Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 9:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 10:08 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Začal jsem si vyrábět ze zinku za pomoci HCl vodík, odchytávám ho do přesnídávkových skleniček a pak to piju ve formě vodíkové vody. Byl bych rád, kdyby se tady rozjela diskuze na tohle téma, nemám s tím žádné praktické zkušenosti. Četl jsem, že se to dá aplikovat orálně, v koupeli nebo třeba kapat do očí. Chemický vzorec by měl být H4O, ale když tak mě opravte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Začal jsem si vyrábět ze zinku za pomoci HCl vodík, odchytávám ho do přesnídávkových skleniček a pak to piju ve formě vodíkové vody. Byl bych rád, kdyby se tady rozjela diskuze na tohle téma, nemám s tím žádné praktické zkušenosti. Četl jsem, že se to dá aplikovat orálně, v koupeli nebo třeba kapat do očí. Chemický vzorec by měl být H4O, ale když tak mě opravte.

Vodík funguje jako špičkový likvidátor volných radikálů a jde asi o nejsilnější antioxidant vůbec, čili čistí špičkově. Tělo si ho za normálních okolností vyrábí cca 1 litr denně a pokud člověk má nedostatek HCl v žaludku, deficit zinku a rozházené střevní bakterie, produkce dost pokulhává, což může mít fatální následky. Léčit se touto cestou dá neuvěřitelná škála onemocnění, čili určitě lze tento postup doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 10:06 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Mohl by jste uvést jak vodík vyrábíte? Je to pro člověk bez chemických zkušeností zvládnutelné?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Mohl by jste uvést jak vodík vyrábíte? Je to pro člověk bez chemických zkušeností zvládnutelné?

Jde to elektrolýzou vody, reakcí zinku s HCl, hořčíku s octem a nižší množství produkuje pouhé namočení hořčíkové tyče do vody. Většina lidí to je schopna zvládnout, ale asi to potřebují vidět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 12:32 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Lubane, popřípadě Jardo, mohli by jste natočit nějaké instruktážní video?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 1:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Lubane, popřípadě Jardo, mohli by jste natočit nějaké instruktážní video?

Tak časem třeba ano, ale ono na tom není nic složitého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 6:44 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Elkimek píše:
Lubane, popřípadě Jardo, mohli by jste natočit nějaké instruktážní video?

Tak u klempíře jsem koupil plechy zinku nastříhané na cca 5 cm šířku a měl to asi metr dlouhý, dál to pak doma nůžkama na plech stříhám na proužky o síle asi 1cm. zcela čistý zinkový plech asi nejde sehnat, tenhle má příměs titanu asi 5%, což by při výrobě vodíku neměl být problém. Ty proužky ještě kleštěma trochu pokroutím aby to ve sklenici nebylo úplně slepený na sobě.
V drogerii jsem zakoupil 31% kyselinu chlorovodíkovou (technická kyselina solná) . Mám k vodíku respekt, tak výrobu provádím na balkoně \":mrgreen:\" \":mrgreen:\" pěkně na luftu. Do infúzní sklenice, která je utěsněná gumovým špuntem a z něj kouká hadička, naleju do poloviny plíšků HCl a doleju to vodou tak, aby plíšky byly těsně potopený. Na konci hadičky je vzduchovací kamínek. Do čistého lavoru asi 15cm výška naleju skoro po okraj pitnou studenou vodu. Mám připravené skleničky od dětských přesnídávek, vezmu první a naberu do ní vodu. Otočím dnem vzhůru, pod ní strčím vzduch. kamínek, ze kterého už perlí vodík. Ten postupně vytlačuje vodu až sklenička vyplave na hladinu. Skleničku pod vodou uzavřu a pak ji vyndám z lavoru. Položím na tácek víčkem dolu. Pak druhou, třetí a xtou. 2 hodiny nechám ležet a pak to postupně piju. \":roll:\" Denně (podle toho jak stíhám) těch skleníček vypiju 3-6. Jsem v tomto začátečník, ale snažím se. \":shock:\" Taky mám několik otázek :

1) jak dlouho ten vodík v těch skleničkách vydrží, když uniká i přes to sklo
2) je ten vodík nějak nebezpečnej v bytě, asi není dobrej nápad \":?\" to pouštět do vzduchu v místnosti, co kdyby někdo zrovna zazvonil , nebouchlo by to náhodou?
3) lze vodík pouštět do vany a koupat se v tom? \":twisted:\"
4) prý je možné ho kapat do očí \":cry:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2013 8:15 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 03, 2013 8:12 pm
Příspěvky: 1
Zdravím,
piju vodíkovou vodu cca 5 týdnů a cítím se naprosto výborně, denně 45 ml balení. Nejvíce to pocituji v přínosu energie, únava přichází opravdu až večer, to jsem dříve neznal.
Doporučuji!!!

P.S.
je velmi důležité vodu uchovávat pouze ve speciálním alu obalu, jinak vám vodík uteče :.-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 8:55 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Jarda píše:
Tak časem třeba ano, ale ono na tom není nic složitého.

Dneska jsem dělal vodík 2x po 6ti skleničkách, kolik těch přesnídávkových sklenek se může denně vypít? Stejně je tam jen polovina vody, ostatní vytlačil vodík. Ještě mám pár dní staré dotazy asi o 2-3 příspěvky výše


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2013 10:25 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
http://www.czmms.info/index.php/cds
http://www.jimhumble.biz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 11:02 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
lucie5 píše:
http://www.czmms.info/index.php/cds
http://www.jimhumble.biz/


Lucinko mocinky děkujeme, žes nám sem dala tyhle odkazy . Dneska kolem 18. hodiny jsem to zaregistroval a od té doby se od těch stránek nemůžeme s manželkou odtrhnout. O MMS jsem povědomě věděl. ale pořád se to nastudování odkládalo, protože jsme řešili jiné postupy. Žena na tom nebyla vůbec dobře, byla spíš na umření (už jsme na tom mnohem lépe než před 5 měsíci). Ještě to musíme pořádně pochopit a vstřebat a pustíme se do suplementace. Perfektní stránky, ještě jednou díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 6:58 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Pro Lubana:

Ježišky, tak to jsem strašně ráda! Někdo tu chtěl návod, tak jsem ho sem vložila. Přece jen je to lepší, když to člověk vidí. Já se toho trochu bojím. Ale než se do toho člověk pustí, tak to chce studovat a studovat. Jsou tu lidi, kteří nemaj vždycky nejlepší zkušenosti. Mám strach, že by se mi po tom rozlezl ekzém po celém těle. Teď ho mám jen na ruce. A tak se začínám čistit a pak až tělo nebude tak zanešený, zkusím to. Ale říkala jsem si, že prubnu spíše MSM (Methylsulfonylmethan), zdá se mi to lepší. Já zatím pozoruju neuvěřitelný výsledky po šankprakšalaně, začala jsem s kokosovým olejem, omega 3, ostropestřcem, nápojem z kurkumy, zázvoru a skořice (jsem po tom trochu žlutější, ale to mi vůbec nevadí), čerstvý zázvor posekám a nechám vyluhovat ve vodě, je to osvěžující, piju mixovanou schizandru a tak. A hlavně zítra jdu KONEČNĚ na očistu jater. Ať se daří manželce lépe. Nevím s čím bojuje, ale ať to dobře zvládá!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 1:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Tak u klempíře jsem koupil plechy zinku nastříhané na cca 5 cm šířku a měl to asi metr dlouhý, dál to pak doma nůžkama na plech stříhám na proužky o síle asi 1cm. zcela čistý zinkový plech asi nejde sehnat, tenhle má příměs titanu asi 5%, což by při výrobě vodíku neměl být problém. Ty proužky ještě kleštěma trochu pokroutím aby to ve sklenici nebylo úplně slepený na sobě.
V drogerii jsem zakoupil 31% kyselinu chlorovodíkovou (technická kyselina solná) . Mám k vodíku respekt, tak výrobu provádím na balkoně \":mrgreen:\" \":mrgreen:\" pěkně na luftu. Do infúzní sklenice, která je utěsněná gumovým špuntem a z něj kouká hadička, naleju do poloviny plíšků HCl a doleju to vodou tak, aby plíšky byly těsně potopený. Na konci hadičky je vzduchovací kamínek. Do čistého lavoru asi 15cm výška naleju skoro po okraj pitnou studenou vodu. Mám připravené skleničky od dětských přesnídávek, vezmu první a naberu do ní vodu. Otočím dnem vzhůru, pod ní strčím vzduch. kamínek, ze kterého už perlí vodík. Ten postupně vytlačuje vodu až sklenička vyplave na hladinu. Skleničku pod vodou uzavřu a pak ji vyndám z lavoru. Položím na tácek víčkem dolu. Pak druhou, třetí a xtou. 2 hodiny nechám ležet a pak to postupně piju. \":roll:\" Denně (podle toho jak stíhám) těch skleníček vypiju 3-6. Jsem v tomto začátečník, ale snažím se. \":shock:\" Taky mám několik otázek :

1) jak dlouho ten vodík v těch skleničkách vydrží, když uniká i přes to sklo
2) je ten vodík nějak nebezpečnej v bytě, asi není dobrej nápad \":?\" to pouštět do vzduchu v místnosti, co kdyby někdo zrovna zazvonil , nebouchlo by to náhodou?
3) lze vodík pouštět do vany a koupat se v tom? \":twisted:\"
4) prý je možné ho kapat do očí \":cry:\"

1)Tak 14 dní, ale stále uniká.
2)Ano, při vyšší koncentraci vybuchuje, ale tolik ho asi nevyrobíte.
3)Ano, ovšem vyrobit ho tolik je problém jak technický, tak bezpečnostní.
4)Ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 1:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Dneska jsem dělal vodík 2x po 6ti skleničkách, kolik těch přesnídávkových sklenek se může denně vypít? Stejně je tam jen polovina vody, ostatní vytlačil vodík. Ještě mám pár dní staré dotazy asi o 2-3 příspěvky výše

Až litr té vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodík , vodíková voda
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 1:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
lucie5 píše:
http://www.czmms.info/index.php/cds
http://www.jimhumble.biz/

Jakou to má souvislost s tímto tématem?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz