Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Osmóza
PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2009 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
raději se dvakrát zeptat, a vypadat naivně... \":oops:\"

nesmí uchovávat v plastu - ani 1-2 hodiny?
je to proto, že plast je všeobecně škodlivý, nebo hladová voda z osmózy přijme víc škodlivin ? Dík za odpověď. M.

Berte to tak, že voda je jedno z nejlepších ředidel vůbec a pokud je demineralizovaná, tak se její absorpční síla ještě výrazně zvýší. Plast, pokud se nejedná o vysoce specielní plasty přímo určené k přechovávání destilované vody pro lékárenské účely, vždy produkuje nějaké škodliviny a tato voda je nesmírně ochotně přijímá. Pokud ji pak pijete tak pijete opravdu možná horší sajrajt, než běžné balené vody a to je opravdu humus. Zde bych se řídil i logikou producentů léčiv, protože zrovna v tomto ohledu konají celkem logicky. Běžná destilovaná voda, (Aqua purificata), určená pro běžné lékárenské účely se balí do plastů, ale destilovaná voda pro injekční použití, (Aqua purificata pro injectione), se dodává výhradně ve skle a ač to bude znít jako vtip, tak tuto vodu by Vám lékárník neměl prodat bez receptu. Asi je příliš zdravá na to, aby si ji běžný občan mohl koupit a vypít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmóza
PříspěvekNapsal: úte črc 21, 2009 9:32 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Nedá mi to, abych nepopsal jednu starší vzpomínku. Jen pro usmání, jak se ten svět s námi koulí... \":)\"
Bylo krátce před revolucí, když se náš šéf vrátil z Rakouska. Kromě různých drobností, hlavně kolegyním přivezl také vzácnost
kterou ale nikomu ani za nic nedal!
Tenkrát jsme trávili většinu pracovní doby za volantem a taková věcička by se nám velmi hodila.
Všichni jsme měli podlahy u svých vozů proslazené od vylitých limonád a občas nějaký střep od rozbité lahve se taky našel.
.....a on měl Cocacolu v krásné plastové láhvi, která se dala zašroubovat, použít znovu a nerozbila se - sen nás věčně žíznivých šoférů... \":D\" \":D\" \":D\"

...no a dnes zakopáváme o PET lahve na každém kroku.... \":wink:\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmóza
PříspěvekNapsal: úte črc 21, 2009 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Nedá mi to, abych nepopsal jednu starší vzpomínku. Jen pro usmání, jak se ten svět s námi koulí... \":)\"
Bylo krátce před revolucí, když se náš šéf vrátil z Rakouska. Kromě různých drobností, hlavně kolegyním přivezl také vzácnost
kterou ale nikomu ani za nic nedal!
Tenkrát jsme trávili většinu pracovní doby za volantem a taková věcička by se nám velmi hodila.
Všichni jsme měli podlahy u svých vozů proslazené od vylitých limonád a občas nějaký střep od rozbité lahve se taky našel.
.....a on měl Cocacolu v krásné plastové láhvi, která se dala zašroubovat, použít znovu a nerozbila se - sen nás věčně žíznivých šoférů... \":D\" \":D\" \":D\"

...no a dnes zakopáváme o PET lahve na každém kroku.... \":wink:\"

PET lahve jsou opravdu danajským darem a jenom doufám, že do nich šikmáči nacpou cokoliv po čem nějaké větší množství lidí zemře, aby se společnost konečně probudila a vrátila se ke starému dobrému a léty ověřenému sklu. To naštěstí škodí pouze v momentě, kdy si vrazíte střep do ruky díky vlastní blbosti a nemusíte trpět kvůli blbosti cizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmóza
PříspěvekNapsal: pát črc 24, 2009 10:50 am 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
Musím se s vámi všemi podělit o informaci, která mne dost otřásla, nicméně se mi bohužel zdá logická a pravdivá.
V médiích poslední dobou probleskovaly zprávy, které doporučovaly pití vody z vodovodního řadu (lidově: z kohoutku), oproti pití v PET lahvích balené, v obchodech prodávané vody. Zdálo se být logické, že mají pravdu. Ostatně docílit toho, že v PETkách stagnující (netekoucí) voda bude pro lidský organismus i po nějaké době ještě stravitelná a nehnijící či jinak zjevně nekontaminovaná - to už znamená nějak pořádně ji před distribucí "upravit".
Už nějaký čas také uvažuji (i na základě info na tomto fóru) o zakoupení a instalace přístroje na bázi reverzní osmózy. Váhala jsem dosud proto, že minulý instalatér nás po zapojení kuchyně (když jsme zrovna nebyli doma) nechal vyplavit...A to tak, že zcela kompletně a celý byt, plus ještě souseda pod námi a trochu i níže. Takže se instalatérů již dost bojím.
Minulý týden si mamka koupila časopis Pestrý svět, který obsahoval i článek, uvedený pod názvem "Co pijeme". Musím říci, že pro člověka, snažícího se žít všeobecně zdravě a vyhýbajícímu se jak antibiotikům, tak nejrůznějším konzervantům a podobným humusům v komerčních potravinách a nápojích, dost šokující. Tato voda z kohoutku tak prakticky veškeré tyto bohulibé a zdraví prospěšné snahy člověka anuluje - a ještě mu i díky hovadství jeho spoluobčanů, kteří se svou močí zpět do potravního řetězce vypustí kde co, tímto způsobem zasekává a oslabuje organismus.
Pokusím se sem naskenovanou stránku z časopisu vložit, ať si každý udělá obrázek sám.

Příloha:
Leky_z_potrubi.jpg
Leky_z_potrubi.jpg [ 52.75 KiB | Zobrazeno 29254 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmóza
PříspěvekNapsal: pát črc 24, 2009 11:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Araila píše:
Musím se s vámi všemi podělit o informaci, která mne dost otřásla, nicméně se mi bohužel zdá logická a pravdivá.
V médiích poslední dobou probleskovaly zprávy, které doporučovaly pití vody z vodovodního řadu (lidově: z kohoutku), oproti pití v PET lahvích balené, v obchodech prodávané vody. Zdálo se být logické, že mají pravdu. Ostatně docílit toho, že v PETkách stagnující (netekoucí) voda bude pro lidský organismus i po nějaké době ještě stravitelná a nehnijící či jinak zjevně nekontaminovaná - to už znamená nějak pořádně ji před distribucí "upravit".
Už nějaký čas také uvažuji (i na základě info na tomto fóru) o zakoupení a instalace přístroje na bázi reverzní osmózy. Váhala jsem dosud proto, že minulý instalatér nás po zapojení kuchyně (když jsme zrovna nebyli doma) nechal vyplavit...A to tak, že zcela kompletně a celý byt, plus ještě souseda pod námi a trochu i níže. Takže se instalatérů již dost bojím.
Minulý týden si mamka koupila časopis Pestrý svět, který obsahoval i článek, uvedený pod názvem "Co pijeme". Musím říci, že pro člověka, snažícího se žít všeobecně zdravě a vyhýbajícímu se jak antibiotikům, tak nejrůznějším konzervantům a podobným humusům v komerčních potravinách a nápojích, dost šokující. Tato voda z kohoutku tak prakticky veškeré tyto bohulibé a zdraví prospěšné snahy člověka anuluje - a ještě mu i díky hovadství jeho spoluobčanů, kteří se svou močí zpět do potravního řetězce vypustí kde co, tímto způsobem zasekává a oslabuje organismus.

Informace o tom, že žijeme, pijeme a jíme na jedné veliké skládce vlastního bordelu, se zde snažím každému vštěpovat naprosto neustále a ač příloha nejde přečíst doufám, že mimo jiné se zde píše i o tom, jak muži jsou neplodní kvůli své vlastní pohodlnosti používat klasickou mechanickou pánskou ochranu a nutí tím ženy k užívání hormonální antikoncepce. Žena přebytek hormonů samozřejmě vymočí, ty se dostávají do vody a zpět do potravního řetězce, ale na tuto blbost možná i vyhyneme, pokud to někdo rozumný včas nezakáže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmóza
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2009 7:53 am 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
Ano, v podstatě jde i o toto. A navíc ještě o spoustu nejrůznějších hormonů, antibiotik, apod.. Omlouvám se za nečitelnost skenu, ale kvůli minimální povolené velikosti obrázku jsem jej musela značně zmenšit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Osmóza
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2009 10:12 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, mám konečně doma zprovozněnou osmózu. Prosím Vás, jak je to s tím množstvím, které se dá denně vypít. Dočetla jsem se, že se šťávou klidně 1 : 1. A kolik pak samotná, nebo jako zelený nápoj? Jak píšete - co kdo snese???
Ještě jeden dotaz, za poslední měsíc mě začaly hodně padat vlasy - s nedostatkem "čeho" by to mohlo souviset? Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmóza
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2009 10:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, mám konečně doma zprovozněnou osmózu. Prosím Vás, jak je to s tím množstvím, které se dá denně vypít. Dočetla jsem se, že se šťávou klidně 1 : 1. A kolik pak samotná, nebo jako zelený nápoj? Jak píšete - co kdo snese???
Ještě jeden dotaz, za poslední měsíc mě začaly hodně padat vlasy - s nedostatkem "čeho" by to mohlo souviset? Díky moc

Smíchané se šťávou a v zeleném nápoji neomezeně, samotné zpočátku tak do 1 litru denně a po vyčištění tkání také není žádný problém s velkým množstvím, ale nesmí se to vypít naráz, rozdělit na menší dávky, tak 0,2-0,5 litru na jedno napití a pak 30 minut pauza.
Vlasy ovlivňuje hořčík, zinek, křemík a železo, stačí dokonce nedostatek jediné látky a je problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmóza
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2009 8:58 am 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Také jsem si pořídil již základní verzi RO 75GPD. Ale vypadá to, že nějak striktně těch 0,2-0,5l na 30minut nemusíme dodržovat. Zjistil jsem, že zase tak "demineralizovaná" není. Vstupní voda má 17°dGH uhličitanové tvrdosti a 21°dGH celkové tvrdosti. Potom co projde 75GPD, dostaneme se na hodnoty 5°dGH uhl. tvrdosti a 7°dGH celkové tvrdosti. To není špatné, ale například voda z jedné pramenité studánky v lese poblíž má lepší hodnoty. Celkovou tvrdost kolem 5°dGH. Ještě se pokusím, (pokud to dokážou v jedné laboratoři) zjistit ostatní parametry vody. Ale jak říkám, úplně demineralizovaná voda to není. Možná se ale RO musí dobře "zaběhnout" a nyní má za sebou pouze krátký život. Jinak by mi to snad ani úplně nevadilo. Alespoň má člověk takový kompromis mezi balenou vodou s nízkým obsahem minerálů a destilovanou vodou, která je absolutně čistá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2009 8:11 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Tak abych to uvedl na správnou míru. Nevím, jestli to je tím, že se "proběhla" a nebo tím, že je nyní ve svislé poloze. Ale už se uhličitanová i celková tvrdost dostala shodně na 2,5°dGH tvrdosti.
Při měření jsem také zjistil, že za hodinu nateče 4,5l demineralizované vody a odpadní asi 22l.
Toť moje postřehy z nové hračky \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2009 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Tak abych to uvedl na správnou míru. Nevím, jestli to je tím, že se "proběhla" a nebo tím, že je nyní ve svislé poloze. Ale už se uhličitanová i celková tvrdost dostala shodně na 2,5°dGH tvrdosti.
Při měření jsem také zjistil, že za hodinu nateče 4,5l demineralizované vody a odpadní asi 22l.
Toť moje postřehy z nové hračky \":)\"

Samozřejmě Vám za ty peníze asi nepoteče Aqua proiniectione, nebo o trochu horší Aqua purificata, ale vyrobíte si velice levně poměrně velmi dobrou vodu, navíc se zbavíte nošení balené vody z obchodu a problematické likvidace plastových obalů.
Průtok vody je značně závislý na tlaku, ale i tak se mi Vámi udávané množství zdá malé, mě nateče i po roce provozu 1,5 litru, za cca 15 minut a to používám tlak pouze do 4 atm, u nové osmózy to musí být mnohem více a při tlaku 6 atm, který se v městských řádech běžně používá ještě více. Trvalé odtékání odpadní vody není nutné i když já ho používám a dá se řešit zapojením odtoku odpadní vody jiným způsobem, kdy odpadní voda odtéká pouze po dobu točení vody a poté se automaticky zastaví. Množství odpadní vody jsem neměřil, protože mám vlastní vodu a nějaký ten litr mě tolik netrápí, ale odpadní vody by mělo být dle mého názoru méně, než té kterou vypijete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2009 9:58 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Samozřejmě Vám za ty peníze asi nepoteče Aqua proiniectione, nebo o trochu horší Aqua purificata, ale vyrobíte si velice levně poměrně velmi dobrou vodu, navíc se zbavíte nošení balené vody z obchodu a problematické likvidace plastových obalů.
Průtok vody je značně závislý na tlaku, ale i tak se mi Vámi udávané množství zdá malé, mě nateče i po roce provozu 1,5 litru, za cca 15 minut a to používám tlak pouze do 4 atm, u nové osmózy to musí být mnohem více a při tlaku 6 atm, který se v městských řádech běžně používá ještě více. Trvalé odtékání odpadní vody není nutné i když já ho používám a dá se řešit zapojením odtoku odpadní vody jiným způsobem, kdy odpadní voda odtéká pouze po dobu točení vody a poté se automaticky zastaví. Množství odpadní vody jsem neměřil, protože mám vlastní vodu a nějaký ten litr mě tolik netrápí, ale odpadní vody by mělo být dle mého názoru méně, než té kterou vypijete.

Ano, chápu, že voda nebude úplně taková jako z dražších zařízení, nicméně mě spíše vyhovuje tato voda, je to jakýsi kompromis a nic se nemá přehánět..
Mám ještě ten čtyřcestný ventil, bohužel ale nefunguje správně a tak to po chvíli drnčí a jen trochu omezí průtok. Takže to musím zatím vypínat také na vstupu. Ale jsem domluvený, že vyměníme ventil.
Jinak s tou odpadní vodou to je jinak než si myslíte. Odpadní vody bude více. Je to mu tak, jelikož oplach membrány má použit restriktor(omezovač průtoku 420ml/minutu). A přes membránu neprojde zdaleka takovéto množství vody, jak jsem psal... Zkuste si to odměřit a budete se divit, kolik vody vyteče... Je to poměr zhruba 1:4,7 permeát:odpad. Vzhledem k městské vodě, musím šetřit. Při výrobě vody mi to zase až tak nevadí, ale hýřit tím, že mi bude voda neustále protáčet vodoměr i při nevyužívání RO nebudu.
Samozřejmě pokud bych měl vlastní studnu, je mi to asi taky jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned zář 13, 2009 7:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Ano, chápu, že voda nebude úplně taková jako z dražších zařízení, nicméně mě spíše vyhovuje tato voda, je to jakýsi kompromis a nic se nemá přehánět..
Mám ještě ten čtyřcestný ventil, bohužel ale nefunguje správně a tak to po chvíli drnčí a jen trochu omezí průtok. Takže to musím zatím vypínat také na vstupu. Ale jsem domluvený, že vyměníme ventil.
Jinak s tou odpadní vodou to je jinak než si myslíte. Odpadní vody bude více. Je to mu tak, jelikož oplach membrány má použit restriktor(omezovač průtoku 420ml/minutu). A přes membránu neprojde zdaleka takovéto množství vody, jak jsem psal... Zkuste si to odměřit a budete se divit, kolik vody vyteče... Je to poměr zhruba 1:4,7 permeát:odpad. Vzhledem k městské vodě, musím šetřit. Při výrobě vody mi to zase až tak nevadí, ale hýřit tím, že mi bude voda neustále protáčet vodoměr i při nevyužívání RO nebudu.
Samozřejmě pokud bych měl vlastní studnu, je mi to asi taky jedno.

Celou věc jsem si ověřoval a musím Vám dát za pravdu v tom poměru odpadní vody, ale trochu to celé upřesním. Vlastně se to týká i funkce toho čtyřcestného ventilu a vše zde závisí na tlaku vstupní vody. Je trochu paradoxní, že čím je vyšší tlak, tím více proteče permeátu a méně odpadní vody. Za optimálních podmínek a správném tlaku se může poměr pohybovat i 1 : 2, ale obvyklý je 1 : 3. Pokud je tlak nižší, tak se poměr výrazně zhoršuje a může dosáhnout i poměru 1 : 6 za velmi nízkého vstupního tlaku, čili Váš poměr je ještě slušný. Je to sice velké plýtvání, ale když uvážím, že litr vody z městského řádu stojí maximálně do 10 haléřů, tak i tam, kde vodaři hodně kradou a při naprosto nejhorším výsledném poměru, Vás nikdy nebude stát 1 litr velice dobré vody více jak 1,-Kč. To mi tedy zrovna špatné nepřipadá a ani do toho nemusím počítat náklady na dovoz balené vody, ztracený čas při nákupu, zbytečné skladování, převážení, či přenášení a likvidaci prázdných obalů. Nic z toho vlastně není zdarma, dokonce i Váš ztracený čas musíte započítat, minimálně proto, že v té době můžete dělat něco smysluplného. Samozřejmě trvalý průtok je v případě městského řádu asi opravdu drahý a za rok by to mohla být docela slušná částka. To já u vlastní studny opravdu neřeším a proto, abych měl vodu stále studenou jako vodu pramenitou, tak proplachuji trvale, což mimo lepší chuť vody i prodlouží životnost membrány. Zase se dříve zanese předfiltr a uhlíkový filtr, tedy i zde je, jako v jakémkoliv jiném případě, vždy něco za něco.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2009 12:05 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Nakonec jsem si připlatil za výkonnější membránu a najednou je RO schopna dodat 9,8l/h. To už je jiné číslo...
Čtyřcestný ventil jsem zapojil tak, aby při zavření kouhoutku pro demi-vodu uzavřel přímo vývod odpadní vody.
Nyní to pracuje k mé spokojenosti. Kupodivu tvrdost vody se snížila na 2°dGH a to jsem spíše předpokládal, že bude u membrány 100 větší než u 75...
Dnes se chystám vyměnit vodu rybkám, to zase budou mít radost..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2009 5:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Nakonec jsem si připlatil za výkonnější membránu a najednou je RO schopna dodat 9,8l/h. To už je jiné číslo...
Čtyřcestný ventil jsem zapojil tak, aby při zavření kouhoutku pro demi-vodu uzavřel přímo vývod odpadní vody.
Nyní to pracuje k mé spokojenosti. Kupodivu tvrdost vody se snížila na 2°dGH a to jsem spíše předpokládal, že bude u membrány 100 větší než u 75...
Dnes se chystám vyměnit vodu rybkám, to zase budou mít radost..

To jsem rád, že se Vám to povedlo vyřešit k úplné spokojenosti. Vašim rybkám to patrně bude dělat dobře, ale moje by mě hnaly. Ty naopak přímo milují tvrdou vodu a tak jim dávám naší poděbradskou, extra tvrdou vodu, přímo z kohoutku a dělá jim velice dobře. Se mnou je to jiné, tuto vodu nepiji už mnoho let a jedu zásadně na vodu s minimální mineralizací.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz