Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
PetrJ píše:
U mě bohužel reverzní osmóza nepřichází v úvahu (předpokládám, že bez zásahu instalatéra nepůjde používat). Tak bych dočasně využil tip zmíněný na první stránce tohoto vlákna, totiž filtrovat před tím zmraženou vodu přes filtr Oasa. Zdrojem vody bude vodovodní kohoutek v brněnském paneláku. Rád bych se zde ale ještě zeptal, zda zvolit model FAM1, který má životnost filtrační patrony 800 l, nebo má smysl model FDN2, který má navíc odstraňovat dusičnany, ale životnost patrony je jen 22-26 l. Oba modely filtru Oasa stojí shodných 790 kč (podrobněji např. zde: http://www.drinkitclear.com/cs/e-shop/pristroje-na-upravu-vody/filtrace. Děkuji za případnou radu.

Toto nedovedu posoudit, na to se budete muset zeptat výrobce, nebo dodavatele, ale obecně bych dusičnany neviděl jako takový problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 2:17 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Jarda píše:
Toto nedovedu posoudit, na to se budete muset zeptat výrobce, nebo dodavatele, ale obecně bych dusičnany neviděl jako takový problém.

Děkuji. Nemohl jsem nikde najít stránky výrobce, a tak jsem tedy napsal na Drink It Clear. Zde je odpověď:

"V tomto případě by bylo nejlepší nechat si udělat rozbor vody a tím zjistit jak moc se ve Vaší vodě dusičnany vyskytují. V případě, že by ve vodě skutečně byly ve větším množství obsaženy, potom by se pochopitelně úprava vody pomocí filtru Oasa FDN2 mohla prodražit. V takovém případě bych spíše doporučoval filtr Dionela FDN2, který ovšem již vyžaduje instalaci na vodovodní řad, nebo kohoutek a ke kterému je ještě potřeba dokoupit prvky na připojení, které dle náročnosti vyjdou na cca. 500,-Kč - 2500,-Kč. Také pořizovací cena filtru Dionela je někde jinde než u filtru Oasa.

V případě, že dusičnany ve vodě nejsou obsaženy ve větším množství, je Oasa FAM1 ideální volbou."

Takže, už proto, že to beru jako dočasné řešení, které jednou nahradí reverzní osmóza, si s tím nebudu lámat hlavu a vezmu typ Oasa FAM1. Přiznám se, že jsem zvědavý na výsledek (po zmražení a přefiltrování).

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 7:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
PetrJ píše:
Děkuji. Nemohl jsem nikde najít stránky výrobce, a tak jsem tedy napsal na Drink It Clear. Zde je odpověď:

"V tomto případě by bylo nejlepší nechat si udělat rozbor vody a tím zjistit jak moc se ve Vaší vodě dusičnany vyskytují. V případě, že by ve vodě skutečně byly ve větším množství obsaženy, potom by se pochopitelně úprava vody pomocí filtru Oasa FDN2 mohla prodražit. V takovém případě bych spíše doporučoval filtr Dionela FDN2, který ovšem již vyžaduje instalaci na vodovodní řad, nebo kohoutek a ke kterému je ještě potřeba dokoupit prvky na připojení, které dle náročnosti vyjdou na cca. 500,-Kč - 2500,-Kč. Také pořizovací cena filtru Dionela je někde jinde než u filtru Oasa.

V případě, že dusičnany ve vodě nejsou obsaženy ve větším množství, je Oasa FAM1 ideální volbou."

Takže, už proto, že to beru jako dočasné řešení, které jednou nahradí reverzní osmóza, si s tím nebudu lámat hlavu a vezmu typ Oasa FAM1. Přiznám se, že jsem zvědavý na výsledek (po zmražení a přefiltrování).

Já myslím, že budete spokojen, ono to zachytí opravdu dost svinstva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Oasa FAM1
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 10:00 am 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Tak filtr Oasa FAM1 (790 kč) už mám doma. Základem je konvice z kvalitního skla (Simax), kterou lze použít i k přípravě např. čaje nebo kávy. Pak se hodí skleněné víko a pohárek s nařízlým dnem, který se dává do konvice (a do něj např. plátek citrónu nebo čaj k vyluhování). Součástí balení je i sklenička sloužící také jako odměrka (300ml).
Pro filtrování vody se použije konvice, na kterou se nasadí plastový "trychtýř" (s víkem) z průhledného plastu, do něj pak přijde samotná filtrační vložka. Celé je to vysoké jen zhruba 20 cm, do "trychtýře" se vejde max. 1 litr.

Obrázek

Z filtru mi vytekla nejprve černě zabarvená voda s černými malými částečkami. Informace o tom, že by se neměly pít první 3 litry nikde uvedená nebyla, našel jsem ji až u rezervní filtrační vložky (230 kč), kterou jsem si také objednal. Měl jsem ale tu smůlu, že malé částečky ve vodě zůstávaly i nadále, a to i u náhradní vložky. Obě jsem tedy poslal zpět, mám slíbeno poslání nových. Prodejce mi psal, že už se s tím jednou setkal, kontaktoval i výrobce.
Doufám, že pak už bude vše v pořádku. Filtr mi totiž jinak po všech stránkách vyhovoval, provozní náklady jsou velmi malé (230 kč na 800 litrů vody) a chuť vody byla opravdu jiná (samozřejmě jsem ochutnal, než jsem si všimnul těch částeček). Byl by to další střípek do mozaiky zdravého životního stylu...

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oasa FAM1
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
PetrJ píše:
Tak filtr Oasa FAM1 (790 kč) už mám doma. Základem je konvice z kvalitního skla (Simax), kterou lze použít i k přípravě např. čaje nebo kávy. Pak se hodí skleněné víko a pohárek s nařízlým dnem, který se dává do konvice (a do něj např. plátek citrónu nebo čaj k vyluhování). Součástí balení je i sklenička sloužící také jako odměrka (300ml).
Pro filtrování vody se použije konvice, na kterou se nasadí plastový "trychtýř" (s víkem) z průhledného plastu, do něj pak přijde samotná filtrační vložka. Celé je to vysoké jen zhruba 20 cm, do "trychtýře" se vejde max. 1 litr.

Obrázek

Z filtru mi vytekla nejprve černě zabarvená voda s černými malými částečkami. Informace o tom, že by se neměly pít první 3 litry nikde uvedená nebyla, našel jsem ji až u rezervní filtrační vložky (230 kč), kterou jsem si také objednal. Měl jsem ale tu smůlu, že malé částečky ve vodě zůstávaly i nadále, a to i u náhradní vložky. Obě jsem tedy poslal zpět, mám slíbeno poslání nových. Prodejce mi psal, že už se s tím jednou setkal, kontaktoval i výrobce.
Doufám, že pak už bude vše v pořádku. Filtr mi totiž jinak po všech stránkách vyhovoval, provozní náklady jsou velmi malé (230 kč na 800 litrů vody) a chuť vody byla opravdu jiná (samozřejmě jsem ochutnal, než jsem si všimnul těch částeček). Byl by to další střípek do mozaiky zdravého životního stylu...

To šlo patrně o aktivní uhlí, které se klidně pít může, tam by neměl být problém a po pár litrech by se to zřejmě vyčistilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oasa FAM1
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 10:41 am 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Jarda píše:
To šlo patrně o aktivní uhlí, které se klidně pít může, tam by neměl být problém a po pár litrech by se to zřejmě vyčistilo.

Prodejce mi napsal, že mám zkusit dolít ještě další 2 litry, a pokud se to nezlepší, poslat vložky zpět. Takže úplně standardní chování to asi nebylo. Ono toho taky u dna bylo celkem dost: jako přefiltrovaná vypadala spíš voda z vodovodu. A i když mi špatně nebylo a voda byla chuťově lepší, přeci jen bych z čiré vody měl určitě mnohem lepší pocit.

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 12:38 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Z Drink It Clear mi sdělili reakci výrobce:

"Kontaktovali jsme výrobce filtrů s tím, že vznikl tento problém a poprosili je o vyjádření a vysvětlení. Výrobce filtrů nám řekl, že tyto filtry jsou plněné aktivním uhlím a že záleží na tom, jak prašné uhlí zrovna obdrží a že v případě, že je uhlí prašnější, tak dochází k vymývání prachu do vody a čím více se filtr používá, tím prašnost mizí. Aktivní uhlí je v podstatě živočišné uhlí, takže nás výrobce ubezpečil, že je zdravotně absolutně nezávadné. Prý nám nejsou schopni zaručit to, že když nám pošlou nové patrony, tak ty budou lepší v tom slova smyslu, že nebudou od začátku prašné. Jedná se tedy o živočišné uhlí, které je zdravotně nezávadné a voda se tedy dá bez problémů pít. Prašné části uhlí by po nějakém čase, až se z patrony vymyjí, měli z vody zmizet."

Takže filtry mi poputují zpět domů. Opravdu nevím, proč výrobce nezmiňuje, že něco takového může nastat. Ušetřilo by mi to zbytečné posílání filtračních vložek a nemusel bych ani otevírat druhou vložku (která, pokud je zabalená, má neomezenou životnost).

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 9:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
PetrJ píše:
Z Drink It Clear mi sdělili reakci výrobce:

"Kontaktovali jsme výrobce filtrů s tím, že vznikl tento problém a poprosili je o vyjádření a vysvětlení. Výrobce filtrů nám řekl, že tyto filtry jsou plněné aktivním uhlím a že záleží na tom, jak prašné uhlí zrovna obdrží a že v případě, že je uhlí prašnější, tak dochází k vymývání prachu do vody a čím více se filtr používá, tím prašnost mizí. Aktivní uhlí je v podstatě živočišné uhlí, takže nás výrobce ubezpečil, že je zdravotně absolutně nezávadné. Prý nám nejsou schopni zaručit to, že když nám pošlou nové patrony, tak ty budou lepší v tom slova smyslu, že nebudou od začátku prašné. Jedná se tedy o živočišné uhlí, které je zdravotně nezávadné a voda se tedy dá bez problémů pít. Prašné části uhlí by po nějakém čase, až se z patrony vymyjí, měli z vody zmizet."

Takže filtry mi poputují zpět domů. Opravdu nevím, proč výrobce nezmiňuje, že něco takového může nastat. Ušetřilo by mi to zbytečné posílání filtračních vložek a nemusel bych ani otevírat druhou vložku (která, pokud je zabalená, má neomezenou životnost).

To víte, to by pak bylo vše moc jednoduché a mohl by to dělat kde kdo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2011 5:43 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 19, 2010 11:25 am
Příspěvky: 7
zdravím, neviem, či píšem do správnej témy, ak nie, ospravedlňte ma.
Po zmrazení vody a následnom rozmrazení mi plávajú vo vode rôzne nečistoty, ktoré tam pred zmrazením nebolo vidieť. Usadzujú sa na dne fľaše. Vodu mrazím v plastovej fľaši. Neviete, čo sú tie nečistoty a ako im predísť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2011 8:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
West píše:
zdravím, neviem, či píšem do správnej témy, ak nie, ospravedlňte ma.
Po zmrazení vody a následnom rozmrazení mi plávajú vo vode rôzne nečistoty, ktoré tam pred zmrazením nebolo vidieť. Usadzujú sa na dne fľaše. Vodu mrazím v plastovej fľaši. Neviete, čo sú tie nečistoty a ako im predísť?

To jsou ty vymrazené minerály a je nutné je nechat sednout a slít, nebo odfiltrovat třeba přes filtr na překapávanou kávu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 12:52 pm 
Offline

Registrován: sob dub 03, 2010 7:09 am
Příspěvky: 29
Jarda píše:
Host píše:
Tak to je info, které jsem dlouze hledal \":-)\"
Rozmýšlel jsem nad variantami jak v daných podmínkách zkvalitnit vodu z kohoutku co mi teče v práci nebo doma a kterou denně piji. Ze všeho co jsem přečetl je nejdokonalejší kvůli mřížce osmóza, ale nejsem pánem domu a na vodovod nic přimontovávat v dohledné době nepůjde.
Logicky se tak výběr zúžil na samostatné zařízení a to buď destilační (AQUA 5 Deluxe) v mastné ceně cca 13K anebo velmi laciné filtrační nádoby (Oasa FAM1 nebo Brita Elemaris). Vím, že ani jedno není ideál, ale pokud denně piji cca 1 litr neředěných ovocných/zeleninových šťáv tak bych chtěl i vodu alespoň filtrovanou. Otázka je jak moc je ta konvice opravdu přínosná a jestli to není jen vyhazování peněz? Ikdyž v tomto případě oproti destilaci jde o pakatel http://www.kristalovavoda.cz/shop/vyrobek.php?id=23

PS: Ten fígl s vymrazením minerálů v PET láhvi zkusím...

Oasa FAM1 odstraňuje veškeré reziduální látky, ale ne minerály, tedy pokud to není nějaký reklamní blud. Nicméně pokud je to pravda, tak potom v kombinaci s vymrazením minerálů, by bylo možné získat opravdu kvalitní vodu cestou, nad kterou jsem se dosud nikdy nezamýšlel. Nejprve bych vodu vymrazil a poté filtroval, což zajistí nejvyšší kvalitu konečného produktu.

Dobrý den,
dá se takto upravená voda (vymrazení minerálů a pak filtrace přes filtrační konvici) použít na půsty?
Děkuji za opdověď.
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Curious píše:
Dobrý den,
dá se takto upravená voda (vymrazení minerálů a pak filtrace přes filtrační konvici) použít na půsty?
Děkuji za opdověď.
Katka

Tak určitě se dá používat i když ideální to nebude, ale naši předci také neměli k dispozici destilovanou vodu a hladověli naprosto běžně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 10:23 pm 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2012 10:17 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den,

rád bych se prosím zeptal, jestli je dle Vašeho názoru lepší pití zeleninové šťávy s destilovanou vodu (případně jaký je poměr) nebo raději pít vodu zásaditou?
Předem děkuji za Váš názor a laskavost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Hudinis píše:
Dobrý den,

rád bych se prosím zeptal, jestli je dle Vašeho názoru lepší pití zeleninové šťávy s destilovanou vodu (případně jaký je poměr) nebo raději pít vodu zásaditou?
Předem děkuji za Váš názor a laskavost.

Ono je to vlastně to samé, zeleninové šťávy jsou vysoce zásadité, destilovaná voda lehce kyselá a výsledek bude zásaditá voda s dobrou chutí. Pokud budete do šťávy dávat navíc i zásaditou vodu, bude se pH šplhat nahoru dost rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 7:59 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 7:51 pm
Příspěvky: 14
Dobrý den chci se zeptat, na přístroj na výrobu živé vody, konkrétně přístroj MIRACLE MAX ( http://www.zivavoda.cz/e-shop/ ). Bude voda vyrobená tímto přístrojem dosahovat stejné kvality jako voda destilovaná - následně zmražená a rozmražená? Pořídit si tento ač velmi drahý přístroj mi přijde jednodužší a všestranější než vodu destilovat a následně mrazit a rozmrazovat. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz