Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 11:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza a ionizace
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2017 4:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Tonda85 píše:
Dobrý den, chci si pořídit reverzní osmózu, jen si chci ujasnit pár věcí. Stačí tedy ta kterou doporučujete na svých stránkách za 1590,-...jaký je rozdíl mezi ní a dražší variantou za 4990,-? Dále remineralizaci nedoporučeje?

Další otázku mám ohledně ionizace. Máte zkušenost s ionizátorem od firmy Tiens? Příklad ve videu zde: https://www.youtube.com/watch?v=Zp77ORl7pRs

Odkaz na produkt například zde:http://www.pro-zdravi.net/http/www-pro-zdravi-net/Cistic-ovoce-a-zeleniny-Tiens-d370-htm

Před časem jsem tuto čističku "ionizátor" koupil na doporučení kamaráda. Do dneška ale nevím zda má skutečně význam nebo je k ničemu. Měla by umět ionizovat vodu, čistit vzduch, zbavit ovoce a zeleninu od pesticidů. Dále jí používají na dezinfekci příborů, nádobí a dalších... Také by měla umět vytáhnout z masa škodlivé látky. Je pravda, když dám kuřecí maso do vody a zapnu ionizér na nějakých 10 minut, tak mi vznikne větší množství pěny, kteoru když vezmu tak je lepkavá a působí jako nějaký druh plastu, jde z ní udělat plastová kulička...působí to důvěryhodně a nechutně.

Děkuji Tonda

Ono je otázka na co stačí, pokud jde o vyprodukovaný objem čisté vody tak stačí bohatě. Dražší varianty mají mnoho dalších víceméně nesmyslných funkcí a je to čistě o tom kolik peněz za takový přístroj chcete vyhodit. Remineralizace je silně diskutabilní záležitost a pokud máte správně složenou stravu a pijete alespoň občas zeleninové, nebo ovocné šťávy nevidím důvod něco takového kupovat a provozovat, zase to jenom žere peníze. Jinak uvedené ionizátory neznám a nikdy jsem je pracovat neviděl, tedy těžko na ně mohu mít nějaký názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2017 4:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Stirecek píše:
Zdravim. Jiz nekolik dni uvazuju nad reverzni osmozou, procital jsem pomalu cely net a zdejsi diskuzi dokonce nekolikrat a zajima me, kolik musi clovek snist ovoce, aby do sebe dostal potrebné mineraly. Nebude asi dobre pit vodu samotnou, pisete ze pri piti se stavama se muze pit bez omezeni. Odstavnovac sice nemam, poridil jsem mixer a do sebe dostanu cca 1-1,5kg ovoce za den, samozrejme rozmixovane s vodou. Prave k tomu jsem poridil tu osmozu, jakou ma Jarda, za dobrou cenu 500kc, a zajima me, zda je to dostatecne mnozstvi mineralu z toho ovoce, aby nedochazelo k nejakemu odvapneni kosti, kloubu i kdybych popijel vodu v prubehu dne samotnou. Ono sice dostatek vody do sebe dostanu i z toho ovoce, plus redenim na vysledny mix. Nekdy je toho ovoce mozna min, svacinku ale zase delam rozmixovanou zeleninovou.

Dalsi co me napadlo jsou ztraty mineralu behem horkych dni, kdy se pije daleko vic. Jde mi o to, že pres sezonu jezdim v podstate denne na kole , nejsou to zadne vyhlidkove hodinove projizdky, ale tvrde treninky cca 5-7hodin v kuse, kdy jsou ztraty elektrolytu enormni a je treba je prubezne doplnovat a pit v dostatecnem mnozstvi. Jelikoz v takovych pripadech piju bezne osm litru denne vody, tak predpokladam, že osmoticke vode bych se mel spise vyhybat nebo pit pouze s rozmixovanym ovocem treba az po treninku. Samozrejme nebudu tuhle vodu vozit sebou a myslim, že ani nebude moc vhodna, pri takovych ztratach je nutne doplnovat ruzne mineraly a soli i umelou cestou, jelikoz stravou by to nejspis nebylo mozne. v tom pripade me napada, že bych za osmozu pridal mineralizacni patronu, kterou bych samozrejme pres zimu pouzivat nemusel. Jaky na to mate nazor nebo jak by jste to resili vy? Jeste me napada jake vlastne slozeni ma ta mineralizacni patrona, jake tam jsou mineraly a v jakem pomeru. Nebo se jedna jen o vapnik a horcik a nic jineho?Sam jsem se k tomu jeste nedostal, intenzivni treninky ted neresim, to az na jare.

Obávám se že takto položený dotaz není možné nějakou smysluplnou cestou zodpovědět. Vezmu to tedy obecně protože netuším jaké šťávy by jste pil, kolik hodin se na tom kole potíte a mnoho dalších proměnlivých faktorů, tedy to je na jasnovidecký výkon. Správný postup kdy se neseknete je si vše spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com kde si zadáte i zátěž organizmu, konkrétní příjem živin ve stravě a doplňcích a vidíte zda vám to vyšlo, nebo ne. Takto se dá vyladit příjem potřebných nutrientů velice slušně a minimální chybou a v případě aktivního člověka s vysokou zátěží to vidím jako nezbytné. Ne nadarmo se používá úsloví, "Vrcholovým sportem k trvalé invaliditě" a všimněte si kolik vrcholových sportovců má ve vyšším věku zásadní zdravotní potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 12:28 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Stirecek píše:
Tady uz to nejspis nefunguje, takze ti nikdo neporadi. Dle meho je tato osmoza ze zasobnikem zbytecna. Na vareni se tato voda nehodi a na piti staci uplne ta nejmensi, mam GPD 75, pul litru vody natece za cca 5minut. Co jsem se docetl, tak v zasobniku se casem zacnou mnozit ruzni mikrobi a dezinfekce mnohdy nepomuze, takze by se mel vymenit. Zbytecna investice navic plus vyzaduje casteji dezinfikovat. Jinak voda by se mela mineralizovat vhodnym zpusobem kvuli snizeni osmotickych tlaku v telnich a bunecnych tekutinach. Na trvale piti neni vhodna bez zpetne mineralizace. Takze budto ty zeleninove stavy nebo jinym zpusobem. Mam koupeny chlorid horecnaty, v rozumnem mnozstvi, ted jsem si dovezl mineralni vodu z Luhacovic, na redeni je taky vhodna. Patrony na zpetnou mineralizaci jsou nedostacujici.

Zkus mrknout treba na knihu Sokujici pravda o vode od Bragga nebo Water Can Undermine Your Health (Voda může podkopat vaše zdraví) dr Normana Walkera. Obe knihy lze asi najit i na netu. Treba po precteni zmenis nazor na uzitecnost doplnovani anorganickych mineralu. A nebo nazor nezmenis \":D\" \":D\" \":D\" PS proc se osmoza nehodi na vareni?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv bře 16, 2017 5:13 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 20, 2016 9:43 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
1) Nedovedu odpovědět zda se liší, ale domnívám se že rozdíl, pokud vůbec nějaký bude, nebude zásadní.
2) Asi by byl vhodný, je dobré jednou za čas membránu opláchnout od úsad, dost tím prodloužíte životnost.
3) Osobně bych tam pro vaše účely nic takového nedával, držte se maximálně jednoduchého a spolehlivého řešení. Pokud vám zůstane ten ventil z nějakého důvodu nedovřený, nemáte to šanci zjistit a můžete do kanálu vypustit vodu za desetitisíce.
4) Na tento dotaz nedovedu odpovědět s tím zkušenost nemám.

Díky Jardo za reakci ... pracně jsem hledal heslo registrace, abych mohl odpovědět. Povedlo se \":)\" Ať se daří J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv črc 20, 2017 4:52 pm 
Offline

Registrován: ned úno 19, 2017 9:39 pm
Příspěvky: 7
Dobre den,

Poridil jsem si tu nejlevnejsi  reverzni osmozu se  ctyrcestnym ventilem. Vse zapojil podle manualu. Vstupni voda ma 168us vystupni 156us.
Muzete mi nekdo poradit cit to muze byt?
Nechaval jsem ji 3 hodiny odtekat, ale hodnota se nemeni.
Namontovanou ji mam na zdi vyvodama nahoru.

Diky
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned srp 06, 2017 11:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Michal19 píše:
Dobre den,

Poridil jsem si tu nejlevnejsi  reverzni osmozu se  ctyrcestnym ventilem. Vse zapojil podle manualu. Vstupni voda ma 168us vystupni 156us.
Muzete mi nekdo poradit cit to muze byt?
Nechaval jsem ji 3 hodiny odtekat, ale hodnota se nemeni.
Namontovanou ji mam na zdi vyvodama nahoru.

Diky
Michal

Na to vám asi bez znalosti celého zapojení nikdo nebude schopen odpovědět, ale takto se na první pohled zdá že to přes membránu vůbec nejde, nebo je membrána vadná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob srp 19, 2017 12:27 pm 
Offline

Registrován: ned úno 19, 2017 9:39 pm
Příspěvky: 7
Tak uz vse funguje jak ma. Vstupni hodnota 168us vystupni 5.8us. Ani nevim cim to bylo. Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob srp 26, 2017 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Michal19 píše:
Tak uz vse funguje jak ma. Vstupni hodnota 168us vystupni 5.8us. Ani nevim cim to bylo. Diky

Tak někdy stačí aby si to vše sedlo, membrána se prostě musí trochu zatáhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 1:02 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Co všechno potřebuji koupit když bych chtěl doma reverzní osmózu? Jsem v tomto ohledu laik, mohl byste prosím někdo napsat co vše potřebuju (nějaké ty 4cestné ventily apod.) Jaké další předfiltry je vhodné mít a je rozdíl v kvalitě různých výrobců? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob lis 18, 2017 2:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Co všechno potřebuji koupit když bych chtěl doma reverzní osmózu? Jsem v tomto ohledu laik, mohl byste prosím někdo napsat co vše potřebuju (nějaké ty 4cestné ventily apod.) Jaké další předfiltry je vhodné mít a je rozdíl v kvalitě různých výrobců? Děkuji.

To takto vůbec nejde poradit, musel bych znát přesně podmínky na které se to bude pasovat, například vlastní studna, nebo vodovodní řád a mnoho dalších aspektů. Každé zapojení a varianta se hodí na něco jiného. Obecné rady jsou zde dosti podrobně probrané tak si to projděte a pokud budete mít konkrétní dotaz tak to pak není problém, případně zavolejte a vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned lis 26, 2017 12:38 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Jarda píše:
To takto vůbec nejde poradit, musel bych znát přesně podmínky na které se to bude pasovat, například vlastní studna, nebo vodovodní řád a mnoho dalších aspektů. Každé zapojení a varianta se hodí na něco jiného. Obecné rady jsou zde dosti podrobně probrané tak si to projděte a pokud budete mít konkrétní dotaz tak to pak není problém, případně zavolejte a vysvětlím.

Bylo by to do panelákového bytu, vodovodní řád. V kuchyni jako samostatný kohoutek, vedle obyčejného kouhoutku u dřezu. Voda je bych řekl středně tvrdá (nevím jak to objektivně změřit, ale např. ve varné konvici zůstává po několika desítkách použití slabá krusta). Dokonce dle měření vzorku vody Salvií(čemuž ale 100% nedůvěřuji) jsou ve vodě i prvoci. Co by tedy bylo nejvhodnější použít? Samotnou reverzní osmózu a nějaké další filtry před/za osmózou čí nějaké další věci? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned lis 26, 2017 3:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Bylo by to do panelákového bytu, vodovodní řád. V kuchyni jako samostatný kohoutek, vedle obyčejného kouhoutku u dřezu. Voda je bych řekl středně tvrdá (nevím jak to objektivně změřit, ale např. ve varné konvici zůstává po několika desítkách použití slabá krusta). Dokonce dle měření vzorku vody Salvií(čemuž ale 100% nedůvěřuji) jsou ve vodě i prvoci. Co by tedy bylo nejvhodnější použít? Samotnou reverzní osmózu a nějaké další filtry před/za osmózou čí nějaké další věci? Děkuji.

Klidně mě zavolejte a vysvětlím co budu vědět, ale takto je to na několik týdnů dopisování. Tam je tolik proměnných v tom co od toho vyžaduje klient a tolik variant zapojení že je otázka zda to vůbec dáme tím telefonem, ale dopisováním určitě ne. V paneláku jsou specifické podmínky a blbé řešení může přijít sakra draho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř pro 20, 2017 5:31 pm 
Offline

Registrován: pon říj 03, 2011 4:56 pm
Příspěvky: 5
inzenyr píše:
xkabat00 píše:
Také je otázkou jestli vodě po průchodu RO neklesne ph pod 6,5 - to by prošla rozborem sice konduktivita, ale neprošla by zase kvůli ph. Připadne mě to jako začarovaný kruh - nechce se mě vyhodit 120 000 za prodloužení vodovodu a pak ho darovat vodárnám.

Pokud RO funguje, tak by mela mit PH blizke 7, coz je PH temer ciste vody.

Inzenyr

Moja skúsenosť je úplne iná. Ph vody z RO je dlhodobo 5,5. Zaujímala by ma skúsenosť aj ostatných
používateľov RO. Túto vodu pijem nepretržite už cca 8 rokov, nemiešam ju so šťavami a okrem tejto
vody nepijem žiadnu inú. Striedavo ju miešam buď s vit. c, alebo s chloridom horečnatým. Nemám
pocit že by ma z dlhodobého hľadiska nejako poškodzovala, práveže naopak. Ale i tak je to vlasne kyslá
voda, neveril by som tomu, pokiaľ by som si ju viac krát po sebe nemeral.
Aké sú vaše skúsenosti? prípadne pána Jardu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř pro 20, 2017 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
rasto píše:
Moja skúsenosť je úplne iná. Ph vody z RO je dlhodobo 5,5. Zaujímala by ma skúsenosť aj ostatných
používateľov RO. Túto vodu pijem nepretržite už cca 8 rokov, nemiešam ju so šťavami a okrem tejto
vody nepijem žiadnu inú. Striedavo ju miešam buď s vit. c, alebo s chloridom horečnatým. Nemám
pocit že by ma z dlhodobého hľadiska nejako poškodzovala, práveže naopak. Ale i tak je to vlasne kyslá
voda, neveril by som tomu, pokiaľ by som si ju viac krát po sebe nemeral.
Aké sú vaše skúsenosti? prípadne pána Jardu?

Moje osobní zkušenost je taková že tato voda je většinou lehce kyselá, což je podle mě dáno tím že se z ní odstraní minerálie které nějakým způsobem udávají kyselost, nebo zásaditost nefiltrované vody. Každopádně jsem se tím již dlouho nezabýval a nyní to ani nemám čím změřit, povedlo se mě nechat vyschnout sondu na pH metru tedy mohu vycházet pouze z toho co jsem zjistil v době kdy jsem se reverzní vodou zabýval. Tam se pokud si to pamatuji dobře pohybovala hodnota sice v pásmu lehké kyselosti, ale zase ne na tak vysoké kyselosti jak uvádíte, to se mě zdá přeci jenom dost. Poškození zdraví jsem také nezaznamenal žádné ani na sobě ani na nikom z rodiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv pro 28, 2017 9:41 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 28, 2017 9:31 pm
Příspěvky: 7
Máme reversní osmózu již 3 roky bez mineralizátoru. Mineralizaci řešíme velice jednoduchým způsobem, přidáním cca 1/3 čajové lžičky himalájské soli do 1l vody. Voda není slaná a je přírodně mineralizovaná.
Jinak máme RO cca za 7300 Kč řízenou mikroprocesorem a 5l nádrží, kam se průběžně doplňuje přefiltrovaná voda. Membrána se sama oplachuje a dle potřeby je to automaticky řízeno. Člověk se o nic nestará. Máme membránu v plném provozu již 3 rok a stále má perfektní průtok. Také tohle řízení šetří samozřejmě odpadní vodu. Investice nelitujeme. Celé 3 roky jsme se zatím nemuseli o nic starat. Jen pro dobrý pocit budu letos měnit filtry. Investice cca 800 Kč. Takže tak 200 Kč ročně za vodu, která je lepší než kojenecká. Paráda. Nepočítal jsem, za jak dlouho se v přepočtu investice vrátí, ale kdo má zájem, může si spočítat sám. Spotřebujeme tak 6-8litrů denně ekvivalentu kojenecké vody.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz