Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2018 10:42 pm 
Offline

Registrován: pát črc 18, 2014 9:43 pm
Příspěvky: 34
Zdravim,
mame taky nekolik vylepsenych A400 a dily kupujeme na mangala.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2018 11:09 pm 
Offline

Registrován: stř čer 26, 2013 3:02 pm
Příspěvky: 20
Zdravím, co tím myslíte,(mame taky nekolik vylepsenych A400). Co jste vylepšili jestli to není tajné? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2019 1:47 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Tak jsem si konečně koupil osmózu. Přemýšlím jak ji zapojit. Protože bydlíme v paneláku, nejvíce se bojím vytopení sousedů. Napadlo mě koupit na kohoutek v kuchyni nějakou rozdvojku a odtud "napájet" reverzní osmózu.
1) O kolik tak může klesnout tlak když zapojím tu RO takto na kohoutek a ne na přívodní trubku vody?
2) Poškodí se nějak RO když bych omylem pustil teplou vodu do RO?
3) Má nějaký vliv jak vysoko nad RO bude výdejní kohoutek z pohledu poměru permeátu a odpadní vody?

4) Má někdo zkušenosti s keramickým infra post filtrem?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2019 3:40 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
Igi píše:
Tak jsem si konečně koupil osmózu. Přemýšlím jak ji zapojit. Protože bydlíme v paneláku, nejvíce se bojím vytopení sousedů. Napadlo mě koupit na kohoutek v kuchyni nějakou rozdvojku a odtud "napájet" reverzní osmózu.
1) O kolik tak může klesnout tlak když zapojím tu RO takto na kohoutek a ne na přívodní trubku vody?
2) Poškodí se nějak RO když bych omylem pustil teplou vodu do RO?
3) Má nějaký vliv jak vysoko nad RO bude výdejní kohoutek z pohledu poměru permeátu a odpadní vody?

4) Má někdo zkušenosti s keramickým infra post filtrem?
Děkuji.

Přece k návodu od filtru musí být jasně uvedeno, jakou teplotu má voda mít a pod jakým tlakem se může do filtru napoštět. Každopádně až to zjistíš, napiš to sem, taky o RO uvažuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2019 4:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Tak jsem si konečně koupil osmózu. Přemýšlím jak ji zapojit. Protože bydlíme v paneláku, nejvíce se bojím vytopení sousedů. Napadlo mě koupit na kohoutek v kuchyni nějakou rozdvojku a odtud "napájet" reverzní osmózu.
1) O kolik tak může klesnout tlak když zapojím tu RO takto na kohoutek a ne na přívodní trubku vody?
2) Poškodí se nějak RO když bych omylem pustil teplou vodu do RO?
3) Má nějaký vliv jak vysoko nad RO bude výdejní kohoutek z pohledu poměru permeátu a odpadní vody?

4) Má někdo zkušenosti s keramickým infra post filtrem?
Děkuji.

1) Tlak bude stále stejný pokud nebude voda současně téci i jinam.
2) Záleží jak teplou, ale obecně bych to nedoporučoval.
3) Ano, rozdíl tam bude ale pokud nepůjde o rozdíl zásadní nehledal bych v tom problém do cca 1 m rozdílu asi nic podstatného.
4) Zde bohužel zkoušenost nemám, ale obecně si ho celkem pochvalují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2019 1:25 am 
Offline

Registrován: ned srp 18, 2013 10:55 pm
Příspěvky: 14
Prosím o radu jak nejlepe čistit vodu v případě že není elektrická energie. Jde mi vyloženě o polní podmínky. Např možnost použití RO která by byla napojena na nějaký zásobník vody někde vysoko na stromě, ale min tlaku 3 bar bych zřejmě nedosáhl.. připadne jaký tlak by byl dosažen např z 10 metrů pokud by voda procházela 3/4 coulovou hadicí do RO?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2019 9:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
boker píše:
Prosím o radu jak nejlepe čistit vodu v případě že není elektrická energie. Jde mi vyloženě o polní podmínky. Např možnost použití RO která by byla napojena na nějaký zásobník vody někde vysoko na stromě, ale min tlaku 3 bar bych zřejmě nedosáhl.. připadne jaký tlak by byl dosažen např z 10 metrů pokud by voda procházela 3/4 coulovou hadicí do RO?

Takových druhů úpravy vody je opravdu hodně od závěsných vaků přes různé prokapávací systémy až po flašku která jímá páru ze vzduchu a plní se třeba při jízdě na kole nebo při chůzi v horách. Co je nejlepší zrovna pro vás netuším je třeba projít důkladně internet a vybrat si to co vám sedne. Jinak zákon tlaku v kapalinách je neúprosně daný, to je látka tuším 6 třídy, tedy 1 bar na 10 m vodního sloupce při jakémkoliv průřezu. Nicméně to mě přijde v přírodě jako hovadina, existují i nádoby s pumpičkou kde si prostě vyrobíte potřebný tlak a funguje to stejně jako na vodovodním řádu. Tuším že něco podobného používá armáda USA v hodně banánových lokalitách při šíření demokracie a míru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2019 5:01 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
boker píše:
Prosím o radu jak nejlepe čistit vodu v případě že není elektrická energie. Jde mi vyloženě o polní podmínky.

Záleží na tom od čeho tu vodu chcete čistit. Základní čištění proti bakteriím je filtr, viz např zde:
https://www.hanibal.cz/mechanicke-filtry-307

Katadyn, Swayer i MSR jsou slušné značky se slušnými produkty pro pití chemicky neznečištěné vody v přírodě. Mechanické filtry po namočení nikdy nesmí zmrznout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2019 5:23 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Jarda píše:
1) Tlak bude stále stejný pokud nebude voda současně téci i jinam.
2) Záleží jak teplou, ale obecně bych to nedoporučoval.
3) Ano, rozdíl tam bude ale pokud nepůjde o rozdíl zásadní nehledal bych v tom problém do cca 1 m rozdílu asi nic podstatného.
4) Zde bohužel zkoušenost nemám, ale obecně si ho celkem pochvalují.

Děkuji, vlastně teď si tak uvědomuju, že vlastně i když ten kohoutek neotevřu naplno, ale jen částečně, tak pokud je dostatečný průtok aby byla reverzní osmóza plná, tak tlak bude taky pořád stejný, je to tak ne?
Samozřejmě že záměrně teplou vodu do toho pouštět nebudu, ptám se jen v případě, že by se někdo spletl, jestli to poškodí třeba membránu nebo jestli to jen sníží životnost. Prý se přidává nějaká další chemie do teplé vody aby nekorodovaly trubky, tak jestli tato chemie nemůže zničit předfiltry nebo membránu?
A nevíte jestli ten infra keramický filtr mají ti lidi přímo za osmózou nebo před ním mají ještě reminerálizátor? Si říkám, jestli hladová voda nebude rozpouštět do vody ty keramické kuličky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2019 5:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Děkuji, vlastně teď si tak uvědomuju, že vlastně i když ten kohoutek neotevřu naplno, ale jen částečně, tak pokud je dostatečný průtok aby byla reverzní osmóza plná, tak tlak bude taky pořád stejný, je to tak ne?
Samozřejmě že záměrně teplou vodu do toho pouštět nebudu, ptám se jen v případě, že by se někdo spletl, jestli to poškodí třeba membránu nebo jestli to jen sníží životnost. Prý se přidává nějaká další chemie do teplé vody aby nekorodovaly trubky, tak jestli tato chemie nemůže zničit předfiltry nebo membránu?
A nevíte jestli ten infra keramický filtr mají ti lidi přímo za osmózou nebo před ním mají ještě reminerálizátor? Si říkám, jestli hladová voda nebude rozpouštět do vody ty keramické kuličky.

Tak jistě, tlak není přímo úměrný průtoku, pokud se voda má o co opřít třeba o tu membránu bude plný tlak i při minimálním pootevření ventilu. Chemie by nevadila, ale vařící voda asi ano, nicméně v řádu bývá běžně tak 65 stupňů a to by asi problém představovat nemuselo, ale jistě to nevím. Na poslední dotaz nedovedu odpovědět sám to namontované nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2020 12:17 am 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Zdravím a chci se zeptat pana Jardy k danému tématu.

Už dva roky používám šestistupňovou RO z mangaly. Kamarádka mi teď poslala odkaz na dokument ze SZǓ (možná tu už někde je, ale nestihnla jsem pročíst všech 49 stran)
http://www.szu.cz/uploads/documents/chz ... a_2020.pdf
kde se píšou všeliké hrůzy o tom, jak dopadají lidi po konzumaci takové vody...

Sic se cítím dobře, ale přesto mě to trochu nahlodalo - mám dotaz, co tedy pít, když:
* se propaguje hlavně pití čisté vody (která mi nechutná a to ani z kohoutku), zvlášť v zimě takřka nemohu pít studenou vodu, zmrzla bych, takže si vařím skoro pořád čaje.
V létě s pitím čisté vody takovou potíž nemám - je pak lepší pít vodu z vodovodu než z RO?

Nevím, jestli to může kompenzovat případné deficity minerálů (vápníku zřejmě ne), ale koupu se v soli (himalájské a hořké) a momentálně popíjím Tepperweinovu sůl.

Pití čajů zase prý není dobré na ledviny, protože je to zatěžuje - vařím si i ledvinové a ne nijak silné.

Ještě uvedu nějaké informace k RO: napustím tak 1 l vody za půl hodiny, odpadní vody je 5 : 1
Podle testů měla voda z RO ph 6,99 (po roce provozu), vápníku bylo necelý 1mg/l (podle tabulek má být nejméně 30) a hořčíku 1,5 mg (norma min. 10 mg)
Pramenitá voda není k dispozici, stejně tak studniční.
Soli konzumuji v potravě spíše málo, šťávy skoro žádné.

Děkuji,
V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2020 10:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Zdravím a chci se zeptat pana Jardy k danému tématu.

Už dva roky používám šestistupňovou RO z mangaly. Kamarádka mi teď poslala odkaz na dokument ze SZǓ (možná tu už někde je, ale nestihnla jsem pročíst všech 49 stran)
http://www.szu.cz/uploads/documents/chz ... a_2020.pdf
kde se píšou všeliké hrůzy o tom, jak dopadají lidi po konzumaci takové vody...

Sic se cítím dobře, ale přesto mě to trochu nahlodalo - mám dotaz, co tedy pít, když:
* se propaguje hlavně pití čisté vody (která mi nechutná a to ani z kohoutku), zvlášť v zimě takřka nemohu pít studenou vodu, zmrzla bych, takže si vařím skoro pořád čaje.
V létě s pitím čisté vody takovou potíž nemám - je pak lepší pít vodu z vodovodu než z RO?

Nevím, jestli to může kompenzovat případné deficity minerálů (vápníku zřejmě ne), ale koupu se v soli (himalájské a hořké) a momentálně popíjím Tepperweinovu sůl.

Pití čajů zase prý není dobré na ledviny, protože je to zatěžuje - vařím si i ledvinové a ne nijak silné.

Ještě uvedu nějaké informace k RO: napustím tak 1 l vody za půl hodiny, odpadní vody je 5 : 1
Podle testů měla voda z RO ph 6,99 (po roce provozu), vápníku bylo necelý 1mg/l (podle tabulek má být nejméně 30) a hořčíku 1,5 mg (norma min. 10 mg)
Pramenitá voda není k dispozici, stejně tak studniční.
Soli konzumuji v potravě spíše málo, šťávy skoro žádné.

Děkuji,
V.

Ono nelze nic vytrhnout z kontextu tedy i to upozornění příslušných orgánů nemá takto podané hlavu ani patu. Vždy záleží na celkovém příjmu nutričních látek a ne jenom na vodě která je notabene většinou vyladěna chlórem a dalším šmejdem jako třeba hormony. Pokud vám při výpočtu na nutriční kalkulačce vyjde že ve stravě máte všeho dost je pak naprosto jedno jakou k tomu pijete vodu a raději bych pil čistou. Nakonec tuto logiku potvrzuje i život místních obyvatel v horských oblastech kteří konzumují celý život místní povrchovou vodu, což je vlastně roztátý sníh, tedy v podstatě pijí destilovanou vodu a nedá se tvrdit že by v tom byl nějaký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2020 11:59 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Obsah dokumentu SZU odpovídá tomu, co vím z jiných zdrojů.

Kdybych měl RO jako zdroj pitné vody, tak bych výslednou hladovou vodu z RO napouštěl výhradně do skleněné nádoby a tam bych ji co nejdříve po napuštění remineralizoval například tepperwinovou odkyselovací směsí.
Např zde https://www.foxylife.cz/produkty/katego ... a-smes.htm cca 1g této směsi na 10 litrů vody. Až potom bych ji používal na cokoliv dalšího včetně vaření. Ona totiž hladová voda opravdu umí tahat z nádob i jinak neškodně navázané těžké kovy, takže třeba z nerez hrnce prý umí uvolňovat třeba nikl.
Okamžitá lehká remineralizace zajistí, že se k vodě z RO mohu chovat jako k poměrně blbuvzdorné pitné vodě, které voda z vodovodu nemůže konkurovat.

Hrůzy, které popisuje SZÚ odpovídají tomu, že lidé jedí nutričně mizernou stravu a ještě se dorazí pitím vody chudé na minerály.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2020 4:45 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Hunza voda sice pochází z roztátého ledovce, ale teče zakalená jako mlíko. Někde ji dokonce nechávají sedimentovat.
https://www.trover.com/d/1SaLO-karimabad-pakistan
https://holdgojal.wordpress.com/2018/07/04/water-from-southern-snout-to-the-norther-snout/
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:zqk0l9zxLNgJ:https://www.institut-o.com/datoteke/Brosura-Hunza-voda-ENG.pdf+&cd=7&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2020 7:23 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
pefi píše:
Obsah dokumentu SZU odpovídá tomu, co vím z jiných zdrojů.

Kdybych měl RO jako zdroj pitné vody, tak bych výslednou hladovou vodu z RO napouštěl výhradně do skleněné nádoby a tam bych ji co nejdříve po napuštění remineralizoval například tepperwinovou odkyselovací směsí.
Např zde https://www.foxylife.cz/produkty/katego ... a-smes.htm cca 1g této směsi na 10 litrů vody. Až potom bych ji používal na cokoliv dalšího včetně vaření. Ona totiž hladová voda opravdu umí tahat z nádob i jinak neškodně navázané těžké kovy, takže třeba z nerez hrnce prý umí uvolňovat třeba nikl.
Okamžitá lehká remineralizace zajistí, že se k vodě z RO mohu chovat jako k poměrně blbuvzdorné pitné vodě, které voda z vodovodu nemůže konkurovat.

Hrůzy, které popisuje SZÚ odpovídají tomu, že lidé jedí nutričně mizernou stravu a ještě se dorazí pitím vody chudé na minerály.

Na napouštění používám od počátku jen sklo. Sůl bych přidávat mohla, akorát bych měla potíž s dávkování - obyčejně si nechám napustit třeba dva litry vody a to už bych na své váze ani nezměřila, potřebovala bych lékárenské.

Na vaření obyčejně beru vodu kohoutkovou. Občas používám nerezový tlakový, ale jinak hlavně smalt.

Mrkla jsem na prodejce RO a ten píše, že do vody lze přidávat dolomitický vápenec - tam by to taky chtělo lékárenské váhy a nějaký předpis, kolik asi.
Asi do nich zainvestuji. Vrátit se ke kohoutkové obohacené vším tím sajrajtem, se mi nechce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz