Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 10:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 8:14 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
unana píše:
a to kde sa dá na slovensku kúpiť RO za 65 eur? poraďte, rada by som si ju kúpila tiež

No nevieme odkiaľ ste.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 8:27 pm 
Offline

Registrován: sob led 11, 2014 1:24 am
Příspěvky: 8
z okresu Nové Mesto nad Váhom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 8:33 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
unana píše:
a to kde sa dá na slovensku kúpiť RO za 65 eur? poraďte, rada by som si ju kúpila tiež

třeba tu http://akvariove-cerpadla-a-regulacie-vody.heureka.sk/reverzna-osmoza-ro-mini-50/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 10:21 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
unana píše:
z okresu Nové Mesto nad Váhom

Vedľa pneuservisu v NM pri benzínke (bývalá Shell) tam kde bola mototechna predávajú RO. Možno tam bude trochu drahšia ale to preto, lebo on tam myslím s tou najmenšou menbránou nemal, aspoň keď som tam bol.
https://www.facebook.com/pages/Marchus- ... 7817171997

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2014 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Jak uz jsem tu psal v jinem vlakne, v soucasne dobe rovnez vybiram osmozu, takze se muzu podelit o sve uvahy a svuj soucasny vyber.
Tady se nejcasteji doporucuje http://www.filtracevody.cz/store/goods- ... ndart.html za 1590,- Kc. Vetsinou taky beru to nejlevnejsi, ale v tomto pripade si asi radeji priplatim a koupim si komplet kam nebudu muset prikupovat kohoutek, zasobnik, ventily a budu mit jistotu, ze mam ty spravne dily. Takze me soucasne doporuceni je http://www.mangala.cz/ro105-filtracni-j ... -p-12.html, 3500,- Kc. Cena je sice vic nez dvojnasobna, ale v cene je zasobnik na 12 litru a sada nahradnich filtru. Predchozi osmozu jsem mel rovnez se zasobnikem, http://www.pure-pro.com/astroboy.htm, a byla to naprosta pohoda. Kdykoliv jsem si mohl natocit pres 15 litru a nemel jsem starost, ze potece zbytecne moc vody do kanalu. Jediny problem bylo cerpadlo, ktere delalo trochu ramus a lezlo na nervy manzelce \":(\" . Tak jsem to prenechal brachovi a ted vybiram osmozu bez cerpadla, protoze je pri dostatecnem tlaku vody cerpadlo stejne na nic, tedy aspon si to myslim \":wink:\" .

Jedine co jeste trochu zvazuju je neco proti bakteriim. Nekde jsem cetl, ze se na filtrech usazuji. Potvroval to i pracovnik laboratore, kam jsem kdysi nesl 2 vzorky na test. Na jednom jsem mel napsano "s filtrem" a na druhem ""bez filtru". Potutelne se usmival a delalo to dojem, ze se tesi na vysledek testu. A kdyz jsem prisel pro vysledek, tak mi dost zklamane sdeloval, ze test vysel tak, jak jsem si asi myslel ja a ne on, tedy filtrovana voda minimum bakterii a nefiltrovana bakterii mnohem vic nez jsou limity. Hodne ho zajimalo co mam za filtr a uklidnil se kdyz jsem mu rekl, ze soucasti filtru je UV lampa, ktera potvory vymlati.
Protoze tu vodu bude obcas pit i mimino, kteremu jsou ted 4 mesice, tak zvazuju jestli si nepriplatit a pro jistotu koupit osmozu s UV lampou, tedy http://www.mangala.cz/ro105-uv-filtracn ... p-280.html.
Vite nekdo jak to s tema bakteriema opravdu je?

No nevím, sice se říká, že za více peněz je více muziky, ovšem zde to není tak jednoznačné. Bakterie se obecně množí ve stojaté vodě, čili to co zde vidíte jako výhodu (zásobník), to já považuji za největší nevýhodu těchto zařízení. Proto doporučuji vodu nechat téci stále do nějaké nádoby a z té ji ihned spotřebovávat. Pochopitelně jsou dvě různá zapojení, to se zde již vše probíralo, ale právě stálý pohyb vody likviduje bakterie celkem spolehlivě. Ovšem takové zapojení je vhodné pro lidi s vlastní vodárnou, kdy vám o pár kubíků vody nejde, ale provozovat ho v paneláku je skoro nesmysl, tam se pak provoz hodně prodraží. Například zde za určitých okolností hodinově odtéká do kanálu až 22 litrů vody a to je opravdu hodně. Pokud jde o likvidaci každé bakterie v dosahu dítěte, to už je vůbec nesmysl, naši předci vetšinou těsně vedle studny měli hnojník a jak jim to svědčilo. Přitom naše dezinfikovaná a vymydlená populace je po všech stránkách v hajzlu. Obávám se, že vše je jinak a naopak dobře trénovaná imunita je základ zdravého jedince a to již od mimina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon led 20, 2014 2:03 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jarda píše:
No nevím, sice se říká, že za více peněz je více muziky, ovšem zde to není tak jednoznačné. Bakterie se obecně množí ve stojaté vodě, čili to co zde vidíte jako výhodu (zásobník), to já považuji za největší nevýhodu těchto zařízení. Proto doporučuji vodu nechat téci stále do nějaké nádoby a z té ji ihned spotřebovávat. Pochopitelně jsou dvě různá zapojení, to se zde již vše probíralo, ale právě stálý pohyb vody likviduje bakterie celkem spolehlivě. Ovšem takové zapojení je vhodné pro lidi s vlastní vodárnou, kdy vám o pár kubíků vody nejde, ale provozovat ho v paneláku je skoro nesmysl, tam se pak provoz hodně prodraží. Například zde za určitých okolností hodinově odtéká do kanálu až 22 litrů vody a to je opravdu hodně. Pokud jde o likvidaci každé bakterie v dosahu dítěte, to už je vůbec nesmysl, naši předci vetšinou těsně vedle studny měli hnojník a jak jim to svědčilo. Přitom naše dezinfikovaná a vymydlená populace je po všech stránkách v hajzlu. Obávám se, že vše je jinak a naopak dobře trénovaná imunita je základ zdravého jedince a to již od mimina.

Jeste k tem bakteriim, za prve jak pisete zas tolik nevadeji, za druhe jich asi moc neproleze filtrama az do nadrzky a za treti tam snad nejsou nejake opravdu nebezpecne kdyz to beru z vodovodu. Takze zvazuju tri moznosti:
  • Bakterie ignorovat at uz tam nejake jsou nebo ne.
  • Jednou za mesic dat do nadrzky trochu neceho s chlorem nebo par kapek peroxidu vodiku, jak jsem vycetl na nejake diskuzi.
  • Jednorazove dat 4920,- Kc a mit osmozu s 12 litrovou nadrzkou a UV. Pak vim, ze UV bakterie spolehlive pomlati.
Chci tu nadrzku a kohoutek na drezu, aby bylo mozne rychle napustit i plny hrnec vody a nemel jsem osmozu jen na piti, ale i na vareni.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát led 31, 2014 7:43 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
...někde to tady bylo ale nemohu to najít:obsahuje voda z RO strukturální mřížku?

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát led 31, 2014 7:49 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
RaDu píše:
...někde to tady bylo ale nemohu to najít:obsahuje voda z RO strukturální mřížku?

RO zachovanou strukturální mřížku nemá, je tedy třeba přemrazit jako u destilky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 4:33 pm 
Offline

Registrován: pon dub 15, 2013 10:56 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den. Kúpil som si RO. Mnohí tu riešia veľa odpadovej vody z RO. Ja som tento problém aj ked mám vlastnu studnu, ale byvam v podkroví kde je malý tlak vody , tym padom aj veľa odpadovej vyriešil nasledovne:Kedže mam zapojenu RO v kupelni a WC v podstate za stenou napojil som odpad z RO do nadržky WC . Ked idem na toaletu zatvorím kohútik na WC, ktorý mám hned po ruke. Samozrejme spláchnem a idem si načapovat tak 2litre na jednu WC nadrž. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 10:25 pm 
Offline

Registrován: ned úno 02, 2014 10:16 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den. Mohl by mi prosím někdo doporučit konkrétní RO, vhodnou na dny půstu? Dostal jsem se k tomuto řešení teprve nedávno a zdá se mi to jako nejlepší volba, ale moc se v té celkem pestré nabídce a různých cenách RO nevyznám. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon úno 03, 2014 12:44 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Yesme píše:
Dobrý den. Mohl by mi prosím někdo doporučit konkrétní RO, vhodnou na dny půstu? Dostal jsem se k tomuto řešení teprve nedávno a zdá se mi to jako nejlepší volba, ale moc se v té celkem pestré nabídce a různých cenách RO nevyznám. Děkuji za odpověď.

Nevim, kolik dni pustu delas. Kdybys to chtel jako zdroj opravdu PITNE vody i v dobe mimo pustu, tak ja jsem se dopracoval k nutnosti mit zasobnik a aby nekoho doma nestrasily pripadne bakterie v zasobniku a nemusel jsem se zabyvat jeho obcasnou dezinfekci, tak jeste pridavam UV lampu, viz muj prispevek vyse. Z tech par nabidek co jsem prolezl vychazi nejlip tento vyrobek: http://www.mangala.cz/ro105-uv-filtracn ... p-280.html.

Ale jestli to chces fakt jen na pusty a moc jich nedelas, tak ti asi staci nejaka varianta bez zasobniku, treba to co doporucuje pan Jarda, tedy http://www.filtracevody.cz/store/. I kdyz pak se budes muset zabyvat tim, aby ti to cely den neprotekalo. Mozna tam staci napustit si nejakou nadobu a pak tomu vypnout privod vody, nevim, tim jsem se nezabyval.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř úno 05, 2014 10:52 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
...je nutné RO provozovat v této poloze nebo je to jedno


Přílohy:
voda01.jpg
voda01.jpg [ 81.87 KiB | Zobrazeno 11374 krát ]

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2014 8:53 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Jarda píše:
Bakterie se obecně množí ve stojaté vodě, čili to co zde vidíte jako výhodu (zásobník), to já považuji za největší nevýhodu těchto zařízení. Proto doporučuji vodu nechat téci stále do nějaké nádoby a z té ji ihned spotřebovávat. Pochopitelně jsou dvě různá zapojení, to se zde již vše probíralo, ale právě stálý pohyb vody likviduje bakterie celkem spolehlivě.

Chcel by som k tomu poznamenat že na tej mojej je zapojenie také že voda z nádržky po otvorení točky ešte prechádza cez posledný uhlíkový filter. A pri častom používaní tam zase tá voda dlho nestojí, inak je to výhoda že mi liter vody natečie za cca 20 sekúnd.
U nás je veľmi tvrdá voda, ľudia trpia ľadvinovými problémami ale inak je voda ešte celkom čistá. No videl som filter z RO po 3 mesiacoch používania z Piešťan, to bolo iné kafe. Ako to môžu vôbec piť, úplný hnus.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2014 8:56 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
RaDu píše:
...je nutné RO provozovat v této poloze nebo je to jedno

To je jedno. Na bežných osmózach býva menbrána vodorovne, teda na ležato.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2014 1:48 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
...používáte někdo tento filtr k RO?
http://www.filtracevody.cz/store/goods- ... smoza.html

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz