Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 2:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Až na tú živú vodu, to robím úplne rovnako.
Oficiálna informatika, má vždy "za ušami", ale verit, že pre výrobcov RO je prioritné zdravie spoločnosti je naivné.
Na druhej strane pozitíva tejto metódy vykompenzujú náklady na obstaranie. A ked už nič iné tak je to určite zdravšie ako ten šmejd z vodovodu.

Výrobci osmóz určitě chtějí hlavně vydělat a zdraví lidí je opravdu nezajímá, čili je to stále o používání mozku a k tomu zde nabádám každý den několikrát. Ideální řešení stejně neexistuje, vždy se musí hledat kompromis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Lze skladovat ve sklenenych lahvich RO-vodu cca 2dny i v lete, bez nutnosti davat do lednice?

Tato voda je velice čistá a cokoliv se v ní obtížně množí, čili je to možné i když já to tak nedělám, ale neměl by s tím být žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2010 10:07 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 17, 2010 9:29 am
Příspěvky: 23
Dobrý večer pane Jardo,uvažuji o koupi reverzní osmózy a chtěla jsem se zeptat na následovný postup jestli bude správný.Osmotickou vodu naliju do Pet lahví a doliju určitým?poměrem solanky ,dám do mrazáku a pak piju.Tím pádem nebude ta voda "hladová" a není takové riziko že se budou z petky "vytahovat" "jedy".Je to tak správně?Budu potřebovat větší množství vody které bud chtít mrazit v mrazáku a nevím v čem jiném to skladovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř čer 16, 2010 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
luisa píše:
Dobrý večer pane Jardo,uvažuji o koupi reverzní osmózy a chtěla jsem se zeptat na následovný postup jestli bude správný.Osmotickou vodu naliju do Pet lahví a doliju určitým?poměrem solanky ,dám do mrazáku a pak piju.Tím pádem nebude ta voda "hladová" a není takové riziko že se budou z petky "vytahovat" "jedy".Je to tak správně?Budu potřebovat větší množství vody které bud chtít mrazit v mrazáku a nevím v čem jiném to skladovat.

Je to dost nesmyslný postup, protože by docházelo k vymrazení minerálů a to již nechcete. Vhodné je si PET lahve vyluhovat tou hladovou vodou a pak již z nich škodliviny nejdou, ale musíte stále používat stejné lahve. Provádí se to tak, že do PET lahví nalijete hladovou vodu a necháte je stát na nějakém teplém místě 24 hodin. Vodu která je plná sajrajtu vylijete, dáte další náplň a zase po 24 hodinách opakujete postup. Za 5 dní je láhev kompletně zbavena uvolnitelných látek a je vhodná na skladování i úpravu vody, sůl do ní můžete dávat těsně před spotřebou, případně použijete vodu bez soli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř čer 16, 2010 9:54 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 17, 2010 9:29 am
Příspěvky: 23
Jarda píše:
Je to dost nesmyslný postup, protože by docházelo k vymrazení minerálů a to již nechcete. Vhodné je si PET lahve vyluhovat tou hladovou vodou a pak již z nich škodliviny nejdou, ale musíte stále používat stejné lahve. Provádí se to tak, že do PET lahví nalijete hladovou vodu a necháte je stát na nějakém teplém místě 24 hodin. Vodu která je plná sajrajtu vylijete, dáte další náplň a zase po 24 hodinách opakujete postup. Za 5 dní je láhev kompletně zbavena uvolnitelných látek a je vhodná na skladování i úpravu vody, sůl do ní můžete dávat těsně před spotřebou, případně použijete vodu bez soli.

aha a já myslela že se ty minerály nevymrazí pokud nevyliju zbytek té vody co ještě uplně mezmrzla.Já myslelaže se ty mineraly vytlačí tím mrazem právě do té ještě nezamrzlé vody a pak se vylívá..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv čer 17, 2010 12:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
pH vstupujucej vody do RO mam 7,4. pH vody po osmoze mam 6,3. Je to v poriadku? Kam sa stratilo jedno cele pH?

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv čer 17, 2010 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
luisa píše:
aha a já myslela že se ty minerály nevymrazí pokud nevyliju zbytek té vody co ještě uplně mezmrzla.Já myslelaže se ty mineraly vytlačí tím mrazem právě do té ještě nezamrzlé vody a pak se vylívá..

Úvaha je to sice logická, ale ne zcela správná. Minerální látky se po přemrznutí veškeré vody sedimentují ve formě kalu na dně lahve a já jsem to pochopil tak, že chcete nechat vodu celou zmrznout a rozmrznout. Pokud nezmrazíte celý objem, ale pouze část, tak bude pravda na vaší straně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv čer 17, 2010 8:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Igor píše:
pH vstupujucej vody do RO mam 7,4. pH vody po osmoze mam 6,3. Je to v poriadku? Kam sa stratilo jedno cele pH?

Voda obsahuje mimo rezuduí i zásadité minerály jako vápník, draslík a spoustu dalších, které reverzní osmóza také odstraní. Tím se částečně sníží pH získaného produktu a zvednout ho lze opětovnou remineralizací chloridem hořečnatým a himalájskou solí. Já mimo tyto látky míchám do vody kterou piji ještě vodu živou, která má vstupní pH cca 11 pH a výsledné pH tak mám zhruba 8-10 pH, podle poměru jednotlivých vod a minerálů. Mimo to se mi zvedá ORP vody, což má na zdraví také velice pozitivní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv čer 17, 2010 10:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Citace:
Voda obsahuje mimo rezuduí i zásadité minerály jako vápník, draslík a spoustu dalších, které reverzní osmóza také odstraní. Tím se částečně sníží pH získaného produktu a zvednout ho lze opětovnou remineralizací chloridem hořečnatým a himalájskou solí. Já mimo tyto látky míchám do vody kterou piji ještě vodu živou, která má vstupní pH cca 11 pH a výsledné pH tak mám zhruba 8-10 pH, podle poměru jednotlivých vod a minerálů. Mimo to se mi zvedá ORP vody, což má na zdraví také velice pozitivní vliv.

Dakujem za odpoved, vysvetlenie aj tip na miesanie so zivou vodou. Zatial do vody z RO na pitny rezim pridavam himalajsku sol. Mozem vyskusat tam davat aj chlorid horecnaty, ovsem potrebujem vediet ako k nemu prist. Kde sa da kupit? Je to dostupne ako lekarenska chemikalia, teda budu to mat v lekarni? Alebo...? Na vyrobu zivej/mrtvej vody sa tiez chystam, nemam vsak este vsetko potrebne.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 5:17 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Igor píše:
Dakujem za odpoved, vysvetlenie aj tip na miesanie so zivou vodou. Zatial do vody z RO na pitny rezim pridavam himalajsku sol. Mozem vyskusat tam davat aj chlorid horecnaty, ovsem potrebujem vediet ako k nemu prist. Kde sa da kupit? Je to dostupne ako lekarenska chemikalia, teda budu to mat v lekarni? Alebo...? Na vyrobu zivej/mrtvej vody sa tiez chystam, nemam vsak este vsetko potrebne.

Napríklad tu. Kôli poštovnému by som si tam nechal pribaliť aj pH papieriky, epsonsku sol a možno aj ten chlorid draselný. Potom to poštovné nie je až také strašné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 8:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Igor píše:
Dakujem za odpoved, vysvetlenie aj tip na miesanie so zivou vodou. Zatial do vody z RO na pitny rezim pridavam himalajsku sol. Mozem vyskusat tam davat aj chlorid horecnaty, ovsem potrebujem vediet ako k nemu prist. Kde sa da kupit? Je to dostupne ako lekarenska chemikalia, teda budu to mat v lekarni? Alebo...? Na vyrobu zivej/mrtvej vody sa tiez chystam, nemam vsak este vsetko potrebne.

Ten vám mohu poslat a podrobné informace jsou ve fóru Inzerce a dobré tipy. Jedná se o relativně málo běžnou chemikálii a patrně běžně dostupná nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 10:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Citace:
Napríklad tu. Kôli poštovnému by som si tam nechal pribaliť aj pH papieriky, epsonsku sol a možno aj ten chlorid draselný. Potom to poštovné nie je až také strašné.


Citace:
Ten vám mohu poslat a podrobné informace jsou ve fóru Inzerce a dobré tipy. Jedná se o relativně málo běžnou chemikálii a patrně běžně dostupná nebude.


Vdaka mohy za tip aj Vam Jardo, idem sa na to mrknut a nieco aj navyse objednam. Papieriky nepotrebujem, pH meter mam typ PH100 s plochou elektrodou ale epsomka ma zaujima...

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Reversní osmoza
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 3:36 pm 
Offline

Registrován: sob čer 19, 2010 3:32 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
zakoupili jsme podle Vašeho doporučení reversní osmozu co máte tady na obrázkách.
A připadá nám že odtéka hodně vody do odpadu. Na 1.2l čisté vody odteče do odpadu 5l vody.
Je to normální.
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reversní osmoza
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
wraithcz píše:
Dobrý den,
zakoupili jsme podle Vašeho doporučení reversní osmozu co máte tady na obrázkách.
A připadá nám že odtéka hodně vody do odpadu. Na 1.2l čisté vody odteče do odpadu 5l vody.
Je to normální.
Děkuji za odpověď

Již jsem to zde také popisoval, normálně odtéká do odpadu 2x -6x tolik vody, kolik vzniká té pitné a záleží na mnoha faktorech z nichž hlavní je provozní tlak a tvrdost vody, která zanáší filtry. Stav při odběru vody se dá řešit obtížně a pokud vám neprotéká voda stále i mimo dobu odběru pitné vody, tak bych se tím nezabýval, protože i při vysoké ceně za vodu budete tak do 1,-Kč za litr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 7:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Jarda píše:
... a snažím se spíše lidem sdělit, že dávání této vody do PET láhve není vhodné. Může to být zdraví poměrně značně škodlivé, většina lidí totiž stále nemyslí na to, aby používala jednu a tu samou láhev, láhve vymění a potom se kontaminují uvolněnými reziduálními látkami, které jsou vysoce nebezpečné. Z tohoto důvodu doporučuji používat raději sklo, nerez, případně porcelánové nádobí.


ani ty termosky z nerezu nejsou dokonalé, jak jsem se bohužel dnes dočetla.
http://ekonomika.idnes.cz/test-mf-dnes- ... 6_test_ven

doma používám skleněný džbán a vymyté pivní lahve \":D\" (s takovým tím plast-kovovým uzávěrem, co se prodává hlavně na sirupy, vždy dbám, aby se osmotická voda nedotýkala plastu), to by mělo být doufám naprosto bezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz