Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 10:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv pro 28, 2017 9:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
jenger73 píše:
Máme reversní osmózu již 3 roky bez mineralizátoru. Mineralizaci řešíme velice jednoduchým způsobem, přidáním cca 1/3 čajové lžičky himalájské soli do 1l vody. Voda není slaná a je přírodně mineralizovaná.
Jinak máme RO cca za 7300 Kč řízenou mikroprocesorem a 5l nádrží, kam se průběžně doplňuje přefiltrovaná voda. Membrána se sama oplachuje a dle potřeby je to automaticky řízeno. Člověk se o nic nestará. Máme membránu v plném provozu již 3 rok a stále má perfektní průtok. Také tohle řízení šetří samozřejmě odpadní vodu. Investice nelitujeme. Celé 3 roky jsme se zatím nemuseli o nic starat. Jen pro dobrý pocit budu letos měnit filtry. Investice cca 800 Kč. Takže tak 200 Kč ročně za vodu, která je lepší než kojenecká. Paráda. Nepočítal jsem, za jak dlouho se v přepočtu investice vrátí, ale kdo má zájem, může si spočítat sám. Spotřebujeme tak 6-8litrů denně ekvivalentu kojenecké vody.

jakou presne pouzivate?

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát pro 29, 2017 8:57 am 
Offline

Registrován: čtv pro 28, 2017 9:31 pm
Příspěvky: 7
Máme tuto http://www.mangala.cz/ro105mproc-filtra ... p-395.html

Jinak jak jsem byl nadšený z naší reversní osmózy, tak jsem si řekl, že to musím šířit dál a svým zákazníkům (jsem řemeslník - rekonstrukční práce), nabízím instalaci jako placenou službu, kdo si na to netroufne sám. Provádím to za 3500 Kč + doprava 8Kč/km (Praha a okolí)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát pro 29, 2017 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
jenger73 píše:
Máme reversní osmózu již 3 roky bez mineralizátoru. Mineralizaci řešíme velice jednoduchým způsobem, přidáním cca 1/3 čajové lžičky himalájské soli do 1l vody. Voda není slaná a je přírodně mineralizovaná.
Jinak máme RO cca za 7300 Kč řízenou mikroprocesorem a 5l nádrží, kam se průběžně doplňuje přefiltrovaná voda. Membrána se sama oplachuje a dle potřeby je to automaticky řízeno. Člověk se o nic nestará. Máme membránu v plném provozu již 3 rok a stále má perfektní průtok. Také tohle řízení šetří samozřejmě odpadní vodu. Investice nelitujeme. Celé 3 roky jsme se zatím nemuseli o nic starat. Jen pro dobrý pocit budu letos měnit filtry. Investice cca 800 Kč. Takže tak 200 Kč ročně za vodu, která je lepší než kojenecká. Paráda. Nepočítal jsem, za jak dlouho se v přepočtu investice vrátí, ale kdo má zájem, může si spočítat sám. Spotřebujeme tak 6-8litrů denně ekvivalentu kojenecké vody.

To se vrátí docela rychle a nelze počítat jenom finance, ale i nezanedbatelný podíl čisté vody na dobrém zdraví. Pokud vezmu že spotřebujete pouze čtyři lahve, ale asi to bude spíše pět, tak je to při ceně 14,-Kč za lahev jednoduché 14 x 4 x 365 = 20440,-Kč tedy se vám to zařízení zaplatilo za třetinu roku a dál již jenom vyděláváte. Výpočet je to zjednodušený, protože jsem nevzal v potaz cenu vodného a stočného protože to vaše neznám. Já jedu ze studny tedy tuto částku nezapočítávám, ale i kdyby šlo o stejnou částku jako jste dal za zařízení tak se výdaje vrátí za dvě třetiny roku a dále již vyděláváte, což je ekonomicky super návratnost investice. Navíc by jste asi musel pro tu balenou vodu jezdit, nebo chodit, tedy vynaložený čas a případně projetý benzín, hromady odpadu který také musíte nějak likvidovat, podle mě toto vyváží cenu vodného a stočného, tedy zhruba platí ten původní výpočet. Ty prázdné lahve při spotřebě 4 ks denně představují v čistém objemu cca 2200 l, ale to vzhledem k jejich tvaru můžete vynásobit cca dvěma tedy jde o 4,5-5 m3 bordelu, což je v podstatě jedno nákladní auto. Nyní si vezměte kolik je to za život člověka a již nemusíme se divit proč vlastně v posledních letech žijeme na smetišti, které nás plně obklopuje, zamořuje spodní vody, ničí vzduch a naší stravu. Podle mě i prase divoké se chová z tohoto pohledu lépe než člověk a řešení vidím v návratu k vratným a zálohovaným skleněným obalům jinak na svoji blbost a lenost lidstvo vychcípá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 04, 2018 2:47 pm 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Zdravím.

Podobný dotaz jsem tu nenašla, tak se zeptám. Je možné používat reverzní osmózu, aniž by byla k vodovodu přidělaná napevno? Zatím ji z jistých důvodů na chatě mít napevno nemohu, takže si říkám, že by to třeba šlo provést jako s pračkou, kterou jsem dříve "zapojovala" tak, že jedna hadice se připevnila na kohoutek, tamtudy přitékala voda a odtoková hadice z pračky vedla do umyvadla. Myslíte, že by to takto šlo i s osmózou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2018 5:28 pm 
Offline

Registrován: pát črc 18, 2014 9:43 pm
Příspěvky: 34
Slo by to. Adapter na kohoutek http://www.mangala.cz/adapter-na-kohout-p-330.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2018 11:30 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 28, 2017 9:31 pm
Příspěvky: 7
Obsidián píše:
Zdravím.

Podobný dotaz jsem tu nenašla, tak se zeptám. Je možné používat reverzní osmózu, aniž by byla k vodovodu přidělaná napevno? Zatím ji z jistých důvodů na chatě mít napevno nemohu, takže si říkám, že by to třeba šlo provést jako s pračkou, kterou jsem dříve "zapojovala" tak, že jedna hadice se připevnila na kohoutek, tamtudy přitékala voda a odtoková hadice z pračky vedla do umyvadla. Myslíte, že by to takto šlo i s osmózou?

Rád zodpovím dotazy a vysvětlím na tel. 778003398. Jinak provádím instalacae RO v Praze a okolí za 3500 Kč. RO můžete nejvýhodněji nakoupit na http://www.mangala.cz S výběrem také rád poradím. Nepatřím k této firmě. Pouze ji doporučuji a provádím instalace RO zakoupené u nich a nebo i jinde. Oliver


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 11, 2018 12:46 pm 
Offline

Registrován: úte led 23, 2018 11:37 pm
Příspěvky: 24
jenger73 píše:
Rád zodpovím dotazy a vysvětlím na tel. 778003398. Jinak provádím instalacae RO v Praze a okolí za 3500 Kč. RO můžete nejvýhodněji nakoupit na http://www.mangala.cz S výběrem také rád poradím. Nepatřím k této firmě. Pouze ji doporučuji a provádím instalace RO zakoupené u nich a nebo i jinde. Oliver

a nebo ještě levněji tady https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/reverzni-osmoza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 11, 2018 6:04 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 28, 2017 9:31 pm
Příspěvky: 7
drumTom píše:

Tak to samé si můžete poskládat i u http://www.mangala.cz a cena bude podobná. Tahle reversní osmóza ale není moc vhodná pro pohodlné používání v kuchyni. Jednak nemá zásobník, takže když bude chtít načepovat vodu, poteče Vám to velmi malým čůrkem a načekáte se na 1 litr třeba 10 min. Navíc jelikož tato sestava nemá samočinné oplachování membrány, musíte si to hlídat sami a odhadem ji jednou za čas oplachovat. A jelikož nepředpokládám, že to bude někdo dělat nějak často a pravidelně, tak si tím výrazně snižujete životnost RO membrány, která stojí v Mangale cca 650 Kč. Navíc nemá ani měřič induktivity, aby jste mohl snadno kontrolovat, jestli už není třeba vyměnit filtry. Takže ano, lze mít takto jednoduchou sestavu, ale za cenu mnohem menšího komfortu užívání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 11, 2018 8:03 pm 
Offline

Registrován: úte led 23, 2018 11:37 pm
Příspěvky: 24
"Tak to samé si můžete poskládat i u http://www.mangala.cz a cena bude podobná"

ta cena bude jen podobná \":D\" ... nejlevnější malá osmoza je tu za 1620,- oproti 1380,- na https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/reverzni-osmoza i s oplachovým kohoutem... navíc tazatelka jí nechce na pevno, tudíž je ta malá pro ní daleko lepší a nebude muset platit 3500,- za instalaci \":D\" a připojit jí na kohout od pračky zvládne skutečně každý.... za hodinu zvládne vyčistit cca. 6 litrů... samozřejmě záleží na tlaku vody.... a s přídavným kitem za 690,- se dá ještě zvýšit a srovnat poměr čisté a odpadní vody 1:1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 11, 2018 9:17 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 28, 2017 9:31 pm
Příspěvky: 7
drumTom píše:
"Tak to samé si můžete poskládat i u http://www.mangala.cz a cena bude podobná"

ta cena bude jen podobná \":D\" ... nejlevnější malá osmoza je tu za 1620,- oproti 1380,- na https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/reverzni-osmoza i s oplachovým kohoutem... navíc tazatelka jí nechce na pevno, tudíž je ta malá pro ní daleko lepší a nebude muset platit 3500,- za instalaci \":D\" a připojit jí na kohout od pračky zvládne skutečně každý.... za hodinu zvládne vyčistit cca. 6 litrů... samozřejmě záleží na tlaku vody.... a s přídavným kitem za 690,- se dá ještě zvýšit a srovnat poměr čisté a odpadní vody 1:1

Asi jste mě nepochopil. Ceny jednotlivých komponent jsou na http://www.magala.cz stejné nebo velmi podobné jako u Vašeho odkazu. Asi jste si také nevšimnul, že cena 1720 Kč za stejnou jednotku u Mangaly je vč. sady dvou filtrů na výměnu navíc v hodnotě 300 Kč. Takže cena v Mangale je nakonec ještě o 100 Kč dražší. Ale o to asi nejde. Tím jsem tedy jen chtěl říct, že cenově porovnáváte dvě naprosto odlišné kongfigurace RO. Každý si může vybrat, jestli chce tu Vámi doporučovanou minimální bez automatického oplachování a bez tlakového 5l zásoníku a nebo tu 5ti stupňovou se zásobníkem a pomocným čerpadlem a navíc s automatickým oplachováním řízeným mikroprocesorem a indikací kvality výstupní vody + celou sadu 5ti filtrů vč. RO membrány k tomu zdarma. Ano a jestli je paní řemeslně zručná a ví jak na to, tak si RO určitě zvládne zapojit sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon úno 12, 2018 8:32 pm 
Offline

Registrován: úte led 23, 2018 11:37 pm
Příspěvky: 24
to je debata o ničem ale rozumim ti moc dobře \":lol:\" \":lol:\" dotaz jsi patrně nepochopil ty, tazatelka nechtěla pevnou instalaci a proto jsem jí navhoval levnější mobilní osm. jednotku.... a oba filtry vyjdou cca. na 200,-.... cenu za montáž radši nekomentuju howgh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon úno 12, 2018 9:55 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 28, 2017 9:31 pm
Příspěvky: 7
drumTom píše:
to je debata o ničem ale rozumim ti moc dobře \":lol:\" \":lol:\" dotaz jsi patrně nepochopil ty, tazatelka nechtěla pevnou instalaci a proto jsem jí navhoval levnější mobilní osm. jednotku.... a oba filtry vyjdou cca. na 200,-.... cenu za montáž radši nekomentuju howgh

Tak předně, od začátku Vaše reakce, na moji ochotu paní pomoci po telefonu, je vedena dost konfrontačně, což dokazuje i to, že mi tykáte. Asi Vám to musí nějakým způsobem dělat dobře se tu bezdůvodně navážet do lidí. Protože jinak si ty Vaše příspěvky sem nedokážu vysvětlit. Jinak by jste stejně jako já té paní prostě jen nabídnul pomoc, nebo nějakou informaci o RO a vynechal by jste kritiku mé pomoci, kterou jsem paní chtěl nabídnout já. A tou pomocí byla jen nabídka, že mi může zavolat a že jí rád poradím po telefonu. A na http://www.mangala cz jsem jí nedoporučoval nějakou konkrétní RO, jen jsem jí informoval, že tam mají RO za velmi dobré ceny, stejné, jaké uvádíte v odkazu na prodejnu RO Vy. Takže o co Vám tedy jede!!! Štve Vás, že jsem si tady dovolil nabídnout instalaci RO pro pražské domácností za 3 500 Kč hrubého vč. dopravy? Myslel jsem, že tady narazím na lidi, kteří jsou nadšenci do RO a ti co už mají nějaké zkušenosti, tak že tady budou pomáhat těm, co ještě toho tolik nevědí a chtějí se něco dovědět. Takže jestli byl Váš celý účel mě k další pomoci lidem jako byla ta paní odradit, tak se Vám to povedlo. Užijte si to!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob úno 17, 2018 5:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Obsidián píše:
Zdravím.

Podobný dotaz jsem tu nenašla, tak se zeptám. Je možné používat reverzní osmózu, aniž by byla k vodovodu přidělaná napevno? Zatím ji z jistých důvodů na chatě mít napevno nemohu, takže si říkám, že by to třeba šlo provést jako s pračkou, kterou jsem dříve "zapojovala" tak, že jedna hadice se připevnila na kohoutek, tamtudy přitékala voda a odtoková hadice z pračky vedla do umyvadla. Myslíte, že by to takto šlo i s osmózou?

Tak určitě ano, ale bude se třeba blbě odvážet protože to je plné vody a může to třeba v autě při blbé manipulaci vytékat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob úno 17, 2018 6:51 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 28, 2017 9:31 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Obsidián píše:
Zdravím.

Podobný dotaz jsem tu nenašla, tak se zeptám. Je možné používat reverzní osmózu, aniž by byla k vodovodu přidělaná napevno? Zatím ji z jistých důvodů na chatě mít napevno nemohu, takže si říkám, že by to třeba šlo provést jako s pračkou, kterou jsem dříve "zapojovala" tak, že jedna hadice se připevnila na kohoutek, tamtudy přitékala voda a odtoková hadice z pračky vedla do umyvadla. Myslíte, že by to takto šlo i s osmózou?

Tak určitě ano, ale bude se třeba blbě odvážet protože to je plné vody a může to třeba v autě při blbé manipulaci vytékat.

Ještě je určitě třeba vědět, že membrána RO nesmí vyschnout, jinak se zničí. Takže lze přenášet, ale opět někde jinde zapojit a průběžně používat. Skladovat např. někde namočenou ve vodě nelze, protože by se na ní namnožily bakterie a zničily by ji (ucpaly). Přidáním nějakých antibakteriálních přípravků třeba na bázi chloru by ji mohly zničit. Možná by se dala skladovat v roztoku s koloidním stříbrem. Ale nemám odzkoušeno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 18, 2018 12:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
jenger73 píše:
Ještě je určitě třeba vědět, že membrána RO nesmí vyschnout, jinak se zničí. Takže lze přenášet, ale opět někde jinde zapojit a průběžně používat. Skladovat např. někde namočenou ve vodě nelze, protože by se na ní namnožily bakterie a zničily by ji (ucpaly). Přidáním nějakých antibakteriálních přípravků třeba na bázi chloru by ji mohly zničit. Možná by se dala skladovat v roztoku s koloidním stříbrem. Ale nemám odzkoušeno.

Tak jistě, osobně si myslím že to bude dosti složité odmontovávat a přimontovávat a vzhledem k ceně nejlevnější verze bych to asi neřešil a nechal ji stabilně namontovanou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz