Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 8:24 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 17, 2010 9:29 am
Příspěvky: 23
Prosím prosím...mužu pit solanku z himalajské soli -nebo si rovnou Himalajskou sul do vody dát místo odkyselující -zasadité směsi???Bude to mít stějný učinek?A není nahodou ta odkyselující smes anorganická??četla jsem že jenom organické mineraly atd jsou prospěšné..Jaký by mělo vlastně smysl pít vodu z vodovodu zbavenou všech minerálů například osmózou nebo vymražováním.když si tam pak dodám "umělou"Tuperw.směs nebo zásaditou směs z DM drogerie??Pořád v tom mám zmatek.moc děkuji za odpověd. \":oops:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
luisa píše:
Prosím prosím...mužu pit solanku z himalajské soli -nebo si rovnou Himalajskou sul do vody dát místo odkyselující -zasadité směsi???Bude to mít stějný učinek?A není nahodou ta odkyselující smes anorganická??četla jsem že jenom organické mineraly atd jsou prospěšné..Jaký by mělo vlastně smysl pít vodu z vodovodu zbavenou všech minerálů například osmózou nebo vymražováním.když si tam pak dodám "umělou"Tuperw.směs nebo zásaditou směs z DM drogerie??Pořád v tom mám zmatek.moc děkuji za odpověd. \":oops:\"

To je nesmysl, himalájská sůl je zdroj minerálů, ale ne odkyselující směs. Určitě je anorganická a neslouží jako zdroj, ale jako odkyselovač, po srovnání se raději dopujte adekvátními potravinami. V té vodě naprosto netušíte jaký bordel vám dodavatel připravil, pokud vše odstraníte a dodáte to správné, tak je jasně velká výhoda v kontrole stavu dodávaných látek. Zdánlivě to vypadá jako blbnutí, ale věřte, že celý postup má svůj logický význam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 9:50 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 17, 2010 9:29 am
Příspěvky: 23
Jarda píše:
To je nesmysl, himalájská sůl je zdroj minerálů, ale ne odkyselující směs. Určitě je anorganická a neslouží jako zdroj, ale jako odkyselovač, po srovnání se raději dopujte adekvátními potravinami. V té vodě naprosto netušíte jaký bordel vám dodavatel připravil, pokud vše odstraníte a dodáte to správné, tak je jasně velká výhoda v kontrole stavu dodávaných látek. Zdánlivě to vypadá jako blbnutí, ale věřte, že celý postup má svůj logický význam.

no ona ta zásaditá směs je totiž smes minerálů..a vitamínů-draslik,vápník,sodík,hořčík,zinek,železo,mangan,měd,molybden,chrom,selen,křemelína,a všechno jsou to citráty,,,asi jsem to napsala blbě předtím
a ted po přečtení-"šokující pravda o vodě" jsem z toho zmatená ,protože mně tato smes pomáhá při odkyselování a když jsem si přečetla že anorganické mineraly jsou uplně naprd tak nevím co dělat. a jinak..-je himalajská sul -teda kromě pití štáv jediná tak dobře zastoupená všemi minerály v organické¨???? formě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř čer 16, 2010 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
luisa píše:
no ona ta zásaditá směs je totiž smes minerálů..a vitamínů-draslik,vápník,sodík,hořčík,zinek,železo,mangan,měd,molybden,chrom,selen,křemelína,a všechno jsou to citráty,,,asi jsem to napsala blbě předtím
a ted po přečtení-"šokující pravda o vodě" jsem z toho zmatená ,protože mně tato smes pomáhá při odkyselování a když jsem si přečetla že anorganické mineraly jsou uplně naprd tak nevím co dělat. a jinak..-je himalajská sul -teda kromě pití štáv jediná tak dobře zastoupená všemi minerály v organické¨???? formě

Oni ty minerály nejsou naprd, ale mohou v těle sedimentovat, což se většinou i děje a pak škodí. To ovšem funguje pouze za předpokladu kyselého těla a nerovnovážném zastoupení jednotlivých prvků. Například solanka z himalájské soli je při správné stravě a vybalancovaném pH ideální zdroj prvků, které bychom jinak asi těžko získávali z běžné stravy. Navíc se pro suplementaci rozhodně lépe hodí chloridy, což jsou jediné využitelné sloučeniny, které si tělo normálně vytváří samo, vše ostatní musí nějak složitě předělávat, aby to dokázalo využít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 7:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Zajímavé informace:
http://detox.uforum.sk/topic/122/destilovana-voda/



Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 65535
136ayuhp


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=286&Itemid=1
Prekvapújúci fakt na zapamätanie je, že voda priťahuje hlavne anorganické minerály. Organické minerály ostávajú v tkanivách, kam aj patria....Tento fakt je ľahko dokázateľný. Cievy na rontgenoch sa nikdy nezobrazia, pokiaľ tam nie sú vápnikové nánosy na ich stenách. Nie je snáď toto dôkaz, že máme minerálne nánosy dokonca v kanálikoch, pozdĺž ktorých prúdi neustále krv? Takto tvrdá voda nesie nehybné minerály do tela a destilovaná voda zase von - je to take jednoduché. Existuje len jediná cesta ako vyčistiť telo a pomôcť zamedziť chorobám a to je pomocou destilovanej vody.

DESIVÁ PRAVDA

Priemerná osoba vypije okolo 4 litre vody za deň. Započítané sú aj šálky kávy,
čaju, nealkoholických nápojov, jedla a ostatnej vody - tieto 4 litre teda nie sú veľa.
Štyri litre denne znamená, že priemerná osoba vypije 450 pohárov tuhých látok
za celý život. Tieto pevné častice sa nachádzajú aj v našich zvlhčovačoch, čajnikoch a rýchlovarných konviciach. Zamyslite sa nad tým, 450 pohárov anorganických minerálnych látok – kameňov vo vašom tele počas života. Preto sa pomaly stávate skamenelinou, tak pomaly, že si to nedokážete ani všimnúť.

Čo teda urobí telo s týmito látkami? Začne vytvárať tenulinký film pozdíž tvojich stien zažívacieho traktu. Lenčo je vytvorená prvá vrstva, ďalšia vrstva sa utvorí už oveľa ľahšie až kým sa neupevní. Jeden z prvých dôsledkov je zápcha, problém

miliónov ľudí. Ďalší nános sa vyskytne tam, kde je nanižší krvný tlak ako napríklad v kíboch ako (artritída alebo dna), pozdíž ciev (kôrnatenie), v žilách (kŕčové žily), v pľúcach (emfyzém). Takisto často pokryjú aj čisté šošovky oka, čo má za následok sivý zákal. Zelený zákal - obávaná očná choroba môže byť taktiež dôsledok tvrdej vody. Tieto drobnučké nádobky sa pokryjú minerálnymi nánosmi, čo môže viesť k zvýšeniu očného tlaku. Nikdy sa nenašla príčina vzniku zeleného zákalu. Môžu to byť minerálne usadeniny.

Počas všetkých mojich rokov skúseností praktického optomeristu - všetci moji pacienti so zeleným zákalom pili vodu s extrémnou tvrdosťou. Destilovaná voda je jediná možná dlhodobá prevencia.

CUKROVKA

Paul Brinkman sa začal zaujímať o destilovanú vodu odkedy ho začala znepokojovať cukrovka. Predstavte si prekvapenie, keď si zmeral stav hladiny cukru v krvi a bol v poriadku. Taktiež to prekvapilo aj jeho doktora. Podľa vydania Merck´s Manual, presná príčina cukrovky nie je známa. Medzi príčiny patrí nedostatočná produkcia inzulínu beta bunkami Langenharsových ostrovčekov. Bunky sú nažive - ibaže nefungujú. Môj učiteľ, korý ma inšpiroval, Doktor Landone tvrdí, že minerálne usadeniny izolujú bunky filmom z minerálov tak, že sú neschopné fungovať.

RAKOVINA

Podľa doktora Landone, Tvrdá voda uzatvorí bunky s filmom tak, že kyslík nemôže dosiahnuť uväznené bunky. Telo potom vyvíja nové bunky, čo sa zmôžu aj na menej kysíka. Tieto bunky sú bunkami rakoviny. Destilovaná voda často uvoľňuje uväznené bunky a sprístupňuje ich kyslíku. Destilovaná voda však rozpúšťa mnohe toxické látky, ktoré zapričiňujú rakovinu.

OBEZITA

Doktor Landone dôrazne tvrdí, že kto pije destilovanú vodu, by sa mal skôť či neskôr
vrátiť na svoju normálnu váhu. Dôvody: film vytvorený z tvrdej vody uväzní bunky, pričom sa tkanivá stanú nasýtené vodou. Zadržiavanie tekutiny v tele je hlavnou príčinou obezity. Destilovaná voda opäť prebúra bariéru na bunke, ktorá prebytočnú vodu vypustí a telesná váha sa vráti do normálu. Doktor Landone si udržal svoju váhu počas celých svojich 98 rokov. Tí čo si sledujú váhu schudnú, bez ohľadu na to, na akej diéte sú, ak budú piť 4-6 pohárov destilovanej vody pol hodinu pred každým jedlom.

Podobně jako destilka funguje i osmotická voda, ale není to jediná cesta jak se těchto minerálních sedimentů zbavit, velice dobře si s nimi poradí i infrasauna, kde se také dá vyloučit velké množství sedimentů během krátké doby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Destilační přístroj
PříspěvekNapsal: ned zář 26, 2010 3:24 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Který destilační přístroj patří mezi spolehlivé s dlouhou životností a možností opravy, máte někdo zkušenosti své nebo od známejch?

(můj znamej koupil z pust.cz a musel reklamovat, odešla topná spirála(pracuje na stejném principu jako varná konvice.
Bylo to sice pracnější-musel sehnat potvrzení o neproveditelné opravě spirály(!!!) v nějaké opravně kterou pracně sháněl(NEMAJÍ AUTORIZ.OPRAVNU V CR-ASPON PRED 1ROKEM TOMU TAK BYLO...) ale celkem v pohodě nakonec provedli výměnu reklamace, poslali nový výrobek jiný...)

Nevím zda existují typy u kterých se spirála po přepálení dá vyměnit a existuje síť opraven i v ČR...

Děkuji za případné jakékoli zkušenosti (chci přístroj do práce kde nechci blbnout s dovážením RO(osmozy) vody v kanystrech...)

Okolo 10tis:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
sig=AHIEtbQZLduJRxW-eA3TYG2ZvUYcEcblcw\">http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cac ... vUYcEcblcw Destilku lze míchat např. s citronovou šťávou nebo solankou z himalajske soli a máte daleko větší kontrolu nad tím co skutečně pijete...(o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 11:52 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Pouzivam bezny filter na vodu (asi na principe aktivneho uhlika, co vytiahne hlavne chlor z vody z vodovodu) a jedno z negativ je uvadzane, ze sa vo vlhkom prostredi filtru tvoria hnilobne bakterie, ktore dobre rastu na spine, ktora sa tam postupne hromadi, a prefiltrovana voda ich vzdy splachne rovno do pohara.
Tak ma napadlo, ake riesenia na to pouzit. Z vychodu pochadza praktika, dat kusok citrona do vody. Mohlo by to pomoct aj tu. Samozrejme, napadlo ma MMS, ale aktivovat sa mi ho nechce, tak ma napadlo pridat tam len neaktivovany chloritan sodny, 2-3 kvapky na liter vody. Neviem vsak, kolko by trebalo pockat, aby doslo k vacsinovemu uhynu bakterii.
Potom ma napadla este moznost dat tam chloritan najprv, len neviem, ci by ho ten filter pri filtracii neodstranil.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Pouzivam bezny filter na vodu (asi na principe aktivneho uhlika, co vytiahne hlavne chlor z vody z vodovodu) a jedno z negativ je uvadzane, ze sa vo vlhkom prostredi filtru tvoria hnilobne bakterie, ktore dobre rastu na spine, ktora sa tam postupne hromadi, a prefiltrovana voda ich vzdy splachne rovno do pohara.
Tak ma napadlo, ake riesenia na to pouzit. Z vychodu pochadza praktika, dat kusok citrona do vody. Mohlo by to pomoct aj tu. Samozrejme, napadlo ma MMS, ale aktivovat sa mi ho nechce, tak ma napadlo pridat tam len neaktivovany chloritan sodny, 2-3 kvapky na liter vody. Neviem vsak, kolko by trebalo pockat, aby doslo k vacsinovemu uhynu bakterii.
Potom ma napadla este moznost dat tam chloritan najprv, len neviem, ci by ho ten filter pri filtracii neodstranil.

Pokud dáte něco do toho filtru, tak nedovedu posoudit, jak se to zachová, ale do výsledného produktu stačí kápnout tak deset kapek 3,5 %tní koncentrace kyseliny chlorovodíkové na litr a musí chcípnout všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 9:33 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Pokud dáte něco do toho filtru, tak nedovedu posoudit, jak se to zachová, ale do výsledného produktu stačí kápnout tak deset kapek 3,5 %tní koncentrace kyseliny chlorovodíkové na litr a musí chcípnout všechno.

to Xion: Ještě mne napadlo zkusit dát do nádoby filtru na dno, kam stéká voda, šungit (shungit).... \":wink:\"
http://www.kosmas.cz/knihy/146802/sungit-kremen-voda/
a výrobek:
http://www.zdraviprirody.cz/zdravipriro ... /69-Sungit
V Rusku se nalézá zvláštní hornina podobná černému uhlí – šungit. Tento kámen ničí a pohlcuje všechno, co škodí lidem a všem živým organismům, ale koncentruje a obnovuje vše, co jim prospívá. Vědci zkoumající šungit o něm jednohlasně prohlašují, že je to zázrak. Silné ozdravné účinky má i křemen. A voda, ve které byl namočen šungit nebo křemen, je léčivá.

to Jarda: 10k. HCL píšete jinde na 1/2 litru vody...pokud filtr je na víc litrů, tak těch 10kapek stačí pozabíjet vše podstatné v jakém množství vody?...Nebylo by pak lepší pít tu vodu brčkem kvůli sklovině?
(ps: pokud si někteří členové rodiny z filtrované vody dělají bylinkové čaje nebo meltu, nezkazí vaření v rychlovarné konvici vlastnosti HCL a pak chuť čaje či "kávy" ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 10:58 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Pokud dáte něco do toho filtru, tak nedovedu posoudit, jak se to zachová, ale do výsledného produktu stačí kápnout tak deset kapek 3,5 %tní koncentrace kyseliny chlorovodíkové na litr a musí chcípnout všechno.

Nojo, len HCL (zatial) nevlastnim.
Ale ako pise muflon, nechce sa mi to pit slamkou. Ale snad to az take hrozne nebude, ved vodu s citronovou stavou pijem normalne... ja zastavam nazor, ze pokial maju sliny spravne pH, zubna sklovina sa nenici rychlejsie, nez sa staci obnovovat.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
to Xion: Ještě mne napadlo zkusit dát do nádoby filtru na dno, kam stéká voda, šungit (shungit).... \":wink:\"
http://www.kosmas.cz/knihy/146802/sungit-kremen-voda/
a výrobek:
http://www.zdraviprirody.cz/zdravipriro ... /69-Sungit
V Rusku se nalézá zvláštní hornina podobná černému uhlí – šungit. Tento kámen ničí a pohlcuje všechno, co škodí lidem a všem živým organismům, ale koncentruje a obnovuje vše, co jim prospívá. Vědci zkoumající šungit o něm jednohlasně prohlašují, že je to zázrak. Silné ozdravné účinky má i křemen. A voda, ve které byl namočen šungit nebo křemen, je léčivá.

to Jarda: 10k. HCL píšete jinde na 1/2 litru vody...pokud filtr je na víc litrů, tak těch 10kapek stačí pozabíjet vše podstatné v jakém množství vody?...Nebylo by pak lepší pít tu vodu brčkem kvůli sklovině?
(ps: pokud si někteří členové rodiny z filtrované vody dělají bylinkové čaje nebo meltu, nezkazí vaření v rychlovarné konvici vlastnosti HCL a pak chuť čaje či "kávy" ?

To je dávka, která nahrazuje žaludeční kyselinu, ale na desinfekci vody stačí dávka mnohem menší, možná i tu, co jsem napsal, by bylo možné ještě dost snížit a stejně by to fungovalo. Muselo by se to v laboratoři vyzkoušet, ale určitě stačí i velice nepatrná koncentrace, tedy i ta co je normálně v krvi a to jsou opravdu velice malé koncentrace. Rychlovarnou konvici by to ničit mohlo, ale chuťově se to asi nijak nepozná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 11:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Nojo, len HCL (zatial) nevlastnim.
Ale ako pise muflon, nechce sa mi to pit slamkou. Ale snad to az take hrozne nebude, ved vodu s citronovou stavou pijem normalne... ja zastavam nazor, ze pokial maju sliny spravne pH, zubna sklovina sa nenici rychlejsie, nez sa staci obnovovat.

To máte na ty zuby správný názor a citrón zabíjí také mnoho šmejdů, proto se v arabských státech prodává voda s citrónem a ničí to i choleru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 12:26 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Xion píše:
Nojo, len HCL (zatial) nevlastnim.
Ale ako pise muflon, nechce sa mi to pit slamkou. Ale snad to az take hrozne nebude, ved vodu s citronovou stavou pijem normalne... ja zastavam nazor, ze pokial maju sliny spravne pH, zubna sklovina sa nenici rychlejsie, nez sa staci obnovovat.

Kúpte tú z CENTRALCHEMU.
http://www.centralchem.sk/?IDe=40570

tú mám ja.
Firma je na Plynárenskej, blízko ABC.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 10:51 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Dobrý den,
v tomto článku doporučujete pít ráno pár decilitrů vody, a večer naopak hodně... jinde zase píšete, že ráno se musí vypít víc než litr vody, tak tomu nerozumím, prosím o vysvětlení, děkuji. Četl jsem nějaký článek o vodě od Břetislava Nového, a tam je to v podstatě shodné s tímto článkem o destilované vodě, tedy ráno pít pár deci a večer hodně; z mé zkušenosti mohu říct, že opravdu ráno na vodu nemám ani trochu chuť a musím se přemáhat, pak během dne piju čím dál víc a večer nejvíc. Tak mi to připadá přirozené, prostě pít, když si o to tělo říká, za den takto vypiju v současné době 3 až 4 litry vody, ale ráno rozhodně ne víc než půl litru, a poprvé se napiju až minimálně 15 minut po probuzení, ale spíš 30, vadí to nějak?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz