Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
desnik píše:
Dobrý den, tento problém s mřížkou se také snažím pochopit. Začal jsem číst publikaci od doktora N.W.Walkera "Water can undermine your health", ale žádné vysvětlení jsem zatím nenašel. Chápu, že buňky v těle mohou být v takové mřížce uspořádány a že tělo potom takovou vodu vstřebává lépe. Co se v těle děje při pití destilované vody bez obnovené mřížky? Tělo má se zpracováním takové vody jen více práce, zbytečně ji vyloučí nebo to může mít i zdravotní následky? Děkuji.

Tělo musí krystalickou mřížku samo vytvořit, na což potřebuje velké množství energie, která se většině nemocných zoufale nedostává. Okamžité zdravotní následky to nemá, ale z dlouhodobého hlediska je to samozřejmě nevhodné a něco postupně může selhat. Navíc ne každá destilovaná voda ji neobsahuje, například dešťové kapky jsou přímo roztáté krystaly ledu z destilované vody a mřížku samozřejmě obsahují. Příroda tedy zařídila vše správně, akorát člověk se to snaží naivně napodobit a většinou blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Marco píše:
A zajímavé by bylo, srovnat to s rostlinami. Ty by měli být zase geneticky "nastaveny" na vodu bez krystalické mřížky, protože přijímají většinou vodu deštovou... A tak mě napadá: jaká voda je pak v rostlinných šťávách? Původní dešťová (bez krystalické mřížky)?...

Rostliny jsou nastaveny na dešťovou vodu a ta krystalickou mřížku obsahuje. Tato voda, tedy dešťové kapky, jsou přímo roztáté krystaly ledu z destilované vody a mřížku samozřejmě obsahují. Příroda tedy zařídila vše správně i rostliny jsou plné živé vody samozřejmě s krystalickou mřížkou a tu samou vodu obsahují i tkáně a krev živočichů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 12:03 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Tak z toho mi jde hlava kolem, pochopila jsem, že destilka se musí zmrazit a rozmrazit, dá de pít trvale bez následků, nebo je to určeno omezeně. A co filtrace britou a následné zmražení? Nebo zmražení a potom filtrace britou? Myslím vodu z vodovodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 7:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 13, 2010 8:22 am
Příspěvky: 16
ajrin píše:
Tak z toho mi jde hlava kolem, pochopila jsem, že destilka se musí zmrazit a rozmrazit, dá de pít trvale bez následků, nebo je to určeno omezeně. A co filtrace britou a následné zmražení? Nebo zmražení a potom filtrace britou? Myslím vodu z vodovodu.

\":-)\" tak to mě to začíná být pomalu jasné. Pořadí kvality vody je toto:
1. voda obsažená v živých organismech (proto je důležitý odšťavňovač)
2. co možná nejčistší voda člověkem získaná buď přírodní (málo dostupná) nebo umělá (proto je důležitý filtr RO)
3. určitý kompromis je úprava filtrace Britou nebo jiným filtrem a vymrazování minerálů
4. jakákoliv relativně čistá voda v dostatečném denním množství (stále lépe pít horší vodu než nepít)
To kterou úroveň použijete záleží na tom, jak moc si ceníte svého zdraví a zdraví členů rodiny. Je to na Vás...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 8:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Tak z toho mi jde hlava kolem, pochopila jsem, že destilka se musí zmrazit a rozmrazit, dá de pít trvale bez následků, nebo je to určeno omezeně. A co filtrace britou a následné zmražení? Nebo zmražení a potom filtrace britou? Myslím vodu z vodovodu.

Destilka má dvě vady, jednak nulové minerály a dále destrukturalizaci varem, je tedy amorfní a nemá krystalickou strukturu. Krátkodobě se dá používat, třeba při půstech tak jak je, protože to velice dobře odvádí bordel z těla, ale na běžnou denní potřebu je vhodné obě tyto vady odstranit. Doporučuji tedy zmrazit, pro obnovení strukturální mřížky a lehce remineralizovat, třeba chloridem hořečnatým a himalájskou solí, což jsem zde již také popisoval. U filtru brita to tak není, ten minerály neodstraňuje, ale likviduje pouze reziduální látky, pokud jsem s tím správně obeznámen, nicméně nemohu znát detailně všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 8:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Marco píše:
:-) tak to mě to začíná být pomalu jasné. Pořadí kvality vody je toto:
1. voda obsažená v živých organismech (proto je důležitý odšťavňovač)
2. co možná nejčistší voda člověkem získaná buď přírodní (málo dostupná) nebo umělá (proto je důležitý filtr RO)
3. určitý kompromis je úprava filtrace Britou nebo jiným filtrem a vymrazování minerálů
4. jakákoliv relativně čistá voda v dostatečném denním množství (stále lépe pít horší vodu než nepít)
To kterou úroveň použijete záleží na tom, jak moc si ceníte svého zdraví a zdraví členů rodiny. Je to na Vás...

Tak to jste pochopil zcela správně a opravdu to tak je, pouze u reverzní osmózy je vhodná rozumná remineralizace, nebo přijímat minerály jinou formou, třeba velká množství čerstvých šťáv, nebo ještě lépe ořechová mléka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 8:50 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Takže jestli jsem to správně pochopila, tak když odstraním reziduální látky filtrem brita a následně zmrazím, a rozmrazím, dle vašeho návodu, tak si vyrobím vodu velmi podobnou, né-li stejnou ledovcové vodě. Samozřejmě s přidáním himalájské soli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 9:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 13, 2010 8:22 am
Příspěvky: 16
ajrin píše:
Takže jestli jsem to správně pochopila, tak když odstraním reziduální látky filtrem brita a následně zmrazím, a rozmrazím, dle vašeho návodu, tak si vyrobím vodu velmi podobnou, né-li stejnou ledovcové vodě. Samozřejmě s přidáním himalájské soli.


Ne, nebude to ta kvalita, bude horší, navíc Vás v delším horizontu příjde dráž než voda z RO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 9:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Takže jestli jsem to správně pochopila, tak když odstraním reziduální látky filtrem brita a následně zmrazím, a rozmrazím, dle vašeho návodu, tak si vyrobím vodu velmi podobnou, né-li stejnou ledovcové vodě. Samozřejmě s přidáním himalájské soli.

Nedokážu to posoudit zcela přesně, ale asi ano, nicméně s vyšším minerálním základem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 9:31 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Jardo já se vás naotravuju, ale potřebuji si to ujasnit. Co se stane, když to neuhlídám a zmrazím vodu úplně. Je řešení nechat ji částečně rozmrznout a tu 1/4 ulít? Je na závadu vyšší minerální základ? Nebo raději himalájskou solí nedoplňovat. Dokud nemám himalájskou sůl, je dobré pít takovou vodu bez ní? Jak vypadá himalajská sůl? Je růžová. Něco takového prodávají na ebay. Nechci však naletět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 9:46 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Reverzní osmozu řeším, ale ještě si nejsem jistá. Pokud chci hned teď začít, tak mi blbnutí se zmražováním až tak hrozné nepřipadá. RO je jak jsem zjistila ke koupi i v Irsku, ale předpokládám, že se ta voda protahuje přes filtr a asi to funguje stejně jako ostatní filtry a zanáší se. Na britě se musí filtr vyměňovat každý měsíc. Pokud se pamatuju je tady někde uvedeno, že ten filtr není třeba tak často měnit. Ale zatím mi to hlava moc nebere. Chtěla bych samozřejmě tu nejlepší vodu za ekonomických podmínek. Pro mě je hlavně zjištění, že moje utkvělá představa, co pro sebe nedělám, když piju vodu z vodovodu jetou přes filtr,je blbost, pěknou ránou do palice. A vzpamatovávám se z toho ještě teď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 11:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Jardo já se vás naotravuju, ale potřebuji si to ujasnit. Co se stane, když to neuhlídám a zmrazím vodu úplně. Je řešení nechat ji částečně rozmrznout a tu 1/4 ulít? Je na závadu vyšší minerální základ? Nebo raději himalájskou solí nedoplňovat. Dokud nemám himalájskou sůl, je dobré pít takovou vodu bez ní? Jak vypadá himalajská sůl? Je růžová. Něco takového prodávají na ebay. Nechci však naletět.

Záleží jakou vodu budete mrazit, pokud naprosto čistou, tak je to jedno, pokud chcete vymrazit minerály, tak to musíte uhlídat, jinak to nemá význam. Právě v té poslední části, kterou máte vylít jsou nekoncentrované ty minerály, čili jinak to nejde. Vysoká mineralizace není vhodná, protože se pak zpravidla minerály usazují ve tkáních, případně tvoří různé kamínky a to moc vhodné není. Ta sůl je opravdu růžová a stojí celkem pár korun, čili tam není jak naletět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 11:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Reverzní osmozu řeším, ale ještě si nejsem jistá. Pokud chci hned teď začít, tak mi blbnutí se zmražováním až tak hrozné nepřipadá. RO je jak jsem zjistila ke koupi i v Irsku, ale předpokládám, že se ta voda protahuje přes filtr a asi to funguje stejně jako ostatní filtry a zanáší se. Na britě se musí filtr vyměňovat každý měsíc. Pokud se pamatuju je tady někde uvedeno, že ten filtr není třeba tak často měnit. Ale zatím mi to hlava moc nebere. Chtěla bych samozřejmě tu nejlepší vodu za ekonomických podmínek. Pro mě je hlavně zjištění, že moje utkvělá představa, co pro sebe nedělám, když piju vodu z vodovodu jetou přes filtr,je blbost, pěknou ránou do palice. A vzpamatovávám se z toho ještě teď.

Reverzní osmóza není ideální řešení, ale pouze rozumný a cenově dostupný kompromis. Pro běžné použití i ve velmi nepříznivých podmínkách, jako tu mám já, je životnost filtrů delší jak rok. Také netuším jakou vodu máte tam u vás, aby jste neblbla jen tak z cvičných důvodů a nakonec nezjistila, že vám tam teče voda špičkové kvality. Není rozumnější se nejprve informovat, co vám tam vůbec teče. Třeba to vaše řešení je bohatě vyhovující.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 5:38 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
To je dobrý nápad, to zkusím zjistit, jen mám své pochybnosti, protože loni nebo předloni tu byla v Irsku velká aféra se špatnou vodou, až tak, že v určitých oblastech se nějakou dobu nesměla pít. Netýkalo se to sice přímo místa, kde bydlíme. Ale tak daleko to zase nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
To je dobrý nápad, to zkusím zjistit, jen mám své pochybnosti, protože loni nebo předloni tu byla v Irsku velká aféra se špatnou vodou, až tak, že v určitých oblastech se nějakou dobu nesměla pít. Netýkalo se to sice přímo místa, kde bydlíme. Ale tak daleko to zase nebylo.

To se takto posuzovat nedá, již vzdálenost několik kilometrů může znamenat naprosto zásadní rozdíl v kvalitě vody. Dokonce jsem se setkal s případem kdy stačilo zhruba padesát metrů, aby u jednoho domu byla voda skoro nepitná a u druhého špičková, ale šlo o zemědělské znečištění a domy stály ve svahu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz