Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 1:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon srp 19, 2013 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
solator píše:
V první řadě děkuji za mimořádně pečlivě a obětavě vedené stránky!! Pijeme doma vodu z RO již mnoho let, minimálně 12, ale asi víc. Vše je v pohodě a nikdy jsem nezpozoroval žádné negativní vedlejší účinky. Spíš samozřejmě naopak. Všiml jsem si v diskusi, že se zde mluví o stupni vyčištění vody, s tím nemám zkušenost. Velmi rád bych poprosil o více informací, jaká čistota vody se považuje za "skvělou" a také jakým přístrojem se to dá změřit. Dnes jsem pátral a obvolal pár firem, vypadá to, že přístroj se jmenuje TDF metr, ale nikde jsem nic o něm nenašel a nejsem si jist, zda to je správná informace. Moc děkuji! A těším se na očistu jater. Držím dlouhodobé půsty, ty člověka velmi pěkně pročistí a zeštíhlí, ale přesto věřím, že Váš návod na očistu jater přinese skvělé výsledky. Mám s tím jednu zkušenost, ale to sem nepatří, napíšu, kdyby byl zájem. Děkuji Vám ještě jednou, Pavel z Olomouce.

Tak čištěním vody klesá její vodivost a právě tak se dá zjistit jak čistou vodu vlastně máte. Čím blíže k nule, tím lépe, měří se v mikrosimens a opravdu kvalitní voda má kolem 0,5 mS. Tyto parametry používá i moderní medicína u destilek pro nitrožilní aplikace, ale ty se ještě speciálně dočišťují, taková kvalita se na osmóze docílit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob zář 28, 2013 7:22 pm 
Offline

Registrován: pon dub 15, 2013 10:56 pm
Příspěvky: 8
Dobry den uvažujem o kúpe reverznej osmózy, ale som trochu zmätený. V Úvodnom článku píšete že Celý proces převedený do technických podmínek je zajímavý tím, že nepotřebuje mimo běžně používaného tlaku ve vodovodním potrubí žádnou další energii a výsledný produkt nemá odstraněnu strukturální mřížku ledu. Tato struktura je velice důležitá pro dobru schopnost vstřebávání tekutin do tkání, přirovnal bych to ke klíči, který pasuje do zámku.

A vo vlákne odpovedáte: Přemražená voda má více minerálů jak osmotická a osmotická zase nemá krystalickou mřížku, čili každá má své pro a proti.

Tak by som to poprosil vysvetliť. Ak by to tu už niekde bolo sa ospravedlnujem a poprosím o link.

Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob zář 28, 2013 8:31 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Některé alternativní zdravotní směry právě RO nedoporučují kvůli ztrátě krystalické mřížky při průchodu vody membránou. Tedy podobný výsledek jako u destilky. Jardův minulý názor, že RO voda neztrácí krystalickou mřížku je podle mě mylný, ale pravděpodobně si ho už upravil a proto pak zde ve vláknu odpovídal jinak. Stejně tak jako destilka, i RO voda se dá zmrazit a pořád je to nejlevnější a nejrychlejší způsob čištění vody...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2013 8:01 pm 
Offline

Registrován: pon říj 28, 2013 7:56 pm
Příspěvky: 2
Tiež uvažujem o RO. Len sa neviem nikde dočítať rozdiel v kvalite vody podla počtu stupňov filtrácie. 3 stupňová filtrácia postačuje na pitie? Alebo je lepšia 7 stupňová filtrácia? Ono to čo drží pan Jarda na obrázku v článku sa predáva ako RO pre akvárka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2013 8:29 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Lapeňo píše:
Tiež uvažujem o RO. Len sa neviem nikde dočítať rozdiel v kvalite vody podla počtu stupňov filtrácie. 3 stupňová filtrácia postačuje na pitie? Alebo je lepšia 7 stupňová filtrácia? Ono to čo drží pan Jarda na obrázku v článku sa predáva ako RO pre akvárka.

Na normální pití jsou nejlepší ty nejlevnější varianty RO, např. ta co má Jarda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 6:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
dodman píše:
Dobry den uvažujem o kúpe reverznej osmózy, ale som trochu zmätený. V Úvodnom článku píšete že Celý proces převedený do technických podmínek je zajímavý tím, že nepotřebuje mimo běžně používaného tlaku ve vodovodním potrubí žádnou další energii a výsledný produkt nemá odstraněnu strukturální mřížku ledu. Tato struktura je velice důležitá pro dobru schopnost vstřebávání tekutin do tkání, přirovnal bych to ke klíči, který pasuje do zámku.

A vo vlákne odpovedáte: Přemražená voda má více minerálů jak osmotická a osmotická zase nemá krystalickou mřížku, čili každá má své pro a proti.

Tak by som to poprosil vysvetliť. Ak by to tu už niekde bolo sa ospravedlnujem a poprosím o link.

Dakujem.

Dobře vám to vysvětlil člen ravima, postupně jsem si názor upravil a z toho pak ten rozpor. Opravdu mřížku zachovanou nemá a je třeba ji přemrazit, aby se mřížka obnovila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 6:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Lapeňo píše:
Tiež uvažujem o RO. Len sa neviem nikde dočítať rozdiel v kvalite vody podla počtu stupňov filtrácie. 3 stupňová filtrácia postačuje na pitie? Alebo je lepšia 7 stupňová filtrácia? Ono to čo drží pan Jarda na obrázku v článku sa predáva ako RO pre akvárka.

Na pití, čím jednodušší tím lepší a hlavně levnější, což je také dost podstatné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2013 7:51 pm 
Offline

Registrován: pon říj 28, 2013 7:56 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Na pití, čím jednodušší tím lepší a hlavně levnější, což je také dost podstatné.

Ďakujem. Tak som si teda kúpil tú najlacnejšiu za 65,- € vyzerá presne ako tá v článku na obrázku u vás.
Už je aj namontovaná (len bez batérie a čapujem si pod drezom do sklenenej 3l nádoby). Nerobil som žiadne merania ale zdá sa chuťovo že voda je čistejšia.

Ohladom tej mriežky. Gúgel mi nič nenašiel o žiadnej mriežke. Čo sa mi môže stat ak nebudem zamrazovať vodu a budem ju piť len tak priamo z RO?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát pro 27, 2013 1:39 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Jak máte vyřešený odvod odpadní vody z RO pokud je namontována na kuchyňské lince.Oplachový ventil je asi zbytečné kupovat pokud je RO denně používaná.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát pro 27, 2013 4:24 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
RaDu píše:
Jak máte vyřešený odvod odpadní vody z RO pokud je namontována na kuchyňské lince.Oplachový ventil je asi zbytečné kupovat pokud je RO denně používaná.

Mám to zavedená klasicky do odpadu a necháváme stále protékat. Máme vlastní vodu tak to zas tak neřešíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát pro 27, 2013 4:46 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
RaDu píše:
Jak máte vyřešený odvod odpadní vody z RO pokud je namontována na kuchyňské lince.Oplachový ventil je asi zbytečné kupovat pokud je RO denně používaná.

Pres ctyrcestny ventil do odpadu.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát pro 27, 2013 4:52 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
inzenyr píše:
Pres ctyrcestny ventil do odpadu.

Inzenyr

...to mě je jasné že do odpadu zajímá mě spíše to technické provedení zapojení.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát pro 27, 2013 5:31 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Je tam objímka ktorá sa dá na odpadovú trubku pod sifón.


Přílohy:
objímka.jpg
objímka.jpg [ 3.82 KiB | Zobrazeno 9856 krát ]

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát pro 27, 2013 5:55 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Deane píše:
Je tam nejaká prechodka ktorá sa zavrtá do trubky, keby som bol doma by som sa pozrel. Jednoducho je to tavrtané do sifónu.

...takže do odpadní trubky je vyvrtaný otvor přechodka je zasunutá do otvoru v trubce a je to nějak utěsněné aby to neteklo.Ta přechodka je součástí RO nebo je třeba ji dokoupit.Nedal by se použít sifon s přípojkou.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát pro 27, 2013 6:15 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Deane píše:
Je tam objímka ktorá sa dá na odpadovú trubku pod sifón.

Toto vypadá jako klasika - navrtávací pas, který se běžně užívá na rozvody pitné, užitkové a odpadní vody i v zemi i mimo ni. Je to ono?
Jinak, sifon s přípojkou (buď na myčku, nebo na pračku) se samozřejmě užít dá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 828 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz