Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2016 6:49 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Tak k tomu asi tolko, ja som u nás v predajni niekomu chcel kúpiť tú osmózu pre akvaristov a tiež mi to tam vysvetlovali že je tam niektorý filter ktorý sa nehodí na pitnú vodu. Ale že neni problém ho vymeniť za iný. Ten od Mangalu je ok.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob úno 20, 2016 2:25 pm 
Offline

Registrován: stř úno 17, 2016 1:22 pm
Příspěvky: 5
Řekl jsem si, že se ptám na RO, tak jsem se podíval na obsah fóra a našel jsem vlákno s RO, je toho cca 40 stránek, ale obrázek Jardy s filtrem na stehně jsem zhlédl a Jarda si do dvacáté stránky stojí za tím, že co má mu stačí, jenom jsem zaregistroval že má něco s deionozační patronou, takže odpověď na mé otázky jsem dostal a jdu číst a ptát se na výše zmíněné vlákno s RO. \":arrow:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 12:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
ahoj777 píše:
Jardo, odkaz na Vámi používaný filtr s RO není funkční, tak se chci zeptat, jestli tento filtr:
http://www.filtracevody.cz/1-reverzni-osmoza-75-gpd-standart
je jeho nástupce, pokud ne, tak který a vzhledem k tomu, že nabídka prodejce filtrů s RO je na třech stránkách,
chci se zeptat, jestli byste si z této nabídky vybral filtr s parametry co máte nebo byste podle zkušeností volil
i jinou variantu filtru.

Mě ten odkaz normálně funguje, akorát nezobrazuje hned tu správnou variantu, ale to nedělal nikdy. Jinak ta varianta co jste si vybral je ta co mám doma namontovanou již několik let a funguje stále dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Tak k tomu asi tolko, ja som u nás v predajni niekomu chcel kúpiť tú osmózu pre akvaristov a tiež mi to tam vysvetlovali že je tam niektorý filter ktorý sa nehodí na pitnú vodu. Ale že neni problém ho vymeniť za iný. Ten od Mangalu je ok.

No, když to vezmete logicky, tak poslední v řadě té filtrace je osmotická membrána, přes kterou neprojde prakticky nic. Z jednoduché logiky mě tedy vyplývá, že co je namontováno před ní je téměř nepodstatné a neprojde do konečného produktu, tedy jde pouze o papírovou válku kterou s lidskou blbostí stále svádějí některé orgány státní správy a asi největší producent těchto nelogických paradoxů je Brusel. Ten má standard i na takové evidentní kraviny jako je třeba křivost okurky a jinak ohnutá již není jedlá, no co dodat, debilů jsou všude hejna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv črc 07, 2016 6:04 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 07, 2016 5:16 pm
Příspěvky: 5
Ahoj, nemám preštudované všetky príspevky, ale zaujímalo by ma, nedá sa kupovať a piť destilovanú vodu z obchodu? potom ju len zmraziť a piť? Zatiaľ používam iba filtrovanú vodu z filtračnej kanvice Brita, posledné dni som sa však dozvedela, že sa v nej môžu rozmnožovať prvoky a dostala som strach.. voda z vodovodu je tiež zlá.. reverznú osmozu máme v pláne, ale riešim čo zatiaľ... alebo vodu z vodovodu zamraziť čiastočne, odstrániť minerály, potom ešte prefiltrovať? A ešte by ma zaujímalo... doteraz som sa ovocným šťavám skôr vyhýbala, lebo obsahujú veľa fruktozy a podľa najnovších poznatkov, hlavne fruktoza, príp. fruktozovo-glukozový sirup stojí za väčšinu civilizačných chorôb a nadváhu, tá sa totiž v pečeni mení 100% na tuk, telo ju nedokáže metabolizovať a využiť ako zdroj energie... čo si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát črc 08, 2016 9:46 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
cerimi píše:
Ahoj, nemám preštudované všetky príspevky, ale zaujímalo by ma, nedá sa kupovať a piť destilovanú vodu z obchodu? potom ju len zmraziť a piť? Zatiaľ používam iba filtrovanú vodu z filtračnej kanvice Brita, posledné dni som sa však dozvedela, že sa v nej môžu rozmnožovať prvoky a dostala som strach.. voda z vodovodu je tiež zlá.. reverznú osmozu máme v pláne, ale riešim čo zatiaľ... alebo vodu z vodovodu zamraziť čiastočne, odstrániť minerály, potom ešte prefiltrovať? A ešte by ma zaujímalo... doteraz som sa ovocným šťavám skôr vyhýbala, lebo obsahujú veľa fruktozy a podľa najnovších poznatkov, hlavne fruktoza, príp. fruktozovo-glukozový sirup stojí za väčšinu civilizačných chorôb a nadváhu, tá sa totiž v pečeni mení 100% na tuk, telo ju nedokáže metabolizovať a využiť ako zdroj energie... čo si o tom myslíte?

Destilka z obchodu je vetsinou v plastu a z nej nacucne spoustu svinstva. Nekde to je i citit, kdyz se toho clovek napije. Takze ja bych to nepil. Kdyz nejsem doma, kde mam osmozu, tak piju odstatou vodu se šungitem, ktery to trochu vylepsi. Co se tyka fruktozy, tak jako soucast ovoce nevadi, ale stejne jako temer vsechno zpracovane potravinarskym prumyslem, je svinstvo fruktozovy sirup. Cerstve odstaveny ovoce a zelenina jsou super, i kdyz tam jsou cukry. Jen v priipade cukrovky se nekde doporucuje stavy redit 1:1 vodou. Tak to vidim ja.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 2:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
cerimi píše:
Ahoj, nemám preštudované všetky príspevky, ale zaujímalo by ma, nedá sa kupovať a piť destilovanú vodu z obchodu? potom ju len zmraziť a piť? Zatiaľ používam iba filtrovanú vodu z filtračnej kanvice Brita, posledné dni som sa však dozvedela, že sa v nej môžu rozmnožovať prvoky a dostala som strach.. voda z vodovodu je tiež zlá.. reverznú osmozu máme v pláne, ale riešim čo zatiaľ... alebo vodu z vodovodu zamraziť čiastočne, odstrániť minerály, potom ešte prefiltrovať? A ešte by ma zaujímalo... doteraz som sa ovocným šťavám skôr vyhýbala, lebo obsahujú veľa fruktozy a podľa najnovších poznatkov, hlavne fruktoza, príp. fruktozovo-glukozový sirup stojí za väčšinu civilizačných chorôb a nadváhu, tá sa totiž v pečeni mení 100% na tuk, telo ju nedokáže metabolizovať a využiť ako zdroj energie... čo si o tom myslíte?

Dobře vám odpověděl člen pv33. Destilka v plastu není zrovna vhodná k pití, ta je velice problematická, možná horší než kohoutková voda. Dalo by se využít destilky ve skle která se prodává v lékárnách, ale ta je bohužel z nějakého těžko vysvětlitelného důvodu na předpis a ještě hodně drahá, cca 25-30,-Kč za půl litru, což je na vodu k pití opravdu moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2016 5:35 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Pane Jardo, pochopil jsem, že vy běžně pijete RO vodu a tudíž zřejmě problém destilky + mražení + odmražení ani nemusíte řešit , ale chtěl bych se vás přesto přeptat...

Plánuju na začátek příštího roku půst... A chci , co nejideálnější vodu... Podle toho, co jsem nastudoval i na půstařském serveru, tak někteří lidé měli tu zkušenost, že vodu vydestilovanou z destilátoru , museli kvůli její kvalitě na začátku a na konci vždy zčásti odlévat a ještě ideálně do ní přidat živočišné uhlí kvůli kvalitě, že zřejmě nějaké zbytky nebo částečky v destilátoru pojmula do sebe... A jeden , co má za sebou už delší půsty dokonce tvrdil, že po 20ti dnech půstu, cítil ze své destilky kovovou pachuť , což si vysvětluju jedině tím, že část materiálu musela do sebe odštěpit v procesu destilace z destilátoru... i kdyby jen malinké stopové množství...

Já si destilku plánuju od kámoše chemika udělat přes novou čistou skleněnou chemickou soupravu, kde je něco takového vyloučeno, již jsem měl možnost na ni jednou půstovat a žádná chuť ničeho jiného , než vody, teda kromě trocha chloru , kterým mi dokonce kamarád chemik vydesinfikoval skleněné lahve, ve kterých jsem pak vodu skladoval...A to šlo cítit jen v těch , kde to s ním asi malinko přehnal...

Ale zpět k jádru problému... Ta destilka tehdy nebyla zmražená...A údajně má mít zmražená a odmražená destilka lepší a šetrnější čistící efekt... A teď když si to vememe, že nechci v destilce ani odštěpené stopové množství z plastu ani odštěpené stopové množství z hrnce , či pekáče...

Myslíte, že existuje skleněná nádoba s takovým tvarem, že nepraskne zvětšujícím se objemem mrazící se vody a půjde v ní zmražení provést?... Nějaká s užším dnem a do výšky se rozšiřující skleněná nádoba?

Dále chci znát váš názor na tuto věc: Údajně voda , pokud není zmražená, už stejně poté krystalickou mřížku nemá, je to vyloučeno , prý pouze, když je zmražená... Ale má prý takzvanou strukturu, kde se neustále vyměňují molekuly vody... Jinde jsem zase četl , že to jsou shluky molekuk a tím větší množství, čím má voda méně stupňu... I pan Pavel Mácha na půst doporučoval jednou destilku zmrazit, a poté nechat v ledničce a v těchto stupních si ji navyknout pít... Ale pak je tu dálší věc... Termoregulační schopnosti těla... Neohřeje se náhodou voda na teplotu těla, než stihne dojít až k buňkám po celém těle? Prosím zkuste mi to trochu vědecky objasnit...

Děkuji předem za radu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2016 6:06 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
to AB: jest otázka, co si představujete pod "krystalickou strukturou". Změna skupenství vody vždy začíná lokálně, nikdy v celém objemu. Začíná na kondenzačních jádrech - tedy na nečistotách. Destilovaná voda je teoreticky čistší než běžná .... ale!
Voda má vždy nějakou strukturu, i tekutá. Voda je velmi zvláštní materiál, odlišující se od jiných kapalin. I tekutá je tvořena určitými shluky molekul, nějak na sebe vázaných. Nejhustší (pro vaši představu - největší provázanost molekul vody mezi sebou) je při 4°C. Při teplotě nižší je již řidší.
A s tou teplotou při pití: na to vemte jed, že se k buňkám dostane voda o tělesné teplotě. Myslíte si, že by jim chutnala podchlazená? Ani by ji nepřijaly ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2016 6:09 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
martina72 píše:
to AB: jest otázka, co si představujete pod "krystalickou strukturou". Změna skupenství vody vždy začíná lokálně, nikdy v celém objemu. Začíná na kondenzačních jádrech - tedy na nečistotách. Destilovaná voda je teoreticky čistší než běžná .... ale!
Voda má vždy nějakou strukturu, i tekutá. Voda je velmi zvláštní materiál, odlišující se od jiných kapalin. I tekutá je tvořena určitými shluky molekul, nějak na sebe vázaných. Nejhustší (pro vaši představu - největší provázanost molekul vody mezi sebou) je při 4°C. Při teplotě nižší je již řidší.
A s tou teplotou při pití: na to vemte jed, že se k buňkám dostane voda o tělesné teplotě. Myslíte si, že by jim chutnala podchlazená? Ani by ji nepřijaly ....

Co potom všechny ty spekulace o tom , jakou úpravou vody dosáhnout té nejlepší vody pro buňky, popřípadě i jejich očistu?... Teď nemyslím čistotu/nečistotu , ale strukturu/nestrukturu shluky/neshluky , mřížku/nemřížku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2016 6:31 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
To jsou právě "ty" spekulace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2016 9:58 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Abstinující Bojovník píše:
...Plánuju na začátek příštího roku půst... A chci , co nejideálnější vodu... Podle toho, co jsem nastudoval i na půstařském serveru, tak někteří lidé měli tu zkušenost, že vodu vydestilovanou z destilátoru , museli kvůli její kvalitě na začátku a na konci vždy zčásti odlévat a ještě ideálně do ní přidat živočišné uhlí kvůli kvalitě, že zřejmě nějaké zbytky nebo částečky v destilátoru pojmula do sebe... A jeden , co má za sebou už delší půsty dokonce tvrdil, že po 20ti dnech půstu, cítil ze své destilky kovovou pachuť , což si vysvětluju jedině tím, že část materiálu musela do sebe odštěpit v procesu destilace z destilátoru... i kdyby jen malinké stopové množství....

Destilak by mel za prve byt zevnitr z nerezu, jak nadoba, tak viko. A pak jeste miva uhlikovy filtr, u mne to byla takova nadobka s dirou uprostred ktera byla nasazena na hrdlo nadoby na destilku a v te nadobce byl v papirovem pytliku uhlikovy prasek, pres ktery kapala destilka do sberne nadoby. Ale voda byla OK i bez toho uhliku. Nicmene pil jsem taky u zname vodu z dost noveho pristroje s plastovym vikem a ta mela hnusnou chut po tom plastu. Casem se to pry zlepsilo, ale to uz jsem netestoval. Jinak na mrazak jsem daval vodu jen jednou a to obycejnou a dal jsem ji do nerezoveho hrnce. A ten samozrejme neprasknul.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2016 12:51 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
pv33 píše:
Destilak by mel za prve byt zevnitr z nerezu, jak nadoba, tak viko. A pak jeste miva uhlikovy filtr, u mne to byla takova nadobka s dirou uprostred ktera byla nasazena na hrdlo nadoby na destilku a v te nadobce byl v papirovem pytliku uhlikovy prasek, pres ktery kapala destilka do sberne nadoby. Ale voda byla OK i bez toho uhliku. Nicmene pil jsem taky u zname vodu z dost noveho pristroje s plastovym vikem a ta mela hnusnou chut po tom plastu. Casem se to pry zlepsilo, ale to uz jsem netestoval. Jinak na mrazak jsem daval vodu jen jednou a to obycejnou a dal jsem ji do nerezoveho hrnce. A ten samozrejme neprasknul.

Takže tvrdíš, že vysvětlením kovové pachuti destilované vody z destilátoru je , že nějaká jeho část, kterou voda během procesu destilace prochází není z nerezu a voda do sebe nějaké nepatrné stopové množství odštěpí?... A pokud budu mit destilovanou vodu z čisté nové destilační soupravy z chemického skla a poté zmrazím v nerezovém hrnci a pak ji budu uchovávat v ledničce, pak bude ideální??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2016 2:59 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Abstinující Bojovník píše:
Takže tvrdíš, že vysvětlením kovové pachuti destilované vody z destilátoru je , že nějaká jeho část, kterou voda během procesu destilace prochází není z nerezu a voda do sebe nějaké nepatrné stopové množství odštěpí?... A pokud budu mit destilovanou vodu z čisté nové destilační soupravy z chemického skla a poté zmrazím v nerezovém hrnci a pak ji budu uchovávat v ledničce, pak bude ideální??

Pokud se mohu do debaty ještě jednou vmísit, ta voda pak ideální nebude.
Je úchylné takto nakládat s vodou a takto o pití vody přemýšlet. Důsledky si poneseš sám.
Pokud ihned tuto cestu opustíš, snad se ti bude dařit časem lépe (a ušetříš hodně času a energie).
Jsi ve slepé uličce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2016 3:18 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Už jsem toho v životě i přečetl hodně.. Včetně názorů, že pravý duchovní mistr, může vypít litr motorového oleje a ani to s ním nehne... A že někdo posedlý zdravou životosprávou sní něco, co považuje za nezdravé a hned mu stagnuje zažívání... A že stejně strach o svou tělesnou formu a posedlost jejím zdravím nakonec sám o sobě stejně končí smrtí a dost strastiplnou, pokud člověk za celý svůj život nedospěl k Uvědomění, jež přesahuje hranice fyzického těla i hranice podmíněných závislostí své mysli... Jedině tehdy je jeho Vědomí připraveno umřít... Já se chci postit , abych dal svému tělu možnost vyladit se samo , jak nejlíp dokáže a poté mi i ukázat, co všechno se skrývá v mém podvědomí a vyrovnat se s tím,... povznést se nad to... to je můj cíl...

Jinak ohledně té vody... Tak co teda doporučuješ ty?Objednat si 50 litru vody z ledovce? Anebo si prostě vsugerovat - každá voda je tak dobrá, jaké své vlastní pomyšlení do ní vtisknu?... Promiň , ale pokud ta sugesce vážně funguje takhle, pak na to ještě nejsem připraven a třeba mě vlastní mysl zradí... Jsem teĎ ve fázi, kdy přinejlepším si přiznám , že má mysl možná nemůže 100% vědět, co je pro tělo nejlepší... Ale spíš mě snadno ovládne pochybnost , když pomyslím na nějakou možnou nečistotu ve vodě, což je přirozené , anebo již zde zmíněné spekulace, kde každý tvrdí něco a nakonec z toho vyjde množina vzájemně se vylučujících průměrů a extrémů a člověku z toho jde hlava kolem...

Nicméně Pavel Mácha , kterému dost věřím , že své pozice , kdy má za sebou x 40tek, doporučoval k ideálnímu efektu destilovanou vodu zmrazit , odmrazit a poté uchovat v ledničce... Tomu já věřím, a naopak i kdyby to bylo jedno, tak mi asi nevsugeruješ, že právě kvůli takové úpravě by ta voda měla být nějak škodlivá...

Ale přesto , rád bych si vyslechl celý tvůj názor a nejen výsledek ,ale pokud možno i duševní a vědecké úvahy, tomuto závěru předcházející... děkuji...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz