Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 4:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Dával sem to sice do vlákna o půstu, ale patří to také sem..., jde o "nástavbu" k RO:

...možná byl šlo na půsty místo destilky RO/DI ? (demi voda) = RO vodu u které je k těm 3 základním filtrům u GPD Standard 75 (membrána+aktivní uhlí+mechan.předfiltr), přidán ještě jeden filtr ZA VÝSTUP, co odčistí vodu na demi vodu, téměř srovnatelnou s destilkou...? .... vydrží prej 2000 L, říkal mi o něm zkušený prodavač z podmořského světa že to používá na vodu pro korály do velkých akvárií...korály jsou obzvláště háklivé na čistotu vody, a v té vodě ze základní sady GPD Standard75 podle mne zůstanou zbytky antibiotik, drog a antikoncepce, co lidi vyčúraj a je ve vodovodním řádu neboť to většina čističek podle mne není schopna odfiltrovat...

Jsem domluven s ochotným pánem z podmoř.světa, který by byl ochoten smontovat mi GPD75+ RO/DI filtr navíc na výstup - s možností volby přepínání mezi RO/DI a "obyč" RO...
- myslíte že je to dobrý nápad, nebo měl by jste nějaká jiná doporučení ?
(to RO/DI neni velký náklad navíc, a životnost 1600-2000L)

Dává se za výstup, je to nějaký typ RO/DI ,používáte někdo, a pokud ano jaký typ ? :
http://www.pepinuvutes.cz/store/fulltext.asp (nutno na tom webu zadat do vyhledavače dvě slova: RO DI )
nebo:
http://www.filtracevody.cz/store/goods- ... smozu.html
-kompletní set filtru včetně náplně pro připojení za jakoukoliv reverzní osmozu odstraňuje silikáty a další nežádoucí látky ,které reverzní osmoza zcela neumí odstranit (účinost RO 95 - 98 %, jinak ten in-line RO/DI co popisuju dále má ještě větší účinost - až 99% ale trošičku menší životnost,ale je levný!!!)
-životnost náplně cca 3 - 6 měsíců cca.1500-2000 litrů vyrobené vody (pan Jarda mění filtry až když se sníží průtokovost, takže to bude nejspíš déle než 6 měsíců...nutno ale k základnímu setu GPD75 přikoupit ještě oplachový ventil)
-určeno hlavně pro mořskou akvaristiku
- NÁHRADNÍ VLOŽKA RO/DI FILTRU stojí už akčně okolo necelých 400kč...nebo jsou i typy RO/DI in-line kde se dá dosypávat (měnit nápň)

komplet RO/DI in-line filtr set včetně náplně za revezní osmozu
http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-r ... smozu.html
Set RO/DI in-line filtr obsahuje:
1) RO/DI in-line filtr včetně náplně a dva ks napojení (fiting) na hadičku 1/4"
2) Dva ks držáky (klip) na housing membrány RO
3) Hadičku pro připojení k RO 1 metr
.
RO/DI (znovu-plnitelný) in-line filtr ,, mixbed" , směs anexu a katexu slouží jako dočistující stupeń za výstup reverzní osmózy - při požadavku na dosažení ultračisté vody. Produkce 99,9% čisté vody. Je možné dosáhnout vodivosti méně jak 0,1uS/cm Rozhodující doplńkové dočištění při větším znečištění vstupní vody např fosfáty, silikáty, které může obsahovat vodovodní voda s povrchových vodárenských úpraven vhodné zvláště pro mořskou akvaristiku, laboratoře.Při vyčerpání se vymění náplń. Životnost cca 300- 1600 litrů (dle míry znečištění).

-------
PS: Přeci jen trvá o dost dýl ta destilace, nehledě na spotřebu energie, času atd, tak toto by nejspíše bylo časově i finančně levnější než destilace...


Naposledy upravil muflon dne ned dub 07, 2013 11:05 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 7:45 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
mikeborecek píše:
Rád by som sa podelil so svojou skúsenosťou s RO (keďže sa snažím dodržiavať aspoň pitný režim - 2-2,5l čistej vody).
Pred asi 3t. mi došla RO so zapojeným 4cestným ventilom (viď obrázok). Pri snahe o zapojenie som zistil, že prípojka na guľový ventil na RO má veľký priemer (prepojenie na batériu) a keďže by mi bolo treba dve redukcie naviac, tak som poprosil p. Tučeka aby mi preposlal ešte jednu prípojku s menším priemerom /tá už sadla/ aj s preplachovacím ventilom /v rýchlosti som sa dočítal, že je to praktické po dlhšej odstávke/ + nejakú hadičku naviac - keby náhodou. Po zapojení mi odpad z RO stále tiekol, aj keď bola batéria uzavretá - ďakujem inzenyr za správnu schému zapojenia. Možno by bolo treba upozorniť predávajúceho na http://www.filtracevody.cz, že to zapájajú zle. Čo sa týka tej teflónovej pásky, neviem kto to vymyslel (nie som vodár, takže s hmotou ktorá sa používa na utesnenie závitov som nemal skúsenosti), ale na zapojenie guľového ventilu na prípojku bolo fakt umenie (narozdiel od zapojenia normálnej batérie - keďže tam bolo gumené tesnenie, ktoré doľahlo). Teda ani na asi štvrtý pokus (nanovo previnutý závit s tou "úžasnou" teflónovou páskou) sa mi to nepodarilo. Spýtal som sa otca čo používa na tieto spoje, tak povedal, že ten teflón je somarina /čo som už zistil/, aby som použil konopné vlákno, že kdesi má ešte kus odložený + dať trochu oleja aby to šlo lepšie (môj otec je veľký domáci kutil a pestovateľ, takže sa dá uňho zohnať všeličo užitočné). Poviem vám, ten rozdiel medzi konoplným vláknom a tou "úžasnou" modernou páskou je markantný - dokonca aj keď sa mi podarilo pretočiť guľový ventil (nedal by sa zatvoriť) a vrátil som ho asi o pol otáčky spať, to konope stále držalo tesnosť - neviem z akého dôvodu sa táto vec už nepredáva, ale toho čo to zakázal by mali zavrieť! Niekde som čítal čo všetko sa dá vyrobiť z konope /skoro mi oči z jamiek vypadli/, ale to je na inú tému.
Keďže trávim v práci 5 dní zo 7-ich tak som si ju namontoval tam /po "fajronte" by som si načapoval ešte cca 0,7l do plastovej fľaše domov/.
Ešte mám však pár otázok:

- inzenyr čo je tá spätná klapka v správnej schéme zapojenia? Je potrebná pri zapojení?
- namiesto tých 2-och uhlíkových predfiltrov máš samostatný keramický umývateľný filter a potom za ním hneď RO membránu?
- našiel niekto na webe púzdro (lacnejšiu variantu) na keramický filter?
- ak som dobre pochopil pre "bežne" stravujúceho stačí pridať himalajskú soľ do vody a malo by byť po "probléme" čo sa týka minerálov (keď sa človek nestravuje zväčša surovou stravou).
- čo sa týka prenášania vody z RO v plastových fľašiach je možné po úprave fľaše aj v letných mesiacoch (napr. v aute, na slnku) prenášať vodu keď sa vypije do cca 6hod.?
- nepozná niekto takýto proces aj napr. s nerezom (ak upravená plastová fľaša nieje vhodná pri prenášaní na slnku alebo v aute)

Pripájam obrázky so zapojením.
Ospravedlňujem sa za dlhý (poprípade zbytočný) príspevok.

Ešte otázočka - chvíľu mi trvalo kým som prešiel 21 strán tejto témy. Nebolo by možné zhrnúť tieto informácie niekde "hneď na začiatok" aby ďalší človek čo sa bude zaujímať o túto formu úpravy vody, nemusel prechádzať celú túto tému? - je to len môj osobný postreh.

nejako sa mi nedarí pripojiť obrázky do prílohy \":(\"
Prvé zapojenie:
Obrázek

Zapojenie podľa schémy:
Obrázek

Obrázek


Chápu to správně,že pokud uzavřete pákovým ventilem přívod vody do RO (třetí obrázek)voda už neodtéká do odpadu...

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 7:56 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 1:39 pm
Příspěvky: 15
Bydliště: SK
RaDu píše:
Chápu to správně,že pokud uzavřete pákovým ventilem přívod vody do RO (třetí obrázek)voda už neodtéká do odpadu...

Samozrejme, že keď zastavím pákový ventil (tretí obrázok), tak voda už neodteká do odpadu (pretože ani nepriteká do RO). Ja som chcel dosiahnuť toho, aby voda neodtekala pri otvorenom pákovom ventile (tretí obrázok), ale pri zavretej batérii z RO. Vďaka tomu, že inzenyr tu zavesil schému správneho zapojenia, sa mi to podarilo (viď druhý obrázok)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:14 pm 
Offline

Registrován: úte bře 26, 2013 10:11 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den. Chystám se na koupi RO a rozmýšlím se mezi Reverzní osmózou 75 GPD Standart a RO mini-80 Filtrační jednotka od výrobce Mangala. Mangala mnabízí náhradní membránu za 780,- zatímco na GPD je náhradní membrána za 1 390,-. Kvalitu neposoudím. Máte někdo zkušenost s výrobkem od Mangaly, je membrána stejně kvalitní i když je jedenkrát levnější. Ze zkušenosti vím, že mnohdy se na kvalitu a cena nejsou přímo úměrné. Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:29 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
mikeborecek píše:
Samozrejme, že keď zastavím pákový ventil (tretí obrázok), tak voda už neodteká do odpadu (pretože ani nepriteká do RO). Ja som chcel dosiahnuť toho, aby voda neodtekala pri otvorenom pákovom ventile (tretí obrázok), ale pri zavretej batérii z RO. Vďaka tomu, že inzenyr tu zavesil schému správneho zapojenia, sa mi to podarilo (viď druhý obrázok)

...jasně chápu co je teda ještě potřeba přikoupit k reverzní osmóze 75 GPD Standart aby to tak fungovalo

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 10:48 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 1:39 pm
Příspěvky: 15
Bydliště: SK
RaDu píše:
...jasně chápu co je teda ještě potřeba přikoupit k reverzní osmóze 75 GPD Standart aby to tak fungovalo

Je potrebné prikúpiť štvorcestný ventil a zapojiť ho podľa schémy ktorá je v tomto vlákne, oplachový ventil membrány, poprípade nejakú hadičku naviac...
A ešte záleží na čo to chcete pripojiť - myslím prívod vody do RO, pretože rozbočku (fitink), ktorá je štandardne dodávaná má širší závit ako je na obrázku 3. Preto som musel urobiť ešte jednu objednávku, pretože som si nevšimol priemer štandardne dodávaného fitinku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon dub 08, 2013 6:08 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
mikeborecek píše:
Je potrebné prikúpiť štvorcestný ventil a zapojiť ho podľa schémy ktorá je v tomto vlákne, oplachový ventil membrány, poprípade nejakú hadičku naviac...
A ešte záleží na čo to chcete pripojiť - myslím prívod vody do RO, pretože rozbočku (fitink), ktorá je štandardne dodávaná má širší závit ako je na obrázku 3. Preto som musel urobiť ešte jednu objednávku, pretože som si nevšimol priemer štandardne dodávaného fitinku...

...kulový ventil pro připojení hadičky RO je předpokládám součástí kompletu 75 GPD Standart.Měl bych ještě dotaz jestli je potřebné dodržet nějakou danou délku hadičky od RO k výdejní baterii a výšku umístění RO k výdejní baterii nebo to ničemu nevadí.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Naposledy upravil RaDu dne pon dub 08, 2013 9:25 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon dub 08, 2013 9:06 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 1:39 pm
Příspěvky: 15
Bydliště: SK
RaDu píše:
...kulový ventil pro připojení hadičky RO je předpokládám součástí kompletu 75 GPD Standart.Měl bych ještě dotaz jestli je potřebné dodržet nějakou danou délku hadičky od RO k výdejní baterii a výšku umístění RO k výdejní baterii nobo to ničemu nevadí.

áno ... guľový ventil je štandardne dodávaný (určitý priemer - neviem presne ktorý nie som vodár). Otázkou je, či chcete guľový ventil napojiť pred rohový ventil zimnej vody alebo po rohovom ventile (tak ako mám ja 3. obrázok) - preto treba dať pri objednávke pozor a uistiť sa, či pošlú guľový ventil - priemer taký aký potrebujeme (aby sa nestalo ako pri mne, že som musel objednať ventil s menším priemerom).
Čo sa týka dĺžky hadičky, ak to nebude desiatky metrov, tak by to nemal byť problém (môj názor) - je to skôr otázka na fyzika (tlak, priemer hadičky, dĺžka hadičky...).
Na moju otázku, či je možné RO umiestniť do akejkoľvek polohy mi p. Tuček odpovedal, že je to jedno...

Jediné čo ma prekvapilo je, že dodávateľ nevedel správne zapojiť štvorcestný ventil tak, aby po uzavretí RO batérie neodtekala odpadová voda z RO - ako som už spomínal vo svojom príspevku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 10:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj,

angelom 5500 sa u nas stavi denne, deti piju 0.3 dl stavy, my s manzelkou 0.5dl - 1 l.
taktiez ovocie a zeleninu konzumujeme denne, snazime sa. \":?\"
ale predsa len sme nadalej pri strave varenej, takze urcity deficit mineralov tam bude.

preto romyslam, ze by bolo zrejme vhodne zakupit do nasej domacnosti : RO 75 GPD a tuto vodu pouzivat vyhradne
pri riedeni so stavami ( cca 0.2 dl - 0.5 dl / denne na osobu )

a k tomu kupit OASA FAM 1 a tuto vodu pouzivat pre bezne pitie, varenie, ( cca 0.5 l az 1 l / denne pre osobu)
pripadne vodu sem-tam vymrazit ako sa tu odporuca. . \":D\"

apropo : RO75GPD + 4 cestny ventil + oplach.ventil + posta = cca 100,-e
OASA FAM 1 = 30,- e, takze za cca 130,-počiatočné náklady by sme mali 4 clenna rodinka cca na 2 roky KVALITNU A ZDRAVU VODU \":D\" \":D\" \":D\"


co poviete, resp. co poradite ??

dakujem, dushan. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 11:56 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
K tomu Oasa Fam1 ma napadlo.
Do plastovej nádoby objemom zhodnej
z vrchnou častou tohoto filtra dáme
zamrznuť vodu. Potom ten celý obsah
ľadu večer vložíme do Oasa Fam1 a
takto sa mám to do rána pekné rozmrazí a
prefiltruje a máme čistú vodu s kryst.mriezkou.
Čo poviete?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmóza
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 9:52 am 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 1:53 pm
Příspěvky: 20
Jarda píše:
Berte to tak, že voda je jedno z nejlepších ředidel vůbec a pokud je demineralizovaná, tak se její absorpční síla ještě výrazně zvýší. Plast, pokud se nejedná o vysoce specielní plasty přímo určené k přechovávání destilované vody pro lékárenské účely, vždy produkuje nějaké škodliviny a tato voda je nesmírně ochotně přijímá. Pokud ji pak pijete tak pijete opravdu možná horší sajrajt, než běžné balené vody a to je opravdu humus. Zde bych se řídil i logikou producentů léčiv, protože zrovna v tomto ohledu konají celkem logicky. Běžná destilovaná voda, (Aqua purificata), určená pro běžné lékárenské účely se balí do plastů, ale destilovaná voda pro injekční použití, (Aqua purificata pro injectione), se dodává výhradně ve skle a ač to bude znít jako vtip, tak tuto vodu by Vám lékárník neměl prodat bez receptu. Asi je příliš zdravá na to, aby si ji běžný občan mohl koupit a vypít.

Dobrý den, je tu řeč o přechovávání vody k pití...synovi dávám vodu do školy v plastové flašce od fmy Tupperware. Začínám pochybovat, že dělám dobře. Nedávno jsem viděla dokument, kde jsem poprvé slyšela o bisfenolu A a jeho nebezpečí. Moje otázka je, do čeho je vhodné dávat dětem, a vlastně nejen jim, pití? Termoska? Konkrétní rada vítána. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmóza
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 10:14 am 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 1:53 pm
Příspěvky: 20
[quote="Jarda":35nb8yyt]Informace o tom, že žijeme, pijeme a jíme na jedné veliké skládce vlastního bordelu, se zde snažím každému vštěpovat naprosto neustále a ač příloha nejde přečíst doufám, že mimo jiné se zde píše i o tom, jak muži jsou neplodní kvůli své vlastní pohodlnosti používat klasickou mechanickou pánskou ochranu a nutí tím ženy k užívání hormonální antikoncepce. Žena přebytek hormonů samozřejmě vymočí, ty se dostávají do vody a zpět do potravního řetězce, ale na tuto blbost možná i vyhyneme, pokud to někdo rozumný včas nezakáže.[/quote:35nb8yyt]
Jenže bohužel tato negativní stránka antikoncepce je známa jen zasvěceným. Těm ostatním, tj. většině, a musím říct sobecké většině, je známo jen pozor na

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 12:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
mkatka píše:
Dobrý den, je tu řeč o přechovávání vody k pití...synovi dávám vodu do školy v plastové flašce od fmy Tupperware. Začínám pochybovat, že dělám dobře. Nedávno jsem viděla dokument, kde jsem poprvé slyšela o bisfenolu A a jeho nebezpečí. Moje otázka je, do čeho je vhodné dávat dětem, a vlastně nejen jim, pití? Termoska? Konkrétní rada vítána. Děkuji

pan Jarda radí JAK PŘIPRAVIT K POUŽÍVÁNÍ PET flašky co se do nich dává jakákoli "HLADOVÁ VODA" (RO voda, demi, destilka...):

- je nutné PET flašku nejprve 5 dní za sebou louhovat v té vodě ( = každý den ráno nalít a druhý den ráno po 24 h stání vody ve flašce vylít a nalít další....celkem 5 dní)

Pak už lze PET láhev používat (ale lépe si ji nějak označit, aby člověk věděl i v budoucnu, že to je vhodná lahev pro takový typ vody....
Já si tam ještě přidávám čtvrt lžičky (nebo víc či méně podle objemu flašky a podle chuti...) sypkou směs domácí "ionťák" minerální směs: chloridy hořčíku, draslíku a sodíku (případně vápníku, ale ten neni nutný).

směs na domácí ionťák:
ionťáky si vyrábím sám: podle poměru uvedeného na výrobku Salt Stick (lidé trpící na křeče, fyz.aktivní lidé nebo sportovci) : 215mg NaCl (himal.sůl dávám), 63mg KCl, 22mg Ca + 11mg Mg (to kupuju na 4fittness.cz ve formě namíchané směsi vápník-hořčík v bioaktivní směsi)


Naposledy upravil muflon dne sob čer 08, 2013 9:08 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 11:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
este by som rad keby ste poskytli typ na sikovny keramicky filter ( niekde sa tusim spominal ).
ktory sa moze mechanicky opatovne cistit parou. filter by som zakupil spolu s RO a pri jednej
montazi spojazdnil zaroven. tym by sa zivotnost RO patricne predlzila. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 11:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ano, trosku som sa spatne rozhliadol a typy na keram. filtre som nasiel, \":roll:\" dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz