Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte črc 22, 2014 10:22 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
xkabat00 píše:
Také je otázkou jestli vodě po průchodu RO neklesne ph pod 6,5 - to by prošla rozborem sice konduktivita, ale neprošla by zase kvůli ph. Připadne mě to jako začarovaný kruh - nechce se mě vyhodit 120 000 za prodloužení vodovodu a pak ho darovat vodárnám.

Pokud RO funguje, tak by mela mit PH blizke 7, coz je PH temer ciste vody.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RO
PříspěvekNapsal: úte črc 22, 2014 4:38 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
osmozu s membránou 50 nebo 100 GPD ? Diky za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RO
PříspěvekNapsal: úte črc 22, 2014 6:18 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
freml píše:
osmozu s membránou 50 nebo 100 GPD ? Diky za radu
50 GPD, tedy 50 galonu za den, je necelych 200 litru za den. Presneji 1 galon = 3,79 litru, tedy 50 galonu je asi 189 litru. Takze co se celkoveho vykonu tyka, 189 litru za den by ti mohlo stacit, predevsim pokud budes mit zasobnik. Jestli si poridis osmozu bez zasobniku, tak ma 100 GPD vyhodu, ze voda potece 2x rychleji.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř črc 23, 2014 6:57 am 
Offline

Registrován: úte črc 01, 2014 2:27 pm
Příspěvky: 4
No někde jsem tu četl, že ph někomu právě po průchodu RO kleslo - já mám právě ve vrtu takovou minerální kyselku - je extrémně tvrdá 19,9 mmol/l, konduktivita 312mS/m a přitom má mírně kyselé ph = 6,81. Tak se bojím, aby po pruchodu RO to ph ještě víc nekleslo - představu mám takovou, že bych do kuchyně přivedl vodu s RO, která by se ještě nějakým obtokem ředila se zdrojovou vodou - aby ta výsledná vodivost byla kolem těch 50 mS/m - neprovozujete to takto někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř črc 23, 2014 10:33 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
xkabat00 píše:
No někde jsem tu četl, že ph někomu právě po průchodu RO kleslo - já mám právě ve vrtu takovou minerální kyselku - je extrémně tvrdá 19,9 mmol/l, konduktivita 312mS/m a přitom má mírně kyselé ph = 6,81. Tak se bojím, aby po pruchodu RO to ph ještě víc nekleslo - představu mám takovou, že bych do kuchyně přivedl vodu s RO, která by se ještě nějakým obtokem ředila se zdrojovou vodou - aby ta výsledná vodivost byla kolem těch 50 mS/m - neprovozujete to takto někdo?

Aby po vycisteni vody RO PH jeste vic kleslo, tak to nedava smysl, to by ta RO nefungovala. Cim je ta voda cistejsi, tim vic se blizi PH = 7.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob črc 26, 2014 1:19 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
inzenyr píše:
xkabat00 píše:
No někde jsem tu četl, že ph někomu právě po průchodu RO kleslo - já mám právě ve vrtu takovou minerální kyselku - je extrémně tvrdá 19,9 mmol/l, konduktivita 312mS/m a přitom má mírně kyselé ph = 6,81. Tak se bojím, aby po pruchodu RO to ph ještě víc nekleslo - představu mám takovou, že bych do kuchyně přivedl vodu s RO, která by se ještě nějakým obtokem ředila se zdrojovou vodou - aby ta výsledná vodivost byla kolem těch 50 mS/m - neprovozujete to takto někdo?
Aby po vycisteni vody RO PH jeste vic kleslo, tak to nedava smysl, to by ta RO nefungovala. Cim je ta voda cistejsi, tim vic se blizi PH = 7.
Inzenyr

RO odstraňuje z vody cca 95% látek, některých o něco méně, některých o něco více. Hodnota PH vody je dána poměrem látek zásaditých a kyselých (nikoli obsahem, koncentrace roztoku na hodnotu PH nemá vliv). Pokud RO zásaditých látek odstraní více než kyselých, pak hodnota PH klesne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 6:08 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Kamarátka ktorá je na chemo si vzala odo mňa niekoľkokrát osmotickú vodu a po niekoľkých dňoch pitia jej začala smrdieť, bolo jej z nej zle. (nechápte to tak že by voda bola stará niekoľko dní) Mali sme tu o tom debatu a prišiel som na to, že ona si tú poslednú dávku dala nabrať do 5 litrového kanystra z destilovanej vody. No a v tom bol asi problém. Hladná osmotická voda nabrala z toho kanystra to svinstvo a smrdela po tom plaste. Napila sa tu vody priamo z osmózy v sklenenom pohári a tá jej nerobila problém. U tej osmotickej vody je velice dôležité do čoho ju naberieme. Ja používam vymyté fľašky z cocacoly, sú pevnejšie než z minerálky. Najskôr umyjem purom, potom horúcou vodou, potom dobre vypláchnem, naberiem osmotickú vodu a necham aj celý deň odstát. Potom ešte vypláchnem a také fľašky potom používam. Už žiaden zápach a chuť ako čerstvo natočená. Taká fľaška mi vydrží dlho.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 9:35 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Dobrý den,
chtěl bych smíchat Dmso s osmozou a použítat přes sprej z polyethylenu. Mám strach že by z polyethylenu nasála chemikálie a následně se přes dmso dostaly do těla. Je to bezpečné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon zář 01, 2014 11:14 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Kamarátka ktorá je na chemo si vzala odo mňa niekoľkokrát osmotickú vodu a po niekoľkých dňoch pitia jej začala smrdieť, bolo jej z nej zle. (nechápte to tak že by voda bola stará niekoľko dní) Mali sme tu o tom debatu a prišiel som na to, že ona si tú poslednú dávku dala nabrať do 5 litrového kanystra z destilovanej vody. No a v tom bol asi problém. Hladná osmotická voda nabrala z toho kanystra to svinstvo a smrdela po tom plaste. Napila sa tu vody priamo z osmózy v sklenenom pohári a tá jej nerobila problém. U tej osmotickej vody je velice dôležité do čoho ju naberieme. Ja používam vymyté fľašky z cocacoly, sú pevnejšie než z minerálky. Najskôr umyjem purom, potom horúcou vodou, potom dobre vypláchnem, naberiem osmotickú vodu a necham aj celý deň odstát. Potom ešte vypláchnem a také fľašky potom používam. Už žiaden zápach a chuť ako čerstvo natočená. Taká fľaška mi vydrží dlho.

Pokud to neni nutne z hlediska vahy, tak zasadne pouzivejte na osmotickou vodu sklo, zadne plasty.
Osmoticka voda je znacne agresivni (hladova) a rozpusti se v ni kde co cestou najde.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon zář 01, 2014 12:58 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Pokud to neni nutne z hlediska vahy, tak zasadne pouzivejte na osmotickou vodu sklo, zadne plasty.
Osmoticka voda je znacne agresivni (hladova) a rozpusti se v ni kde co cestou najde.

Inzenyr

Na fore "u pramene" sa tym hodne zabyvali a niekto tam robil meranie a zistili ze sa po 4 naplneniach uz merane hodnoty vody nemenia. Ta flasa sa "zatiahne" a je teda vhodná.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon zář 01, 2014 1:42 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Deane píše:
inzenyr píše:
Pokud to neni nutne z hlediska vahy, tak zasadne pouzivejte na osmotickou vodu sklo, zadne plasty.
Osmoticka voda je znacne agresivni (hladova) a rozpusti se v ni kde co cestou najde.

Inzenyr
Na fore "u pramene" sa tym hodne zabyvali a niekto tam robil meranie a zistili ze sa po 4 naplneniach uz merane hodnoty vody nemenia. Ta flasa sa "zatiahne" a je teda vhodná.

Deane, za prve asi nemerili vsechno, a i kdyby merili vsechno co se tak obvykle meri, porad bych si nebyl jisty, jestli voda nenacucne neco, co je zatim nezname. A navic vetsinou neni problem sehnat nejakou sklenenou nadobu nebo demizonek. Samozrejme chapu, ze kdyz si chces brat vodu treba do prace, je petka pohodlnejsi, ale ja osobne bych z toho nemel dobry pocit. Nevim, jestli bych dal prednost vodovodce nebo osmoze z petky, mozna te vodovodce. Ber to jen jako muj nazor, ne moc podlozeny.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon zář 01, 2014 6:08 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Na fore "u pramene" sa tym hodne zabyvali a niekto tam robil meranie a zistili ze sa po 4 naplneniach uz merane hodnoty vody nemenia. Ta flasa sa "zatiahne" a je teda vhodná.

Nezlob se, ale nejaka tabulka z toho mereni by nebyla? Nebo je to pouze vysledek "jedna pani povidala".
Merili pouze PH nebo jednotlive chemicke slouceniny, ktere PET lahev uvolnuje?

Dokonce i s tim sklem, treba z Ciny, jsou problemy. Muj svagr je chemik- sklar a sklo z Ciny na potraviny nedoporucuje pouzivat.
Z hlediska potravin dava prednost ceskemu SIMAXu a CRYSTALEXu, prestoze zije mimo CR.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon zář 01, 2014 6:30 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Nezlob se, ale nejaka tabulka z toho mereni by nebyla? Nebo je to pouze vysledek "jedna pani povidala".
Merili pouze PH nebo jednotlive chemicke slouceniny, ktere PET lahev uvolnuje?

Dokonce i s tim sklem, treba z Ciny, jsou problemy. Muj svagr je chemik- sklar a sklo z Ciny na potraviny nedoporucuje pouzivat.
Z hlediska potravin dava prednost ceskemu SIMAXu a CRYSTALEXu, prestoze zije mimo CR.

Inzenyr

Ja neviem jak to merali ale má to niečo s el. vodivosťou. Keď budem mať čas sa na to podívam, skúsim pohľadať ako to merali.
Sklo z číny asi kôli obsahu olova.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř zář 03, 2014 3:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
derkel píše:
Dobrý den,
chtěl bych smíchat Dmso s osmozou a použítat přes sprej z polyethylenu. Mám strach že by z polyethylenu nasála chemikálie a následně se přes dmso dostaly do těla. Je to bezpečné?

je tu na fóru popsané tzv. vyhladovění plastové láhve (po dobu týdne PETku denně plnit čistou osmotickou/destilovanou vodou), pak už bych se toho plastu nebál, sám to tak rovněž praktikuji, nehodí-li se mi používat skleněnou nádobu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned zář 14, 2014 4:42 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Dobry den, ptal jsem se cloveka resici tkzv zivou vodu a na zde doporucovanou RO- http://www.filtracevody.cz/1-reverzni-o ... d-standart , mi odpovedelů takto:

Takto vyrobíte demineralizovanou vodu a ta je pro tělo nebezpečná. Pokud ji neobohatíte zpět o potřebné minerály, tak bude tato voda tzv. hladová a bude si brát minerály z vašeho těla. A vaše tělo minerály jednoznačně potřebuje.
Sofistikované systémy vodu opět obohacujím, ale otázkou je zda správně po celou dobu funkce do další výměny patron.
Lépe zdá se, je zbavit vodu pouze chlóru, těžkých kovů a bakterií a minerály nechat tak.

Prosim o nazor, prijde mi to logicke..Co tedy koupit? Chci uz konecne neco poridit..Diky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 824 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz