Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 7:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2014 7:05 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
RaDu píše:
...používáte někdo tento filtr k RO?
http://www.filtracevody.cz/store/goods- ... smoza.html

To neni filter ale mineralizátor, ten sa tu na fóre nedoporučuje. Pán Jardo doporučuje doplňovat organické minerály a nie anorganické ktoré dodáva mineralizátor.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned úno 23, 2014 7:00 pm 
Offline

Registrován: pát bře 23, 2012 7:57 pm
Příspěvky: 24
Schema zapojeni RO:


Přílohy:
220210.jpg
220210.jpg [ 122.95 KiB | Zobrazeno 12060 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 12:35 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28267
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Jeste k tem bakteriim, za prve jak pisete zas tolik nevadeji, za druhe jich asi moc neproleze filtrama az do nadrzky a za treti tam snad nejsou nejake opravdu nebezpecne kdyz to beru z vodovodu. Takze zvazuju tri moznosti:
  • Bakterie ignorovat at uz tam nejake jsou nebo ne.
  • Jednou za mesic dat do nadrzky trochu neceho s chlorem nebo par kapek peroxidu vodiku, jak jsem vycetl na nejake diskuzi.
  • Jednorazove dat 4920,- Kc a mit osmozu s 12 litrovou nadrzkou a UV. Pak vim, ze UV bakterie spolehlive pomlati.
Chci tu nadrzku a kohoutek na drezu, aby bylo mozne rychle napustit i plny hrnec vody a nemel jsem osmozu jen na piti, ale i na vareni.

Tak ignorovat bakterie si můžete dovolit v rodině, kde se s mima skamarádíte, ale nabídnout takovou vodu někomu, kdo na ně není trénovaný, může mít docela fatální důsledky. Občasné vychlorování by asi dost pomohlo, ale jde zase o blbnutí navíc. Pokud trváte na té nádržce, tak asi to UV i když já takové speciality opravdu nemusím. Jak jsem to vyfotil do toho časopisu, tak zařízení stále provozuji k naprosté spokojenosti celé rodiny i jakýchkoliv návštěv a dosud nikdy nikdo neměl ani průjem. Filtry měním pouze pokud mě již nenakape plný džbánek za potřebný čas, aby v něm stále něco bylo při běžné spotřebě, tedy cca 1x ročně, což je opravdu skoro zadarmo, pokud to rozpočítám na vytočené litry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 12:37 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28267
Bydliště: Poděbrady
dodman píše:
Dobrý den. Kúpil som si RO. Mnohí tu riešia veľa odpadovej vody z RO. Ja som tento problém aj ked mám vlastnu studnu, ale byvam v podkroví kde je malý tlak vody , tym padom aj veľa odpadovej vyriešil nasledovne:Kedže mam zapojenu RO v kupelni a WC v podstate za stenou napojil som odpad z RO do nadržky WC . Ked idem na toaletu zatvorím kohútik na WC, ktorý mám hned po ruke. Samozrejme spláchnem a idem si načapovat tak 2litre na jednu WC nadrž. \":D\"

To je dobré řešení, tím ušetříte mnoho vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 12:39 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28267
Bydliště: Poděbrady
Yesme píše:
Dobrý den. Mohl by mi prosím někdo doporučit konkrétní RO, vhodnou na dny půstu? Dostal jsem se k tomuto řešení teprve nedávno a zdá se mi to jako nejlepší volba, ale moc se v té celkem pestré nabídce a různých cenách RO nevyznám. Děkuji za odpověď.

Správně vám odpovídá člen pv33, ale většinou bohatě stačí i ta nejlevnější varianta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 12:40 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28267
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
...je nutné RO provozovat v této poloze nebo je to jedno

Tak určitě je vhodné ji mít nastojato, kvůli oplachování nečistot z membrány, nicméně nutné to asi není, ale zkrátíte patrně životnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob kvě 24, 2014 5:48 pm 
Offline

Registrován: stř lis 20, 2013 2:01 pm
Příspěvky: 13
"Zajímavá informace, zvláště pro muže je, že pouze filtry tohoto typu jsou schopny odstranit z vody estrogen"

Myslím, že domácí destilátor s uhlíkovým filtrem na výstupu to odstraní taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned kvě 25, 2014 1:32 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28267
Bydliště: Poděbrady
Lukas89 píše:
"Zajímavá informace, zvláště pro muže je, že pouze filtry tohoto typu jsou schopny odstranit z vody estrogen"

Myslím, že domácí destilátor s uhlíkovým filtrem na výstupu to odstraní taky.

To by pak asi nebyl problém ho odstranit ve vodárnách a neslyšel jsem o tom, že by se jim to dařilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 5:12 pm 
Offline

Registrován: stř lis 20, 2013 2:01 pm
Příspěvky: 13
Jarda píše:
To by pak asi nebyl problém ho odstranit ve vodárnách a neslyšel jsem o tom, že by se jim to dařilo.

Možná se jim ani nechce, aby se to dařilo.
Jinak přemýšlím o nákupu osmózy a rozhoduji se mezi 4-stupňovou sediment-uhli-sediment-RO a nebo s deionizací. Říkám si, jestli ta deionizace není už zbytečná na obyčejné pití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned čer 15, 2014 9:11 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28267
Bydliště: Poděbrady
Lukas89 píše:
Možná se jim ani nechce, aby se to dařilo.
Jinak přemýšlím o nákupu osmózy a rozhoduji se mezi 4-stupňovou sediment-uhli-sediment-RO a nebo s deionizací. Říkám si, jestli ta deionizace není už zbytečná na obyčejné pití.

Nekomplikujte si život, bohatě vyhovuje ta nejlevnější varianta, není třeba mnoho stupňů, což zase v konečném důsledku znamená drahý servis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte črc 01, 2014 2:32 pm 
Offline

Registrován: úte črc 01, 2014 2:27 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli někdo provozujete reverzní osmózu s opravdu velmi tvrdou vodou. Já mám konduktivitu 312 mS/m a obsah vápníku+hořčíku je 19,9 mmol/l - ph je 6,81 - jedná se o cca 6 měsíců starý vrt ze kterého se zatím bere pouze jednou za týden - chtěl jsem ho použít jako hlavní zdroj pro rodinný dům, ale kvůli té konduktivitě rozbor nevyhovuje. Neřešil už tu někdo podobný problém? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: ned črc 20, 2014 5:54 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28267
Bydliště: Poděbrady
xkabat00 píše:
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli někdo provozujete reverzní osmózu s opravdu velmi tvrdou vodou. Já mám konduktivitu 312 mS/m a obsah vápníku+hořčíku je 19,9 mmol/l - ph je 6,81 - jedná se o cca 6 měsíců starý vrt ze kterého se zatím bere pouze jednou za týden - chtěl jsem ho použít jako hlavní zdroj pro rodinný dům, ale kvůli té konduktivitě rozbor nevyhovuje. Neřešil už tu někdo podobný problém? Díky

Tak tvrdá voda vám bude pouze rychleji zanášet filtry, ale jinak by v tom být problém neměl, zde máme hodně tvrdou vodu a i tak osmóza pracuje zcela bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon črc 21, 2014 10:29 am 
Offline

Registrován: úte črc 01, 2014 2:27 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den. Děkuji za odpověď. To znamená, že se sníží životnost té membrány, nebo ji lze nějak čistit? Nedal by jste sem někdo příklady jak máte tvrdou vodu a jak dlouho vám vydrží membrána? Ještě jsem se dočetl o nanofiltraci - pokud to chápu správně, tak je to RO s méně jemnější membránou - nebyla by pro mou vodu vhodnější? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon črc 21, 2014 4:09 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
xkabat00 píše:
Dobrý den. Děkuji za odpověď. To znamená, že se sníží životnost té membrány, nebo ji lze nějak čistit? Nedal by jste sem někdo příklady jak máte tvrdou vodu a jak dlouho vám vydrží membrána? Ještě jsem se dočetl o nanofiltraci - pokud to chápu správně, tak je to RO s méně jemnější membránou - nebyla by pro mou vodu vhodnější? Díky

Daleko driv se Vam zanese filtr reverzni osmozy bakteriemi nez vapenatymi solemi. Z vodniho radu v Praze to trva asi pul roku. Bakterie uz z filtru RO nedostanete a muasite ho vymenit. Proto pred RO doporucuji zaradit keramicky filtr. Ten lze bez problemu vycistit parou a funguje dal. Mne uz takto keramicky filtr funguje cca 10 let. Nejdriv jsem ho omyval horkou vodou, uz asi 7 let ho cistim parou.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte črc 22, 2014 7:14 am 
Offline

Registrován: úte črc 01, 2014 2:27 pm
Příspěvky: 4
Také je otázkou jestli vodě po průchodu RO neklesne ph pod 6,5 - to by prošla rozborem sice konduktivita, ale neprošla by zase kvůli ph. Připadne mě to jako začarovaný kruh - nechce se mě vyhodit 120 000 za prodloužení vodovodu a pak ho darovat vodárnám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz