Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:44 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2010 4:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Ahoj Jardo, mám dotaz. Stačí mi do osmotické vody, případně zvlášť (při ,,normální" stravě) dodávat koloidní minerály? Běžně se užívá 1klž/d.
To by asi bylo nutné vzít alespoň 2? Ovoce a zeleninu denně papám, ale nic moc a šťávy vůbec \":roll:\"

To se obávám, že bude asi málo, jde o demineralizovanou vodu s relativně vysokou čistotou, což je na jednu stranu dobře, ale na druhou špatně. Může totiž při dlouhodobém užívání, při běžné mrtvé a na minerály chudé stravě, demineralizovat organizmus a to by vedlo zase k chorobám. Dá se použít celkem jednoduchý postup, že do ní přidám cca 1-2 moka lžičky chloridu hořečnatého a cca 0,3-0,5 kávové lžičky himalájské soli, tím získám velice chutnou minerálku vhodnou na denní používání a mám jistotu co piji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2010 1:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Koupil jsem si RO a jsem z toho trošku jelen. Nechápu proč na té červené hadičce, kterou má odtékat odpadní voda je ještě nějaký restriktor (což jsem se dočetl, že je omezovač průtoku,který reguluje tlak na membránu). Mám tu regulaci chápat tak, že restriktor vytváří jistý protitlak na membránu a vlastně proto ta osmoza vůbec funguje?
Tak nemohou ti blbouni poslat i ten oplachový ventil zároveň?
Co se stane, když restriktor demontuji a hadičku povedu rovnou do odpadu, tím nebudu potřebovat ani oplachový ventil \":?:\"
Např. zde restriktor pouze doporučují. http://www.mangala.cz/komponenty-dily-o ... 15_50.html Bude RO funkční?

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2010 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Koupil jsem si RO a jsem z toho trošku jelen. Nechápu proč na té červené hadičce, kterou má odtékat odpadní voda je ještě nějaký restriktor (což jsem se dočetl, že je omezovač průtoku,který reguluje tlak na membránu). Mám tu regulaci chápat tak, že restriktor vytváří jistý protitlak na membránu a vlastně proto ta osmoza vůbec funguje?
Tak nemohou ti blbouni poslat i ten oplachový ventil zároveň?
Co se stane, když restriktor demontuji a hadičku povedu rovnou do odpadu, tím nebudu potřebovat ani oplachový ventil \":?:\"
Např. zde restriktor pouze doporučují. http://www.mangala.cz/komponenty-dily-o ... 15_50.html Bude RO funkční?

To je vlastně kalibrovaná dírka, která umožňuje postavit poměr vznikajícího permeátu-čisté vody, ku vodě odpadní, odtékající po opláchnutí membrány do odpadu. Poměr těchto vod se liší podle vstupního tlaku vody a je od poměru 1:2 až do poměru 1:6 proměnlivý. Oplachovací ventil je pouze jako obtok kolem restriktoru a ovládá se ručně. Dle mého názoru není nutný, já ho tam mám a dosud nikdy jsem ho nepoužil. Je ovšem potřeba říci, že já mám vodu ze studny a odpadní voda přes restriktor mi odtéká 24 hodin denně, což by v případě napojení na vodovod vyšlo dost draho. Ono totiž odteče až 20 litrů za hodinu do odpadu a většina lidí to tedy zastavuje na přívodu, což by zase oplachovací ventil asi chtělo a po každém novém spuštění to propláchnout plným tlakem. Bez toho restriktoru to patrně chodit ani nebude, nebo bude účinnost opravdu velice nízká. Je potřeba to aplikovat na momentální podmínky a možnosti uživatele, čili jednotný návod se poradit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 12:21 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Jarda píše:
...Ono totiž odteče až 20 litrů za hodinu do odpadu a většina lidí to tedy zastavuje na přívodu,....

Tomu nerozumím. Pokud nenapouštím osmotickou vodu, mám ,,zastavený kohoutek na baterii", tak by snad nic do odpadu téci nemělo? A nebo ta voda na přívodu neustále cirkuluje přes RO (i když je kohoutek zavřený) a pak vesele odtéká do odpadu? Proto ostatní zastavují přívod do osmózy tím kulovým ventilem? No to by ale bylo ,,chytré řešení".
Děkuji

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Tomu nerozumím. Pokud nenapouštím osmotickou vodu, mám ,,zastavený kohoutek na baterii", tak by snad nic do odpadu téci nemělo? A nebo ta voda na přívodu neustále cirkuluje přes RO (i když je kohoutek zavřený) a pak vesele odtéká do odpadu? Proto ostatní zastavují přívod do osmózy tím kulovým ventilem? No to by ale bylo ,,chytré řešení".
Děkuji

To potom teče do odpadu opravdu pouze v době točení vody a pak by tam byl mimo restriktoru i ten oplachovací ventil vhodný. Do odpadu to teče pouze v době odběru vody, tou uvedenou rychlostí cca 20 l za hodinu. Toto platí pro jenu variantu zapojení, tedy beztlakovou, ala dá se to zapojit i jako varianta tlaková a pro tu by platila ta druhá možnost. Záleží to na typu použité varianty baterie a přesně na to tedy odpovědět nedovedu, to bych to tvoje zapojení musel vidět, ale dá se to velice snadno zkontrolovat. Po vypnutí kohoutku vyzkoušej, zda teče voda do odpadu tou odpadní trubičkou. Tu si můžeš z té dodané převlečné matky vyndat, dát do kýblu a laborovat, či si i změřit kolik toho kdy teče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 10:05 am 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Jarda píše:
To se obávám, že bude asi málo, jde o demineralizovanou vodu s relativně vysokou čistotou, což je na jednu stranu dobře, ale na druhou špatně. Může totiž při dlouhodobém užívání, při běžné mrtvé a na minerály chudé stravě, demineralizovat organizmus a to by vedlo zase k chorobám. Dá se použít celkem jednoduchý postup, že do ní přidám cca 1-2 moka lžičky chloridu hořečnatého a cca 0,3-0,5 kávové lžičky himalájské soli, tím získám velice chutnou minerálku vhodnou na denní používání a mám jistotu co piji.

Tento návod na přípravu minerálky je do jakého množství osmotické vody?
Kde se dá sehnat ten chlorid? Kolik ho mám koupit?
Mám i nadále kupovat a užívat koloidní minerály, je to za ty prachy (250ml okolo 300Kč) vůbec k něčemu dobré?

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 6:19 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Denny píše:
Tento návod na přípravu minerálky je do jakého množství osmotické vody?
Kde se dá sehnat ten chlorid? Kolik ho mám koupit?
Mám i nadále kupovat a užívat koloidní minerály, je to za ty prachy (250ml okolo 300Kč) vůbec k něčemu dobré?

Chlorid horecnaty pozri tu na fore v inzerci.
Mnozstvo bude predpokladam na 1l vody. Ten chlorid si samozrejme davkuj tak, aby ti nevyvolavam hnacku.
Na tie koloidne mineraly by som sa pri uzivani tejto mineralky vybodol, a za tie usetrene peniaze by som si kupil 6 ananasov, alebo 15 kil jablk. \":-)\" Radsej si rob kupele v Epsomskej soli. Tiez najdes na fore.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Tento návod na přípravu minerálky je do jakého množství osmotické vody?
Kde se dá sehnat ten chlorid? Kolik ho mám koupit?
Mám i nadále kupovat a užívat koloidní minerály, je to za ty prachy (250ml okolo 300Kč) vůbec k něčemu dobré?

Tak musím přiznat, že takový návod by mě byl taky k ničemu a omlouvám se za neúplnost.
Je to myšleno do celé PET lahve, tedy na 1,5 litru, ale i na litr by to ještě docela šlo. Jak píše Xion tak ty sole ti mohu poslat, akorát mi napiš email s množstvím a adresou. K těm koloidním minerálům jsem se již vyjadřoval a vidím to hromadu peněz za málo muziky. Remineralizační koupele, pokud máš vanu, ti dají do těla mnohem více látek za zlomek ceny a ještě si pěkně poležíš ve vaně. Pokud vana není k dispozici, tak se dá použít španělský plášť, tedy dámská košile namočená do toho roztoku, pak se v posteli zabalit do igelitu a přikrýt peřinou. Vyvolá to silné pocení a vytáhne kyseliny z těla se současným dodáním zásaditých minerálů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 10:59 am 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
No pánové, já jsem při připojování RO málem vyletěl z kůže!
První problém byl v připojení tak tenké hadičky na 1/2 coulovou vodovodní baterii. Kvůli tomu jsem musel 50km do většího města a prosit prodavačky, aby to nevzdávaly, že jistě příjdou na to a nějakou přechodku mi najdou. Podařilo se.
Druhý den tu byl také další problém. Šroubení s kulovým ventilem, které se montuje na přívod vody do RO je bohužel 1/2 coulu a já bych ho potřeboval 3/8. Tak opět do většího města
Připojení na odpad - ani nebudu popisovat, jak jsem se při tom usakroval. K tomu se mi ještě poštěstilo protrhnout ,,husí krk" odpadu ze dřezu.....
No sláva, konečně to mám, nastává hodina pravdy, slavnostní natlakování RO a okamžité uzavření přívodu.
Byla to dobrá sprcha. RO tekla snad ze všech spojů, co jich tam je!!!
A tak jsem dokolečka dokola demontoval a zase montoval, abych pak zjistil, že pořád netěsní - ani po přitažení kolínek (jak je uvedeno v návodu). Mezitím mi začaly vzlínat také spoje mezi přechodkami a tak bylo o zábavu postaráno. A já neustále přetěsňoval a přetěsňoval a přidával stále více těsnící teflonové pásky........... a byl pěkně nas....!
Pak mě napadlo dát té pásky 6x! více než obvykle, prostě se s tím nepárat - nějak to dopadne.
Dopadlo. Konečně!!!

Právě mi pošta doručila oplachovací ventil k RO, který je pouze doporučeným příslušenstvím, ale toho jsem si samozřejmě nevšiml. Takže jdu na to. Mi se snad bude o reverzní osmoze i zdát \":twisted:\"
Ale zase na druhou stranu, kdyby jste snad někdo potřebovali připojit RO, tak vám to provedu i se zavázanýma očima \":lol:\"

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob kvě 22, 2010 5:45 pm 
Offline

Registrován: pon bře 30, 2009 4:11 pm
Příspěvky: 6
Bydliště: Brno - venkov
Pane Jardo, chtěla bych se zeptat. Chci objednávat náhradní vložky filtru do reverzní osmózy a narazila jsem na tento inline plnitelný filtr je to směs anexu a katexu slouží jako dočistující stupeń při požadavku na dosažení ultračisté vody. Produkce 99,9% čisté vody. Je možné dosáhnout vodivosti méně jak 0,1uS/cm nebo měrného odporu blížícímu se 18 mega ohm.
Připojuje se za reverzní osmózu - 4 Stupeň - deionizace.
http://www.mangala.cz/inline-di-3300-10 ... p-206.html
Máte s tímto nějaké zkušenosti.

Děkuji Jarka


Přílohy:
schema zapojeni RO.jpg
schema zapojeni RO.jpg [ 39.83 KiB | Zobrazeno 17014 krát ]

_________________
Dokud žijeme, učme se, jak žít. L.A.Seneca
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob kvě 22, 2010 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jarka píše:
Pane Jardo, chtěla bych se zeptat. Chci objednávat náhradní vložky filtru do reverzní osmózy a narazila jsem na tento inline plnitelný filtr je to směs anexu a katexu slouží jako dočistující stupeń při požadavku na dosažení ultračisté vody. Produkce 99,9% čisté vody. Je možné dosáhnout vodivosti méně jak 0,1uS/cm nebo měrného odporu blížícímu se 18 mega ohm.
Připojuje se za reverzní osmózu - 4 Stupeň - deionizace.
http://www.mangala.cz/inline-di-3300-10 ... p-206.html
Máte s tímto nějaké zkušenosti.

Děkuji Jarka

Je to velice kvalitní filtrace a nedomnívám se, že ji můžete ocenit, protože pít dlouhodobě vodu v této čistotě stejně není možné, dá se to využít pouze při hladovkách. Ocení to spíše lidé, kteří si z toho produkují třeba koloidní stříbro, nebo to mají k jiným podobným účelům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 5:08 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Toto som dnes našiel a zujíma ma váš názor.
http://zdravie.pravda.sk/zazracne-filtr ... vyziva_p05
Zujímavé je že sa tam nzminujú o nasycovaní vody minerálmi z Himalájskej soli, o demineralizácii tela a tým pádom vzniku deficitu minerálov "normálnou stravou".
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 5:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Toto som dnes našiel a zujíma ma váš názor.
http://zdravie.pravda.sk/zazracne-filtr ... vyziva_p05
Zujímavé je že sa tam nzminujú o nasycovaní vody minerálmi z Himalájskej soli, o demineralizácii tela a tým pádom vzniku deficitu minerálov "normálnou stravou".
Ďakujem

Co já na to, to tady stále píšu. Já tady nikoho nenabádám pít tuto vodu dlouhodobě a ve velkých množstvích, ale jako doplněk k čerstvým šťávám a ořechovému mléku, což dodá minerálů habaděj a dokonce i tuto vodu já sám míchám z jedné třetiny s vodou živou a doplním hořčík a himálajskou sůl. Za těchto podmínek ji lze pít dlouhodobě a nepředstavuje to žádný problém, ono také není dobré se nechat pořád strašit oficiální informatikou, která téměř vždy slouží nějakým ne zrovna charitativním účelům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 9:13 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Co já na to, to tady stále píšu. Já tady nikoho nenabádám pít tuto vodu dlouhodobě a ve velkých množstvích, ale jako doplněk k čerstvým šťávám a ořechovému mléku, což dodá minerálů habaděj a dokonce i tuto vodu já sám míchám z jedné třetiny s vodou živou a doplním hořčík a himálajskou sůl. Za těchto podmínek ji lze pít dlouhodobě a nepředstavuje to žádný problém, ono také není dobré se nechat pořád strašit oficiální informatikou, která téměř vždy slouží nějakým ne zrovna charitativním účelům.

Až na tú živú vodu, to robím úplne rovnako.
Oficiálna informatika, má vždy "za ušami", ale verit, že pre výrobcov RO je prioritné zdravie spoločnosti je naivné.
Na druhej strane pozitíva tejto metódy vykompenzujú náklady na obstaranie. A ked už nič iné tak je to určite zdravšie ako ten šmejd z vodovodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 10:38 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Lze skladovat ve sklenenych lahvich RO-vodu cca 2dny i v lete, bez nutnosti davat do lednice?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz