Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:45 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 2:21 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Furt sem nepochopil smysl vody, živé vody, filtrované vody, oduševnělé vody. Jako fysik vím přesně, jak voda technicky funguje, jako neouplnej konsument a snad neouplnej debil vím, jak voda chutná.
Piju jeskynní (tedy povrchovou, filtrovanou krzevá vápence a břidlice) vodu prohnanou obyčejnejma rourama (převážně plast, ale i železo), sdílim jí se stovkou lidí (a jejich domácíma armaturama, jasně). Také mohu mít neomezené množství přímo z pramenů, vyvěrajících z těch skal, úchylové si chodí s kanystry.
Také to mohu mít ze své studny. Ale zas jako něco jiného, že.
Hele, nejni problém vody spíš v lidské mysli a postojích ke světu a druhým lidem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 2:36 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
martina72 píše:
Jako fysik vím přesně, jak voda technicky funguje...

Tak takový pocit můžeš mít asi jedině kvůli tomu, že máš v té fyzice úplně jiné zaměření. Voda je jedna z fyzikálně nejzajímavějších a zároveň nejméně prozkoumaných věcí. A pokud jde o biofyziku vody, tedy jak to "technicky funguje" v živém těle, tak zatím nevíme prakticky nic.
Ale právě proto bych také byl s různými úpravami vody opatrný, nevíme co to přesně dělá s těmi jemnými vlastnostmi vody.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 3:15 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
ravima píše:
Tak takový pocit můžeš mít asi jedině kvůli tomu, že máš v té fyzice úplně jiné zaměření. Voda je jedna z fyzikálně nejzajímavějších a zároveň nejméně prozkoumaných věcí. A pokud jde o biofyziku vody, tedy jak to "technicky funguje" v živém těle, tak zatím nevíme prakticky nic.
Ale právě proto bych také byl s různými úpravami vody opatrný, nevíme co to přesně dělá s těmi jemnými vlastnostmi vody.

Já tam nemá jiné zaměření, já tam mám zaměření na to vše, co voda je. Víme o její "anomálii", děkujeme jí za to a jsme kvůlivá tomu věřící, nelze jinak. Víme prapodivné, ale předvídatelné, shlukování molekul vody, víme o paměti vody, víme něco o citlivosti vody na vlnění, energie, myšlenky, pocity. Víme leccos o magnetických a elektrických vlastnostech vody, víme něco o tom, jak je voda svázána se životem (kterému nerozumíme). Víme, že se takto (kvantitativně vzato) chovají všechny materiály, ale voda to kvalitativně válcuje.
Tož voda.
Děkuju našim jeskyním. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 3:37 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Mě by prosím moc moc moc zajímalo, jak je to doopravdy s krystalickou strukturou/mřížkou u vody? Tuhle sem se o tom zmínil na jednom fóru a xxx vystudovanejch lidí se do mě pustilo, že je to nesmysl a že voda žádnou kystalickou mřížku a strukturu nemá.

Mohl by mi fysik martina72 odpovědět jako odborník na vodu? děkuji .)

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 3:43 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Elkimek píše:
Mě by prosím moc moc moc zajímalo, jak je to doopravdy s krystalickou strukturou/mřížkou u vody? Tuhle sem se o tom zmínil na jednom fóru a xxx vystudovanejch lidí se do mě pustilo, že je to nesmysl a že voda žádnou kystalickou mřížku a strukturu nemá.

Mohl by mi fysik martina72 odpovědět jako odborník na vodu? děkuji .)

Voda má zvláštní charakter a krystalizuje si každou chvíli jinak. Dle svého. Dle momentální konstelace všeho okolo. Náhodné to není, dá se to ovládat a předvídat, ale nelze to nechat plavat. Musíš s tím počítat. A milovat to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2013 3:47 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
martina72 píše:
Voda má zvláštní charakter a krystalizuje si každou chvíli jinak. Dle svého. Dle momentální konstelace všeho okolo. Náhodné to není, dá se to ovládat a předvídat, ale nelze to nechat plavat. Musíš s tím počítat. A milovat to.

Já vim že voda je variabilní medium, ale je o tom nějakej vědeckej důkaz krom Matsuru Emota?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 6:56 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Volání po vědeckých důkazech je úchylné. Vědci dávno vědí, jak svět zhruba funguje.
Jen se perem s lidma, který to maj platit (vědec si z principu věci nemůže vydělat) a který nechtěj respektovat to, co sme objevili. Je to jak náboženství, ze strany konsumentů našich objevů.
Matsuru Emota je fajn. Ale nic neobjevil.
Fysika ví, že voda je velmi speciální sloučenina a pravý dar z "nebes", většina fysiků jsou věřící lidé.
Voda samozřejmě krystalisuje každou chvíli (ale předvídatelně) jinak a paměť má. Důkaz nepotřebuješ, ber to tak, že to tak je. A je to tak.
A raději se neptej na atomové reaktory nebo obří urychlovače, kde se fakt věda nedělá. Jen tě okrádají.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 8:09 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Dám podnět do debaty o vodě. My tady u nás máme pramen, je tam kaplička, lidé si jezdí s kanystry již stovky let. Někteří to nejen pijí, ale dokonce v tom koupají děti (naberou si toho mraky) a tak. Pramen je velmi silný, je z něj (spolu s jinými) potok, přitom je v kopci.
Jak se to celé srouná s tím, že se tady na foru třeba destiluje, zamražuje, filtruje ....
Co je tedy lepčí?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 9:23 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Já se nedovolávám. Jen bych si rád přečetl něco o vodě a její krystalické struktůře. Něco víc než jen "voda má krystalickou strukturu".

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 9:26 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Elkimek píše:
Já se nedovolávám. Jen bych si rád přečetl něco o vodě a její krystalické struktůře. Něco víc než jen "voda má krystalickou strukturu".

Voda nemá žádnou "krystalickou strukturu". Voda je prostě voda. A je to tak dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 9:28 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Aha...

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 2:23 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
martina72 píše:
Dám podnět do debaty o vodě. My tady u nás máme pramen, je tam kaplička, lidé si jezdí s kanystry již stovky let. Někteří to nejen pijí, ale dokonce v tom koupají děti (naberou si toho mraky) a tak. Pramen je velmi silný, je z něj (spolu s jinými) potok, přitom je v kopci.
Jak se to celé srouná s tím, že se tady na foru třeba destiluje, zamražuje, filtruje ....
Co je tedy lepčí?

V Nové regeně vyšel pěkný článek o vodě...samozřejmě lecos opakuje co je známé - třeba že voda z vodovodu je lepčí než kupovat nějakou balenou vodu v petkách... Je tam ale i další článek, o TEKOUCÍM PRAMENI někde u svatého kopečku kam si lidi choděj pro vodu...a který je z hlediska norem pro vodu "nevyhovující" (moc manganu...!), přesto ve výsledku pití (pravděpodobně) spíše prospěšné ...

Zaujalo mne však co je také mnohým po staletí známé...a oživené v diskusích např. filmem o rakouském Viktoru Schaubergerovi a jeho studiu toků řek a tekoucích vody obecně a jejím vlivu nejen na zdraví, ale i na množství zanášení trubek bordelem...

Takže pokud je jen trochu možnost, vždy je asi lépe dát přednost pití a používání TEKOUCÍ vody (to že je navíc třeba filtrovaná osmózou, není na překážku pokud se přidává a míchá do čerstvých šťáv, kde je minerálů dost v té nejlepčí formě...
(sice z hlediska úspory času (osmóza teče moc pomalu) načepujem každý den kanystr vody z osmózy pro okamžité používání, ale čím déle voda stojí, tím hůře... \":mrgreen:\"

Jak se na to díváte? - ODPOVÍDAT prosím ale v příslušném vlákně (viz následující příspěvek), nikoli offtopic jako dosud.


Naposledy upravil muflon dne úte čer 25, 2013 2:50 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zvláštní vlastnosti TEKOUCÍ vody
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 2:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
martina72 píše:
Dám podnět do debaty o vodě. My tady u nás máme pramen, je tam kaplička, lidé si jezdí s kanystry již stovky let. Někteří to nejen pijí, ale dokonce v tom koupají děti (naberou si toho mraky) a tak. Pramen je velmi silný, je z něj (spolu s jinými) potok, přitom je v kopci.
Jak se to celé srouná s tím, že se tady na foru třeba destiluje, zamražuje, filtruje ....
Co je tedy lepčí?

V poslední Nové Regeně vyšel pěkný článek o vodě...samozřejmě lecos opakuje co je známé - třeba že voda z vodovodu je lepčí než kupovat nějakou balenou vodu v petkách...(nejde jen o složení kde je v porovnání víc kolimorfních bakterií, kolik minerálů, co je čistčí apod., ale i o to že ve vodovodu TEČE...zatímco v PETce voda stojí...natož když je navíc někde vystavena slunci apod.).
Je tam ale i další článek, o TEKOUCÍM PRAMENI někde u svatého kopečku kam si lidi choděj pro vodu...a který je z hlediska norem pro vodu "nevyhovující" (moc manganu...!), přesto ve výsledku pití (pravděpodobně) spíše prospěšné ...
Hlavně ale tam byl důraz na to, že i když třeba nějaký pramen obsahuje nějaké kolimorfní bakterie (pokud jich není moc, nebo to není zrovna moc E.Coli), tak relativně zdravé tělo se s tím bez potíží vypořádá a má z TEKOUCÍ vody větší prospěch než riziko...(ve srovnání s riziky chlorované vody nebo s "kvalitní" PET vodou balenou).

Zaujalo mne však co je také mnohým po staletí známé...a oživené v diskusích např. různými filmy o vodě (ruský dokument, dále Emoto, Schauberger a další)...konkrétně mne třeba právě teď zajímá to o rakouském Viktoru Schaubergerovi a jeho studiu toků řek a tekoucích vody obecně a jejím vlivu nejen na zdraví, ale i na množství zanášení trubek bordelem...

Takže pokud je jen trochu možnost, vždy je asi lépe dát přednost pití a používání TEKOUCÍ vody (to že je navíc třeba filtrovaná osmózou, není na překážku pokud se přidává a míchá do čerstvých šťáv, kde je minerálů dost v té nejlepčí formě...
(sice z hlediska úspory času (osmóza teče moc pomalu) načepujem každý den kanystr vody z osmózy pro okamžité používání, ale čím déle voda stojí, tím hůře... \":mrgreen:\"

Jak se na to díváte?


Naposledy upravil muflon dne stř čer 26, 2013 10:43 pm, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 2:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
nechci pokračovat offtopic...o živé vodě se tu nediskutuje (ta má navíc už své jiné vlákno...), chtělo by to spíše když už tak vlákno o vlastnostech vody....

Tak debata může pokračovat třeba tady:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvláštní vlastnosti vody
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 2:34 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
PS: z vlákna kam to neptří (živá voda-50%sleva), dávám kvůli souvislosti s předch.příspěvkem do tohoto vlákna i další tam uvedené:


Elkimek píše:
martina72 píše:
Elkimek píše:
Mě by prosím moc moc moc zajímalo, jak je to doopravdy s krystalickou strukturou/mřížkou u vody? Tuhle sem se o tom zmínil na jednom fóru a xxx vystudovanejch lidí se do mě pustilo, že je to nesmysl a že voda žádnou kystalickou mřížku a strukturu nemá.

Mohl by mi fysik martina72 odpovědět jako odborník na vodu? děkuji .)

Voda má zvláštní charakter a krystalizuje si každou chvíli jinak. Dle svého. Dle momentální konstelace všeho okolo. Náhodné to není, dá se to ovládat a předvídat, ale nelze to nechat plavat. Musíš s tím počítat. A milovat to.


Já vim že voda je variabilní medium, ale je o tom nějakej vědeckej důkaz krom Matsuru Emota?


Citace:
Elkimek píše:
...bych si rád přečetl něco o vodě a její krystalické struktůře. Něco víc než jen "voda má krystalickou strukturu".
martian72:
Voda nemá žádnou "krystalickou strukturu". Voda je prostě voda. A je to tak dobře.


martina72 píše:
Volání po vědeckých důkazech je úchylné. Vědci dávno vědí, jak svět zhruba funguje.
Jen se perem s lidma, který to maj platit (vědec si z principu věci nemůže vydělat) a který nechtěj respektovat to, co sme objevili. Je to jak náboženství, ze strany konsumentů našich objevů.
Matsuru Emota je fajn. Ale nic neobjevil.
Fysika ví, že voda je velmi speciální sloučenina a pravý dar z "nebes", většina fysiků jsou věřící lidé.
Voda samozřejmě krystalisuje každou chvíli (ale předvídatelně) jinak a paměť má. Důkaz nepotřebuješ, ber to tak, že to tak je. A je to tak.
A raději se neptej na atomové reaktory nebo obří urychlovače, kde se fakt věda nedělá. Jen tě okrádají.


martina72 píše:
ravima píše:
martina72 píše:
Jako fysik vím přesně, jak voda technicky funguje...
Tak takový pocit můžeš mít asi jedině kvůli tomu, že máš v té fyzice úplně jiné zaměření. Voda je jedna z fyzikálně nejzajímavějších a zároveň nejméně prozkoumaných věcí. A pokud jde o biofyziku vody, tedy jak to "technicky funguje" v živém těle, tak zatím nevíme prakticky nic.
Ale právě proto bych také byl s různými úpravami vody opatrný, nevíme co to přesně dělá s těmi jemnými vlastnostmi vody.

Já tam nemá jiné zaměření, já tam mám zaměření na to vše, co voda je. Víme o její "anomálii", děkujeme jí za to a jsme kvůlivá tomu věřící, nelze jinak. Víme prapodivné, ale předvídatelné, shlukování molekul vody, víme o paměti vody, víme něco o citlivosti vody na vlnění, energie, myšlenky, pocity. Víme leccos o magnetických a elektrických vlastnostech vody, víme něco o tom, jak je voda svázána se životem (kterému nerozumíme). Víme, že se takto (kvantitativně vzato) chovají všechny materiály, ale voda to kvalitativně válcuje.
Tož voda.
Děkuju našim jeskyním. \":)\"


martina72 píše:
Furt sem nepochopil smysl vody, živé vody, filtrované vody, oduševnělé vody. Jako fysik vím přesně, jak voda technicky funguje, jako neouplnej konsument a snad neouplnej debil vím, jak voda chutná.
Piju jeskynní (tedy povrchovou, filtrovanou krzevá vápence a břidlice) vodu prohnanou obyčejnejma rourama (převážně plast, ale i železo), sdílim jí se stovkou lidí (a jejich domácíma armaturama, jasně). Také mohu mít neomezené množství přímo z pramenů, vyvěrajících z těch skal, úchylové si chodí s kanystry.
Také to mohu mít ze své studny. Ale zas jako něco jiného, že.
Hele, nejni problém vody spíš v lidské mysli a postojích ke světu a druhým lidem?


Naposledy upravil muflon dne úte čer 25, 2013 2:52 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz