Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 4:10 pm 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2012 10:17 pm
Příspěvky: 8
Děkuji velice pane Jardo,

osobně mám problémy z menisky v jednom koleni, zatím to není tak strašné, jen se koukám trochu více do budoucnosti a člověk pořád čte, že navíc menisky snižují několika násobně tlak na chrupavku či pokud by se úplně odstranily, tak je téměř statisticky jisté, že člověk má do 10 let artrózu v koleni. Proto by mě zajímalo, jestli není možné, aby se tělo přizpůsobilo, když se mu nějakým vhodným způsobem napomůže. Jedná se mi teda zatím o artrozu na povrchu chrupavky, tedy nikoliv přímo v jádru kloubu. Osobně mi přijde vcelku dosti proti přírodě, brát již dopředu nějaké doplňky stravy v podobě léků pro zpomalení stárnutí kloubu, když chrupavka není stejně cévně vyživovaná. Proto se vlastně ptám na tu destilovanou vodu, jestli by to nebyla lepší cesta?
Předem děkuji za Vaše doporučení a laskavost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 5:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Hudinis píše:
Děkuji velice pane Jardo,

osobně mám problémy z menisky v jednom koleni, zatím to není tak strašné, jen se koukám trochu více do budoucnosti a člověk pořád čte, že navíc menisky snižují několika násobně tlak na chrupavku či pokud by se úplně odstranily, tak je téměř statisticky jisté, že člověk má do 10 let artrózu v koleni. Proto by mě zajímalo, jestli není možné, aby se tělo přizpůsobilo, když se mu nějakým vhodným způsobem napomůže. Jedná se mi teda zatím o artrozu na povrchu chrupavky, tedy nikoliv přímo v jádru kloubu. Osobně mi přijde vcelku dosti proti přírodě, brát již dopředu nějaké doplňky stravy v podobě léků pro zpomalení stárnutí kloubu, když chrupavka není stejně cévně vyživovaná. Proto se vlastně ptám na tu destilovanou vodu, jestli by to nebyla lepší cesta?
Předem děkuji za Vaše doporučení a laskavost.

Nebyla by lepší změna stravy a očista kloubů? Remineralizovat se člověk může i potravinami a minerály ve formě doplňků se spíš usazujou než že by dělaly to co od nich konzument očekává.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 1:56 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 04, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 1
Našel jsem zajímavý destilační přístroj na www.alkoholesence.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 7:04 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Franta píše:
Našel jsem zajímavý destilační přístroj na http://www.alkoholesence.cz

Zajimavy mozna, ale zbytecne drahy, 8900,-. To uz bych si ho radsi koupil od Pavla Machy na pust.cz za 7000,-. Za prve bych usetril proti tomu tvemu a za druhe by to mala mala splatka Pavlovi za jeho prinos pro zdravi tohoto naroda. Tedy ja jsem si pred lety koupil asi stejny nebo aspon stejne vypadajici jako na pust.cz pres net nekde z USA, za 4500,-. Ale hladovku stejne drzim jen filtrovanou vodou, protoze je otrava tahat destilku do prace... \":lol:\" . Ne, ze bych to doporucoval \":D\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Hudinis píše:
Děkuji velice pane Jardo,

osobně mám problémy z menisky v jednom koleni, zatím to není tak strašné, jen se koukám trochu více do budoucnosti a člověk pořád čte, že navíc menisky snižují několika násobně tlak na chrupavku či pokud by se úplně odstranily, tak je téměř statisticky jisté, že člověk má do 10 let artrózu v koleni. Proto by mě zajímalo, jestli není možné, aby se tělo přizpůsobilo, když se mu nějakým vhodným způsobem napomůže. Jedná se mi teda zatím o artrozu na povrchu chrupavky, tedy nikoliv přímo v jádru kloubu. Osobně mi přijde vcelku dosti proti přírodě, brát již dopředu nějaké doplňky stravy v podobě léků pro zpomalení stárnutí kloubu, když chrupavka není stejně cévně vyživovaná. Proto se vlastně ptám na tu destilovanou vodu, jestli by to nebyla lepší cesta?
Předem děkuji za Vaše doporučení a laskavost.

Tak člen Xeelee vám to sice píše správně, nicméně bych dodal, že dnes v té stravě toho mnoho není a některé doplňky tedy musíte spíše považovat za stravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 12:46 pm 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2012 10:17 pm
Příspěvky: 8
Děkuji všem,

jsem ještě poměrně mladý člověk , 27, který docela dosti sportoval. Tedy pravděpodobně se nejedná, že bych měl nějak vysoce zanesené klouby. Uvítal bych proto trochu konkrétnější rady, na které potraviny se zejména zaměřit, případně ony doplňky stravy? Začal jsem jíst více zeleniny, ale rád bych věděl, jestli nemáte konkrétní zkušenost s potravinami pro onu chrupavku v koleni.
Děkuji Vám velice za konkrétní rady a laskavost.

LH


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Hudinis píše:
Děkuji všem,

jsem ještě poměrně mladý člověk , 27, který docela dosti sportoval. Tedy pravděpodobně se nejedná, že bych měl nějak vysoce zanesené klouby. Uvítal bych proto trochu konkrétnější rady, na které potraviny se zejména zaměřit, případně ony doplňky stravy? Začal jsem jíst více zeleniny, ale rád bych věděl, jestli nemáte konkrétní zkušenost s potravinami pro onu chrupavku v koleni.
Děkuji Vám velice za konkrétní rady a laskavost.

LH

To, že jste sportoval vám nijak výrazně nepomůže, spíše to právě může škodit, protože přetížení náročným sportem vyžere z těla mnoho potřebných látek a pak platí staré dobré úsloví, "Pravidelným sportem k trvalé invaliditě", což mnoho lidí dodržuje. Konkrétních rad je zde dostatek, stačí číst, nicméně třeba kolagen a MSM v kombinaci s vitamínem C by patrně ve vašem jídelníčku mělo získat výsadní postavení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 12:07 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Hudinis píše:
Děkuji všem,

jsem ještě poměrně mladý člověk , 27, který docela dosti sportoval. Tedy pravděpodobně se nejedná, že bych měl nějak vysoce zanesené klouby. Uvítal bych proto trochu konkrétnější rady, na které potraviny se zejména zaměřit, případně ony doplňky stravy? Začal jsem jíst více zeleniny, ale rád bych věděl, jestli nemáte konkrétní zkušenost s potravinami pro onu chrupavku v koleni.
Děkuji Vám velice za konkrétní rady a laskavost.

LH

Ahojky, z mojí zkušenosti, kdy jsem měla displazii kyčelních kloubů a chybělo mi i kloubní mazivo, jsem cca 6 týdnů požírala prasečí nožičky uvařené - fakt je, že se mi po pár dnech vobráil kufr, jen jsem viděla nožku v obchodě, takže mi manža začal dělat tzv. drkotinu, vývar z pasečích nožiček, kůží, k tomu přidal zeleninku a já si drkotinku nakrájela na kousky do mažáku a pojídala, k tomu jsem pojídala denně lžičku namletých slepičích škořápek v banánu nebo rozpuštěných v citronové štávě, dohledat si zde můžeš i tzv. lék na artrozu, který jsem zde uváděla. Dále popíjení odštavené okurky - tedy čisté okurkové štávy, ta čistí klouby odstranuje kyselinu močovou, MSM a kolagen jsem nasadila až nedávno, takže s jistotou můžu říct, že škorápky a prasečí nožky zafungovaly naprosto super.
Beru tady:
http://www.4fitness.cz/suroviny/msm-1kg ... 60kc-p-51/
a kolagen teda mají vepřový, chutově je ble a špatně se v čemkoliv rozpouští
http://www.4fitness.cz/vyhodna-baleni/c ... ita-p-113/

Nebylo by od věci odkyselit organismus, pomůže to samozřejmě i kloubům


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 5:08 pm 
Offline

Registrován: úte bře 27, 2012 10:17 pm
Příspěvky: 8
Ahoj Jani, napsala bys mi kdyžtak mail na tebe? Děkuji moc, Lukas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát kvě 18, 2012 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Ahojky, z mojí zkušenosti, kdy jsem měla displazii kyčelních kloubů a chybělo mi i kloubní mazivo, jsem cca 6 týdnů požírala prasečí nožičky uvařené - fakt je, že se mi po pár dnech vobráil kufr, jen jsem viděla nožku v obchodě, takže mi manža začal dělat tzv. drkotinu, vývar z pasečích nožiček, kůží, k tomu přidal zeleninku a já si drkotinku nakrájela na kousky do mažáku a pojídala, k tomu jsem pojídala denně lžičku namletých slepičích škořápek v banánu nebo rozpuštěných v citronové štávě, dohledat si zde můžeš i tzv. lék na artrozu, který jsem zde uváděla. Dále popíjení odštavené okurky - tedy čisté okurkové štávy, ta čistí klouby odstranuje kyselinu močovou, MSM a kolagen jsem nasadila až nedávno, takže s jistotou můžu říct, že škorápky a prasečí nožky zafungovaly naprosto super.
Beru tady:
http://www.4fitness.cz/suroviny/msm-1kg ... 60kc-p-51/
a kolagen teda mají vepřový, chutově je ble a špatně se v čemkoliv rozpouští
http://www.4fitness.cz/vyhodna-baleni/c ... ita-p-113/

Nebylo by od věci odkyselit organismus, pomůže to samozřejmě i kloubům

Ten kolagen se dá vmíchat normálně do jídla a pak jeho chuť můžete přerazit třeba kořením, což je vcelku chutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2012 10:59 am 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
Jarda píše:
Tak blud to není, PET lahve jsou opravdu vysoce nebezpečné, ovšem dost záleží na tom, jak se používají. Pokud budete PET láhev používat stále, tak se zatáhne a nic neuvolňuje, ovšem je třeba ji minimálně pět dní připravovat pomocí reverzní, nebo ještě lépe destilované vody, což z ní ten sajrajt vytáhne. Další možnost je zakoupit láhev z PP materiálu – polypropylénu, ta nic neuvolňuje a máte to vyřešené.

Tet jsem koukal na 5l lahev od destilky a je z HDPE. Z toho se taky nic neuvolnuje? Jde mi o to, ze bych si rad vytahnul bordel z PET lahvi nez kupovat PP lahve za 239 Kc (http://www.skolackov.cz/zdrava-lahev-1l-logo-transparent-p1262).
1.napada me, jestli v ty technicky destilce co mam doma v tom 5l HDPE obalu uz ten bordel neni take natazeny?
2.kdyz kupuju destilku napr. tady http://www.filmet.cz/, nevite v cem to maji balene? Pokud v PET lahvi tak uz to podle me ztraci smysl ne?
3. skodlivy je "jen" PET nebo i HDPE a PE-HD?
4.mam plastove lahve z mlecnych automatu a na lahvi oznaceni plastu neni, na zatce je PE-HD, nevite z ceho to je? Jsou to tyto (Agro Jesenice) a Jarda v nich posila nektere veci, napr, kokosovy olej a mineraly:


Diky


Přílohy:
IMG_20120602_150111.jpg
IMG_20120602_150111.jpg [ 99.89 KiB | Zobrazeno 14886 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
doubleingram píše:
Tet jsem koukal na 5l lahev od destilky a je z HDPE. Z toho se taky nic neuvolnuje? Jde mi o to, ze bych si rad vytahnul bordel z PET lahvi nez kupovat PP lahve za 239 Kc (http://www.skolackov.cz/zdrava-lahev-1l-logo-transparent-p1262).
1.napada me, jestli v ty technicky destilce co mam doma v tom 5l HDPE obalu uz ten bordel neni take natazeny?
2.kdyz kupuju destilku napr. tady http://www.filmet.cz/, nevite v cem to maji balene? Pokud v PET lahvi tak uz to podle me ztraci smysl ne?
3. skodlivy je "jen" PET nebo i HDPE a PE-HD?
4.mam plastove lahve z mlecnych automatu a na lahvi oznaceni plastu neni, na zatce je PE-HD, nevite z ceho to je? Jsou to tyto (Agro Jesenice) a Jarda v nich posila nektere veci, napr, kokosovy olej a mineraly:


Diky

Nedovedu na to odpovědět, možná ne, to by do ní destilku nikdo patrně nebalil, nicméně sklo je sklo.
1)Někdo to zde již psal, že chuť nic moc, čili možné to je, tak ji ochutnejte.
2)Uvedená firma, ale má pouze osmotickou vodu, ne destilku, tedy alespoň pokud vím, třeba již je to jinak.
3)Nedovedu odpovědět.
4)Pokud jde o stejnou lahev, tak je to PET, ovšem já je kupuji zde http://www.bosladna.eu/d26-pet-lahve-pr ... -html.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2012 2:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 01, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Košice
ja si vodu destilujem a tak ju pijem, niekedy stiham aj zamrazit. himalajsku sol nepridavam aj ked ju mam kupenu, musim ju uz vyskusat, aj ked nemam pocit ze to bude pomoc. je tu niekto kto pije len destilovanu vodu a pomohla mu vyliecit nejake choroby???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2012 11:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 14, 2012 12:43 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Bile Karpaty/Kopanice
Pekne zdravim,destilovana voda=cista voda zbavena mineralu a ostatnich latek. Resi se tady ruzne destilacni pristroje. Napadlo me zda je mozne vydestilovat vodu jednoduse na plotne kamen odparovanim a zachytavanim do dalsi nadoby.Staci tohle k destilaci? Mame vodu jen ze studanky(ne studny)ktera vyvera ve svahu,neni hlubina,pijou ji i male deti,ale ma asi dost mineralu. Je nutne ji po destilaci zamrazit?
Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Destilace vody
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 4:23 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Mahuta píše:
Pekne zdravim,destilovana voda=cista voda zbavena mineralu a ostatnich latek. Resi se tady ruzne destilacni pristroje. Napadlo me zda je mozne vydestilovat vodu jednoduse na plotne kamen odparovanim a zachytavanim do dalsi nadoby.Staci tohle k destilaci? Mame vodu jen ze studanky(ne studny)ktera vyvera ve svahu,neni hlubina,pijou ji i male deti,ale ma asi dost mineralu. Je nutne ji po destilaci zamrazit?
Diky

Destilační přístroj se dá sice vyrobit, ale až tak jednoduché to opravdu není a provoz vyjde dost draho...
Když voda není hlubinná, tak většinou obsahuje velmi málo minerálů a já bych dobrou studánkovou vodu rozhodně nekazil vůbec žádnou úpravou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz