Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 4:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 2:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
johnns píše:
Zdravím všechny, přeji pěkný den.

Plánuji si pořídit RO, myslím že pro potřeby mé rodiny bude stačit standard 75 GPD, který je tu mnohokrát zmiňovaný.
Mám pár otázek na zasvěcené.

1. Osmotická voda nemá krystalickou mřížku. Zde jsem se dočetl, že každá úprava vody má něco. Tzn. buď vodu vymrazit (obnovená mřížka) nebo vodu prohnat přes RO (čistota bez mřížky). Proč nejde vymrazit osmotická voda a získat tím obojí?

2. Přinese mi něco, když budu z osmotické vody občas i vařit? Nebo se její tepelnou úpravou její "čistota" nějak pokazí?

3. Vymražení minerálů. Pokud vymrazím normální NEosmotickou vodu způsobem úplného zmrznutí (nechci hlídat cca 20% nezmrzlé vody = moc blbnutí) a po následném roztátí odliji usazený kal (šupinky), kolika cca % minerálů z vody odstraním?

Moc děkuji za všechny reakce \":)\"

1)To jde, kdo vám říkal, že to nejde.
2)Nasaje ihned ze stravy minerály, což ovšem nemusí být na závadu.
3)Na to asi neexistuje směrodatná odpověď , ale bude to majoritní podíl z nějaké neznámé hodnoty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 2:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
rzsoulad píše:
http://www.filtracevody.cz/store/goods- ... terii.html

Ahoj,
prosím o názor na tento filtrační přístroj.Používal js RO 75GPD Standart,teď po rekonstrukci bytu zvažuji o tomto typu.
Myslím,že práci vykoná stejnou,je jednoduší a levnější,ale jestli dobře chápu,přístroj je umístněn na kuchyňské pracovní desce???
To by asi moc pěkné nebylo.
Děkuju za názory. Robert

To nejde srovnávat, podle všeho jde pouze o uhlíkový filtr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 2:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
ivko píše:
Zdravím

Zaujímalo by ma čo si myslíte o 5 stupňovom filtračnom zariadení na báze "RO" ktoré ponúka spoločnosť Zepter.

http://www.zepter.sk/MainMenu/Products/ ... asser.aspx
http://www.edelwasser.cz/reference

Cena sa pohybuje okolo 650€.

Moc ďakujem za reakcie

Tak pěkná reverzní osmóza a za pěkné prachy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 4:09 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
Jarda píše:
Tak pěkná reverzní osmóza a za pěkné prachy.

Áno to určite, zaujímavé je že som nenašiel spomenuté finančné náklady na jej chod.
Inak ma zaujala hlavne tá technológia ktorá je zrejme rovnaká ako u štandartných "RO".
Neviete či na slovensku existuje servis, ktorý by zabezpečoval a montoval osmôzu v domácnostiach?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 5:53 pm 
Offline

Registrován: ned úno 05, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 33
ivko píše:
Zdravím

Zaujímalo by ma čo si myslíte o 5 stupňovom filtračnom zariadení na báze "RO" ktoré ponúka spoločnosť Zepter.

http://www.zepter.sk/MainMenu/Products/ ... asser.aspx
http://www.edelwasser.cz/reference

Cena sa pohybuje okolo 650€.

Moc ďakujem za reakcie

Dle mě solidně předražená RO, ale krásně zadeklovaná.
Jinak instalaci zvládne opravdu každý, kdo zvládne na autě přehodit rezervu:))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte kvě 28, 2013 6:03 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
johnns píše:
Dle mě solidně předražená RO, ale krásně zadeklovaná.
Jinak instalaci zvládne opravdu každý, kdo zvládne na autě přehodit rezervu:))

Najskôr máte pravdu s montazou, v tejto problematike sa ale povazujem za laika.
Nasiel som si na stranke http://www.filtracevody.cz/ ze je mozne poslat zariadenie aj postou na Slovensko.

Pre domáce užívanie RO bude stačit toto zariadenie ?
Kód:
http://www.filtracevody.cz/store/goods-02-9-1reverzni-osmoza-75-gpd-standart.html

Ci uz rovno
Kód:
http://www.filtracevody.cz/store/goods-03-11-1system-reverzni-osmoza-fro-5.html
.

Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte čer 04, 2013 8:15 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Mám pár otázok na RO-
ked ma RO aj 4 cestný ventil je mozne hlavny ventil (privod RO) ponechat otvoreny trvale a voda
nam zbytocne neodteka pokial sa RO nepouziva, vsak ?

-povedzte mi prosim, pri kazdom pouzity RO musite
preplachovat cely system RO pomocou oplach. ventila ?
-tym padom musite vzdy otvarat a zatvarat ten oplach. ventil na RO?
aj ked chcete povedzme iba 2 dcl vody z RO?
-chcem to zabudovat v kuchyni pod dres, zrejme RO potrebuje dobry pristup na manipulaciu, ci ?
-neznizi ten keram.filter rapidne tlak vody a tym znemozni RO spravny chod ?
neviem aky tlak je potrebny na chod RO a aky tlak mame u nas v bytovke.

dakujem, s pozdravom dusan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 11:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
ivko píše:
Najskôr máte pravdu s montazou, v tejto problematike sa ale povazujem za laika.
Nasiel som si na stranke http://www.filtracevody.cz/ ze je mozne poslat zariadenie aj postou na Slovensko.

Pre domáce užívanie RO bude stačit toto zariadenie ?
Kód:
http://www.filtracevody.cz/store/goods-02-9-1reverzni-osmoza-75-gpd-standart.html

Ci uz rovno
Kód:
http://www.filtracevody.cz/store/goods-03-11-1system-reverzni-osmoza-fro-5.html
.

Dakujem

Určitě stačí i ta první.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 11:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
Mám pár otázok na RO-
ked ma RO aj 4 cestný ventil je mozne hlavny ventil (privod RO) ponechat otvoreny trvale a voda
nam zbytocne neodteka pokial sa RO nepouziva, vsak ?

-povedzte mi prosim, pri kazdom pouzity RO musite
preplachovat cely system RO pomocou oplach. ventila ?
-tym padom musite vzdy otvarat a zatvarat ten oplach. ventil na RO?
aj ked chcete povedzme iba 2 dcl vody z RO?
-chcem to zabudovat v kuchyni pod dres, zrejme RO potrebuje dobry pristup na manipulaciu, ci ?
-neznizi ten keram.filter rapidne tlak vody a tym znemozni RO spravny chod ?
neviem aky tlak je potrebny na chod RO a aky tlak mame u nas v bytovke.

dakujem, s pozdravom dusan

Na ty otázky se dá dost obtížně odpovědět, ono totiž záleží jak vlastně budete to RO provozovat zda s akumulací, nebo bez ní. Klidně mě zavolejte a vše vyjasníme, ale toto by měl zodpovědět každý zkušený instalatér.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 10:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Jarda píše:
Na ty otázky se dá dost obtížně odpovědět, ono totiž záleží jak vlastně budete to RO provozovat zda s akumulací, nebo bez ní. Klidně mě zavolejte a vše vyjasníme, ale toto by měl zodpovědět každý zkušený instalatér.

dakujem Jardo, akumulacia (zasobnik vody) urcite nie, napojit to chcem priamo na privod a hned odtok.
inak informoval som sa u p.Tuceka (filtracevody.cz) a ten sa vyjadril nasledovne :

Mám pár otázok na RO-
ked ma RO aj 4 cestný ventil je mozne hlavny ventil ( cize privod RO) ponechat otvoreny trvale a voda
nam zbytocne neodteka pokial sa RO nepouziva ??? ano ale musí se použít ješte zpětný ventil do housingu RO 90,- když je nižší tlak nemusí to fungovat úplně na 100 % - \":roll:\" \":roll:\"

-povedzte mi prosim, pri kazdom pouzity RO musim
preplachovat cely system RO pomocou pridavneho oplachovecha ventila ??? ne
- cize musim vzdy otvarat a zatvarat ten oplach. ventil na RO
aj ked chcem povedzme iba 2 dcl vody z RO ??? (tosku mam v tom chaos)

-chcem to zabudovat v kuchyni pod dres, zrejme RO potrebuje dobry pristup na manipulaciu ??? to záleží na Vás filtry se mění po 1/2 roce - tie filtre hadam ani netreba menit tak casto, myslim si.
-mozem naviac pouzit keramicky predfilter alebo je postacujuci ten mechanicky ktory je v sade 75GP St. ???můžete a nemusíte


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 9:12 am 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 1:39 pm
Příspěvky: 15
Bydliště: SK
Zdravím,
chcel by som sa informovať, či je možné niekde na SK objednať predfiltre s aktívnym uhlím aby to pasovalo na RO od http://www.filtracevody.cz/.
Ide mi o poštovné aby z CZ nebolo zbytočne predražené oproti objednanému tovaru.
Za odpovede vopred ďakujem.

A ešte jedna otázočka: keď cítim po prefiltrovaní vody chlór, je chyba v uhlíkových filtroch?


Naposledy upravil mikeborecek dne pát črc 26, 2013 7:55 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2013 7:02 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Samozrejme na Slovensku firma RO aj namontuje, predávajú filtre, ja som si objednal RO z ČR, sám som si ju nainštaloval do kuch. linky. Ja som zvolil RO aj so zásobníkom lebo keď ráno všetci vstaneme do práce nemáme čas čakať než nám nacmrndá vodu. Jednoducho otočím kohútik a voda natečie. Všetci ju pijeme, ja si nosím aj do práce. Používame aj automatického espressa, do rýchlovarnej konvice, nemusíme odvápňovať, sme max. spokojný za čo patrí moje poďakovanie hlavne pánovi Jardovi a tomuto fóru.
V Novom Meste nad Váhom predávajú za prijateľnú cenu aj nainštalujú, ja som si u nich kúpil iba hadičky lebo tie čo som dostal k RO boli pre mňa krátke, nedočiahli mi k ventilu. Na montáži nič nie je ťažké, len treba rovno a ostrým nožom urezať hadičky, predávajú na to aj nejakú rezačku. Je to vedľa čerpacej stanice Shell, kedysi tam bola mototechna. Volá sa Marchus Aqua ale našiel som ich len na faceboku. https://www.facebook.com/pages/Marchus- ... 7817171997

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2013 8:23 pm 
Offline

Registrován: stř srp 07, 2013 8:18 pm
Příspěvky: 1
V první řadě děkuji za mimořádně pečlivě a obětavě vedené stránky!! Pijeme doma vodu z RO již mnoho let, minimálně 12, ale asi víc. Vše je v pohodě a nikdy jsem nezpozoroval žádné negativní vedlejší účinky. Spíš samozřejmě naopak. Všiml jsem si v diskusi, že se zde mluví o stupni vyčištění vody, s tím nemám zkušenost. Velmi rád bych poprosil o více informací, jaká čistota vody se považuje za "skvělou" a také jakým přístrojem se to dá změřit. Dnes jsem pátral a obvolal pár firem, vypadá to, že přístroj se jmenuje TDF metr, ale nikde jsem nic o něm nenašel a nejsem si jist, zda to je správná informace. Moc děkuji! A těším se na očistu jater. Držím dlouhodobé půsty, ty člověka velmi pěkně pročistí a zeštíhlí, ale přesto věřím, že Váš návod na očistu jater přinese skvělé výsledky. Mám s tím jednu zkušenost, ale to sem nepatří, napíšu, kdyby byl zájem. Děkuji Vám ještě jednou, Pavel z Olomouce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon srp 19, 2013 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
dakujem Jardo, akumulacia (zasobnik vody) urcite nie, napojit to chcem priamo na privod a hned odtok.
inak informoval som sa u p.Tuceka (filtracevody.cz) a ten sa vyjadril nasledovne :

Mám pár otázok na RO-
ked ma RO aj 4 cestný ventil je mozne hlavny ventil ( cize privod RO) ponechat otvoreny trvale a voda
nam zbytocne neodteka pokial sa RO nepouziva ??? ano ale musí se použít ješte zpětný ventil do housingu RO 90,- když je nižší tlak nemusí to fungovat úplně na 100 % - \":roll:\" \":roll:\"

-povedzte mi prosim, pri kazdom pouzity RO musim
preplachovat cely system RO pomocou pridavneho oplachovecha ventila ??? ne
- cize musim vzdy otvarat a zatvarat ten oplach. ventil na RO
aj ked chcem povedzme iba 2 dcl vody z RO ??? (tosku mam v tom chaos)

-chcem to zabudovat v kuchyni pod dres, zrejme RO potrebuje dobry pristup na manipulaciu ??? to záleží na Vás filtry se mění po 1/2 roce - tie filtre hadam ani netreba menit tak casto, myslim si.
-mozem naviac pouzit keramicky predfilter alebo je postacujuci ten mechanicky ktory je v sade 75GP St. ???můžete a nemusíte

Tak vidíte, jde o věc která má mnoho možností řešení, ale já osobně provozuji tu nejjednodušší variantu už mnoho let a k naprosté spokojenosti. V publikovaných článcích do časopisů na hlavních stránkách najdete jak to mám doma zhotovené a myslím, že toto řešení by mělo vyhovovat většině uživatelů. Každá součástka má nějaké možnosti na poškození, nebo nefunkčnost, čili čím méně jich tam bude, tím menší je pravděpodobnost nějakých problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon srp 19, 2013 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
mikeborecek píše:
Zdravím,
chcel by som sa informovať, či je možné niekde na SK objednať predfiltre s aktívnym uhlím aby to pasovalo na RO od http://www.filtracevody.cz/.
Ide mi o poštovné aby z CZ nebolo zbytočne predražené oproti objednanému tovaru.
Za odpovede vopred ďakujem.

A ešte jedna otázočka: keď cítim po prefiltrovaní vody chlór, je chyba v uhlíkových filtroch?

Na to odpovědět nedovedu, ale vzhledem k tomu, že zboží je celkem unifikované, neměl by v tom být problém. Chlór by z konečného produktu určitě neměl být cítit, to je něco špatně, asi opravdu již nemaká ten uhlík.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz