně do džbánu lít (pokud dobrou, tak proč ji ještě upravovat), a dále to, že cokoliv tohoto druhu, co přijde z Ruska, je silně podezřelé. Rusové jsou neobyčejně spirituálně založeni, naletí na každou báchorku, rádi ujíždějí na všem "čarodejnickém" a "jediném pravém".
A dále, nic nebrání každému z nás si z permanentních magnetů a měděného drátu zapasovaných do dřevěné placky něco vyrobit. Pokud údajnou změnu struktury vody svým jazýčkem rozpoznáte, klobouk dolů. Ostatně, stačí dát do dřevěného prkénka kytarový snímač nebo dva. Občas můžete v jeho blízkosti šmejdit něčím kovovým, to účinek o dost zvýší a změní. Vyzkoušejte, poreferujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 8:30 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
martina72 píše:
.........Pokud údajnou změnu struktury vody svým jazýčkem rozpoznáte, klobouk dolů.....

Na to slúži spinovanie vody, a to je zadarmo...... Aj môj dedko, silne racionálne založený inžinier, ktorý neverí v nič "medzi nebom a zemou" uznal, že spinovanie vody funguje..... Totiž voda v jeho dome (35 ročný dom) má akoby "grafitovú príchuť", ale po spinovaní tej vody sa tá príchuť úplne vytratí.... Takže keď som mu zaspinoval jeho vodu, neveril, že je to voda z jeho vodovodu. Samozrejme bola aj "zamatovejšia". Ale o.k., toto je téma o destilácii vody. Tak či tak si myslím, že pitie destilovanej vody je.... zbytočné. Môj názor.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 10:24 am 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Martina72

No snad do konce života dojdu k té zlaté střední cestě, rovnováze mezi intuicí a logikou, materiálnem a duchovnem \":)\"

PV33

Ten džbán z Ruska... V té podložce , na který ho pokládáš je nějaký motorek, který rozpohybuje vodu v džbánu?A jinak po celém vnitřním povrchu džbánu je jen to sklo, nic v něm?Jakože voda přichází do kontaktu jen se sklem?...
******************************************************************************************************************

Nevím už teď pořádně čemu mám věřit, ale asi zůstanu u toho, že destilka je pro potřeby půstu ta nejčistší voda a pokud ji udělám přes skleněnou destilační soupravu , budu skladovat ve skle a možná i vymyslím způsob , jak ji zmrazit ve skle... = Specifický tvar skleněné nádoby... Pak budu i ochoten uvěřit, že ta voda bude skutečně prospěšná \":D\" \":)\"

Každopádně děkuji všem za jejich kousek do mlýna...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2016 5:23 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ještě ku spinování vody - nic proti technice, nic proti údajným účinkům, ona myšlenka leccos způsobí i bez polohy rukou - jen ku podstatě věci. Objevily se tu odkazy na http://www.moje-pravdy.cz/zdravi/rady-a ... ovani-vody a podobné citace. Text nemá vědecký základ. Mluvit o elektronech jako o objektech, které mají nějaké kruhové dráhy, dokonce nějak orientované, či se dokonce samy (ty elektrony) nějak točí, je zcela zcestné. Věda rozhodně elektron za "kuličku", která se točí a pohybuje se po nějaké dráze, nepovažuje. Elektron nemá materiální povahu toho druhu, jak by většina lidí myslela či dokonce chtěla. Jde pouze o fikci, sloužící k analýze světa v jeho částech (nelze se zabývat "furt vším". Důsledky této fikce, interakce této fikce s jinými "objekty" téže kategorie, jsou jen logickými hrátkami. Počítají se makroskopické důsledky, nic jiného měřit nelze. Elektron nebyl nikdy a nikde na světě pozorován, uchopen, naměřen, jak by také mohl být .... A název spinování byl zřejmě ukraden panu Pauli - mu, který pojem spin zavedl z nouze - jde o čistě modelový termín. Ve skutečnosti existují další modely světa, plnohodnotné, které spin vůbec nepotřebují, chování světa se dá vysvětlit na mnoho způsobů. Též pojem gravitace je poněkud ... passé ... již sto let. A tak by se dalo pokračovat donekonečna.
Snad je to fuk - ať si lidé "spinují" vodu. Ale s elektrony to nemá nic společného, ledaže by si vymýšleli nějaké nové, vlastní - což je povoleno a třeba i vítáno. Jen houšť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2016 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Pane Jardo, pochopil jsem, že vy běžně pijete RO vodu a tudíž zřejmě problém destilky + mražení + odmražení ani nemusíte řešit , ale chtěl bych se vás přesto přeptat...

Plánuju na začátek příštího roku půst... A chci , co nejideálnější vodu... Podle toho, co jsem nastudoval i na půstařském serveru, tak někteří lidé měli tu zkušenost, že vodu vydestilovanou z destilátoru , museli kvůli její kvalitě na začátku a na konci vždy zčásti odlévat a ještě ideálně do ní přidat živočišné uhlí kvůli kvalitě, že zřejmě nějaké zbytky nebo částečky v destilátoru pojmula do sebe... A jeden , co má za sebou už delší půsty dokonce tvrdil, že po 20ti dnech půstu, cítil ze své destilky kovovou pachuť , což si vysvětluju jedině tím, že část materiálu musela do sebe odštěpit v procesu destilace z destilátoru... i kdyby jen malinké stopové množství...

Já si destilku plánuju od kámoše chemika udělat přes novou čistou skleněnou chemickou soupravu, kde je něco takového vyloučeno, již jsem měl možnost na ni jednou půstovat a žádná chuť ničeho jiného , než vody, teda kromě trocha chloru , kterým mi dokonce kamarád chemik vydesinfikoval skleněné lahve, ve kterých jsem pak vodu skladoval...A to šlo cítit jen v těch , kde to s ním asi malinko přehnal...

Ale zpět k jádru problému... Ta destilka tehdy nebyla zmražená...A údajně má mít zmražená a odmražená destilka lepší a šetrnější čistící efekt... A teď když si to vememe, že nechci v destilce ani odštěpené stopové množství z plastu ani odštěpené stopové množství z hrnce , či pekáče...

Myslíte, že existuje skleněná nádoba s takovým tvarem, že nepraskne zvětšujícím se objemem mrazící se vody a půjde v ní zmražení provést?... Nějaká s užším dnem a do výšky se rozšiřující skleněná nádoba?

Dále chci znát váš názor na tuto věc: Údajně voda , pokud není zmražená, už stejně poté krystalickou mřížku nemá, je to vyloučeno , prý pouze, když je zmražená... Ale má prý takzvanou strukturu, kde se neustále vyměňují molekuly vody... Jinde jsem zase četl , že to jsou shluky molekuk a tím větší množství, čím má voda méně stupňu... I pan Pavel Mácha na půst doporučoval jednou destilku zmrazit, a poté nechat v ledničce a v těchto stupních si ji navyknout pít... Ale pak je tu dálší věc... Termoregulační schopnosti těla... Neohřeje se náhodou voda na teplotu těla, než stihne dojít až k buňkám po celém těle? Prosím zkuste mi to trochu vědecky objasnit...

Děkuji předem za radu...

Tak rad a doporučení jste dostal opravdu hodně, je vidět že toto téma řeší mnoho lidí, ale z mého pohledu se Pavel Mácha tím postupem vlastně dostane po všech stránkách nejblíže k vodě z roztátého sněhu a to je vlastně voda z vysokohorského potůčku kde sedí i ta teplota. To je sice asi ideál, ale v místních podmínkách se k němu běžně dostat bohužel nedá, ale v některých místních horských lokalitách by jste našel vodu obdobných parametrů, možná s trochu vyšší mineralizací, což by nutně vadit nemuselo. Nevím kde bydlíte, ale pokud chcete tu naprosto ideální variantu ušetřil bych si blbnutí s destilací a podíval se v okolí po takovém zdroji. Příroda je prakticky vždy ve všem dokonalejší než člověk, tak proč složitě řešit vyřešené. Pokud jde o mrazení destilky asi bych využil nerezovou, nebo keramickou pánvičku ze které odšroubujete celkem snadno držátko, tam by předpokládám problém být neměl, keramická vrstva je velice stabilní, ale vyzkoušené to nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2017 3:11 pm 
Offline

Registrován: ned led 19, 2014 7:57 pm
Příspěvky: 1
Je tady ten přístroj vhondý na výrobu destilované vody pro pust?

Díky

https://www.nehtove-produkty.cz/sterilizace--dezinfekce/zarizeni-pro-destilaci-vody-4l/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2017 2:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
mbaz píše:
Je tady ten přístroj vhondý na výrobu destilované vody pro pust?

Díky

https://www.nehtove-produkty.cz/sterilizace--dezinfekce/zarizeni-pro-destilaci-vody-4l/

To by musel člověk vidět jak vypadá uvnitř a znát materiál ze kterého je vyroben, nicméně podle všeho asi ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 7:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Dobrý den,
jaké lahve si mám tedy koupit? PP? Nikdy jsem je nesehnala. Tady http://www.bosladna.eu/d26-pet-lahve-pr ... -html.html prodávají pet lahve. Jaké lahve tedy Jardo používáte? To jsem z toho blázen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 9:17 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Kolik musím dát soli do osmozy aby nebyla hladová a mohla být v plastu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 11:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
krasnagadgetka píše:
Dobrý den, jaké lahve si mám tedy koupit? PP? Nikdy jsem je nesehnala. Jaké lahve tedy Jardo používáte? To jsem z toho blázen.

proč blázen \":-)\"
Jarda tady popisoval, jak obyčejné PETky vyhladovět a pak se v nich dá v pohodě přenášet destilovaná/osmotická voda. Je to postup, který v pohodě beru a používám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř bře 22, 2017 5:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Moc děkuji za reakci, Jindro. Chci si pořídit lahve na zeleninové šťávy, které bych si dávala cca. na týden do mrazáku. Není v mých silách si dělat každý den čerstvou šťávu. Myslela jsem si, že jsou vhodné jen pp lahve. Jak petky vyhladovět jsem zde nikde nenašla. \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz