Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2009 6:04 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tak ma napadlo, kedy je vhodné vymenit filtre v RO?
Uvádza sa tam po 3-6 mesiachoch ak sa nemýlim.
Kedy je vhodná doba?
Alebo jednoducho čakat kým sa spomalí prietok?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2009 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tak ma napadlo, kedy je vhodné vymenit filtre v RO?
Uvádza sa tam po 3-6 mesiachoch ak sa nemýlim.
Kedy je vhodná doba?
Alebo jednoducho čakat kým sa spomalí prietok?
Ďakujem

To se sice uvádí, ale pokud točíte málo, je asi vhodné počkat na omezení průtoku. Já na původní filtry jedu již rok a na průtoku je to také docela znát, ale čekám až se průtok zhorší natolik, že mi to přestane vyhovovat. Zatím té vody stále nateče dostatek a pořád za relativně rozumnou dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2009 5:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Voda má vynikající svěží chuť, jako voda z horského pramene a nijak se nekazí. Piji ji buď samotnou, ale chce to s rozumem, nebo z ní připravuji macerací čaje, vyrábím si z ní zelený nápoj a většinou ji používám na ředění čerstvých šťáv
Jaroslave prosím Vás co to znamená "chce to s rozumem?", jinak řečeno, míním-li pít tuto vodu (získanou reverzní osmózou) samotnou, čistou, a navíc denně, kolik vody za den je neškodné vypít? Míním tím případy, kdy ji piji skutečně zcela čistou, samotnou. Krom toho budu touto vodou ředit čerstvě lisované šťávy z ovoce a zeleniny, tak tam asi limit nebude, na to se tedy neptám. Pokud tuto vodu piji samotnou, kolik jí mohu pít denně bez obav? Abych byl konkrétní, nevypiji jí asi více než dva litry za den, ostatní tekutiny již tvoří ředěné šťávy; je to v poho? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2009 8:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave prosím Vás co to znamená "chce to s rozumem?", jinak řečeno, míním-li pít tuto vodu (získanou reverzní osmózou) samotnou, čistou, a navíc denně, kolik vody za den je neškodné vypít? Míním tím případy, kdy ji piji skutečně zcela čistou, samotnou. Krom toho budu touto vodou ředit čerstvě lisované šťávy z ovoce a zeleniny, tak tam asi limit nebude, na to se tedy neptám. Pokud tuto vodu piji samotnou, kolik jí mohu pít denně bez obav? Abych byl konkrétní, nevypiji jí asi více než dva litry za den, ostatní tekutiny již tvoří ředěné šťávy; je to v poho? Děkuji.

Je třeba si stále uvědomovat, že se jedná o vodu zbavenou minerálů, tedy hladovou, která minerály sama odčerpává a pro běžně se stravujícího jedince, který má i tak minerálů málo to již bezpečné být nemusí. Vy jste vitarián, minerály jste tedy doslova nabušený a zde se žádné riziko nadá předpokládat. Já ji piji celkem bez omezení, ale také piji ořechová mléka a čerstvé šťávy, které jsou plné vstřebatelných minerálů. Celkem běžně vypiji této vody 2, někdy i 3 litry denně, podle vnější teploty a žádné problémy jsem dosud nezaznamenal. Jako směs s čerstvou šťávou ji můžete pít zcela bez omezení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2009 4:33 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Je třeba si stále uvědomovat, že se jedná o vodu zbavenou minerálů, tedy hladovou, která minerály sama odčerpává a pro běžně se stravujícího jedince, který má i tak minerálů málo to již bezpečné být nemusí. Vy jste vitarián, minerály jste tedy doslova nabušený a zde se žádné riziko nadá předpokládat. Já ji piji celkem bez omezení, ale také piji ořechová mléka a čerstvé šťávy, které jsou plné vstřebatelných minerálů. Celkem běžně vypiji této vody 2, někdy i 3 litry denně, podle vnější teploty a žádné problémy jsem dosud nezaznamenal. Jako směs s čerstvou šťávou ji můžete pít zcela bez omezení.

A jaké tedy problémy by někdo mohl zaznamenat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2009 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
A jaké tedy problémy by někdo mohl zaznamenat?

Je to voda zbavená minerálů a bere si tedy minerály z těla, jako taková škodlivá ani nebezpečná není, ale může tělo, při neuváženě velké a rychlé konzumaci, prudce odsolit a Vy se ocitnete v deficitu solí. Člověk je potom rozhozený a může mu být blbě, ve velice silném deficitu se dá i omdlít, případně při extrémním odsolení i zemřít, ale to je pouze teorie, sám takový příklad neznám a určitě to bude velice vzácný jev. Kdysi jsem sám zkoušel dlouhodobě nesolit, ani jsem nijak nedostatek soli nekompenzoval, potom jsem cíleně dělal velice těžkou práci v extrémním letním horku a skutečně se mi povedlo se do tohoto stavu dostat. Patrně ten pokus nemusel ani skončit dobře, protože to se mnou velice rychle seklo a vyvolalo to i silné křeče. Prakticky jsem se nemohl ani narovnat, natož někam dojít a přivolat si pomoc. Naštěstí tam přišla manželka a jediné, co jsem ji byl šeptem schopen sdělit bylo, „přines sůl“. Okamžitě mi donesla sůl a vodu, dala mi asi půl polévkové lžíce soli do úst a nalila do mě i vodu. I tak trvalo velice dlouho, než jsem se srovnal a pokud by se to stalo někomu, kdo naprosto netuší proč je mu tak zle a nechá se odvézt do nemocnice, tak cestou, nebo v nemocnici exne, než někoho vůbec napadne, že jde o masivní nedostatek soli. Já jsem to věděl, co to udělá a i tak se mi to málem nepovedlo, čili nedoporučuji to zkoušet..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned říj 11, 2009 1:14 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tak ma napadlo, že ja osobne pijem túto vodu v objeme 1-1,5l denne.
Ráno vypijem 0,5l po o min. ďalších 0,5l a niekedy ked pripravujem sezamové, mnadlové...mlieko tak dalších 0,5l.
Potom vypijem počas dna asi 2l čistej štavy. Neviem, ale ráno ked pijem tú vodu tak tých prbých 0,5l je ok, druhých takisto ale ked pijem už ten tretí pohár(aj napriek tomu, že je tam emulugovaných cca 100g orechov alebo semien), tak sa cítim dost divne, slabo, nedá sa to presne špecifikovat, jednducho blbo.
Minerály dodávam prost stravy a orechov, tak snád nebudem v nejakom deficite. NavyŠe používam riasy a aj kelp.
Pokial dávam tie semená do štavy tak sa tento pocit nedostavuje.
Može to mat nejaký súvis s tým odsolením?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned říj 11, 2009 6:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tak ma napadlo, že ja osobne pijem túto vodu v objeme 1-1,5l denne.
Ráno vypijem 0,5l po o min. ďalších 0,5l a niekedy ked pripravujem sezamové, mnadlové...mlieko tak dalších 0,5l.
Potom vypijem počas dna asi 2l čistej štavy. Neviem, ale ráno ked pijem tú vodu tak tých prbých 0,5l je ok, druhých takisto ale ked pijem už ten tretí pohár(aj napriek tomu, že je tam emulugovaných cca 100g orechov alebo semien), tak sa cítim dost divne, slabo, nedá sa to presne špecifikovat, jednducho blbo.
Minerály dodávam prost stravy a orechov, tak snád nebudem v nejakom deficite. NavyŠe používam riasy a aj kelp.
Pokial dávam tie semená do štavy tak sa tento pocit nedostavuje.
Može to mat nejaký súvis s tým odsolením?
Ďakujem

Všude doporučuji pít jakékoliv tekutiny i demineralizovanou vodu, rychlostí 0,5 litru za 30 minut. To je doba nutná na vstřebání tekutiny a vyrovnání parametrů organizmu. Čas mezi jednotlivými půllitry z Vašeho příspěvku není jasný a pokud to pijete rychleji, tak se nepatrné známky deficitu mohou vyskytnout, ale po krátké době odezní. Dalším pitím a stravou bohatě doplníte, co je třeba. Já jsem v příspěvku měl na mysli spíše konzumenty stravy bez minerálů, kteří syrovou potravu, čerstvé šťávy a ořechy ve stravě nemají. Ti se pak mohou dostat do deficitu snadno a ani nemusí tušit proč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned říj 11, 2009 9:18 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Vypijem vždy 0,5l po pol hodine. N_ikdy nie viac a nárazovo. Na tie odstupy si dávam pozor.
V tom prípade je zrejme ta únava od tej rannej chodze. Pretože som v neustálom pohybe.
Inak si to potom neviem vysvetlit. Zrejme(v mojom prípade) bude lepšie to dávat už iba do štavy.
Vtedy som skutočne tieto pocity nezaznamenal.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon říj 12, 2009 8:16 pm 
Offline

Registrován: stř zář 23, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 6
Před pár dny jsem si také pořídil RO a chtěl bych se podělit se zkušenostmi.
Doporučuju nakupovat zde: http://www.mangala.cz, mají výrazně nižší ceny.
V sadě RO mini je mimo jiné "přívodní vsuvka 1"" (jednopalcová) - ta nemusí vždy vyhovovat (a její montáž je o něco náročnější) - já jsem použil 3/8", která se jednoduše namontuje až za přívodní kohout (před pancéřovanou hadici vodovodní baterie).
Navíc je nutné nějak řešit výdej vody - k tomu potřebujete "Jednoduchý výdejní kohoutek" a pravděpodobně budete chtít, aby se zavřením výdejního kohoutku zavřel i přívod vody do RO, což zajistí "Čtyřcestný ventil 1/4"" a "Zpětná klapka". U čtyřcestného ventilu najdete doporučený způsob zapojení (sice se zásobníkem vody, ale to nic nemění).
U RO mini jsou 3m 1/4" hadičky, která by za normálních okolností měla stačit i na toto rozšířené zapojení (mě zbylo přes půlku).
Celou instalaci jsem zvládl sám, nejhorší bylo vyvrtat dírku do odpadní trubky (velmi nepřístupné místo), nakonec jsem ji musel propálit
Koupil jsem si i TDS metr - přívodní voda (vrtaná studna): 360 ppm, výstupní voda: 16 ppm, zkoušel jsem měřit i vodu "pro injectione" a ta měla 0 - 1 ppm.
Co se týká tlaku vody ve vodovodním řádu, tak max. tlak je obvykle 6atm, minimální 2,5atm a u max. dvoupodlažních domů min. 1,5atm, odhaduju, že běžný tlak je do 3atm, někde i mnohem nižší, RO má min. doporučený tlak 3atm, ale naštěstí funguje i při nižším tlaku. Já mám tlak 3,5atm (zdá se mi to až dost na běžné použití) a získám o něco míň než 0,1 l/min (z membrány 75 GPD).
Co se týká prvních pocitů z pití, tak samotná mi moc nesedí, chce to alespoň trochu nějakého džusu nebo kapku citrónu. Připadá mi taková lehká, ani necítím, že jsem něco vypil, normální vodu cítím v žaludku, ale tuhle ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon říj 12, 2009 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jlejsek píše:
Před pár dny jsem si také pořídil RO a chtěl bych se podělit se zkušenostmi.
Doporučuju nakupovat zde: http://www.mangala.cz, mají výrazně nižší ceny.
V sadě RO mini je mimo jiné "přívodní vsuvka 1"" (jednopalcová) - ta nemusí vždy vyhovovat (a její montáž je o něco náročnější) - já jsem použil 3/8", která se jednoduše namontuje až za přívodní kohout (před pancéřovanou hadici vodovodní baterie).
Navíc je nutné nějak řešit výdej vody - k tomu potřebujete "Jednoduchý výdejní kohoutek" a pravděpodobně budete chtít, aby se zavřením výdejního kohoutku zavřel i přívod vody do RO, což zajistí "Čtyřcestný ventil 1/4"" a "Zpětná klapka". U čtyřcestného ventilu najdete doporučený způsob zapojení (sice se zásobníkem vody, ale to nic nemění).
U RO mini jsou 3m 1/4" hadičky, která by za normálních okolností měla stačit i na toto rozšířené zapojení (mě zbylo přes půlku).
Celou instalaci jsem zvládl sám, nejhorší bylo vyvrtat dírku do odpadní trubky (velmi nepřístupné místo), nakonec jsem ji musel propálit
Koupil jsem si i TDS metr - přívodní voda (vrtaná studna): 360 ppm, výstupní voda: 16 ppm, zkoušel jsem měřit i vodu "pro injectione" a ta měla 0 - 1 ppm.
Co se týká tlaku vody ve vodovodním řádu, tak max. tlak je obvykle 6atm, minimální 2,5atm a u max. dvoupodlažních domů min. 1,5atm, odhaduju, že běžný tlak je do 3atm, někde i mnohem nižší, RO má min. doporučený tlak 3atm, ale naštěstí funguje i při nižším tlaku. Já mám tlak 3,5atm (zdá se mi to až dost na běžné použití) a získám o něco míň než 0,1 l/min (z membrány 75 GPD).
Co se týká prvních pocitů z pití, tak samotná mi moc nesedí, chce to alespoň trochu nějakého džusu nebo kapku citrónu. Připadá mi taková lehká, ani necítím, že jsem něco vypil, normální vodu cítím v žaludku, ale tuhle ne.

Právě ta lehkost je známkou dobré kvality té vody, která se velice dobře váže do tkání a umožňuje jejich čištění i perfektní fungování. Pokud Vám po vypití leží voda v žaludku jako šutr, tak asi moc zdravá nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 9:56 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 9:25 pm
Příspěvky: 5
jlejsek píše:
Co se týká prvních pocitů z pití, tak samotná mi moc nesedí, chce to alespoň trochu nějakého džusu nebo kapku citrónu. Připadá mi taková lehká, ani necítím, že jsem něco vypil, normální vodu cítím v žaludku, ale tuhle ne.Před pár dny jsem si také pořídil RO a chtěl bych se podělit se zkušenostmi.
Doporučuju nakupovat zde: http://www.mangala.cz, mají výrazně nižší ceny.

Dobry vecer,

nevim kde berete sva tvrzeni o doporuceni na RO, nikdy jsem neslysel,ze dobra osmoza se pozna podle toho jestli ji citim nebo necitim v zaludku, tady nejde o pocity,ale o fakta , skutecnosti.
Rozhodne kvalitu RO neurcuje cena, levne filtry uz nevesti nic dobreho, kde mate jistotu, ze osmoza odstrani napr. 95 % dusicnanu vcetne dalsich latek.
Co je tedy dulezite a podstatne pro RO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kava píše:
Dobry vecer,

nevim kde berete sva tvrzeni o doporuceni na RO, nikdy jsem neslysel,ze dobra osmoza se pozna podle toho jestli ji citim nebo necitim v zaludku, tady nejde o pocity,ale o fakta , skutecnosti.
Rozhodne kvalitu RO neurcuje cena, levne filtry uz nevesti nic dobreho, kde mate jistotu, ze osmoza odstrani napr. 95 % dusicnanu vcetne dalsich latek.
Co je tedy dulezite a podstatne pro RO.

Jistotu nemáte opravdu nikdy, ale zase máte tu vynikající možnost vyhodit své peníze za opravdu dokonalý drahý výrobek. Osobně doporučuji koupit si tedy reverzní osmózu minimálně za 30000,-Kč, myslím si, že když se budete hodně snažit, dá se za ní vyhodit i 50000,-Kč, třeba potom ta voda bude mít tu kvalitu, kterou vy si představujete, že by mít měla. Jediná možnost jak zjistit, že jste opravdu své peníze vynaložil správně, je udělat si po instalaci reverzní osmózy objektivní náměr hodnot, které osmóza dociluje. Je to ovšem zbytečné, protože to jiní udělali dávno před vámi a dokonce zde o tom jeden člen tohoto fóra píše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 11:50 am 
Offline

Registrován: stř zář 23, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 6
Ještě pár postřehů (a zčásti odpověď na příspěvek Kavy):
- i dnes napuštěná voda měla pouze 15 ppm (z 360 ppm) - čímž se objektivně potvrzuje, že účinnost RO je skutečně přes 95%
- po každé odstávce (delší než ~15 minut) je vhodné odpustit asi 2dcl vody, která má výrazně větší vodivost (po delší odstávce jsem naměřil přes 200 ppm!, ale i po krátké přes 50 ppm), po těch 2dcl má už jen 18 ppm
- PET láhev skutečně není vhodná pro přechovávání této vody, po několika hodinách stoupla vodivost na 30 ppm! Ve skle si drží původních 15 ppm.
- z toho usuzuji, že optimální je odebírat vodu co nejblíž za RO a jakékoli další filtry a uzavřené nádrže (které jsou součástí dražších řešení) mohou kvalitu vody pouze zhoršovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 12:56 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 9:25 pm
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Jistotu nemáte opravdu nikdy, ale zase máte tu vynikající možnost vyhodit své peníze za opravdu dokonalý drahý výrobek. Osobně doporučuji koupit si tedy reverzní osmózu minimálně za 30000,-Kč, myslím si, že když se budete hodně snažit, dá se za ní vyhodit i 50000,-Kč, třeba potom ta voda bude mít tu kvalitu, kterou vy si představujete, že by mít měla.

Dobry den,
zklamal jste me nejste schopen zadne diskuze, jenom papouskovani Vam vyhovuje. Jasne uvadim, ze kvalita RO neni nikdy urcena cenou- zrejme ani cist nedovedete a chcete tady rozumovat.Nizka cena ,, za malo penez malo muziky,, a vysoka cena ,, vyrobce je schopen prodat vyrobek draho jenom aby mel vysoky podil na zisku a je mu jedno jestli se jedna o funkcni vyrobek a nebo je to doslova zmetek. Nemusim chodit daleko, treba reklamni trik s uzlem na praci prasek Vizir.
Nevidim tedy zadny duvod proc mi podsouvate ceny RO za 30 000 a nebo 50 000 Kc.
Uvadite, ze nemam jistotu nikdy a opet tvrdite co neni pravda.
jistotu mam pouze v jednom pripade, RO ma atest hlavniho hygienika CR oznacena zkratkou HEM. V tomto pripade byla osmoza testovana a kdyz vyrobce uvadi odstraneni prikl. 95 % hliniku nebo dusicnanu tak je to pravda. Nemuze byt odstraneni latek treba jenom 20 procentni a nebo nulova hodnota.
RO pouzivam a kyz se kupovala tak nebyla rozhoduji cena, ale prave atest HEM abych mel jistotu,ze RO dosahuje hodnoty ktere uvadi vyrobce a nejedna se tedy o RO skodlivou. , RO pouzivam pro akvarijni ucely a vodu nepiji.
Kava


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz